Donkere wolk boven Post schijnt weg te trekken Cqrnqvql zet Broersveld vollediq op zijn kop PINGI lUIN Spanning bij Filmclub Ciske de Rat 95 Toneelgroep 'De Kreek' op zoek naar regisseur Bijeenkomst Yrouwenbond -iSrrfe. Schiedams Nieuwsblad Gratis warme worst Prijswinnaars tekenwedstrijd Breimode op z'n best Scholieren kunnen veilig spelen WOENSDAG 13FEBRUARI 1985 Informatieavond Schiedams Meimsblad DAMES- HEREN- KINDER- QUARTZ- HORLOGES vanaf HIEDAM - De bewo- ners van de derde fase van de 305 SSSW-wonin- gen in Schiedam-Oost, welke gelegen zijn in de omgeving van de Van Leeuwenhoeckstraat kunnen de toekomst weer met wat meer opti- misme tegemoet zien. In tegenstelling tot eer- dere berichtgevingen blijkt de SSSW namelijk toch bereid te zijn een re- novatieplan voor de der de fase in te dienen. Enig punt van overweging vormt nog een aantal in de Oosterstraat en Ste- phensonstraat gelegen woningen, die wellicht buiten de boot vallen. Circa een maand geleden, op 17 januari, zag het er voor de in dit deel van Oost wonende mensen heel wat somberder uit. Die dag werd hen name lijk meedegedeeld dat re- noveren niet verant- woord was. Wellicht konden er, aan- sluitend aan de tweede fase, nog enige blokken worden gerenoveerd maar de rest van de wo ningen zou gesloopt wor den ofwel een instand- houdingsbeurt krijgen. Als reden voor dit beslult werd aangevoerd dat de kosten van renovatie te hoog waren. De betreffende bewoners besloten hier echter geen genoegen mee te nemen en vroegen wederom een gesprek aan met Geo- techniek, die een funde- ringsonderzoek heeft ver- richt, en het architecten- bureau Van Wijngaarden. Hieruit bleek dat renove- ren weldegelijk mogelijk was. Genoeg gekregen van het gesol werd nu een brief verzonden naar de leden van de Gemeenteraad, met het verzoek er voor te zorgen dat de dreiging van sloop werd afgewen- teld. Nog geen twee dagen la ter liet de SSSW weten dat zij bereid was een re- novatieplan in te dienen. Tussen alle problemen rond de derde fase door, is het moment waarop het startsein van de twee de fase gegeven wordt bijna ongemerkt naderbij mmmm Het ziet er mar uit dat deze woningen toch gerenoveerd gaan worden. gekomen. Voor zover het zich nu laat aanzien zal dit gaan geschieden op 14 maart. In verband hiermee wordt morgen, donder- dag 14 februari om 19.30 uur, een informatieavond voor de toekomstige be woners van deze wonin gen gehouden in het Kruisgebouw aan de Van Swindensingel. Tijdens deze bijeenkomst zal worden uitgelegd wat er zoal aan de huizen gaat gebeuren en hoe ver- huisvergoedingen en der- gelijke kunnen worden aangevraagd. SCHIEDAM - Het Broersveld staat zaterdag 16 februari geheel in het teken van carnaval. Or- ganisatoren van het, van circa 11.00 tot 16.00 uur durende festijn zijn ook deze maal de in deze win- kelstraat en op het He- maplein gevestigde win- keliers. Verspreid over de dag zullen achtereenvolgens de drumband van Am- brosius, de Jeugdrijn- mondband en de drum- band Juliana door het Broersveld trekken. Daar- naast zal er men er een boerenkapel, „De Boe- renkinkels" genaamd, aantreffen. Rond twee uur in de middag verschijnen de Kasteleiners ten tonele. met in hun midden de door hen benoemde Prins Hendrik II. Speciaal voor de kleintjes komt er deze dag een car- navalsclown naar het Broersveld, die allerlei kleine presentjes uitdeelt. Ook de disco-liefhebbers komen volledig aan hun trekken, want zij kunnen genieten van de muziek die de discotheek „Wima- sound" ten gehore brengt Teneinde het festijn hele- maal compleet te maken trekt, rond twee uur de carnavalsoptocht door het Broersveld. Wie tussen het feesten door trek krijgt in iets hartigs kan bij een van de drie in het Broers veld staande kramen, zo- lang de voorraad van 3000 stuks strekt, gratis een warme worst halen. 14*- Uilgave van WEGENER huis-aan- huisbiaden B V Prins Hendnkkade 12 16. postbus 1980. 3000 BZ Rot terdam, lei 010-132170 en 135085. Directie: J P. Eillebrecht/P. Bakker/ J Parser. WEGENER-bladen verschijnen in Zuid-Holland wekelijks in een to- tale opiaag van ruim een miljoen exemplaren. Hiertoe behoort Verschijnt eike woensdag huis-aan- huis m Schiedam. G'oenoord en Kethel. ADVERTENTIES: Hoogstraat 122. Vlaardingen Postadres postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam, tel. 010- 346711. DUO'S (RUBR.ADVERTENTIES) 010-132050. VERKOOPLEIDER N Ch de Poorter RAYONLEIDER: Th J Bravenboer (tel pnve 010-353883). REGIONAAL CONTACTMAN G.H Adams (tel pr.ve 01891-3230). ADVERTENTIEVERKOOP: Hans Ivo (tel prive 010-650272). REDACTIE: Hoogstraat 122. 