Geslaagd iubileumtoernooi schermvereniqinq Trefpunt Westland marathon in trek Bestuur Biljart Bond dreigt met aftreden Korfbalhal voor Oranje Nassau NweYIaardingse Cburant CQ) Schermen populair in Vlaardingen Toernooien in poosvokontie Ruim 1500 deelnemers verwacht Leden moeten maandblad vervaardigen' Sport overdgg DENT-ALL Tennisschool in Schiedam Record voor W. Noorduin Aanwas Eigen ruimte WOENSDAG 2? MAART 1985 '13-503 Record KUNSTGEBITTEN REPARATIES Eendrachtstraat 16 Vergunningen Voorstel VLAARDINGEN- Het gaat uitstekend met de schermsport in Vlaardin gen. Met een groeiend aantal leden vierde de schermvereniging Tref punt dit weekeinde het twintigjarig bestaan met een groots opgezet toer- nooi. Voorzitter Jan Buijsse van de Vlaardingse club is erg gelukkig met deze positieve ontwikkeling. „De schermsport is een erg onbekende sport in Nederland en wij zijn de laatste jaren druk bezig die onbekendheid bij de mensen weg te nemen". D&t is al aardig gelukt door het actieve bestuur van Trefpunt. „Vorig jaar telde onze vereniging 26 leden. Op dit moment is dat aantal opgelopen tot over de 50", const ateert Jan Buijsse. Door die aanwas van leden is het ook mogelijk geworden een tweede trainingsavond op te zet- ten. DOOR PETER SPEK De belangstelling voor het schermen is bij veel mensen ook opgewekt door een cursus schermen die het Tref punt in samenwerking met het bureau sportieve recreatie van de gemeen- te Vlaardingen heeft georganiseerd. „Van die eerste cursus, met meer dan twintig deelnemers, hebben zich toch acht deelnemers gemeld als lid bij ons. Op dit moment zjjn we met een tweede cursus bezig en ook daarvoor is veel belangstelling", zegt Buijsse. In het kader van het jubi- leum werd er afgelopen zondag een groot toemooi gehouden. Ruim 30 schermers van verenigingen uit deze regio streden om de hoogste eer. In de gymnastiekzaal aan de Delftseveerweg werden bijna 500 partijen op degen afgewerkt. „Eigenlijk is zo'n gym nastiekzaal hiervoor te klein", meent de voor zitter tussen het spelen van twee partijen door. „Volgend jaar willen wij het toernooi in de sport- hal in de Westwijk houden, als dat ten- minste financieel haal- baar is voor ons". Jan Buijsse wil eigenlijk nog een stapje verder gaan. „Een eigen vereni- gingsruimte zou natuur- lijk helemaal ideaal zijn. Naast het trainen in die verenigingsruimte kunnen wij dan ook ons *Ondanks de beperkte ruimte in de gymnastiekzaal aan de Delftseveerweg kon de schermvereniging Tref punt terugzien op een geslaagd jubilaimtoernooL vaak kostbare materiaal veilig opbergen", aldus de Trefpunt-voorzitter. Het jubileumtoernooi SCHIEDAM - Traditio- neel zal in de Paasvakantie weer een aantal school- sport-toernooien worden gehouden. Op het programma staan een voetbal- en een hand- baltoernooi. Het voetbal- toernooi wordt gehouden in de periode van 9 tot en met 12 april en de wedstrijden worden ge- speeld op de velden Hermes DVS en SVDPW. Aan het voetbaltoernooi doen dit jaar 40 jongens- en 13 meisjes-teams mee uit het lager onderwijs en 45jongens-en ^meisjes- teams uit het voortgezet onderwijs. Het handbaltoernooi wordt gehouden op 10 en 11 april in de sporthal Margriet en in de periode van 9 tot 12 april op de velden van de handbal- verenigingen UVG. Voor dit toernooi heb ben 60 teams ingeschre- ven van het lager onder wijs en 52 teams uit het voortgezet onderwijs. werd in poule A gewon- nen door Paul de Ridder en in poule B door Marti Bonefaas. MAASSLUIS - De inschrijftermijn van de 16e Internationale West- land Marathon voor de wedstrijdatleten sluit morgen. Inmiddels hebben ruim 300 atleten uit tien ver- schillende landen voor dit evenement, dat op