Ambtenaren eisen unaniem vollediqe herbezettinq Rijnmond Fietstocht door Midden-Delf land Renovatie bad Zuid Huis~aan~Huis verschijnend Weekblad t IS CDA-kamerleden bezochten Schiedam Asfaltering Nieuwlandplein 7 m i n i I w i GEEE Keuze uit twee routes WOENSDAG 26 JUN11985 -x^O, CtP KANTOORADRESSEN ZIE PAG.3 WEGENER UITGAVE OPLAGE WEKELIJKS MEER DAN 1.000.000 10e JAARGANG EDITIE 12 Als eerste barst bij Burchthuys de Zie adv. elders in dit blad. Vergadering P.v.d.A. Anjerfonds Collecte Grote pot Schiedams Nieuwsblad C|3f NU OF NOOIT! SCHIEDAM - Een dele- gatie kamerleden van het CD A heeft vrijdag 21 ju- ni een bezoek gebracht aan Schiedam. Zij waren onder andere te gast bij de Rijnmond MTS (waar gesproken werd over de problemen binnen het onderwijs), de Openbare Nutsbedrijven Schiedam (hier volgde men eenrondleiding langs de energie-stokpaardjes, zoals de windmolen) en het Gewestelijk Arbeids- bureau (alwaar een toe- lichting werd gegeven SCHIEDAM - De PvdA Schiedam houdt morgen, donderdag 27 juni, een ledenvergadering. Dez<_ vindt plaats in het w;jk- centrum Nieuwland aan het Wibautplein. De bij- eenkomst begint om 20.00 uur. over de werkgelegenheid in deze regio). SCHIEDAM Diverse Schiedamse muziekvere- nigingen nemen deze week deel aan de Anjer- collecte. Zij zullen hier- toe in verschillende wijken van de stad langs de deuren komen. Het Anjerfonds steunt allerlei activiteiten op het gebied van cultuur en natuurbehoud in Neder- land. Ook de Schiedamse verenigingen ontvangen regelmatig een bijdrage uit het fonds, bijvoor- beeld voor de aanschaf van nieuwe uniformen of instrumenten. Wie de collectanten mist en toch een bijdrage wil schenken, kan dit doen via gironummer 5050, ten name van de Anjer- actie. *Alle medezcggenschapscommissies waren in de vergadering vertegenwoordigd. betaald wordt dus ook arbeidsplaatsen, gegaan. Wanneer we er een andere boekhouding op na hadden gehouden,' waarin alles gescheiden is, was er niets aan de hand geweest. Nu is echter bijna niet meer aan te tonen welke arbeidsplaatsen door die zeven ton gedekt zijn". „Daar komt nog bij", klonk het van een andere kant, „dat we die extra mensen hard nodig hebben, want we kampen op een aantal plaatsen met een personeels- tekort". „Ik dacht trouwens", haakte. een volgende in, „dat het gemeente- bestuur zich zo druk maakt om werkgelegen heid. Onder dat motto wordt tenminste op alle mogelijke manieren getracht het particulier bedrijfsleven in Schiedam te houden of te krijgen. Het komt dan toch wel vreemd over als je die lijn in eigen huis niet door voert. Uiteindelijk gaat het toch om twintig arbeidsplaatsen, die kun- nen worden bezet door mensen die nu werkloos Zyl". Ondanks de onverzette- lijke houding van zijn achterban denkt de woordvoerder aan de Samenwerkende Bonden van Overheidspersoneel, de heer G.W.J, van Mars- bergen, dat er best nog een oplossing voor het geschil rond de ADV SCHIEDAM - Het bij de tunnel in de Nieuwe Damlaan gelegen kruis- punt wordt in de periode van 1 tot en met 3 juli geasfalteerd. De werkzaamheden zul- gevonden wordt. ,,We zullen de voorzitter van het GO, de heer Post- hoorn, de hier genomen besluiten gaan mede- delen. Vervolgens is het wachten dan op een nieuw bod van het gemeentebestuur". Op de vraag wat er gaat gebeuren als de ambte naren volharden in hun eis, antwoordde Post- hoorn: ,,Dan zal dat bedrag ergens anders ge- vonden moeten worden. Ik denk overigens dat we er best uitkomen". len worden uitgevoerd in de avond en nacht, tus- sen 19.00 en 06.00 uur. Voor het verkeer bete- kent dit dat er tijdelijke omleggingen en strem- mingen te