Volksdansen voor ouderen in 'De Woudhoek' PING4IUIN Kortingen tot 70% sola Schiedams Nieuwsblad Geen aparte kleding of schoenen noaig m Info-middag 'De 4 molens' Bruidsboutique Monique toonde nieuwe collectie Reiinie Militaire Wielrijders Breimode op z Vi best Profiteer van direkte f abrieksverkoop SCHREUDER VOOR SERVICE -1OO JAAR- [WOENSDAG 20 FEBRUARI 1985 •1&4B8 Ook voor mannen Schiedams Nietmsblad m Voor alle reparaties en onderdelen van alle merken naaimachines naar SCHREUDER. Hoogstraat 101-103, Schiedam, tel. 266363 Naai- en breimachines voor iedere beurs: Pfaff - Lewenstein - Toyota. Bruidegom 10 DAGEN LANG pa van 1.65voor I.OU VINCENT v.d. BOSCH Bestekartikelen 1 Kookpannen Keukengerei Geschenkartikelen] Servieswefk Gratis tornm! SCHDEDAM - In het dienstencentrum „De Woudhoek" aan het Heijermansplein gaat in maart een cursus ..Volksdansen voor be ginners" van start. De lessen, die worden ge- geven door Tini Korpel, zijn op vrijdagmorgen van 9.30 tot 10.30 uur. Belangstellende mannen en vrouwen van 55 jaar en ouder zijn welkom tij- dens de kennismakings- les, waaraan gratis en zonder enige verplichting kan worden deelgeno- men, op 1 maart aan- staande. Het is inmiddels al weer bijna tien jaar geleden dat de Woudhoek besloot het volksdansen in het activiteiten-programma op te nemen. Instructrice Tini Korpel: „Tengevolge daarvan zit- ten in de huidige groep zowel gevorderde als be- ginnende volksdansers. Een verre van ideale' situatie, want voor iemand die er net bij komt en nog nooit volks- dansles heeft gehad ligt het peil van deze groep eigenlijk te hoog. Van- daar ook het besluit een tweede groep, voor be- ginnelingen, te starten". Dan, nader ingaand op de wijze waarop les wordt gegeven: „We beginnen langzaam, met simpele passen in een verlaagd tempo. Na verloop van tijd wordt dat aangepast door uitbreiding van het voetenwerk of het snel- ler draaien van de mu- ziek". Op de vraag wie zich al- lemaal voor het volks- Uitgave van WEGENER huis-aan- huisbladen B.V Ports Hpndnkkade 12-16, postbus 1980. 3000 BZ Rot terdam, tel. 010-132170 en 135085. Directie: J P. Eillebrecht/P. Bakker/ J Parser WEGENER bladen verschijnen in Zuid-Holland wekelijks in een to tale oplaag van ruim een mtljoen exemplaren Hiertoe behoort Verschijnt elke woensdag huis aan- huis in Schiedam. Groenoord en Kethel. ADVERTENTIES: Hoogstraat 122. Viaardmgen Postadres: postbus 1980. 3000 BZ Rotterdam, tel. 010- 346711. DUO s (RUBR.ADVERTENTIES) 010-132050 VERKOOPLEIDER N Ch de Poorter. RAYONLEIDER Th.J Rravenboer (tel prive 010-353883) REGIONAAL CONTACTMAN G.H Adams (tel. prive 01891-3230). ADVERTENTIEVERKOOP: Hans Ivo (tel. prive 010-650272). REOACTIE: Hoogstraat 122, 3131 BP Viaardmgen. Postbus 306. 3130 AH Viaardmgen CORRESPONDENT Sch.edam R Koppenhagen (010-266615) Sportcorespondent P Spek (010-352615). AOMINISTRATIE: Prins Hendnk kade 12-16, postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam, tel. 010-132170 SlUITINGSTERMIJN woensdag- krant advertenties dinsdag 12 00 uur/redactie 1000 uur Donderdagkrant (advertenties en redactie) dinsdag 17 00 uur. BEZORGING: Interlanden/Sprei groep Bezorgklachten 010 132489 dansen kunnen opgeven antwoordt, mevrouw Korpel: „Alle mannen en vrouwen van 55 jaar