zaterdag 13 april wordt gehouden ingeschreven. Vast staat de komst naar Maassluis van de Polen Kopijasz, Misiewisz en Lorens. Uit Engeland hebben zich gemeld Hurd, Eales, Laing en Boyce. Uit Frankrijk komt Minni. Uit Belgie worden verwacht Agten, Braekevelt, Pauwlijn en Grimon. Uit de Nederlandse selec- tie van bondscoach Wim Verhoorn doen mee aan deze race door het West- land: Vriend, Valentin, Van Wersch, Zegers, Vol- lenbrock, Smit, Mentink, Koniuszek, Teepe en Driessen. De Vlaardingse atletiek- vereniging Fortuna levert ook een groot aantal atle ten aan deze marathon. Inmiddels hebben voor dit evenement ingeschre ven: Flip Wijker, Job Veldhuis, Bert Kandel, Walter den Otter, Huib Boeren, Marie Paalvast, Henrie Riedijk, Gert Tiele, Kees Hydra, John van de Pas, Ton Stoffels, Jan van de Gaag, Nico van de Brink, Wiep Steen, Ed Schlarmann, Leo Dirks, Marius de Snajjer, Aad van Gende- ren, Kees Rijke, John Koopal en Karel Leeuwangh. Ook de Fortuna dames Hennie Veldhuis en Dini van de Pas komen aan de start. Vorig jaar kwamen bij de Westland Marathon 17 lopers binnen onder de 2 uur en 20 minuten en dat betekende een record in Nederland. Gezien het deelnemersveld van dit moment is het niet uitge- sloten, dat dit record dit jaar alweer wordt gebro- ken. Niet alleen de wedstrijd- loop zorgt jaarlijks voor een toeloop van atleten naar Maassluis, ook de prestatielopen, de hele of halve marathon, staan sterk in de belangstelling. De organisatie verwacht 1200 prestatielopers aan de start. Voor de prestatieloop kan er nog tot 5 april ingeschreven worden bij de vestigingen van Berg- diensten in Maassluis, Naaldwijk en 's-Graven- zande en op het VVV- kantoor in Maassluis. Ook op de dag van de wedstrijd, 13 april, kan men zich nog inschrijven. Laboratorium voor tandtechniek en tandheelkunde Snelservice-Reparaties eventueel klaar terwijl u wacht. Gouden kronen in lays kompleet gebit met gelaatsverbetering in een DAGGEREED. OPENINGSTIJDEN Maandag t/m vrijdag 9.00 t/m 1630 uur. zaterdag 10.30 t/m 16.00 uur. (hoek Schiedamseweg) Vlaardingen. Tel. 010-355840. WATERWEG NOORD - Het bestuur van het dis trict Nieuwe Waterweg Noord van de Koninklij- ke Nederlandse Biljart Bond stelt haar bestuurs- plaatsen ter beschikking als op de vervroegde al- gemene ledenvergadering van 3 mei aanstaande geen oplossing wordt ge- vonden voor de proble- men rond de verschij- ning van het maandblad. VLAARDINGEN- On- danks de verregaande bezuinigingen in de sportsector is het bestuur van de korfbalvereniging Oranje Nassau er toch in geslaagd het al enige tijd bestaande plan voor de bouw van een eigen korf balhal te realiseren. Voorzitter Wim Verheij van de Vlaard'ngse korf balvereniging zegt daar het volgende over: „Het idee, dat eigenlijk vorig jaar als grap werd gebo- ren, bleek al snel werke- lijkheid te worden. De afgelopen maanden is een en ander in een stroom- versnelling terecht geko- men en door een slag- SCHIEDAM - In de on- langs geopende tennishal Kethelhage begint Mike Verkerk binnenkort een Jennisschool. Aanstaande zondag houdt Verkerk een open dag voor belangstellenden Deze tennisschool is be- stemd voor iedereen die eens kennis wil maken met tennis, maar ook competitie-spelers van de tennisvereniging uit deze regio kunnen bij Mike Verkerk terecht voor tennisles. De open dag wordt gehouden in de tennishal Kethelhage van 14.00 uur tot 20.00 uur. Voor verdere informatie kan men terecht bij Mike Verkerk, tel.010-156947. vaardige samenwerking tussen onze bouw- en jubileumcommissie zijn de plannen verder uitge- werkt". „Berekeningen hebben uitgewezen dat de plannen ook financieel haalbaar zijn. Dankzjj de medewerking van de ambtenaren