Kolpabod aaat concurrentie aan met baden in reqio De Hollandiaan uit de zorgen Ries van Rossum gehuldigd SchiedamsNieuwsblad Praten over kunstgras Lentetoernooi bij Trefpunt De Lange naar MVV SPORT JWaterglijbaan moet bezoekers trekken Jubilerend Kolpabod krijg-P watergliibaan in buitenbad CENTRALE VERWARMING AIRCONDITIONING Sportnieuws naar redactie Opstallen overdragen aan gemeente [WOENSDAG 20 MAART 1985j •112-500 Jeffrey met goud beladen Zilver voor Schiedammer Niet juist Zaalvoetbal MERCURIUSSTRAAT 41, TEL. 34.22.11, VLAARDINGEN. Stijging Toekomst Voorbereiding wandelvierdaagse Overlevingszwemmen in Kolpabod VLAARDINGEN - De leden van de Vlaardingse Raad voor Sport en Re- creatie komen aanstaan- de maandag bijeen om o.a. een advies uit te brengen aan burgemees- ter en wethouders voor de aanleg van een water glijbaan in het buitenbad van het Kolpa-bad. De aanwezigheid van een dergelijke attractie in een *Uit onze krant van 9 januari 1985. zwembad heeft de afgelo- pen jaren aangetoond, dat dit een bijzonder gunstige invloed heeft op het bezoekersaantal. Met de aanleg van een water glijbaan kan het Kolpa- bad ook de concurrentie VLAARDINGEN - Tijdens de Nederland- se zwemkampioen- schappen voor gehan- dicapten behaalde Jef frey van Loon drie gouden medailles. Op de 100 meter rugslag, 400 meter vrije slag bleef hij zijn concurrenten ver voor. Op de 50 meter vlinderslag vestigde de zwemmer van de Vlaardingse zwemclub VZC en de gehandi- capte sportvereniging Redeoss uit Delft zelfs een nieuw Nederlands record. Op 20 april wordt in het zwembad 't Zand in Roosendaal het tweede gedeelte van deze nationale zwem- kampioenschappen af- gewerkt. VLAARDINGEN - Op dinsdagavond 26 maart zal er bij de hockeyclub Pollux gesproken worden over de mogelijke aanleg van een kunstgrasveld. A1 een aantal maanden is een speciale commissie vanuit de hockeyclub be- zig plannen in die rich- ting te ontwikkelen. De ze commissie zal volgen- de week dinsdag verslag doen van haar bevindin- gen. Verder zullen op deze avond, die gehouden wordt in het clubhuis van Pollux in de Broekpol- der, oud-voorzitter van de Vlaardingse vereniging Kaetzke en de heren Ley van de Hockey bond en De Jong van de voet- balbond hun ideeen ge- ven over een multi-func- tioneel gebruik van een kunstgrasveld. Uitgenodigd zijn verder afgevaardigden van de gemeenten Vlaardingen, de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie e en van de voetbalvereni- ging ,,Vlaardingen". SCHIEDAM - Na zijn bronzen medaille op de Open Nederlandse karate kampioenschappen heeft Dion van Almen vorige week op de Zuid-Hol- landse kampioenschap pen opnieuw zijn uitste- kende vorm laten zien. Dion van Almen, lid van Wadokan-Schiedam kwam op dit sterk bezet- te toernooi tot een tweede plaats. In de fina le moest de Schiedammer het opnemen tegen Fok- kens uit Dordrecht en verloor daar zijn eerste partij van het toernooi, zodat een zilveren me daille toch zijn beloning was. VLAARDINGEN - De schermvereniging Tref punt houdt aanstaande zondag haar inmiddels traditionele lente-toer- nooi, waarbij wordt ge- schermd op degen. Dit toernooi, waarvoor ver- schillende verenigingen uit de regio zijn uitgeno digd, zal in het teken staan van het twintig ja- rig bestaan van de Vlaar dingse vereniging. Voor dit lente-toernooi is ook een aantal buiten- landse schermers uitge nodigd. De schermsport staat overigens erg in de belangstelling. Trefpunt is het jubileumjaar