'Behoefte is veel groter' Boddaert Centrum houdt drempel zo laag mogelijk PING* HJIN Fel protest von De Reling Van Heelsbergen gaat verhuizen Schilderijen en klei in Stedelijk Museum Begroting sluit Schiedams Nieuwsblad Avondspreekuur Arbeidsbureau niet rendabel Info-middag oudere voetgangers Breimode op z Vi best m/iC/uviy/i WOENSDAG 23.JAN.UARI 1985; 4 -504 Deskundige hulp Onverteerbaar Mt1t SCHIEDAM - „Enkele malen is de realisatie van een Boddaertcentrum in Schiedam zeer nabij ge- weest, maar steeds ketste het toch weer af. De ene keer waren de financien ontoereikend, een andere keer deugde de aangebo- den huisvesting niet of gaf de plaatselijke over- heid voorrang aan een ander project". Aldus vat het bestuur van het Boddaert Centrum Schiedam de problemen samen, die ertoe hebben geleid dat het ruim acht jaar heeft geduurd voor Schiedam een dergelijk centrum kreeg. De vijftig centra verspreid door geheel Nederland zijn genoemd naar freule De Boddaert. Deze adelijke dame opende in 1903, in Amsterdam, drie huizen waarin kin- deren uit gezinnen die problemen hadden over- dag terecht konden. Net als in die tijd richten de Boddaertcentra zich ook nu nog op dit soort De bestuursleden de heren: Vastenburg, De Jong en Van de Geest. hulpverlening. Men gaat er daarbij van uit dat zowel het kind als de overige betrokkenen ge- holpen dienen te worden. In een Boddaertcentrum kunnen kinderen van zes tot twaalf jaar tussen de middag en na schooltijd, tot zeven uur 's avonds worden opgevangen. Hierdoor krijgen de ouders/verzorgers de gelegenheid in alle rust een oplossing voor de problemen binnen het gezin te zoeken. Ze wor den daarin bijgestaan door deskundige hulpver- leners. Enige voorbeelden van bedoelde moeilijkhe- den zijn de verwikkelin- gen rond echtscheidingen Coordinator Leo Bode en enige van zijn medewerkers. en dreigende werkloos- heid. De coordinator van het Schiedamse centrum Leo Bode, is van mening dat de drempel naar Boddaert zo laag mogelijk moet zijn. Vandaar is ook gesteld dat het aanmel- den van kinderen op vele manieren kan geschieden. Om te beginnen door de ouders zelf en verder via de huisarts, de Onderwjjs Begeleidingsdienst, school enzovoorts. Alvorens tot plaatsing wordt overgegaan zal eerst een gesprek worden gevoerd met de ouders of verzorgers van het betref- fende kind. Het in de voormalige Oranje Nassauschool aan de Francois Haver- schmidtlaan gevestigde Boddaertcentrum gaat starten met een groep van acht kinderen. „Ho- peUjk kunnen we snel uitbreiden, want de behoefte is veel groter", zo weet het bestuur. Voor aanmelding of nadere informatie over het Boddaert Centrum Schiedam kan men zich wenden tot Leo Bode, telefoon 732032. A k Hoogstraat 15, Schiedam. SCHIEDAM - Het bestuur van de tafeltennis- vereniging De Reling ligt in de clinch met de tafel- tennisbond. Aanleiding hiervan is het feit dat enkele dames on- langs lieten weten graag in competitieverband te willen gaan spelen. De dames werden bij de Ne- derlandse Tafel Tennis Bond aangemeld met het verzoek van het bestuur van De Reling, ingedeeld te worden in de heren- competitie. Dit in navol- ging van Bettine Vriese- koop. Voorzitter Ton Verdoes: "Schets onze verbazing toen wij vernamen dat de Bond er heel anders over denkt. De dames mogen namelijk niet zelf uitma- ken of zij in de gemengde of in de damescompetie willen spelen. Dit wordt door de bond heel "de- mocratisch" gewoon op- gelegd. Dames horen in de damescompetitie, punt uit. En een ge mengde competitie be staat er niet". Deze beslissing van de Bond heeft er toe geleid dat de bedoelde dames voor de eer bedankt heb ben. "Dit is voor ons als be stuur echter onverteer baar. Nu wij bezig zijn via onze vereniging de ta- feltennissport te promo- ten stuit het ons zeer te- gen de borst dat wij hier- in geblokkeerd worden door de bond", aldus Ton Verdoes die stelt dat het bestuur het echter hierbij niet zal laten. "Wij hebben besloten hier tegen iets te gaan <vn- dernemen en te proberen dit besluit te draaien en alsnog de dames de kans te geven in de klasse te spelen die zij graag wil len", besluit Verdoes SCHIEDAM - Het cen- traal magazijn en het hoofdkantoor van Hans van Heelsbergen Textiel B.V. gaat, wegens gebrek aan ruimte, verhuizen naar Ridderkerk. Tengevolge hiervan zul- len, wanneer het te al- daar nieuw te bouwen bedrijfspand gereed is, circa 25 personeelsleden van Schiedam naar Rot terdam worden overge- plaatst. vvii' "l5.» f vb T if SCHIEDAM - Het Ste delijk Museum aan de Hoogstraat toont nog tot 11 februari de volgende exposities: „Werk in klei", „Afbouw" en „Ge- draaid keramiek". De toegang tot alle tentoon- stellingen is als