Jubilerende scoutinqs bieden helpende hand Schaakspellen in't Koetshuys Schiedams Nieuwsblad CH Veel asiel-honden op de Hargahoeve Zonwering en Campingsport Afscheid J. Gordijn Toertocht Joe Bourne in casino WOENSDAG 27 MAART 1985* 13-500 RIJNMOND/WESTCOMBINATIE Boenen en drogen Werk en allergie Meer belangstelling a zaken- meumt SCHIEDAM - Het be- stuur van de Stichting Wielerbaan Schiedam neemt aanstaande zaterdag afscheid van penningmeester Jan Gordijn. medewerkers van het dierentehuis: „Eerst de deken eruit. Dan, indien nodig, de poep opschep- pen. Vervolgens het hok goed uitboenen en droogtrekken. Tot slot de deken terugleggen, als hij vuil is even een andere halen, en schoon water in de drinkbakken doen". Nadat de hokken gerei- nigd waren, trokken de enthousiaste helpsters naar de speelplaats voor een lesje hondenverzor- ging. Jaqueline liet hen daarbij onder meer zien hoe je een „snuitje" legt. ,,Zoiets kan bijvoorbeeld nodig zijn als je met je hond bij de dierenarts bent". SCHIEDAM - Het reeds jarenlang in de Boter- straat gevestigde bedrijf .Zonwering Schiedam" is uitgebreid met een af- deling voor camping-arti- kelen. Om dit te realise- ren zijn de op de num- mers 8, 10 en 12 gelegen panden geheel verbouwd. De nieuwe kampeerafde- ling telt in totaal drie showrooms en een zoge- *Een klcin stukje van de campingsport-a[deling. damse afdeling van de Dierenbescherming: „We vonden het een goed idee van de scouting-groepen om hier een dag te ko- men helpen. Men mag na- melijk best eens zien dat dit werk niet alleen uit borstelen en aaien bestaat". Dat dit inderdaad niet het geval was bleek al gauw. Direct nadat ze een rondleiding door de Hargahoeve hadden ge- had werden de padvind- sters en gidsen namelijk ingezet bij het schoonma- ken van de hondehokken. Jacqueline, 6en der vaste In de Hargahoeve verblij- ven momenteel, naast een aantal pensiongasten, veel asiel-honden. Jaqueline: Steeds weer blijkt dat men vaak te makkelijk over de aan- schaf van een huisdier Tevens kan men in het aan de Sportlaan gelegen dierentehuis altijd oude dekens, pannen en vor- ken en lepels gebruiken. Wie ,,De Hargahoeve" fi- nancieel wil steunen kan dit doen door een bijdra- SCHIEDAM - De Toer- club Rijnmond rijdt zon- dag 31 maart de 100 km. lange Vlisttocht. De route wordt verreden achter voorrijders, die een snelheid aanhouden van 25 km. per uur. Voor het verhelpen van „pech onderweg" gaat een materiaalwagen mee. De tocht gaat om 10.00 uur van start bij de wielerbaan in Sportpark Harga. Tevens is het mogelijk vanaf de wielerbaan gezinsrecreatietochten te rijden. Deze varieeren in afstand van 25 tot 70 kilometer. ,,Zeker aangezien de be- langstelling voor het kamperen de laatste jaren plots enorm is toegeno- men. Vooral het aantal mensen dat te voet of op de fiets rondtrekt breidt zich steeds verder uit". Behalve voor camping- artikelen kan men bij het bedrijf vanzelfsprekend ook nog terecht voor allerlei soorten zonwerin- gen en horren voor ra- men en deuren. *Een der vele schaakspellen. SCHIEDAM - Galerie ,,'t Koetshuys" aan de Lange Haven 78 houdt tot en met 7 april een verkoopexpositie van schaakspellen. De ten- toongestelde spellen zijn afkomstig uit allerlei de- len van de wereld. Meest opvallend is onge- twijfeld een door Paula Mosmans gemaakt kera- miek schaakspel waarvan de stukken de paus, zijn bisschoppen en priesters voorstellen. Verder treft men in de galerie schitterende schaakspellen aan uit on der andere: Mexico (onyx), China (van bam- boe en hout), Spanje, Duitsland, Bali en Viet nam (stukken van hoorn op een handgeschilderd lakwerk bord). Tevens bevat de expositie een, in zwart en goud ge- schilderde, Russische schaaktafel met bijpas- sende stoelen. Echte fa- natiekelingen, die zelfs op een zonnige dag hun schaakspel niet kunnen missen, zullen ongetwij- feld blij te maken zijn met een badlaken waarop een schaakveld staat af- gedrukt. De benodigde stukken zitten in een op- genaaide en van