inge- gaan met een flinke le- den-aanwas. Aan het be gin van 1984 telde de vereniging nog 26 leden een jaar later was dat op- gelopen tot 38 en inmid dels telt de club bijna 50 leden. Voor een deel wordt deze belangstelling voor de schermsport toege- schreven aan het feit, dat Trefpunt duidelijk meer naar buiten treedt met haar activiteiten en ook door de scherm-cursussen die in samenwerking met het bureau sportieve re creatie van de gemeente Vlaardingen worden ge- organiseerd. Het lente-toernooi wordt gehouden in de sportzaal aan de Delftseveerweg en begint zondag om 11.00 uur. SCHIEDAM - In onze krant van 6 maart j.l. maaten wij melding van het Kyu- graden Karate-toer- nooi, dat georgani- seerd zou zijn door Wee- Budo-instituut land. Dat was echter niet juist. Het zeer geslaag- de toernooi was opge- zet door leraren van de Schiedam se Karate- school „Wadokan". VLAARDINGEN - Op zondag 14 april wordt er in de sporthal aan de Floris de Vijfdelaan een groot zaalvoetbaltoer- nooi gehouden, dat geor- ganiseerd wordt door Grillroom Isis. Aan het toernooi doen teams mee van Drukkerij Teleprint, discotheek 't Pakhuis. Lid van de algemene vereniging voor de centrale verwarmings- en luchtbehandelings-industrie. GRIFFIJN aangaan met andere ba- den in deze regio. Tevens zal hierdoor de recreatie- ve waarde van het Vlaar dingse zwembad aanzien- lijk worden vergroot. *Een dergelijke waterglijbaan zal waarschijnlijk binnenkort ook in liet Kolpabad worden aangelegd. Uit een overzicht blijkt dat het aantal bezoekers bij een zwembad met een waterglijbaan met 30 a 40 procent zal stijgen. Bij de exploitatie-opzet van de glijbaan in het Kolpa- bad wordt in de komen- de jaren uitgegaan van een voorzichtige stijging van 10 procent. De aanleg van de water glijbaan kost de gemeen te Vlaardingen 211.700 gulden. Het is de bedoe- ling dat het bestaande vernieuwingsfonds een bedrag van 87.500 gul den - wordt aangespro- ken, zodat de sportraads- leden hun goedkeuring moeten geven voor het beschikbaar stellen van een krediet van 124.200 gulden. Als het bezoekersaantal in de komende jaren met 10 procent zal stijgen, worden de kapitaallasten voortvloeiende uit deze investering - voile- dig door de te verwach- ten meeropbrengst ge- dekt. Berichten voor deze sport- pagina kunnen worden gezonden aan de redactie van de Rijnmond West Combinatie, Hoogstraat 122, 3131 BP Vlaardin gen, of doorgegeven aan onze sport medewerker Peter Spek, tel. 010- 352615. VLAARDINGEN - De voetbalvereniging De Hollandiaan staat aan het begin van een nieuw tijd- perk. De Vlaardingse ver eniging heeft een zorge- lijke tijd achter de rug, nog niet zo heel lang ge- leden had de club veel moeite om alle bestuuts- plaatsen bezet te krijgen en ook financieel maakte de vereniging moeiljjke tijden door. Ternauwer- nood kon men het hoofd boven water houden. De buitengewone alge mene ledenvergadering van november vorig jaar machtigde het bestuur Ries van Rossum werd gehuldigd voor de spelen van zijn SOOste wedstrijd voor RKWIK. VLAARDINGEN- Ries van Rossum schreef afgelopen zon dag historie voor de voetbalvereniging RKWIK. De verdediger van de Vlaardingse ver eniging speelde zijn 500- ste wedstrijd in het eer ste team. Dit feit is zo bijzonder daar nog niet eerder een speler bij RKWIK dit jubileum vierde. Hij maakte vanaf 1963 bij na onafgebroken deel uit van de selectie bij de Nieuwplantploeg. Van Rossum werd voor de wedstrijd tegen Ani- mo door