op het gemeentehuis zijn de voorlopige vergunningen inmiddels afgegeven", zegt een gelukkige Wim VerheU, die met de reali- sering van deze korfbal hal de zaalproblemen voor zijn vereniging ziet opgelost. De nieuwe korfbalhal zal gebouwd worden direct naast het twee jaar oude clubgebouw aan de Claudius Civilislaan in de Westwijk, grenzend aan de gymnastieklokalen van de Casimir scholen- gcmeenschap. „De korfbalsport leeft in Vlaardingen, vooral bij de schooljeugd. Daarom zijn wy ook blij dat we letterlijk met de Casimir Voorzitter Wim Verheij staande naast de inmiddels aan de Claudius Civilislaan gearriveerde hi/machine. Aanstaande maandag wordt de eerste paal gestagen bij Oranje Nassau voor een eigen korfbalhal. Voorzitter Aad Stout - handel van het district Nieuwe Waterweg Noord waarin de biljartvereni- gingen uit deze regio zijn ondergebracht, vindt de huidige gang van za- ken ronduit 'belachelijk'. Het bestuur moet nu bui- ten haar taken die ze al heeft te vervullen ook nog eens aan de redactie- tafel staan om de bijna 300 leden op hun wen- ken te bedienen. De maat is vol, er moet meer me dewerking komen van de leden om het maandblad tot stand te brengen". Redacteur Leo van de Lubbe laat nog weten, dat het bestuur met een aantal voorstellen zal ko men op die algemen ledenvergadering. „Allereerst stellen wij voor of er vijf leden be- reid zijn te assisteren bij het vervaardigen van het maandblad. Wanneer dat niet lukt, zullen wij de aangesloten verenigingen verplichten om per toer- bcurt drie van hun leden af te vaardigen om de re- dactie te helpen bij het tot stand brengen van het blad", aldus Van der Lubbe. Mocht blijken, dat voor deze twee mogelijkheden geen belangstellenden ge- vonden kunnen worden, dan overweegt het be stuur de vergadering het voorstel te doen de con- tributie met tien gulden te verhogen om er toe over te gaan de gehele productie van het maand blad uit te besteden. „AIs voor al deze voor stellen in de ledenver gadering geen meerder- heid gevonden kan wor den, dan zal het bestuur in zijn geheel aftreden", laat Leo van de Lubbe nog weten. VLAARDINGEN -Het bureau sportieve recrea tie van de gemeente Vlaardingen begint in de maand april met een aan tal nieuwe activiteiten, gericht op het team „Sport Overdag". Voor sport verdag begint steeds meer belangstel ling te komen. Belang stellenden die overdag tijd hebben kunnen in de ko- mende maanden mee- doen aan fietstochten, tennis cursussen en een atletiekinstuif. scholengemeenschap ver- bonden woiden". De eerste paal voor dit ambitieuze plan wordt aanstaande maandag om 20.00 uur gestagen door de enige nog actieve op- richter van Oranje Nassau, JaapdeKeijzer. SCHIEDAM - Bij natio- nale zwemwedstrijden voor gehandicapten in Breukclen heeft Willem Noorduin van de invali- den sportvereniging De Ooievaars uit Schiedam een nieuw wereldrecord gezwommen op de 50 meter schoolslag. De Schiedammer, uitko- mend in de klasse LA-3 realiseerde een tijd van 48,7 sec. Op dinsdag 2 april be gint men met het fietsen. Om 9.30 uur kan men vertrekken vanaf het bad- paviljoen van het Kolpa- bad, Broekweg 91. Het inschryfgeld bedraagt een gulden per keer. De atletiekinstuif op het complex van Fortuna be gint op donderdag ochtend 26 april. Van 9.30 uur tot 11.00 uur kan men kennismaken met diverse atletiekon- derdelen.Het inschrijf- geld bedraagt twee gul den. Op de maandagochtend kan men op de tennis- park Soenda terecht voor tenniscursussen en voor een tennisinstuif. Voor meer informatie over deze activiteiten kan men terecht bij het bu reau sportieve recreatie van de gemeente Vlaar dingen, tel.010-355888.

Schiedams Nieuwsblad | 1985 | | pagina 7