Rqgmnotitie Kinderopvanq roept felle kritiek op Filmclub Gemeentelijke informatiekrant Historische artikelen in boek samengevat Koffie- concert '4molens' Zwemmen voor volwassenen Huis-aan-Huisverschijnend Weekblad Klaverjas instuif *^EN*o0 'Uit het verleden van Schiedam' Schiedam Karnavalsstad no. 1 in de Rijnmond WOENSDAG 30 JANUAR11985 KANTOORADRESSEN EN TEL.NUMMERS ZIE PAG.3 WEGENER UITGAVE OPLAGE WEKELIJKS MEER DAN 1. B 9e JAARGANG Wachtlijsten Aufonieuws Een aktie van de gezamenlijke Winkeliersverenigingen in het Centrum van Schiedam. Doe mee en win!! Zie de fotopagina's in deze krant. Prijskaarten (VvLlNOL/nVJ OU Jnl'lUnni I C70J Schiedams Nieuwsblad C|Jp SCHIEDAM Zowel de werkgroep Kindercentra Schiedam (WKS) als de Stichting Schiedamse Vrouwenemancipatie Or- ganisatie (SVO) zijn niet te spreken over de door de gemeente opgestelde Raamnotitie Kinderop- vang. Beide groeperingen vin- den namelijk dat voor- noemde notitie onvolle- dig is en onvoldoende in- zicht geeft in het grote tekort dat er is aan goede en betaalbare voorzienin- gen op het gebied van de kinderopvang. Marja van Wolferen, de voorzitter van de WKS: ,,Wat ons het meest heeft verbaasd is dat in de raamnotitie volledig voorbij wordt gegaan aan de uitgebreide nota die wij onlangs aan wethou- der Hafkamp hebben aangeboden. Daarin stond immers precies ver- meld wat er zou moeten gebeuren om de kinder opvang in Schiedam te verbeteren. Desondanks leesje nu in de notitie dat de gemeen te het voornemen heeft te onderzoeken hoeveel behoefte er aan dagver- blijven of peuterspeelza- len bestaat in Noord. Om daarachter te komen hoeft men echter uitslui- tend onze nota te raad- plegen. Verder wil men bijvoor- beeld een werkgroep, be- staande uit vertegen- woordigers van de diverse kindercentra en mensen van de gemeente, oprich- ten die periodiek by el- kaar moet gaan komen voor het uitwisselen van informatie. Als je zoiets leest vraag je je wel af waar je mee be- zig bent, want er is toch een Werkgroep Kinder- centra Schiedam en die is best bereid met de ge meente aan de tafel te gaan zitten". ,,Waar we al evenmin iets van begrijpen is dat de af- deling C.S.J, stelt dat er een vacature is voor een medewerkster wier taak het wordt uit te zoeken wat er op het terrein van de kinderopvang en emancipatie moet gaan gebeuren. Met die stel- ling gaat men namelijk geheel voorbij aan het feit dat er reeds een emancipatiewerkster in Schiedam is en dat die, net als de WKS, van me- ning is dat de kinderop vang in deze stad veel te wensen overlaat". Tellingen hebben uitge- wezen dat er bij de kin- derdagverblijven inmid- dels zo'n 141 kinderen op de wachtlijst staan. "Wat gaat er gebeuren met de kinderopvang? Bij de peuterspeelzalen zijn dat er 232. Deze lyst zou echter veel langer zijn, ware het niet dat diverse ouders de in- schrijving laten vervallen aangezien zij van mening zijn dat het op deze ma- nier totaal geen zin heeft. Eer het kind aan de beurt is, is het immers zo veel ouder dat het bijna naar de kleuterschool kan. SCHIEDAM - De Film- club Schiedam draait vrij- dag 1 februari „E la nave va", van Frederico Felli- ni. De film toont de onder- linge afgunst, haat en tijd tussen een grote groep personen uit de operawereld. Centraal in het verhaal staat de be- grafenis van een beroemd zangeres, die in haar tes tament heeft bepaald dat haar as op haar geboorte- grond moet worden uit- gestrooid. De voorstelling begint om 21.30 uur. De zaal, in gebouw De Teerstoof aan de Nieuwstraat, is vanaf half negen open. Donateurs van de Film- club betalen f.3.50 toe- gang. Niet-leden betalen f.5.