m Bouman verslagen door schorsing van KNVB Schermcursus afgesloten 'Schipluiden' ligt dwars Goed begin team RM Hermes DVS uit degradatiezorgen L SPORT Vergadering Sportraad uitgesteld CENTRALE VERWARMING AIRCONDITIONING Piet de Wolf nieuwe trainer bij Fortune >WOENSDAG_23 JANUARI 1985 L4 -505 Verbazing MERCURIUSSTRAAT 41, TEL. 34.22.11, VLAARDINGEN. Aandacht Verwerken Dieptepunf Westlandtoertocht qeslaagd evenement V VLAARDINGEN - Na vier jaar kon eindelijk weer de Westlandtoer tocht voor schaatsers ge- houden worden. Afgelo- pen weekeinde schreven ruim 800 schaatsers in voor deze tocht door het Westland. De deelnemers konden kiezen uit de afstanden 20, 30 en 60 kilometer. De Vlaardingse IJsclub organiseerde dit evene ment in samenwerking met de ijsclubs uit deze regio. „Het aantal deelnemers aan deze Westlandtoer tocht is ons niet tegen gevallen", zegt Dick Wie- laard, een der organisa- toren. „Ondanks het feit, dat het ijs over het alge- Schaatsplezier voor iedereen. meen in deze regio door de vele sneeuwval niet best was". De Vlaardingse IJsclub had er toch alles aange- daan om het gedeelte van de Vlaardingse Vaart tot aan de Vlieten sneeuwvrij te maken. VLAARDINGEN - De vergadering van de Vlaar dingse Raad voor Sport en Recreatie, die gepland stond voor maandag 28 januari, is verplaatst naar maandag 25 maart. Reden voor deze verplaat- sing is het feit, dat de sportraad nu zonder voorzitter zit. Zoals be- kend heeft wethouder Floor Quast zijn functie om gezondheidsredenen moeten neerleggen. Pas in de gemeenteraads- vergadering van 6/7 fe- bruari wordt de opvolger van Floor Quast, Jan Ma- dern benoemd. VLAARDINGEN - De Vlaardingse tafeltennis- vereniging Radio Mole- naar is de voorjaars- competitie uitstekend begonnen met een 6-4 overwinning op het ster- ker geachte VVV uit Leidschendam. Uitblinker in het team van Radio Molenaar was Guy Noordink. De Vlaar- dinger won de drie enkel- spelen en won samen met Reinier de Graaf ook nog het dubbelspel. Reinier de Graaf en de geblesseerde Jan Jaap van der Mark behaalden nog een overwinning in een enkelspel.VVV wist slechts tot vier overwin- ningen te komen. .Jammer", vindt Wie laard, „dat de ijsclub uit Schipluiden in deze orga- nisatie een beetje dwars ligt. Vorige week hadden wij gezamenlijk besloten om deze toertocht niet door te laten gaan in ver- band met het slechte ijs. Schetst echter tot onze verbazing, toen wij con- stateerden dat deze ver- eniging daarmee niet ak- koord ging en deze tocht vanuit Schipluiden toch heeft gehouden. Deze houding van het bestuur van Schipluiden zal zeker gevolgen hebben voor de toekomst. Met deze organisatie willen wij niet meer werken", aldus Dick Wielaard. De gevolgen waren afge- lopen weekeinde al zicht- baar. De schaatsers trof- fen in Schipluiden alleen maar sneeuw op het parcours aan. „De organisatie in Schip luiden heeft aan de West landtoertocht van afgelo- pen weekeinde niet mee- Lid van de algemene vereniging voor de centrale verwarmings- en luchtbehandelinqs-industrie. GRIFFIJN SCHIEDAM - Door een 8-7 overwinning op Xerxes heeft het Schie- damse Hermes DVS zich in de zaalvoetbalcompe- titie wat uit de degrada tiezorgen gespeeld. Winst was er in deze hoofdklasse ook voor Groenoord in de partij tegen SMV. De Schie- damse ploeg won met 5-3. Excelsior'20 verloor de strijd tegen Voorwaarts met 6-3. Hekkesluiter Martinit bood koploper Rotterdamse Studenten uitstekend tegenstand, maar de winst ging met 6-5 toch naar de Rotter damse ploeg. De totale stand na deze ronde ziet er als volgt uit: Rotterdamse Studenten 13-20; Neptunus 11-18; SC Hogenboom 11-16; Nieuwenhoorn 11-15; Voorwaarts 12-13; Excelsior'20 13-13; Excelsior Maassluis 11-11; Hermes DVS 13-11; SMV 13-10; Groenoord 12-9; Xerxes 13-8 en Martinit 13-2. Door Peter Spek. gewerkt en dat beteken- de ook geen schoon par cours en dat is natuurlijk jammer voor de schaat sers", aldus Wielaard. Voor de rest verliep de organisatie vlekkeloos. ■De Vlaardingse IJsclub had haar intrek genomen in de prachtige accom- modatie van de Water- sportvereniging De Bom- meer. De deelnemers konden zich na afloop van de tocht daar wat opfrissen en even bijko- men van de inspannin- gen. Deze „ijstijd" vergt vol- gens Wielaard, veel van de bestuursleden van de I I If De Westlandtoertocht trok afgelopen weekeinde veel deelnemers. Vlaardingse IJsclub. „Naast de voorbereidin- gen voor deze Westland toertocht gaat veel van onze aandacht ook uit naar de landijsbaan. Da- gelijks zijn daar