gebruike- lijk gratis. ,,Afbouw" omvat een aantal schilderijen die Hans van der PLas maak- te van nog bestaande en inmiddels verdwenen plekken in Rotterdam en Schiedam. Zo treft men enige doeken aan waarop beelden e zien zijn van de verlaten Gusto hal. In het kader van deze tentoonstelling wordt vrijdag 25 januari, om 20.15 uur, een voor be- langstelling vrij toeganke- lijke lezing gehouden door de kunstcriticus Dolf Welling. Tevens wordt op deze avond een door het Kol- lektief „Kunst en natuur" gemaakte film, .Flora van Rotterdam", ver- toond. ,,Gedraaid keramiek" is te bezichtigen in de aula. Deze expositie van Geert Lap bestaat uit, zachtge- tinte, gedraaide vazen, kommen en schalen. ,,Werk in klei" toont ob- jecten die gemaakt zijn door de kunstenaars: Ag nes Juten, David van de Kop, Michel Kuipers, Dick Postema, Anton Een gedeelte van het werk van Hans van der Plas. REijnders en Cornelius Rogge. Het Stedelijk Museum is geopend van maandag tot en met zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur en op zondag van 12.30 tot 17.00 uur. SCHIEDAM - De Ge- meente Schiedam is er in geslaagd een sluitende be groting voor 1985 op te stellen. Dit is gelukt door het aanbieden van een reeks bezuinigingen in het kader van de tweede ombuigingsoperatie Ook in de komende jaren zullen nog veel van derge- lijke maatregelen nodig zijn. Teneinde de lasten van de burgers niet verder te verhogen blijven de belas- tingtarieven en retribu- ties in 1985 gelijk aan die in het vorig jaar. De tarieven voor electri- citeit, water en de C.A.I, zullen wel iets stijgen. Ook het gas wordt, ten gevolge van een opgeleg- de prijsstijging door de minister van Economi- sche zaken, duurder. In meerjarenbegroting zijn bedragen die oplo- pen van 4,7 tot 10,5 mil- joen gereserveerd voor vervangingsinvesteringen en andere prioriteiten. De openbare bespreking van de begroting 1985 en de meerjarenbegroting door de gemeenteraad vindt plaats op: maandag 11 en dinsdag 12 februari (om 20.00 uur) en don- derdag 14 februari (om 19.00 uur). Alle Schiedamse burgers zijn hierbij welkom. Belangstellenden kunnen de begrotingsboeken in- zien bij: de afdeling Fi nancien en het Bureau Voorlichting, in het Stadskantoor, en alle ves- tigingen van de Openbare Bibliotheek. Tevens is het mogelijk boeken te kopen. De kos- ten hiervan bedragen res- pectievelijk f.40,- (voor de Gemeentebegroting, aanbiedingsbrief en de Begroting van de takken van dienst en bedrijven) en f.40,- (voor de meer jarenbegroting 1985-1989 met het prioriteitenpro- gramma). VLAARDINGEN - Wer- kende mensen die van baan willen veranderen, kunnen vanaf 1 januari j.l. geen gebruik meer maken van het avond spreekuur van het Gewes- telijk Arbeidsbureau Nieuwe Waterweg N°°rd te Schiedam. Zij moeten nu overdag telefonisch contact opnemen met de ze instelling. De directie van het arbeidsbureau achtte het minder verantwoord om dit spreekuur te handha- ven. „De laatste jaren werd het aantal werkenden dat een baacht zocht welis- waar niet kleiner, maar 7 Concessionaire de Cartier. Hoogstraat 50. Schiedam. Telefoon 010-268919 de mogelijkheden van het arbeidsbureau werden minder. Per slot van reke- ning is de vacaturebank bijkans leeg. Daarnij moeten ook wij het met minder menskracht doen". ,,Overigens hebben wij nog geen enkele reactie gehad op deze aanpassing. KflflClkCOVICCF I De mensen zijn veelal in staat overdag te bellen waarna zo mogelijk ook overdag een afspraak wordt gemaakt", aldus directeur Van Lent. Het gewestelijk Arbeids bureau, gevestigd aan Laan van Bol'es 3 te Schiedam, tel. 705300. ROTTERDAM - Met een vrij recent werk van Huub Kersten opent de pianist Rene Eckhardt het Knaakconcert op zondag 27 januar in Me- phisto. Het knaakconcert van Rene Eckhardt begint om 16.00 uur. SCHIEDAM - De Stich- ting Raad voor het Be- jaardenwerk heeft een voorlichtingsavond geor- ganiseerd voor oudere voetgangers. Tijdens deze middag zal de heer Van den Berg, van Veilig Verkeer Ne derland, een en ander vertellen over de plaats die de voetganger onder de weggebruikers in- neemt. Tevens zullen aan de hand van dia's diverse moeilyke verkeerssitua- ties besp'roken worden. Er is ook gelegenheid om vragen te stellen. De bijeenkomst wordt gehouden, op donderdag 24 januari van twee tot vier uur, in het pandje van de bewonersvereni- ging Schiedam Oost aan de Franklinstraat 11a. In de pauze is koffie of thee verkrijgbaar. De toegang tot de informatiemiddag is gratis. Nadere inlichtingen over de bijeenkomst kan men krijgen bij de wijk- post Oost van de Stich- ting Raad voor het Bejaardenwerk aan de Lorentzlaan 32, telefoon 623733.

Schiedams Nieuwsblad | 1985 | | pagina 5