Theaters en museum maken proaramma's bekend Tuize-scoutings vierden bestaan tien jarig SchiedamsNieuwsblad m$ w tempo-team Jubileumreceptie en sport en speldag Bus over trambaan Zettdeling vertelt over Indonesie n >v* i XI WOENSDAG 5 JUN11985 23-502J l ■i.x-.ari t mmmm Pi If uitzendorganisatie wenst alle eindexamen-kandidaten VEEL SUCCES! Hoogstraat 109a, Schiedam Eigen clubhuis Steeds meer leden I H CDA-leden vergaderen RET start zomerdienst aFTP ith tigLigu, - wT- - - i->" - - - -l 5 *Scene uit het blijspel Vecl succes, mevrouw' (I maart 1986 in het Passage Theater). Tel. 010-260844 SCHIEDAM Nog maar nauwelijks is het theater- seizoen '84/'85 afgeslo- ten of men richt de schijnwerpers al weer op de producties die na de zomer op het programma staan. Zoals dat de laatstejaren gebruikelijk is, ontvangen alle stadsgenoten binnenkort een „Uit in Schiedam" gids waarin al de voorstellingen die in het Passage Theater en De Teerstoof vertoond gaan worden, staan ver- meld. Nieuw is dat in het programma-boekje tevens een globaal overzicht van de te verwachten activi- teiten( in het Stedelijk Museum te vinden is. Ininiddels is in het Passa ge Theater gestart met het grootscheepse reno- vatieplan. Dit oinvat naast het wegwerken van een flinke hoeveelheid achterstallig onderhoud een vergroting van de prodiumruimte in de grote zaal en een ver- bouwing van de Bio-zaal* Tengevolge van de rencvatie zullen komend seizoen een aantal pro ducties ontvangen kunnen worden die Schiedam voorheen voor- bijgingen. Een voorbeeld daarvan is de voorstelling „Muziek uit duizenden" die IS februari 1986 in het Passage Theater op de planken verschijnt Aan deze, door Marco Bakker gepresenteerde, *Jasperina de Jong brengt een nieuwe show, (foto: Jan Swinkels) muzikale show werken mee: Elzbieta Szmytka, Hans Nilsson en het Koninklijk Schiedams Mannenkoor Orpheus. Naast muziek biedt het programma voor het komend seizoen ook weer toneel, cabaret, dans, shows en zelfs een achttiende eeuws panto mime spektakel van Rob van Reijn. Dit vindt, op 29 en 30 november 1985, plaats in theater De Teerstoof. - Andere activiteiten waar- voor men in de Schie- damse theaters en .het museum terecht kan zijn: tentoonstellingen, thea- tercafe-avonden, con- certen en optredens van amateurgezelschappen. De laatste zullen naar men verwacht vooral gebruik gaan maken van de huidige Bio-zaal, die van een vlakke vloer wordt voorzien. Teneinde een ieder de gelegenheid te bieden tegen een gereduceerd tarief een aantal voorstel lingen bij te wonen, kan men ook komend seizoen *De Teerstoof biedt onder meer een pantomime-voor- stelling van Rob van Reijn. weer een keuze-abonne- ment samenstellen. Men krijgt dan 15 pet. korting op de toegangsprijs. Daarnaast zijn er nog diverse series waarbij de korting kan oplopen tot 35 pet. Een ieder die voor 1 juli een abonne- ment of serie besteld, ontvangt als extraatje een kaart voor een gratis voorstelline Als klap op de vuurpijl bieden de Schiedamse theaters 4000 stadsge noten een gratis avondje uit aan. Hiertoe zijn 2000 „Uit in Schiedam" gidsen voorzien van een ticket die recht geeft op twee vrijkaarten. Het Ioont dan ook best de moeite het programma- boekje even goed door te bladeren. SCHIEDAM - In de Be- thelkapel aan de Nieuwe Maasstraat 68d kunnen belangstellenden vrijdag 7 juni luisteren naar een lezing over het zendelin- genwerk in Indonesie. De wijkavond wordt ver- zorgd door Huub en Ger- tty Lems, die thans met verlof in Nederland zijn. Huub die is uitge- zonden door de Her- SCHIEDAM - De Tai- ze-scoutinggroep be- stond op 1 juni tienjaar. Reden om feest te vie- ren, hetgeen geschiedde met een jubileumreceptie en een sport- en speldag die werd afgesloten met een groot kampvuur. De Taize-groep is op 1 ju ni 1975 ontstaan uit een fusie tussen de roomska- tholieke St. Jacobus-scou- tings uit Kethel en de protestant-christelijke Schakelgroep. De naam Taize is afkom- stig van een oecumenische kloostergemeenschap in ee gelijknamig Frans drpje. De broeders die hier deel van uitmaken zien het als hun roeping de tegenstellingen tussen de diverse geloven, natio- naliteiten en