Is Paddenwerkgroep gaat sloten schoonmaken Informqtie-qvond over herindelinq Broersveld Molenmaand afgesloten met prijsuitreiking ^EN<°o. Huis-aan-HuisversckijnmdWeekblad (eK Meningsverschil over ADV tussen bonden en college Verkeerscirculatieplan binnenstad Informotie- ochtend Wie komt helpen? Eevenement voor herhaling vatbaar WOENSDAG 5 JUNI 1985 KANTOORADRESSEN ZIE PAG.3 WEGENER UITGAVE OPLAGE WEKELIJKS MEER DAN 1.000.000 10eJAARGANG EDITIE 12 (P Havendijk afgesloten Schiedams Nieuwsblad 125 SCHIEDAM - De verte- genwoordigers van de ge- zamenlijke bonden voor overheidspersoneel, die zitting hebbenin de plaat- selijke commissie voor georganiseerd overleg, willen dat er meer nieu- we arbeidsplaatsen ko- men dan het college on- langs heeft voorgesteld. Wanneer dit niet gebeurt zien zij af van verder overleg over de vormge- ving van de arbeidsduur- verkorting. Inzet van het meningsver schil vormt een bedrag van f.700.000,-. Dit geld heeft de gemeente de af- gelopen jaren van het rijk ontvangen, omdat de ambtenaren 2,3 procent korter gingen werken. Daarbovenop verstrekt het rijk de gemeente Schiedam, nu een cen- traal accoord over de 5 procent arbeidsduurver- korting is bereikt, nog een bedrag van f. 1.000.000,-. A1 dit geld dient, zo ver- meldt het accoord, te worden aangewend voor het creeren of behouden van arbeidsplaatsen. En juist daar wringt nu de schoen. Het college stelt namelijk de f.700.000,- reeds in '83 en '84 gebruikt te hebben voor het behoud van arbeidsplaatsen die anders verloren waren ge- gaan. De bonden zijn hier woe- dend over. ,,Tijdens het overleg dat in die periode over de bezuinigingsope- raties is gevoerd", zo laat men weten. ..is nooit over het aanwenden van genoemd bedrag gespro- ken. Achteraf stellen dat arbeidsplaatsen zjjn be houden die anders verlo ren waren gegaan, zon- der dat zulks ook maar op enige wijze wordt aangetoond, staat haaks op de afspraak die bij het beschikbaar stellen van die gelden is gemaakt, namelijk dat de gelden op een voor de werkne- mers zichtbare wijze wordt besteed". Uitgaande van deze fei- ten heeft men het colle ge verzocht het ingeno- men standpunt te herzien en alsnog het volledige bedrag voor het creeren van nieuwe arbeidsplaat sen aan te wenden. SCHIEDAM - Het tussen de Jachtha- venlaan en de Lek- straat gelegen deel van de Havendijk wordt gereconstru- eerd en geasfalteerd. In verband hiennee is deze weg tot circa half juli afgesloten voor doorgaand ver- keer. De omleidingsroute via de Jachthaven- laan, Maasboulevard en Buitenwaterke- ring wordt met oran- je borden aangege- ven. SCHIEDAM - De Pad denwerkgroep Schie dam gaat weer beginnen aan het schoonmaken van de sloten in park Kethel. De werkzaam- heden omvatten het met een zeis maaien van de slootkant, waarna met behulp van mest- vorken de overtollige plantengroei uit de slo ten wordt verwijderd. Door de sloten met de hand schoon te maken is het mogelijk de in de planten zittende kikker- visjes terug te zetten in het water. Aangezien dit werk bijzonder ar- beidsintentsief is kan de Paddenwerkgroep heel wat vrijwilhgers gebrui- ken die hierbij willen helpen. Het schoonmaken van de sloten geschjedt op maandag- en donderdag- Met behulp van mestvorken wordt de overtolli ge plantengroei uit de sloten verwijderd. avond van 19.00 tot 21.00 uur. Belangstellenden kun- nen zich voor opgave of nadre informatie wen den tot Jan van Hal- ten, telefoon 737079 (na 20.00 uur) of me- vrouw Van Hoek, tele foon 712582. SCHIEDAM De dienst Gemeentewerken heeft in samenwerking met de winkeliersvereniging Boersveld en de bewo- nersvereniging Centrum herinrichtinsplannen voor het Broersveld ont- worpen. Over de voorstellen, die een A- en B-variant om vatten, wordt vanavond woensdag 5 juni een in formatie bijeenkomst ge- houden in zaal Beatrix aan de Lange Kerkstraat 68. Tijdens de om 20.00 uur beginnende bijeen komst kan men tevens vragen stellen en kriti- sche of aanvullende reac- ties spuien. Voorafgaand aan de her- inrichting worden in het Broersveld de leidingen van gas en water en de riolering vernieuwd. Tevens vindt een wijzi- ging plaats van de be- staandeverkeersciruclatie. Daarbij wordt uitgegaan van een