„G0UWE OUWE RADIOHUIS \I.A. BEND Brink&Kooijman Drs. G. de Groot van Wereld Contact: Cursus fotografie Jeugdfilm PICK-UP NAALDEN - KOOP EEN ENERGIE-ZUINIG HUIS MET DE LOON VAST HYPOTHEEK IN SCHIEDAM MUZIEK EN DARTCAFE Voor al uw Koopsom v.a. f 149.400, - v.o.n. makelaardij o/g WOENSDAG 20 MAART 1985 12-120 Ontstaan Opvang JJ elke vrijdag-zaterdag en zondag non-stop goud van oud. Hoogstraat 162, Schiedam Telefoon 26.90.18. *se* ill nffl HET HUIS I Twee typen - wonen aan de straatzijde of aan de tuinzijde. Indeling: Begane grond: hal - royale woonkamer - open keuken. Verdieping: 3 flinke slaapkamers - badkamer met ligbad en 2e toilet - vaste trap naar zolder met mogelijkheid voor 4e slaapkamer. Kopers hebben keuze uit een uitgebreid pakket van meerwerk- zaamheden. DE ZONE WONING De zonewoning wordt optimaal geisoleerd en krijgt een zeer speciale c.v. installatie, die de woning in zones verwarmd. Hierdoor ontstaat een energiezuinige woning met 60% besparing op de stookkosten, waar- 1 door de woonlast nog eens extra verlaagd wordt. HYPOTHEEK Een eigen huis klinkt interessant. Maar kunt u het blijven betalen? Dat kan! Met de LoonVast Hypotheek van het pensioenfonds PGGM en het Bouw- fonds. Een bijzondere hypotheekvorm waarvan de rente uit twee delen bestaat: a) Een voor de gehele leningsduur vaste basisrente en b) Een aanvullende rente overeen- komstig het door het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) vastgestelde percentage van de algemene loonontwikkeling (de loonindex) over het laatste jaar. Voor nieuwe leningen geldt een basis- rente van 4,5%, die dus tijdens de leningsduur niet kan worden gewijzigd. De aanvullende rente overeenkomstig de loonindex van het CBS bedroeg in 1983 4,4% en in 1984 0,5%. Voor 1985 is de gehanteerde loonindex -0,4%, waardoor de totale rente voor nieuwe hypotheken uitkomt op 4,5% -0,4% 4,1%. Uitgaande van een bruto inkomen van 40.000, - per jaar en een lening van 150.000, - is het netto woonbedrag in het eerste jaar 649, - per maand. Dit is ongeveer 17% van het bruto jaarinkomen. Het netto woonbedrag blijft gedurende de hele verdere looptijd van de lening op ongeveer ditzelfde percentage van het bruto jaarinkomen staan, ongeacht het renteniveau in de toekomst. Deze koppeling tussen netto woonlasten en bruto jaarinkomen is de grote kracht van de LoonVast Hypotheek. Inlichtingen en verkoop JhHTWiT MABON - Maatschappij Bouwontwikkeling Nederland bv ■KHMnral Rijswijk - Volmerlaan 7 - Tel. 070-907766 Sterke band met emigrant Er bestaat nog steeds een hechte band tussen de ge emigreerden en de men- sen die achterbleven. In dat verband staan onze doelstellingen ook in 1985 nog recht overeind. Aldus Drs. G. de Groot, bestuurslid van Wereld- contact, de grootste ver- eniging van familieleden en vrienden van emigran- ten in ons land. Alweer 26 jaar geleden werd de vereniging opgericht. Anno 1985 telt Wereld- contact ongeveer 50.000 gezinnen als lid. „Alhoe- wel er sinds de oprichting van onze vereniging in 1959 veel veranderd is, blijkt dat er nog altijd een sterke behoefte is aan onze vereniging", stelt de heer De Groot, mede-oprichter van de vereniging, tevreden vast. „We zijn een non-profit organisatie, die zich sterk maakt om de contacten, tussen de geemigreerden en de mensen die achter bleven, te ondersteunen. Het ontstaan van Wereld- contact gaat terug naar de vijftiger jaren. De gro- te emigratiegolf was net weggeebd. „Veel mensen dachten bij het emigreren van familieleden en vrien den, dat het een afscheid voor het leven was. Lang- zamerhand verbeterde de economische situatie hier. Mede 4gnk zij de techni- sche vooruitgangen wer- den de afstanden kleiner. Voor velen werd het toen mogelijk om persoonlijk eens een bezoek te bren- gen aan dat verre land. De taalbarriere en de on- bekendheid met reizen weerhield echter velen om de grote afstand te overbruggen''. Vanuit dit gegeven kwa- men de initiatiefnemers tot de oprichting van We- reldcontact. Het organi- seren van reizen in groeps- verband zou een van de eerste activiteiten zijn. Na de oprichting in 1959, werd aan ledenwerving gedaan. Twee jaar later, in juli 1961, was het his torisch moment daar en werd de eerste georgani- seerde reis uitgevoerd. Toronto was de bestem- ming en er namen 74 mensen aan deel. Een van de doelstellingen, het, 40 bestemmingen