AUSTIN MONTEGO FROM AUSTIN R0VER.GR0TE KLASSE VANAF2L890r. AUTO AMBACHT SCHIEDAM De Austin Montego, een aantrekkelijk alternatief in de hogere middenklasse Bettoweg 27, (Spaanse Polder/Hoek Overschieseweg), Schiedam, tel. 010-375533 WOENSDAG 30 JANUARI 1985 5-151 MONTEGO AUSTIN ROVER TESTDE KLASSE In een oogopslag toont de nieuvve Austin Montego een perfekte balans tussen moderne styling en klassieke eenvoud. Het luxueuze interieur geelt u volop de ruimte en de afwerking is verzorgd tot in de kieinste details. Enkele voorbeelden. Op uw maat verstelbare auto- gordels die opt imale veiligheid garanderen, achlerzetels die in verschillende standen zowel kofFer- als binnen- ruimte kunnen vergroten (vanaf 1.6 HL). DE NMJWE AUSTIN MONTEGO Stuk voor stuk intelligente oplossingen met een bijzonder gevoel voor klasse. De Austin Montego wordt geleverd in diverse uit- voeringen. De pittige 1.3, de 1.6 LS, de 1.6 HL, de zeer luxueuze 2.0 Mayfair en de temperamentvolle MG 2.0 EFi. Stap in onze showroom eens in de Austin Montego en test de klasse. Overigens kunt u nu profiteren van een zeer hoge inmilwaarde van uw huidige auto die we u bij voorkeur in een persoonlijk gesprek meedelen. Alle genoemde prijzen zijn inkl. BTW af fabriek, exkl. rijklaarmaakkosten. Prijs- en specit'ikatiewijzigingen voorbehouden. De Austin Montego,een stijlvolle sedan in de hogere middenklasse, die een duidelijke fami- lie-gelijkenis vertoont met de vorig jaar gein- troduceerde Austin Maestro, wordt nu ook in ons land gepresen- teerd. Ondanks de gelijkenis wijkt de Montego op vele punten toch be- tangrijk af van de Maes tro, waarmee hij vrijwel geen enkel uiterlijk zichtbaar carrosserie- deel gemeen heeft: sedan-model in plaats van vijfdeurs „hatch- back", langere wielbasis, tweeliter motor toege- voegd aan de serie, rui- mer interieur en grotere bagageruimte, ander dashboard en instru- mentarium, - luxueuzere uitrusting. De Montego-serie biedt een keuze uit vier ver schillende motor-typen en drie verschillende versnellingsbakken. Het topmodel van de serie heet „MG Montego" en wordt aangeduid als „EFi" (electronic fuel injection). Alle model- len zijn vierdeurs. De volgende vijf typen zullen in ons land lever- baar zijn: - de Austin Montego 1,3 Verwacht mag worden dat de Montego-serie in de toekomst verder zal worden uitgebreid. De 1,3 en 1,6 modellen zullen in december in ons land leverbaar zijn. De tweeliter modellen zullen niet lang daarna volgen, omstreeks januari/februari. De Austin Montego is een representatieve sedan - 446,6 cm lang en 171 cm breed. Deze buiten-' afmetingen zijn niet uit- zonderlijk voor een wagen uit deze klasse. Wei opvallend is de bij- zondere grote ruimte in het interieur. Dat heeft de Montego gemeen met de Maestro en de Metro, die in hun klasse ook buitengewoon veel binnenruimte bieden. De Montego geeft de in- zittenden meer ruimte dan welke andere auto in deze klasse dan ook. Voorin is de beenruimte 105,9 cm en de hoofd- ruimte 97,8 cm. De achterinzittenden kre- gen niet minder dan 94,1 cm beenruimte en 95 cm hoofdruimte. Het voordeel van de langere wielbasis komt vooral de achterinzit tenden ten goede. Ook de bagageruimte is buitengewoon groot: 521 liter, waarin een opbergruimte van 48 liter is begrepen die zich onder het bagage- compartiment bevindt. Vanaf het 1,6 HL type kan de bagageruimte nog worden vergroot door de rugleuning van de achterbank geheel of gedeeltelijk weg te klap- pen. Andere goede vormge- vingsaspecten zijn de aerodynamica van de carrosserie (luchtweer- standscoefficient van 0,35 tot 0,37, afhan- kelijk van het type) en het grote glasoppervlak (het zicht rondom is 84 procent). De vloeien- de vormgeving levert vier belangrijke voor- delen: een laag geluids- niveau in het intereur, een uitstekende koers- vastheid, een hoge top- snelheid en een gunstig brandstofverbruik. Een doelmatig ontworpen voorspoiler voorkomt dat de lucht onder de carrosserie stroomt, waardoor de koersvast- heid nadelig zou kun nen worden beihvloed. Buitengewoon veel zorg is besteed aan het com fort van de inzittenden. Dat geldt voor de zit- plaatsen, die rug en bovenbenen de juiste steun geven. Het lage dashboard uit een stuk is wat kleur betreft zorgvuldig afgestemd op het overige interieur. Het instrumentenpaneel veiligheidsvelgen en -banden (van de 1,6 LS af), kreukelzone voor, energie-absorberend ge- deelte bij de voetruimte dat de kooiconstructie versterkt, gelaagde voorruit, verstelbaar be- vestigingspunt voor de autogordels, samen- drukbare stuurkolom, plaatsing van de brand- stoftank vo 'or de achter- as, goed in elkaar slui- tende portieren en dor- pels waardoor het effect van een zijdelingse aan- rijding beter wordt ver- werkt, kreukelzone achter. Hieronder volgt een kort signalement van de vijf verschillende Montego-typen. DE MONTEGO 1,3: Met de Montego 1,3 be- gint de serie. Maar een basismodel in de gebrui- kelijke zin des woords kan men dit type nau- welijks noemen. Uitge- rust met de 1275 cm3 ,,A Plus" motor. Vier- versnellingsbak (VW). Contactpuntloze ont- steking, elektronische carburateur-regeling. De uitrusting omvat onder andere: rembekrachti- ging, halogeen koplam- pen, twee buitenspiegels gelaagde voorruit, open hoofdsteunen, digitaal klok, van binnenuit te ontgrendelen koffer- deksel, tankdop met slot, ingebouwde luid- sprekers in de beide voorportieren, verlich- ting van verwarmings- schakelaars. PRESTATIES Ondanks het feit dat Austin Ro^er van de Montego in de eerste plaats een stijlvolle, re presentatieve en com- fortabele sedan heeft willen maken, zijn de prestaties hoog en blijft het benzinever- bruik bescheiden voor een wagen van dit niveau. Door de com- binatie van dit alles is de Montego een aan trekkelijk alternatief in de hogere midden klasse geworden. kreeg niet-spiegelend glas. Acht waarschu- wingslampjes zijn in het middenpaneel geplaatst en waarschuwen onder andere als de parkeer- lichten zijn blijven branden, voor slijtage van de remblokjes, te hoge koelwatertempe- ratuur, laag benzine- niveau etc. Links van de bestuurder bevindt zich op de vloer de ontgrendelingsknop voor het kofferdeksel. Onder het hoofdje „comfort" moeten zeker ook de maatre- gelen worden vermeld die zijn genomen voor geluiddemping. Deze hebben onder meer be- trekking op geluidsiso- latie van het dak, de wielkasten. de koffer- ruimtevloer, de vloer van het inzittenden- compartiment, het motortussenschot en de motorsieunen. Aan de veiligheid is veel aandacht geschonken. Zeer in het kort kunnen worden vermeldTD

Schiedams Nieuwsblad | 1985 | | pagina 16