eenrichtingscir- cuit. Dit houdt in dat het door het Broersveld gaan- de verkeer uitsluitend vanaf het Hemaplein richting Hoogstraat mag rijden. De teruggaande route loopt via de te ver- breden Blauwe Steeg en de Baan en Grofbaan, waarvandaan een aanslui- ting op de Lange Kerk straat moet worden ge- realiseerd. Door het omkeren van de huidige rijrichting in de Lange Kerkstraat wordt eveneens een eenrichting- circuit. Tengevolge hier- van zal het verkeer dat het centrum via de Ooie- vaarssteeg binnenkomt en richting Boersveld wil niet meer zijn aangewe- zen op de door de nieuw- bouw voerende routes. Variant A. van het herin- richtingsvoorstel voor het Broersveld, gaat uit van 69 parkeerplaatsen aan weerszijden van de ver- smalde rijweg. De week- marktopstelling blijft zo- als nu, uitgezonderd enige onderbrekingen die het gevolg zijn van het plaatsen van fietsklem- men enzovoort. Teneinde toch voldoende kramen kwijt te kunnen wordt de markt, in de richting van de Hoogstraat, verlengd. Plan B omvat parkeerge- legenheid aan een zijde van de straat. De parkeer- vakken, in totaal 58, komen daarbij haaks op de rijrichting te liggen. Ook de markt zal dan slechts van een weghelft gebruik kunnen maken hetgeen betekent dat er minder kramen geplaatst SCHIEDAM - De Vrou- wen in de Bijstand heb ben een informatie- ochtend georganiseerd over de zogenaamde voor- deurdelersregeling. Deze vindt plaats op donder- dag 6 juni. Tijdens de bijeenkomst zullen een juriste van het bureau voor rechtshulp en een advokate van het advokatencollectief uit- leggen wat de regeling inhoudt. Tevens is de veel besproken ,,Gids voor de voordeurdelers" verkrijgbaar. Onder de regeling vallen: gezinnen met grote kin- deren, mensen met kost- gangers en personen die in een of andere woon- vorm leven. De voorlichtingsochtend, die om 10.00 uurbegint, wordt gehouden in het vrouwenontmoetingscen- trum Barrika aan de Lan ge Kerkstraat 62 te Schie dam. kunnen worden. Bij beide voorstellen wordt uitgegaan van be- taald kort parkeren. Hier- toe zullen in het Broers veld de nodige parkeer- meters geplaatst worden. gewonnen door: Bianca van Abtswoude uit Noordwijk (6jaar), Elske Jansssens uit Spijkenisse (7 jaar) en Edwine de Nennie uit Den Haag(10 jaar). Zij kregen alien een crossfiets. Terugblikkend op het festijn rond het 200-jarig bestaan van molen De Vrijheid liet molencoor- dinator Jos Gunneweg weten het een geslaagd evenement te vinden. ,,Bij alle activiteiten was volop publiek aanwezig. Zelfs het historische ge- beuren bij het Zakken- dragershuisje, dat toch vrij vroeg in de morgen plaats vond, trok veel toeschouwers. Het is dan ook best mo gelijk dat het Molenfeest uitgroeit tot ietsdatjaar- lijks terug gaat keren. Al- vorens hierover een defi- nitief besluit valt zullen echter eerst de nodige besprekingen gehouden moeten worden". Hoewel de activiteiten in het kader van de Molen maand officieel zijn afge sloten heeft men nog tot 17 juni de gelegenheid de tentoonstelling ,,200 jaar De Vrijheid, van bran- ders- tot bakkersmolen" in de aula van het Stede- lijk Museum te bezichti- gen. Men kan hiertoe te- recht: van maandag tot en met vrijdag van 10.00 tot 17.00 en op zondag van 13.00 tot 17.00 uur. De toegang is gratis. SCHIEDAM-De Schie- damse Molenmaand is donderdag 30 mei afge sloten met een prijsuit reiking in molen De Vrij heid. Aldaar waren op deze dag de winnaars bij- eengekomen van de kwis en kleurwedstrijd die, in samenwerking met de Stichting Molen De Vrij heid, door de Echte Bac kers was uitgeschreven. De, door notaris Sneep getrokken, prijswinnaars van de kwis waren: de heer Tj.C. de Boer (eerste prijs, een vakantiereis ter waarde van f.2.000,-), Annemiek van Waart tweede prijs, een week- eind Parijs voor twee per sonen) en Corrie Wilgen- hof (derde, een etentje voor vier personen in de Noordmolen), alien uit Schiedam. De kleurwedstrijd werd De winnaars ontvingen hun prijs in molen De Vrij heid. Wanneer de definitieve plannen op tijd gereedko- men, zal de herinrichting van het Broersveld voor de zomer van 1986 ge- reed kunnen zijn. De herinrichtingsplannen voor het Broersveld worden vanavond besproken in zaal Beatrix.

Schiedams Nieuwsblad | 1985 | | pagina 1