Overleg herinrichting Broersveld gestart Schiedams Nieuwsblad Cg Winkeliers zeggen het met bloemen Toneel, informatie, sauna, feestavond -iSrfe Mooi meegenomen SCHREUDER VOOR SERVICE A/VOENSDAG 6 MAART 1985 10-501 Ames Voor alle reparaties en onderdelen van alle merken naaimachines naar SCHREUDER. Hoogstraat 101-103, Schiedam, tel. 266363 Naai- en breimachines voor iedere beurs: Pfaff - Lewenstein - Toyota. INSTITUUT S0CIAAL RAADSLIEDEN Somen eten Schiedams Nieuwsblad MS UW. Rk u vswasm w De deelname-kosten vari- eren van f 3,50 tot f 10,- per persoon. Rond 18.00 uur wordt in Barrika een gezamenlijke maaltijd geserveerd. Wie mee wil eten betaalt f 6,50. Men wordt ver- zocht zich vooraf aan te melden bij het vrouwen- ontmoetingscentrum, te- lefoon 734545. Van 20.00 tot 01.00 uur wordt de 8 maart viering voortgezet in zaal Beatrix aan de Lange Kerkstraat 68. Tijdens deze avond (tus- sen half negen en half tien) zal de vrouwenbond Ames uit Amsterdam vrolijke volksmuziek uit Portugal, Ierland en Amerika ten gehore brengen. De formatie be- speelt daarbij diverse in- strumenten zoals: de draailier, accordeon, viool, banjo, slagwerk en verschillende fluiten. Naast dit optreden ver- meldt het programma een uitvoering van het SVO-koor en voordrach- ten en dansjes van andere bezoeksters. De toegang tot het feest in Beatrix is gratis. Diverse gezinnen worden en zijn reeds verrast met een bloemetje. SCHIEDAM - Een groot aantal Schiedamse gezin nen zal de komende maanden worden verrast met een bloemetje. Zij krijgen dit aangeboden door een groep winke liers die meedoet aan een, door Eurofleur on- dersteunde, actie. In totaal zullen, in een tijdsbestek van 72 we- ken, 216 boeketten wor den uitgereikt. De ont- vangers hoeven hiervoor niets te doen. De mid- denstanders die aan de actie deelnemen willen hiermee namelijk uitslui- tend hun erkentelijkheid tegenover de klanten to- nen. Enige van de deelnemen- de winkerliers zijn: Clean- Inn van Arkel, aan de Parkweg 402, en Dieren- en bloemenshop Ver- beek, aan de Parkweg 332. Laatstgenoemde draagt tevens de zorg voor de bezorging van de bloe men. Broersveld 140 3111 LK Schiedam Telefoon: 010-26.99.57. Bij het Instituut So- ciaal Raadslieden Schie dam kan elke inwoner van Schiedam terecht, die vragen of proble- men heeft op sociaal juridisch terrein. De beide raadsvrouwen ge- ven informatie en ad- vies over o.a. werk en werkloosheid, arbeids- ongeschiktheid, kinder- bijslag, echtscheiding, huisvesting en huurprij- zen, studiefinanciering, konsumentenzaken, be- lasting, schuldsanering. De geboden hulp is gra tis. In dit blad besteden we regelmatig aandacht aan vragen die veel aan ons worden gesteld. Dit artikel gaat over samen- wonen. Tussen trouwen en sa- menwonen bestaan ver- schillen waaraan soms niet wordt gedacht. Daarom is het verstan- dig van tevoren te infor- meren naar de konse- kwenties van samenwo- nen, onderlinge afspra- ken te maken en deze ook vast te leggen in een soort kontrakt. Een door de notaris opge- steld kontrakt kost f263,-, een eerste ad- vies is altijd gratis. In het huurrecht is de echtgenote van rechts- wege medehuurder. Bij samenwonen moet dit apart geregeld worden; laat bij een nieuw huur- kontrakt de huur op beider naam stellen of vraag de verhuurder de ander als medehuurder te erkennen. Tijdens het huwelijk en bij echtscheiding heb- ben de echtgenoten een wettelijke onderhouds- plicht voor elkaar. Sa- menwoners hebben deze niet, maar zij kun- nen deze wel in