Gemeente wil hergebruik pqpier bevorderen 1 Scholieren nemen kijkje in Turkse keuken Cabaret en muziek in De Teerstoof Schiedams Nieuwsblad I Geen bak in de Gorzen Quibus programma Koffie concert Orgelspel 'Niet alleen uien en knoflook' WOENSDAG 30 JANUARI 1985 5 -501 r j*. a™ rsr Schiedams Nieuwsblad Poppenspel Expositie NIEUW: SWATCH SCHIEDAM - Op een vijftal plaatsen in Schie dam treft men sinds maandag 28 januari bak- ken aan voor oud-papier. De groengekleurde pa- pierverzamelaars, die de- zelfde afmetingen heb- ben als de inmiddels be- kende gele glasbakken, beschikken over een aan- tal langwerpige inwerp- openingen. De gemeente is tot het plaatsen van de bakken overgegaan om het her gebruik van papier te be vorderen en, tegelijker- tijd, de vuilstroom naar Wijster te beperken. Volgens de Vereniging van de Nederlandse Pa- pierfabrieken wordt in ons land reeds 55 proc. (het hoogste percentage ter wereld) van het ge- maakte papier geprodu- ceerd uit oud-papier). Het grootste deel daar- van wordt, ten behoeve van scholen en verenigin- gen, ingezameld door vrijwilligers. De gemeente Schiedam is absoluut niet van plan dit particulier initiatief in de wielen te rijden. Wethouder Zijdeveld: „Wij willen juist de men- sen bereiken die er geen zin in hebben het oud-pa pier langere tijd te bewa- ren. Momenteel stopt die groep papier en karton nog gewoon in de vuilnis- zak. In Schiedam gaat het daarbij om zo'n 3.600 ton per jaar. Door het plaatsen van oud-papierbakken op plekken waar mensen meestentijds toch regel- matig komen, bijvoor- - >- i r t '***■- j *Het startsein voor de plaatsing van de oud-papierbakken werd gcgeven op liet Wibautplein. beeld om boodschappen te doen, hopen we dat cijfer verder omlaag te brengen. Beste bewijs van onze goede bedoelingen is wel dat we in wijken waar regelmatig inzamelingen worden gehouden, zoals de Gorzen, helemaal geen bak plaatsen". Niet alleen uit het oog- punt van het milieu doch ook financieel gezien kan het plaatsen van de bak ken tot positieve resulta- ten leiden. Een en ander is mogelijk doordat er, wanneer het experiment slaagt, minder uitgegeven zal hoeven worden voor de vuilverwerking in Wijs ter. De bakken zijn te vin- den: aan de Hof van Spa- land, de Laan van Bol'Es, het Dr.Wibautplein, de Rembrandtlaan en de Lo- rentzlaan. SCHIEDAM Schiedam- se scholieren hebben de afgelopen weken, in het Stedelijk Museum, kennis gemaakt met de Turkse keuken. Het idee voor dit experiment, dat deel uit maakt van de tentoon- stelling „Turks huis op Schiedamse aarde", is af- komstig van Recep Aluf. Deze Turkse Schiedam- mer, die actief is in di verse organisaties voor migranten, hoopt op deze wijze meer bekend- heid te geven aan de Turkse eetgewoonten. Recep, die als kok werk- zaam is bij een waren- huis te Rotterdam: „In tegenstelling tot wat Uitgave van WEGENER huis aan- huisbladen B.V., Prins Hendrikkade 12-16, postbus 1980, 3000 BZ Rot terdam, tel. 010-132170 en 135085. Directie: J.P. Eillebrecht/P. Bakker/ J. Parser. WEGENER-bladen verschijnen in Zuid-Holland wekelijks in een to- tale oplaag van ruim een miljoen exemplaren. Hiertoe behoort Verschijnt elke woensdag huis-aan- huis in Schiedam. Groenoord en Kethel. ADVERTENTIES: Hoogstraat 122, Vlaardingen Postadres postbus 1980. 3000 BZ Rotterdam, tel. 010- 346711. DUO s (RUBR. ADVERTENTIES) 010-132050. VERKOOPLEIDER N Ch de Poorter. RAYONLEIDER: Th.J Bravenboer (tel. priv6 010-353883). REGIONAAL CONTACTMAN G.H. Adams (tel. priv6 01891-3230). ADVERTENTIEVERKOOP Hans Ivo (tel. prive 010-650272). REDACTIE: Hoogstraat 122. 