en ouder die redelijk ter been zijn. In de reeds bestaande groep zitten bijvoorbeeld enige dames die inmiddels 74 zijn. Zij doen al mee vanaf de eerste les en hebben er nog altijd veel plezier in. Ik hoop overigcns wel" dat zich voor dc lessen voor beginners nu ook eens mannen opgeven. In tegenstelling tot ande- re steden, waar mijn man of ik lesgeven, wil dat in Schiedam namelijk niet lukken. Wij vinden dat echt onbegrij;ielijk. Ze- ker aangezien volksdan sen iets is waar je aan mee kunt doen zoals je bent. Je hoeft er immers geen aparte kleding of schoenen voor aan. Ver- der leer je je er beter door bewegen, hetgeen leidt tot meer zelfver- trouwen". Dat deze conclusies niet uit de lucht gegrepen zijn blijkt uit de woorden van twee, tot de „ouwe ge- trouwe" behorende, da mes. Mevrouw Veenhof: ,,Je bent hier fijn bezig in een leuke sfeer. Verder vind ik het prettig als oudere contact te hou- den met een groep". Mevrouw Martens voegt daaraan toe: ,,Zeker als je alleen bent is dat enorm belangrijk. Ander positief punt vind ik dat je op deze manier niet verstijft en beter ter been blijft". De kosten voor het volks dansen in „De Woud hoek" bedragen f.5,50 per persoon per maand. Behalve tijdens de ken- nismakingsles op 1 maart kan men nadere informa- tie over de cursus krijgen bij het dienstencentrum, dat telefonisch te berei- ken is via nummer 709555 *Naast de huidige volksdansgroep voor gevorderdcn start binnenkort een cursus voor beginners in ,,De Woudhoek". WATERWEG-NOORD - Alle oud-leden van het regiment Militaire Wiel rijders worden uitgeno- digd voor een reiinie die op 20 april zal worden gehouden in de Isballa- kazerne in 's-Hertogen- bosch. Het programma dat om 10.30 uur begint, omvat onder andere een vlag- genparade, middagmaal- tijd en een kleine expo- sitie van de uitrusting- stukken van de voorma- lige militaire wielrijders. De kosten inclusief de maaltijd bedragen twintig gulden per persoon. Aan- melding - uiterlijk 1 april - en informatie bij H.M. Rits, Parade 15, 5211 KS "s Hertogen- bosch. A Hoogstraat 15, Schiedam. SCHIEDAM - In het dienstencentrum ,,De 4 molens" aan de Nieuwe Damlaan wordt dinsdag 26 februari een voorlich- tingsmiddag gehouden over gezonde voeding. Het informatieve pro gramma, dat om twee uur begint, wordt geleid door een dietiste van de Nederlandse Hartstich- ting. Toegangsbewijzen voor deze middag zijn gratis verkrijgbaar bij de re- ceptie van het diensten centrum. SCHIEDAM - Wethou- der Hafkamp zal woens dag 27 februari, om 12.00 uur, de nieuwe sportzaal annex buurt- centrum aan de Fahren- heitstraat officieel in ge- bruik stellen. Het gebeuren wordt- op- geluisterd met sportde- monstraties en presenta- ties van 6uurtactiviteiten. *Bruidsboutique Monique toonde de nieuwe bruids- *Nostalgisch of modern, 'node. wit blijft. SCHIEDAM VLAAR- DINGEN - Bruidsbou tique Monique, uit Vlaar- dingen, heeft dinsdag 12 februari in het wijkcen- trum De Blauwe Brug, aan het Bachplein in Schiedam-noord, de nieuwe voorjaars- en zomercollectie aan het publiek getoond. Tijdens de door vele toe- komstige bruidjes en overige belangstellenden bezochte show werd aan- dacht geschonken aan de kleding van zowel bruid als bruidegom. Ook de komende tijd, zo bleek uit de