toch vier mensen van ons actief om alles in de gaten te houden en het ijs op de baan in goede conditie te houden. Het is geen uitzondering, dat 'snachts om twee uur nog mensen van ons op de landijs baan bezig zijn met diver se werkzaamheden, om de schaatsers de volgende dag toch op een goede manier te kunnen ont- vangen". Drukke tijden dus voor de ijsclub. „We zouden alleen wat meer vrijwil- ligers willen hebben. Al het werk moet nu door vijf a zes man worden uitgevoerd en dat is niet zo erg lang meer vol te houden voor deze men- sen", aldus Wielaard. Ook ontbreekt het de IJsclub aan voldoende bestuurskader. „Enkele mensen haken binnen- kort af maar van een doorstroming is echter nog geen sprake. We zit- ten te springen om jon- ge enthousiaste bestuurs leden". Voorlopig probeert de IJsclub met de beschik- bare mankracht de Vlaar dingse bevolking zoveel mogelijk schaatsplezier te bezorgen en dat is de afgelopen dagen uitste kend gelukt. VLAARDINGEN - De klap is voor Jan Bouman hard aangekomen. Vorige week hoorde de coach van voetbalver- eniging Fortuna dat hij voor twee maanden is ge- schorst. Reden voor deze toch onverwachte maat- regel van de KNVB is het feit, dat Jan Bouman on- bevoegd en zonder licen- tie het trainersschap heeft uitgeoefend. De problemen hielden voor de zondag tweede klasser hiermee niet op. Ook trainer Hans Stout hoorde onlangs dat het verder uitoefenen van het trainersvak gezien zijn enkelblessure niet meer verantwoord was. Medisch werd Hans Stout door de KNVB afgekeurd. Voor Jan Bouman is het voetbalseizoen ineens af gelopen door de schor sing van de KNVB. Koortsachtig ging het Fortunabestuur vorige week op zoek naar een oplossing. Piet de Wolf werd bereid gevonden het lopende seizoen bij Fortuna af te maken. Jan Bouman kan de op- gelegde schorsing nog steeds niet goed verwer ken. „Bijna twee jaar geleden hebben wij deze constructie met toestem- ming van de KNVB opge- zct. Hans Stout bleef de verantwoordelijke man voor de trainingen en ik zou het begeleiden van het eerste elftal voor mjjn rekening nemen". Al eerder werd Fortuna geconfronteerd met een schorsing voor Jan Bou man, maar toen hiertegen beroep werd aangete- kend, gaf de KNVB op- nieuw toestemming voor deze constructie. „Waar- om men nu na anderhalf jaar opnieuw met een schorsing aankomt is mjj volstrekt onduidelijk", zegt de F.ortuna-coach. Verslagenheid bij Fortu na. Ook bij de selectie, die afgelopen zondag over de stand van zaken werd ingelicht. „Ik hoop dat deze affaire geen gevolgen zal hebben voor de prestaties op het veld", zegt Bouman. De Vlaardingse ploeg heeft juist de afgelopen twee jaar onder leiding van Hans Stout en Jan Bou man opmerkelijke presta ties geleverd. Fortuna staat op de helft van deze voetbalcompetitie aan kop in de tweede klasse. VLAARDINGEN- Vo rige week werd de cursus schermen, die het bureau sportieve recreatie van de gemeente Vlaardingen in samenwerking met de schermvereniging „Tref- punt" heeft georganiseerd afgesloten. Als afsluiting werd er door de cursisten, een wedstrijd gehouden, waar het geleerde in praktijk werd gebracht. De twintig cursisten heb ben tijdens de twaalf we- ken durende cursus de belangrijkste weringen en aanvallen geleerd, zodat zij zo bleek bij deze wedstrijden een aardig partijtje konden scher men. Schermen lijkt voor een buitenstaander misschien een saaie sport, maar het tegendeel is waar. Het vraagt veel concentratie en reactievermogen van de schermer, niet alleen om de aanval op te van- gen van de tegenstander, maar ook om het juiste moment te bepalen wan- neer de tegenstander een plek onbescherm laat om dan zelf in de aanval te gaan. Gezien het succes van de ze cursus zal er zeker nog een cursus gehouden worden. Belangstellenden kunnen hiervoor contact opne- men met het bureau spor tieve recreatie, telefoon 010-355888. De maatregel van de KNVB komt voor Bouman hard aan. De Vlaardinger is zijn voet- balcarriere bij Fortuna begonnen, bijna dertig jaar geleden. Ook heeft hij nog gespeeld bij ere- divisieclub Sparta. „Dit besluit van de KNVB is een onverwacht dieptepunt en ook voor mij nog steeds onbegrij- pelijk", aldus een teleur- gestelde Jan Bouman. Het Fortuna-bestuur zal zeker in beroep gaan te gen deze schorsing. Voor lopig staat Bouman bui- tenspel. Opvolger Piet de Wolf is geen onbeken- de voor Fortuna. De Wolf was al eerder actief aan de Marathonweg, als trainer in de periode dat Fortuna nog betaald voetbal speelde.

Schiedams Nieuwsblad | 1985 | | pagina 15