3131 BP Vlaardingen. Postbus 306. 3130 AH Vlaardingen. CORRESPONDENT Sch.edam R Koppenhagen (010-266615) Sportcorespondent P Spek (010-352615). ADMINISTRATIE: Prins Hendnk kade 12-16, postbus 1980. 3000 BZ Rotterdam, tel. 010-132170. SlUITINGSTERMIJN woensdag krant advertenties dinsdag 12.00 uur/redactie 10 00 uur Donderdagkrant (advertenties en redactie) dinsdag 17.00 uur. BEZORGING: Interlanden'Sprei- groep. Bezorgklachten 010-132489 In het Broersveld wordt zaterdag uitgebreid carna val gevierd. SCHIEDAM - In het kantoor van de Bonds- spaarbank aan de Hof van Spaland zijn woens- dag 6 februari de prijzen uitgereik t aan de winnaars van de tekenwedstrijd. Dit waren: Hester Bots, 11 jaar (eerste prijs, een fiets), Steven van Straten, 6 jaar (een grote pluche spaarvogel) en Edward Hazebroek, 8 jaar (een horloge). De wedstrijden werd ge houden ter gelegenheid van de opening van de aan de Schiedamseweg gelegen Bondsspaarbank vestiging. A Hoogstraat 15, Schiedam. SCHIEDAM De Film- om 21.30 uur. De zaa!, in club Schiedam draait vrij- dag 15 februari de span- nende thriller „Gorki Park". In het Gorkipark te Mos- kou worden in het vroege voorjaar de afschuwelijk verminkte lijken van drie mensen aangetroffen. De ambitieuze politieman Arkadi Renko wordt belast met het onderzoek. De voorstelling begint gebouw de Teerstoof aan de Nieuwstraat 12, is vanaf 20.30 uur open. De toegang bedraagt f.5,-. Donateurs betalen f.3,50. SCHIEDAM - De leer- lingen van de Goeman Borgesiusschool kunnen sinds begin januari vei lig buiten spelen. Dit is mogelijk gewor- den doordat de onder- wijsconsulent van de ge- meente, in samenwerking met de schoolleiders, een buitenspeelrooster heeft opgesteld waarbij de leer- lingen van de Erasmus- school, De Regenboog en de Goeman Borgesius school om beurten van de speelplaats gebruik maken. Voorheen speelden de leerlingen van de Goe man Borgesiusschool tij dens het speelkwartier in de Anth. Muijsstraat. Hoewel deze straat als speelstraat is ingericht en er tevens aanvullende ver- keersmaatregelen geno- men worden, bleven zich toch gevaarlijke situaties voordoen. De ouders en leerkrach- ten van de betreffende kinderen vestigden daar vorig schooljaar diverse malen de aandacht op. SCHIEDAM - In het Passage Theater draait van donderdag tot en met woensdag 20 febru- ri de jeugdfilm Ciske de Rat, met Danny de Munk in de hoofdrol. De voorstellingen zijn elke dag, behalve op maandag, om twee uur. De kaartjes kosten f 8,-. 7\ /i /u ^WENKE^ Hoogstraat 159 Schiedam SCHIEDAM - De circa een jaar geleden opgerich- te toneelgroep van „De Kreek" is op zoek naar een regisseur. ,,Tot nu toe", laat een der mede- werkster van De Kreek, Tineke de Zwart, weten, ,,was de regie steeds in handen van de speelsters zelf, maar dat blijkt toch niet te voldoen. Vandaar hopen we gauw een vrij- williger te vinden die de ze taak op zich wil ne men". Ondanks de problemen rond de regie is de ton- neelgroep toch steeds druk bezig een voorstel ling in elkaar te zetten voor de rond September te houden retime. Men wil dan namelijk, aan de hand van diverse korte stukjes, laten zien wat zich door de jaren hcen allemaal in het aan de Lange Haven gelegen ge bouw heeft afgespeeld. In verband hiermee wordt door alle toneel- groepleden driftig ge- speurd naar kleding uit de jaren dertig en veer- tig. Een ieder die ze op dit terrein kan helpen wordt verzocht zich met de Kreek in verbinding te stellen. Wie misschien lid van de toneelgroep wil worden, zowel mannen als vrou- wen, of wellicht bereid is de regie op zich te nemen kan een kijkje komen ne- De toneelgroep in actie tijdens een repetitie. men op een der repeti- ties. Deze zijn op vrijdag- avond, van 19.00 tot 21.00 uur. De contribu te bedraagt, inclusief koffie, f. 1,25 per week. De Kreek is telefonisch te bereiken via nummer 267767. SCHIEDAM - De afde- ling Woudhoek van de Nederlandse Christen Vrouwenbond houdt donderdag 14 februari een ledenvergadering in het verenigingsgebouw „De Stuurhut", aan het Faassennlein 203. Tijdens deze bijeenkomst zal mevrouw Duca de Bruyn, medewerkster van het bondsbureau van het C.N.V. te Utrecht, spre- ken over het onderwerp „Wat doet het C.N.V. als vakvereniging voor de arbeidssituatie van de vrouw". De avond begint om 20.00 uur. Alle belang- stellenden zijn welkom.

Schiedams Nieuwsblad | 1985 | | pagina 3