kon trakt vastleggen. Bij overlijden heeft de echtgenote recht op een weduwenpensioen van de Staat (AWW-uitke- ring) en soms van het bedrijfspensioenfonds. Een ongehuwd samen- wonende vrouw heeft nooit recht op een AWW-uitkering en maar zelden krijgt zij een partner-pensioen. (Een weduwnaarspensioen bestaat nog niet, ge- huwd of ongehuwd.) Ook heeft de overblij- vende echtgenoot bij overlijden recht op een deel van de nalaten- schap. Bij samenwoning moeten de partners een testament laten maken bij de notaris om van elkaar te kunnen erven. Bovendien is het bedrag waarover de achterblij- vende echtgenoot geen belasting hoeft te beta- len, hoger dan dat van de achterblijvende part ner. De verzekering te- gen ziektekosten is voor gehuwden ook meestal gunstiger. De echtge note is vaak gratis mee- verzekerd bij het Zie- kenfonds of de particu- liere verzekeraar. Bij een enkele maatschap- pij kan ook de partner gratis meeverzekerd worden, maar in de meeste gevallen moet deze zich apart verzeke- ren tegen ziektekosten. Tenslotte is nog van be- lang afspraken te ma ken over eventuele kin- deren. De ongehuwde vader krijgt geen gezag over het kind en wordt ook niet automatisch tot voogd benoemd bij overlijden van de moe- der, dit dient bij testa ment te worden gere geld. Vanzelfsprekend zijn er nog veel meer verschil- len tussen huwelijk en samenwonen bijv. op het gebied van belastin- gen, studietoelagen etc. etc. Het gaat echter te ver dit allemaal in een artikel uit te leggen. Heeft u naar aanleiding van dit artikel vragen of opmerkingen, dan kunt u ons dagelijks bellen van 9.00 tot 17.00 uur of. op de spreekuren langskomen. De spreek uren zijn dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur en donder- dagavond van 17.00 tot 19.00 uur. U hoeft hier voor geen afspraak te maken. bol van activiteiten Enige leden van de 8 maart-werkgroep. meer broodjes en koffie krijgen. Om 14.00 uur start in Barrika een informatief programma dat is samen- gesteld door „Vrouwen in de bijstand" en vrou- wen van het advocaten- collectief. Dit omvat on- der meer een video over vier, elk in een andere si- tuatie verkerende, vrou- wen die van een uitkering rond moeten komen. Tevens wordt aandacht geschonken aan de acties die bijstandsvrouwen zoal gevoerd hebben en is er gelegenheid vragen te stellen. Eveneens in de middag kunnen vrouwen die daar zin in hebben een bezoek brengen aan de sauna. Dft is mogelijk doordat de eigenaren van de sau na in de Korte Kerkstraat zich bereid hebben ver- klaard, speciaal voor de vrouwen, op deze middag open te gaan. Tevens wordt gezorgd voor een vrouwelijke bediening. SCHIEDAM - „Deze maal heeft de Internatio nale Vrouwendag geen landelijk thema. Alle groepen kunnen dus zelf bepalen wat ze gaan doen. Wij hebben daarbij, als tegenhanger na een jaar vol strijd, voor een zowel ontspannend als informatief programma gekozen". Aldus vertelt Anita van Hagen, een der leden van de 8 maart-werkgroep. De Internationale Vrou wendag, op vrijdag 8 maart, start om half tien 's morgens met een to- neelvoorstelling in het Passage Theater. Het pro gramma vermeldt een aantal fragmenten uit verhalen van de Engelse schrijfster Fay Weldon. Na de pauze speelt het geheel uit vrouwen be- staande Spiegeltheater de eenacter „Vriendinnen, of hoe je dat ook noemt". Dit stuk toont de ont- moeting van drie vrou wen die elkaar lange tijd niet gezien hebben. De speelsters zijn: Marijke Frijlink, Wendela de Vos en Janine Veeren. De toegang tot de voor- stelling bedraagt f3,50. Er is gratis kinderopvang aanwezig. Wie hiervan gebruik wil maken wordt verzocht dit, indien mo gelijk, vooraf te melden bij het Passage Theater, telefoon 260563. Na het programma in het theater gaat het feest ver- der in het vrouwenont- moetingscentrum Barri ka, aan de Lange Kerk straat 62. Tussen de mid dag kan men daar onder ■O Uitgave van WEGENER huis-aan- huisbladen B.V., Prins Hendrikkade 12 16 postbus 1980. 