-. SCHIEDAM - In de oude wijken van Schie dam wordt deze week de achtste en tevens laatste Stadsvernieuwingskrant huis-aan-huis verspreid. Hierin treft men onder andere informatie aan over het onderwys in de oude wijken; nieuwbouw activiteiten; ongedierte- bestrijding en regels voor de aanvraag van een bouwvergunning. Een aantal artikelen is vertaald in het Turks en Marokkaans. Mensen sie in een wyk wonen waar de krant niet verspreid wordt, maar die er toch in gei'nteresseerd zyn kunnen hem gratis verkrygen bij de biblio- theken; dienstencentra; Bureau Voorlichting (in het Stadskantoor); de dienst Gemeentelijk Wo- ningbeheer en de balies in kantorengebouw 's Graveland. In de toekomst zal de be- richtgeving over de stads- vernieuwing worden op- genomen in een nieuwe, 66nmaal per maand ver- schijnende, gemeentelijke informatiekrant welke in de hele stad huis-aan-huis bezorgd gaat worden. SCHIEDAM - Weder- om is een stukje Schie dam historie in de vorm van een boek op de markt gebracht. Dit- maal betreft het een herdruk van een reeks artikelen die in de jaren 1948/49 werden ge- schreven door de toen- malige gemeente-archi- varis A. van der Poest Clement. De schrijver deed dit: „Om het ontstellende tekort aan kennis om- trent het verleden van onze stad aan te vullen en tevens om enige be- langstelling te wekken voor het archief". Van der Poest Clement schonk in zijn artikelen, die onder de kop „Uit het verleden van Schie dam" in het Schiedam se Parool werden gepu- bliceerd, aandacht aan diverse interessante on- derwerpen. Enige daar- van zijn: de handel, het onderwijs, de gezond- heidszorg, de cultuur en de politiek. Daarnaast schreef hij een aantal boekjes over het graf van Lidwina, de stedelijke archief- zorg en het Weeshuis der Hervormden. De heer Clement over- leed in 1972. Het eerste exemplaar van de thans in boek- vorm uitgebrachte arti kelen werd vrijdag 25 januari in het Gemeen- tearchief aan de Korte Haven, door wethou- der Posthoorn, overhan- digd aan de weduwe van de schrijver me- vrouw L. van der Poest Clement Leenheer. Het boek is in de Schie damse boekhandels ver- krijgbaar a f:25.-. Wethouder Posthoorn overhandigde het eerste exemplaar aan mevrouw Van der Poest Clement. Zowel de WKS als de SVO menen dat er, om aan deze problematiek een eind te maken, in de eerste plaats behoefte is aan meer personeel. Marja van Wolferen: „Wij denken daarbij echter wel aan professionele be taalde krachten want alleen op die basis kunje garant staan voor een deskundige opvang. Het liefst zouden we dan ook zien dat er een nieu we verdeelsleutel komt volgens welke aan de hand van het aantal opge nomen kinderen wordt bekeken hoeveel perso neel er aangenomen mag worden. Wanneer de ge meente dan de subsidies aanwendt voor de perso- neelskosten, zouden de kindercentra de overige kosten (voor huur, voe ding en dergelijke) kun nen betalen van de ouderbijdrage". Over de problematiek rond de kinderopvang in Schiedam wordt woens- dag 6 februari om 20.00 uur een openbare verga- dering gehouden in het Stadskantoor aan de Emmastraat. De Werk groep Kindercentra SCHIEDAM - In het wijkcentrum De Blauwe Brug aan het Bachplein kan men iedere vrijdag- avond klaverjassen. Het kaarten waarmee diverse pryzen te winnen zijn, begint om 20.00 uur. De deelname kosten be- dragen f.2,- per persoon. Nadere informatie is ver- krijgbaar aan de balie van het wijkcentrum of tele- fonisch via nummei 701049. Schiedam hoopt daarbij zoveel mogelijk ouders en andere betrokkenen aanwezig zullen zijn. SCHIEDAM - De Har- monie Wilton Fijenoord geeft zondag 3 februari een koffieconcert in het Passage Theater. Het afwisselende muziek- programma begint om 11.30 uur. De koffie staat klaar vanaf 11.00 uur. De toegang is gra tis. SCHIEDAM - In het wijkcentrum De Blauwe Brug, aan het Bachplein, wordt dinsdag S februari een klaverjas instuif ge houden. Het kaarten begint om 13.30 uur. De deelname kosten be- dragen f.2,50 per per soon. SCHIEDAM - In het dienstencentrum ,,De 4 Molens" aan de Nieuwe Damlaan wordt zondag 3 februari van 13.30 tot 16.00 uur een thee- dansant gehouden. Dinsdag 5 februari wordt er bingo gespeeld in „De 4 Molens". De balletjes beginnen te rollen om 14.00 uur. SCHIEDAM Zwembad Zuid aan de Westfranke- landsedijk heeft speciale zwemuren ingesteld voor volwassenen. Gedurende deze tyden worden de spelattributen.die tijdens het recreatiezwemmen in het water liggen, uit het bad verwijderd. De be- zoekers kunnen dus rustig hun baantjes trek- ken. De zwemuren voor vol wassenen zijn: op woens- dag van 20.30 tot 21.45 uur, vrijdag van 19.00 tot 20.30 uur, zaterdag van 14.00 tot 15.00 uur en zondag van 14.00 tot 15.00 uur. Nadere informatie over het zwemmen voor vol wassenen is verkrijgbaar bij Zwembad Zuid, tele- foon 261682.

Schiedams Nieuwsblad | 1985 | | pagina 1