een rits voorziene zak. De schaakspellen zijn vrij te bezichtigen op: don- derdag van 18.00 tot 21.00, vrijdag van 13.00 tot 17.00, zaterdag van 11.00 tot 17.00 en zon- dag van 13.00 tot 16.00 uur. *Op de speelplaats kregen de scouting-leden een lesje hondenverzorging. denkt. Zodra er dan iets bijzonders gebeurt, men vindt bijvoorbeeld een baantje of blijkt aller- gisch te zijn, wordt de hond of kat aan ons toe- vertrouwd". ge te storten op gironum- mer 216407, ten name van de penningmeester van de Nederlandse Ver- eniging tot Bescherming van Dieren te Schiedam. De Schiedammer wordt in de" kantine van de Wielerbaan een receptie aangeboden. Alle vrienden en bekenden zijn welkom tussen 15.00 uur en 17.00 uur. Teneinde al deze dieren goed te verzorgen kan de Hargahoeve best wat hulp gebruiken. Vrijwil- ligers zijn er dan ook van harte welkom. Zij kun nen zich, evenals de mensen die een dier in hun gezin willen opne- men, wenden tot ,,De Hargahoeve", telefoon 714151. *Niet alleen borstelen en aaien, maar ook boenen. SCHIEDAM - Diverse scouting-groepen hebben afgelopen zaterdag, on der het motto „Scou- ting helpt natuurlijk", de helpende hand ge- boden in het dieren tehuis „De Harga hoeve" en op de kin- derboerderij in het Beatrixpark. De geboden hulp maakt deel uit van de activitei- ten die dit jaar plaats- vinden ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van Scouting Nederland. Op de in het Beatrixpark gelegen kin^lerboerderij maakten de leden van de Burgemeester van Haarengroep zich onder meer verdienstelijk met het uitvoeren van schil- derwerk, het aanbren- gen van beplanting in de vogelkooien en het schoonmaken van de stal- len en het terrein. Het dierentehuis „De Hargahoeve", dat eigen- dom is van de Schiedam- se afdeling van de Neder landse Vereniging tot Bescherming van Dieren, kreeg achtereenvolgens hulp van de Tono- en de Taize-groep uit Schiedam en de A.van Heemstede- groep uit Vlaardingen. Mevrouw Kremer, de voorzitter van de Schie- ROTTERDAM - In Casino Coolsingel treedt van- avond de zanger Joe Bourne op. Bezoekers van het casino kunnen op deze avond naast het spel Gol den Ten beoefenen ook genieten van een gratis koud buffet. Zonwering en Campingsport Schiedam. heten kampeerwinkel. Ruud van Rossum, die verantwoordelijk is voor de gang van zaken op deze afdeling: „In de op de begane-grond gelegen kampeerwinkel treft men serviesgoed, grondpen- nen, tentstokken, grond- zeilen, gasflessen, zak- messen en talloze andere bij het kamperen te ge bruiken artikelen aan. De showroom op de eer- ste etage is gereseiveerd voor de grotere accessoi- res zoals slaapzakken, keukengerei, gascomfo- ren, barbecues, koel- boxen, rugzakken, fiets- tassen, tuinmeubelen en kunstgras. Een verdieping hoger staan diverse soor ten tenten uitgezet. Tot slot treft men helemaal boven een aantal lichtge- wicht trekkerstenten en wagentjes voor achter de fiets aan. Een flink en naar onze mening compleet assort ment dus, voor alle typen kampeerders". „Het leuke is dat we in de maaiid dat we nu open zijn al diverse posi- tieve reacties hebben ge- kregen. Voor ons een be- wijs dat er in Schiedam toch inderdaad behoefte aan een op dit gebied ge- specialiseerde zaak was". De bedrijfsleider van deze afdeling, Egbert van Rossum: ,,Of men nu lie- ver een zonwering aan de buiten- of binnenzijde aanbrengt, alles is moge lijk. Wij installeren bij voorbeeld ook rolluiken. Vooral de laatste tijd is daar steeds meer vraag naar. Bovendien beschik- ken wij over een repara- tie-afdeling en kunnen we allerlei soorten onder- delen uit voorraad leve- ren". Voor informatie over zonwering kan men in de ziak aan de Boterstraat terecht van maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 17.30 uur (op don- derdag tot 21.00 uur) en op zaterdag van 9.30 tot 16.30 uur. De campingsport-afdeling is, met uitzondering van de maandag want dan is deze gesloten, op dezelf- de tijden open.

Schiedams Nieuwsblad | 1985 | | pagina 5