in de emigratielanden. door middel van georga- niseerde reizen het vere- nigen van geemigreerden en hun familieleden, was bereikt. Wereldcontact schoot wortel. Dat het initiatief van de pioniers aansloeg werd al snel duidelijk. De historische vlucht naar Toronto werd het begin van een lange reeks be stemmingen, waarheen de leden met hun vereni ging konden reizen. Na Toronto volgde in 1967 Montreal, in 1968 Ed monton en Australie, in 1969 Zuid-Afrika, in 1970 New York en Los Angeles in 1971 en in 1974 Calgary. Momen- teel verzorgt de vereni ging reizen naar meer dan ,,Een van de sterke pun- ten die we daarbij heb- ben, is de begeleiding en opvang", aldus bestuurs lid De Groot: „bij groeps- reizen zorgen we voor be geleiding op Schiphol. Daarnaast hebben we in een groot aantal plaatsen in de emigratielanden contactpersonen, die zor gen voor opvang en bege leiding van de leden. Het is voor veel mensen een belangrijk gegeven, dat we iemand in het land van bestemming hebben, waar men in bijzondere omstandigheden op terug kan vallen. Het zijn de steunpunten voor onze leden". Als belangrijkste oorzaak van de sterke groei van de vereniging vanaf de beginjaren, noemt de heer De Groot het feit, dat veel mensen het prettig vinden om in georganiseerd verband op reis te gaan. „Dat gebeurde in een sfeer van: samen over de drempel. Een veilig ge- voel. En dat geldt nog steeds, al zijn de charter- vluchten met alleen We- ROTTERDAM - Het Nivon Rotterdam geeft weer een fotocursus voor mensen die aan fotogra fie willen beginnen of daar nog niet zo lang mee bezig zijn. De cursus is zeer praktijk- gericht. Er wordt gestart met het ontwikkelen en afdrukken van zwart-wit films. Eventueel zelf al een rolletje meenemen. In de volgende bijeen- komsten komen aller- lei fotografiezaken aan de orde, zoals belichting, keuze van een onderwerp, verwerking e.d. Aan het eind van elke avond krijgt iedereen een soort opdracht voor een onderwerp. De keer daar- op wordt het resultaat bekeken en besproken. De theorie komt hierbij aan de orde aan de hand van de resultaten. De be- doeling is dat iedereen aan het eind van de cur- sus in alle omstandig heden kan fotograferen. De cursus wordt gehou- den op woensdagavon- den, beginnende op woensdag 27 maart. Een bijeenkomst duurt van 20.00 tot 22.00 uur. Duur: 8 avonden. De kosten bedagen f.64,- voor Nivon-leden en f .82,- voor niet-leden. De cursus wordt gehou- den in het Nivon-cen- trum, Dirk Smitsstraat 76. Aanmeldingen en in- lichtingen: Nivon-Cen- trum, Dirk Smitsstraat 76, Rotterdam. Tel.010- 118824. SCHIEDAM -„Deduivel hale je...", is de titel van de film die zaterdag-, zondag- en woensdagmid- dag om twee uur op de spoelen staat in het Pas sage Theater. Terence Hill en Bud Spencer vertolken hierin de rollen van twee boeka- niers die het gemunt heb ben op het goud van de Spaanse koning. De een doet dit in opdracht van de Engelse koning. De ander heeft de buit aan zichzelf toebedacht. De kaartjes voor de voor- stelling kosten f.8,-. 5 Wmmt: Hoogstraat 149 Schiedam tel. 010-267568 Westhavenplaats 32 Vlaardingen tel. 010-342481 reldcontactleden verdwe- nen". De regelmatige voorlich- ting naar de leden toe ge- beurt door middel van een eigen verenigingsblad: Wereld contact-Nieuws. Het verschijnt eenmaal per twee maanden en be- vat naast het laatste nieuws op reisgebied.veel informatie over de activi teiten van de vereniging. De kosten voor de leden zijn vrijwel nihil. Het hd- maatschap kost per gezin f15,- per jaar. „Dit bete- kent dat de leden, behal- ve het ontvangen van ons magazine, kunnen deel- nemen aan onze all-in reizen. In de prijzen van deze all-in reizen zijn o.a. de luchthavenbelasting en een uniek verzekerings- pakket begrepen. We kun nen dat ook alleen maar doen omdat we een ver eniging zijn. Uit het feit dat zo'n 50.000 gezinnen lid zijn, blijkt dat daar grote be hoefte aan is", aldus de heer De Groot. Wei be- aamt hij, dat er in de loop der jaren veel ver anderd is. ,,Tegenwoor- dig zie je, dat steeds meer mensen ook de toeristi- sche aspecten van de emi gratielanden ontdekken. De wereld is kleiner ge- worden, waardoor We reldcontact is gegroeid. Nadere informatie 03404- 22806. LV;*;. Tf; - m HYPCTm Schiedamsedijk 12 - 3011 EC Rotterdam - Telefoon: 010-145244 ontwikkeling

Schiedams Nieuwsblad | 1985 | | pagina 5