bestuur en spelers gehuldigd en kreeg diverse cadeaus aangeboden. De pupil- len van RKWIK zorg- den voor een erehaag. om de financiele last van het eigen clubgebouw aan te bieden aan de ge meente Vlaardingen. De onderhandelingen zijn thans in een beslissend stadium gekomen. De in 1920 opgerichte vereniging zal de opstal len dan overdragen aan de gemeente Vlaardin gen, waardoor er een evenwichtig financieel beleid voor de toekomst kan worden uitgestip- peld. Verder laten de prestaties van het eerste team dui delijk een stijgende lijn zien en is het ledental na een daling in de afgelo pen jaren wfeer aan het vermeerderen, hetgeen vooral te danken is aan een zeer actief jeugdbe- stuur bij De Hollandiaan. Voorts zijn er al een aan tal toezeggingen van le den binnen, die straks de opengevallen plaatsen in het bestuur willen over- nemen. Ook de techni- sche staf bij de Nieuw- lantpleog is niet gewij- zigd. Trainer Pirn van Reij heeft inmiddels het oefenprogramma als voorbereiding voor het nicuwe seizoen rond. Op 7 augustus begint De Hollandiaan met een oegenwedstrijd tegen CVV en verder staan op het programma: 11 au gustus De Hollabdiaan- Aeolus, 14 augustus De Hollandiaan-Fortuna, 18 augustus Schipluiden- De Hollandiaan, 21 augus tus De Hollandiaan-VDL en de reeks wordt beslo- ten op 25 augustus met een wedstrijd tegen Ger minal. MAASSLU1S - De wan- delsportvereniging VTM zal op woensdagavond 27 maart een voorlichtings- bijeenkomst organiseren voor deelnemers aan de wandelvierdaagse in Nij- megen. Een groot aantal leden van de Maassluise vereni ging heeft inmiddels te kennen gegeven mee te willen doen aan dit eve- nement. Op deze avond zal de heer Van Leeuwen, vice- voorzitter van de KNBLO en organisator van de Nijmeegse vier- daagse het een en ander over deze tocht komen vertellen. Van Leeuwen zal het op deze avond, die gehouden wordt in het clubhuis van VTM aan de Merellaan in Maas- sluis, o.a. spreken over het juiste trainingssche- ma en hoe men zich opti- maal op deze vierdaagse kan voorbereiden. Voor nadere informatie kan men terecht bij Me- vrouw Olsthoorn, tel. 01745-2846 of bij Ineke van der Bas, tel. 01899- 19111. MAASLAND - MVV heeft een opvolger ge- vonden voor de aan het einde van dit seizoen ver- trekkende trainer Gerard Weber. Uit een groot aan tal kandidaten werd Jan de Lange gekozen. Bijna zeker is het dat Ger Robbemond bij Satelliet blijft. „Het is nog een kwestie van een handte- kening plaatsen onder het contract, maar pro- blemen verwacht ik niet meer", zegt Robbemond, die de laatste weken met zijn ploeg opmerkelijke prestaties boekt en dui delijk afstand heeft geno- men van de degradatie- plaatsen. VLAARDINGEN - Tij dens de Paasvakantie kan men in de Kolpabad te recht voor het volgen van een unieke opleiding. In een viertal lessen van on- geveer 6en uur kunnen kinderen die in het bezit zijn van het zwemdiplo- ma B worden opgeleid voor het Internationale S.T.A. Survival brevetten. Tijdens deze opleiding wordt geleerd hoe je kunt overleven wanneer je ongewild in het water terecht komt. Ook wordt men vertrouwd gemaakt met situaties zoals boot- ongevallen en hoe dan te handelen. De lessen worden gehou den op 5, 6, 9, 11 en 12 april in het Kolpa-bad. De kosten bedragen slechts 15 gulden. Belangstellende kunnen informatie krijgen bij Ruud Bulthuis en Rob Groen, tel. 010-345166 en er kan ingeschreven bij de kassa van het Kol pa-bad.

Schiedams Nieuwsblad | 1985 | | pagina 13