3131 BP Vlaardingen. Postbus 306 3130 AH Vlaardingen CORRESPONDENT Schiedam R. Koppenhagen (010-266615) Sportcorespondent: P Spek (010-352615). ADMIN'STRATIE: Prins Hendnk- kade 12-16. postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam, tel. 010-132170. SLUITINGSTERMIJN woensdag- krant: advertenties dinsdag 12.00 uur/redactie 10.00 uur. Donderdagkrant (advertenties en redactie) dinsdag 17.00 uur. BEZORGING: Interlanden'Sprei groep. Bezorgkiachten 010-132489 28-11-'84 veel Nederlanders den- ken, bestaat Turks eten niet alleen uit uien en knoflook. Tal van gerecn- ten bevatten zelfs dezelf- de ingredienten als men hier bij het bereiden van een maaltijd gebruikt. Goed voorbeeld daarvan is de Turkse liezensoep, die je kunt vergelijken met de Hollandse erwten- soep. Om de Schiedamse jeugd te bewijzen dat Turks en Nederlands eten echt niet zoveel van elkaar verschillen, laat ik ze hier in het museum Turkse gerechten klaarmaken" Een idee dat, zo bleek ge- durende de reeds gegeven lessen, bijzonder geslaagd is. Onder leiding van Recep A hi? necmt de Schiedamse jeugd een kijkje in de Turk se keuken. SCHIEDAM - „Geschei- den vrouw op oorlogs- pad" is de titel van het programma waarmee Jenny Arean vrijdag 1 fe- bruari op de planken van De Teerstoof verschijnt. Tijdens deze voorstelling vertelt en zingt zij over jeugd en volwassenheid, verweer tegen cynisme, eenzaamheid en verhou- dingen. A1 met al, zo zegt Jenny zelf:„Een vro- lijk programma over leed". De voorstelling begint om 21.00 uur. De foyer is vanaf 20.00 uur open. De toegang bedraagt f. 10,-. Houders van een CJP-of Pas 65 betalen f. 7,50. snaar" humoristisch mu- ziektheater in De Teer stoof. Het programma begint om 21.00 uur. De foyer is toegankelijk vanaf 20.00 uur. De kaarten kosten, respectievelijk, f. 12,50 en f. 10,- (voor de houders van een pas). Jenny Arean Zaterdag 2 brengt „De februari nieuwe Kinderen van circa 8 tot 12 jaar kunnen zaterdag- middag om half drie in De Teerstoof gaan kijken naar het poppenspel ,,Heer Stuiterbal". De toegang voor de voor stelling bedraagt f.3,50. *De nieuwe snaar In de foyer van De Teer stoof treft men, tot en met 9 maart, een exposi tie aan van recente wer- ken van de Schiedamse kunstenares Marjan Veenman. De tentoon- stelling is te bezichtigen gedurende de openings- tijden van het theater. Het reserveren van plaats- bewijzen voor de Teer stoof programma's kan geschieden bij de V.V.V. Schiedam, telefoon 733000 en (vrijdagavond en zaterdag) via het theater, telefoon 269455. Swutch. De meesl oktuele Trend. Waterdicht Schokvrij. Vederlicht. Batterij 3 jaar. Ouarti-precisie. Swiss Made Ituatch Hoogstraat 159 Schiedam SCHIEDAM - Petra Veenswijk en Arie Hoek bespelen vrijdag 1 febru ari het orgel in de Dorps- kerk te Kethel. Het concert begint om 19.30 uur. De toegang is gratis. Er wordt een vrij- willige bijdrage gevraagd voor de bestrijding van de kosten en het orgel- fonds. SCHIEDAM - De Schie damse Kunst Stichting brengt de komende da- gen weer een drietal pro gramma's in cafe De Qui bus aan de Lange Haven. Vandaag, woensdag 30 januari, is er een landen- avond. Deze maal wordt aandacht besteed aan Rusland. De vodka staat klaar vanaf 2 1.30 uur. De toegang is gratis. Zondag, om twee uur, staat er een kindermid- dag vol verrassingen op het programma. Het fes- tijn is vrij toegankelijk. Diezelfde dag, vanaf half tien 's avonds, kan men in de Quibus luisteren naar rockmuziek van de succesvolle formatie The Shoes. De groep bestaande uit: Theo van Es (zang en gi- taar), Wim van Huis (zang en gitaar), Jan Ver- steegen (zang en bas) en Henk Versteegen (zang, drums en percussie) maakte in de periode "66/'70 de ene hit na de andere. De toegang tot deze avond bedraagt f 5,- *The Shoes. SCHIEDAM - De uit Oud-Beijerland afkomsti- ge accordeoniste Astrid in 't Veld geeft woensdag 6 februari een koffiecon- cert in de aula van het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat. De toegang tot het, van 12.30 tot 13.00 uur durende concert is gratis.

Schiedams Nieuwsblad | 1985 | | pagina 3