verwachten zijn. WATERWEG/NOORD - Fietsliefhebbers kun- nen aanstaande zater- dag, 29 juni, deelnemen aan een recreatieve tocht door Middel-Delf- land. Men kan kiezen uit twee routes, van res- pectievelijk 25 en 50 kilometer lengte. Inzet van het geschil tus- sen de ambtenaren en het gemeentebestuur is de Arbeidsduurverkorting (ADV). Het gaat daarbij om een totaal bedrag van 1,7 miljoen gulden dat de gemeente van het rijk heeft ontvangen voor herbezetting van arbeids plaatsen. Dit geld is gedu- rende de afgelopen jaren, voor dit doel, door de ambtenaren ingeleverd. Zij eisen hier dan ook vijftig nieuwe banen voor. Het gemeentebestuur heeft echter gesteld nog slechts 1 miljoen voor herbuzetting beschikbaar te hebben. De overige f.700.000,- zou reeds in '83 en '84 voor het behoud van banen ge- bruikt zijn. Aangezien tijdens het in die periode gevoerde overleg over de bezuinigingsoperaties nooit over het aanwen- den van dit bedrag gesproken is, accepteren de ambtenaren deze uit- leg niet. „Wij leveren nu aljaren- lang een deel van ons in- komen in voor het scheppen van werkgele genheid. Mogen we dan alsjeblieft eisen dat het daar ook voor gebruikt wordt en niet om een of ander gat in de begroting te dichten", riep een der ambtenaren tijdens de vergadering uit. Dat alle overige aanwezigen het geheel met deze uit- spraak eens waren bleek uit de reacties. Wethouder Posthoorn liet maanaag 24 juli, des- gewenst, weten nog niets vernomen te hebben over hetgeen tijdens de verga dering besloten was. Geconfronteerd met de mening van de ambtena ren stelde hij: ,,Ik ben het best met deze mensen eens. Het pro- bleem is alleen dat die f.700.000,- op is. Dat geld is gewoon in de grote pot, waaruit alles Voor de winter verandert zwembad-Zuid in een echt recreatiebad. rond, is nog niet precies bekend wat er allemaal gaat gebeuren. Wel staat vast dat er, gelijk de eerste plannen waren, een groter terras, sauna, en zonneweide worden aangelegd. Tevens komt er een glijbaan. Het ver- plaatsen van de glazen buitenpui blijft, vanwege de te hoge kosten, achterwege. SCHIEDAM Zwembad Zuid aan de West Franke- landsedijk is van 5 tot en met 18 augustus, wegens renovatiewerkzaamhe- den, gesloten. Een en ander houdt in dat het voor de winter zal zijn veranderd in een recrea- tie-bad. Aangezien de besprekin- gen met de aannemers nog niet geheel zijn afge- SCHIEDAM - Tijdens een op donderdag 20 juni gehouden vergadering zijn de Schiedamse ambtenaren unaniem achter het, door de ver- tegenwoordigers van de vakorganisaties in het Georganiseerd Overleg genomen, besluit gaan staan om alle overleg met het gemeentebestuur voor onbepaalde tijd op te schorten. Tegelijkertijd besloten de diverse medezeggen- schapscommissies ook alle vergaderingen met de hoofden van dienst te boycotten. *De vertegenwoordigers van de vakorganisaties legden nog eens uit waarotn ze alle overleg met het gemeen tebestuur hadden stopgezet. De fietstocht is, in sa- menwerking met de Stichting Sportief Ac- tief, georganiseerd door het openbaar lichaam Rijnmond. Er zijn drie startpunten: het VVV- kantoor aan de Buiten- havenweg te Schiedam, de molen op de hoek Korte Dijk-Westlandse- weg te Vlaardingen en het VVV-kantoor Ko- ningshoek te Maassluis. Vanaf al deze plaatsen kan vertrokken wor- Midden-Delfland heeft tal van mooie plekjes. den tussen 10.00 en 14.00 uur. Het inschrjjf- geld bedraagt f .2 Iedere deelnemer krijgt een duidelijke routebe- schrijving mee. Doel van de Rijnmond Fietstocht is, meet bekendheid te geven aan de recreatieve mo- gelijkheden in Midden- Deifland.

Schiedams Nieuwsblad | 1985 | | pagina 1