3000 BZ Rot terdam. tel. 010-132170 en 135085. Directie: J.P. Eillebrecht/P. Bakker/ J. Parser. REDACTIE: Hoogstraat 122. 3131 BP Vlaardingen. Postbus 306. 3130 AH Vlaardingen CORRESPONDENT Schiedam R Koppenhagen (010-266615) Sportcorespondent P. Spek (010-352615). ADMINISTRATE: Prins Hendrik kade 12-16. postbus 1980 3000 BZ Rotterdam, tel. 010-132170 SLUITINGSTERMIJN woensdag- krant. advertenties dmsdag 12.00 uur/redactie 10.00 uur DonderdagKrant (advertenties en redactie) dinsdag 17.00 uur BEZORGING: Interlanden/Sprei groep Bezorgklachten 010-132489 WEGENER-bladen verschijnen in Zuid-Holland wekelijks in een to- taie op'aag van ruim een miljoen exemplaren. Hiertoe behoort Verschijnt elke woensdag huis-aan- huis in Schiedam, Groenoord en Kethel. ADVERTENTIES: Hoogstraat 122. Vlaardingen Postadres postbus 1980. 3000 BZ Rotterdam, tel. 010- 346711. DUO'S (RUBR.ADVERTENTIES) 010-132050. VERKOOPLEIDER N.Ch de Poorter RAYONLEIDER Th.J Bravenboer (tel prive 010-353883) REGIONAAL CONTACTMAN G.H. Adams (tel. priv6 01891-3230). ADVERTENT!EVERKOOP: Hans Ivo (tel prive 010-650272). SCHIEDAM - De Tech- nische Commissie Broers veld Belangen, heeft afge- lopen maandag, tijdens een bijeenkomst op het Stadskantoor, kenbaar gemaakt wat volgens haar zoal in deze winkelstraat veranderd kan worden. Voornaamste punten die daarbij besproken wer- den waren: het realise- ren van een kortere toe gang (de thans aanwezi- ge route via Boterstraat en Kreupelstraat is naar de mening van de winke liers te lang), een betere parkeervoorziening, het bebouwen van braaklig- gende grond en het op- knappen van vervallen pandjes.) Van gemeente-zijde wa ren bij het overleg aanwe zig: de heer Roep (van de afdeling Economische Aangelegenheden), de *Het overleg over de toekomst van het Broersveld is maandag gestart. heer Van der Vlist (ver- keersdeskundige) en me- vrouw Agerbeek (van de dienst Gemeentewerken), Zij wezen de commissie- leden op het feit dat de SCHIEDAM - Galerie ,,'t Koetshuys", aan de Lange Haven 78, biedt tot en met 17 maart kunstwerken te koop aan met 30 procent korting. De, onder de noemer „Mooi meegenmen, aan geboden stukken zijn van Lily Corver, Wally Elen- baas, Olga Oderkerk, Frank Oudshoorn, Piet Retera, Gjjs Voskuil, He- lene Zielstra, Per Abram- sen en Berry Koedam. 't Koetshuys is vrij toe- gankelijk op:, donderdag van 18.00 tot 21.00, vrij dag van 13.00 tot 17.00, zaterdag van 11.00 tot 17.00 en zondag van 13.00 tot 16.00 uur. herinrichting van het Broersveld gekoppeld moet worden aan het ver- nieuwen van de riolerin- gen en het vervangen van diverse andere voorzie- ningen. „Er is dan ook besloten dat de Gemeente een ontwerp gaat maken, waarin met al deze wen- sen rekening wordt ge- houden", liet de heer De Nijs van de Commissie Broersveld Belangen na afloop van de bespreking weten. „Naar mijn mening is het een goed overleg geweest waarin wij nogmaals dui- delijk hebben gemaakt dat een betere ontsluiting van het Broersveld voor ons van levensbelang is."

Schiedams Nieuwsblad | 1985 | | pagina 3