culturel te overbruggen. Aangezien de fusie van de scou- ting-groepen uit dezelfde idealen tot stand is geko- men werd voor de naam Taize-groep gekozen. Groepsvoorzitter Frans van der Knaap: „ln eer- ste instantie kregen we, doordat de broeders dachten dat wij ook een kloostergemeenschap vormden, geen toestem- ming om die naam te voeren maar nadat we hadden uitgelegd dat het om een scoutmg-groep ging werd het direct goedgekeurd". Het groepsgebouw van de Taize-scoutings is gelegen in het Beatrixpark, nabij het voetbalterrein van de Sf mm. De heren Van der Knaap (groepsvoorzitter) en Verhoeven (Stich tingsvoorz itter). voetbalvereniging DRZ. Jan Verhoeven, de voor- zitter van de Stichting die verantwoordelijk is voor de financien: „We zijn er best trots op want "het clubhuis, dat ons eigendom is, werd gro- tndeels door de groepsle- den zelf gebouwd. Er zijn aparte ruimtes in gemaakt, waar de diver se speleenheden (inge- deeld naar leeftijd) onderdag vinden". Vrijdag 31 mei was het in het groepsgebouw een drukte van belang. Tus sen acht en tien uur 's avonds werd daar toen een jubileumreceptie ge- houden die werd bezocht door een groot aantal oud-leden. Tijdens de bijeenkomst werd onder meer een onderscheiding. het zil- veren waarderingsteken van Scouting Nederland, uitgereikt aan penning- meesteresse Adrie van Oorschot. Ook de volgende dag werd er volop feest ge- vierd en wel door alle, circa honderd, huidige leden. De leiding had hiertoe 'een van negen uur 's morgens tot ne gen uur .s avonds durend programma samengesteld. Dit begon met een spel- circuit op het grasveld naast het clubgebouw. Na het verorberen van stapels boterhammen ver- trok de hele groep naar het Sportfondsenbad. Het feest werd afgeslo ten met een, bij het club gebouw gehouden, kamp vuur. Vooral gedurende de afgelopen anderhalfjaar is het ledenaantal van de Taize-groep steeds groter geworden. Van der Knaap: „Dit is onder an dere te danken aan het feit dat we eindelijk van het image afkomen d'at scouting een militaire zaak is. Ander belangrijk punt is In het clubgebouw werden stapels boterhammen gesmeerd en belegd. dat wij de jeugd een uit- gekend programma bieden van allerlei acti viteiten zoals sport en spel, handvaardigheden en kampeertochten. Dit alles is mogelijk door dat wij over een grote groep leiding-gevende beschikken die bereid is een flink deel van de vrije tijd aan scoutir te besteden". Jongens en meisjes, van 7 tot 23 jaar, die nader kennis met de Taize- groep willen maken zijn altijd welkom in het groepsgebouw aan de Schiedamseweg 115. Ook telefonisch kan men hier voor nadere informatie terecht op dinsdag-, woensdag- en vrijdag- avond en zaterdagmor- gen. Het telefoonnum- mer van het clubgebouw is 715056. - >- X -•* Dolle pret tijdens de sport- en speldag. vormde en Gereformeer- de Zending is als eco- noom verbonden aan een Bethesda ziekenhuis in Minakassa. Gcrtty repa- reert er instrumenten en geeft les op een dovtn- school. Hun verhaal over het werken in Indonesie gaal vergezeld van een diaver- toning. Tevens brengen zij enige producten uit dit land mee. De lezing die vrij toegan- kelijk is, begint om 20 uur. SCHIEDAM - Het CDA Schiedam houdt maan- dag 10 juni een leden- vergadering in zaal „De Wilgenburg" aan de Sin- gel 104. De agenda vermeldt on der meer: het indienen van namen kandidaten voor jje groslijst en het op-/vaststellen van amen- dementen op het ont- werp-verkiezingsprogram- ma voor de Tweede Ka- mer-verkiezingen in 1986. De bijeenkomst begint om 20.15 uur. SCHIEDAM - In ver- band met het ingaan van de zomerdienst rijden de RlET trams en bussen tijdens de spitsuren min der frequent. Deze wijzi- ging is van kracht tot 26 augustus. SCHIEDAM - De ver- keerslichten op de krui- singen Broersvest-Boter- straat en 's Gravelandse- weg - Burg. Honnerlage Gretelaan worden in de loop van deze week in gebruik gesteld. Zodra dit is gerealiseerd zal de bus richting cen trum, tussen Plein 40/45 en de Hema, over de trambaan gaan rijden. De thans langs de hoofdrij- baan staande halte wordt in verband hiermee ver- plaatst naar de trambaan.

Schiedams Nieuwsblad | 1985 | | pagina 7