show, zullen de meeste bruidjes in het wit gekleed de trappen van het stadhuis bestij- gen. De bruid met een voor- keur voor nostalgie zal veelal kiezen voor een japon van taft. Opmerke- lijke kenmerken aan de nieuwe collectie zijn: een wat verlaagde en daar- door zeer slank makende taillelijn, wijde tot zeer wijde rokken, boothalzen en brede pofmouwen. In tegenstelling zie je veel modellen met een korte mouw. De creaties worden ver- volmaakt door het ge- bruik van tule en schit- terend kantwerk. Naast nostalgische mo dellen werden tijdens de show ook diverse japon- nen getoond voor brui- den die een moderne stijl prefereren. Hierbij wordt doorgaans een dopje op het hoofd ge- dragen, waaraan een sluier of viole bevestigd is. Meest opvallend aan de kleding voor de bruide gom zijn de kort gesne- den jasjes, met punten, waaraan slechts een knoop zit. Zij worden ge- combineerd met een bandplooibroek. Er zijn zowel effen alsgestreepte, of geruite, en velours modellen. De overhemden hebben veelal een opstaand boord, waarbij een strik gedragen wordt. Meest gebruikte kleuren zijn: grijs, lichtblauw en wit. Wie deshow in de Blauwe Brug heeft gemist en de collectie van Bruidsbouti que Monique alsnog wil bekijken kan daartoe te- recht in de zaak aan de Kuiperstraat 47 te Vlaar- dingen. Deze is geopend: op maandag van 13.00 tot 17.30 van dinsdag tot en met zaterdag van 9.30 tot 17.30 en op vrij- dagavond van 19.00 tot 21.00 uur. Bruidjes die prijs stellen op een, vrijblijvend, rustig en uitgebreid ad- vies wordt aangeraden vooraf een afspraak te maken via telefoonnum- mer 359350. 100 Jaar BanketbakkerijVieren wij deze maand met een gebakje wat ook toen al gemaakt werd. „BRUIDSGEBAKJES" krokante boterkorst, daarin amandelspijs met meikersen afgewerkt met amandelschaafsel, poedersuiker en een geconfijte BANKETBAKKERIJ i Westfrankelandsestraat 93, tel. 26.88.83 De Sola-fabriek komt naar u toe. Eenmalig kunt u profiteren van extra laag geprijsde fabrieksrestanten. beursgoe- deren en showroommodellen. Sola kwaliteit nu met kor tingen tot 70%. Doe uw voordeel en kom naar DE DOELEN, zij-ingang Karel Doormanstraat 31 te ROTTERDAM (t.o. parkeergarage Weena). Telefoon 010-332073. 0,verse bestek- vanaf f 1 - artikelen 6 theelepels of wanaf f taartvorkjes Vanai T d,_ Diverse restanten kookpannen, steel pannen en hapjespannen. Nu extra laag qeprijsd Komplete cassettes In edelstaal en zwaar verztiverd 25 tot 50%korting Praktische keukenhulpen m roestvrij edelstaal o.a. opscheplepels. vlees messen. maatbekers. gardes en* tot 70%kortinq Restanten verzilverde theelepels. taart vorkjes. suikerschepjes. bloemvaasjes. kandelaars enz. Voor echte weqqeefprijzen Dit is slechts een kleine greep uit het enorme aanbod. Roestvrij stalen dekschalen. sauskom men, vleesschotels. botervloten, soep koppen. koff-e- en theepotten, melk kannen. suikerpoties enz Op is od: alles halve priis Oe goederen staan opgesteld in De Doelen (zaal 5). zij-in gang Karel Doormanstraat 31 te Rottercfam (t.o. parkeergarage Weena). Speciale verkoopdagen (Koopavond geopend) Woensdag 20 febr. 10.00-17 00 uur Oonderdag 21 febr. 10 00-17 00 uur Vrijdag 22 febr. 10 00-21 00 uur Zaterdag 23 febr. 10.00-16.00 uur

Schiedams Nieuwsblad | 1985 | | pagina 3