Bomen voorzien van naamaanduiding Clowns lokken publiek Schiedamse theaters in Trimmen en trainen in Bad Groenoord Gratis abonnementen voor 65 jarigen Huis-aan-Huis verschijnend Weekblad, Bijeenkomsten in Havenkerk Slotavond Instuif Voorlichting over stadsgroen KANTOORADRESSEN ZIE PAG.3 WEGENER UITGAVE OPLAGE WEKELIJKS MEER DAN 1.000.000 10e JAARGANG EDITIE 12 WOENSDAG 3 JUL11985 ^SJEN^q Blbllotheek-directeur Henk Ewoldt: ..Hieuwbouw komt er heus wel". Reorganisatie Ook In de Schledemse bibliotheek staat de automatisering roc Deze week kunl u de clowns nog overal In de stad legenkomen. In Groenoord llepen zaterdag heel wat clowntles rond. Op diverse plaatsen In de stad zlin bomen voorzien van naamaanduidingen. Schiedams Nieuwsblad Verbouwinq en uitbreidinq bibliotheekf iliaal Zuid SCHIEDAM „Op het door ons opgestelde pro- gramma van eisen, ten aanzien van de realisatie van een nieuwe biblio- theek, heb ik nog altijd geen officiele reactie ge- had. Hoewel dit me wel teleurstelt, vertrouw ik er toch op dat er nieuw- bouw komt". Aldus luidt de mening van de thans een jaar in Schiedam werkende bi- bliotheek-directeur Henk Evvoldt. Hoewel een nieuwe bi- bliotheek dus nog even op zich zal laten wach- ten, betekent dit geens- zins dat er nu helemaal niets gebeurt. Integen- deel. Komend najaar staan er namelijk zowel een grote jubileumvie- ring als een verbouwing en uitbreiding van filiaal Zuid, aan de Leliestraat, op het programma. De jubileumviering, op 28 September, is een lan- delijk gebeuren in het kader van het 65-jarige bestaan van de Gemeen- schappelijke Openbare feit vinden er rond die Bibliotheek. Ter gelegen- datum in alle bieb-vesti- heid van dit heuglijke gingen speciale activitei- ten plaats. Zo worden er onder an- dere exposities gehou- den, komt er een strip- ruilbeurs, is er een fotowedstrijd en leest de schrijfster Jos van Ma- nen-Pieters voor uit ei- gen werk. Verder wordt aan alle, in 1985, 65 jari gen een gratis biblio- theek-abonnement aangeboden. Dit alles krijgt een extra feestelijk tintje, doordat het filiaal in Schiedam- noord is gekozen als cen- traal punt voor de landelijke activiteiten. In navolging van het fili aal Nieuwland zal ko mend najaar ook het bibliotheekfiliaal Zuid, aan de Leliestraat, wor den verbouwd. In grote lijnen komt het er op neer dat de bestaande een reorganisatie bin nenshuis. Daarbij is he werk in drie groepen on derverdeeld: de Publiek' dienstverlening (ofwe het deel waar iedere be zoeker van de biblio theek mee te makei krijgt), de Indirect, dienstverlening (daaron der vallen de uitbreidin; van de collectie, toegan kelijkheid van de gebou wen enzovoorts) en di Ondersteunende afdelin; (voor huishoudelijke ei personele zaken). Overigens is het natuur lijk niet zo dat je zulk* dingen van de een op d. andere dag kan verande ren, dat zou alleen maa verwarring scheppen. Wi werken dus gewoon staj voor stap naar ons eind doel, een op allerlei ter reinen goed funetio nerende bibliotheek". ruimte wordt verdub- beld, de collectie wordt uitgebreid en er nieuwe inventaris komt. Naast dit voor iedereen waarneembare werk, veranderen er ook achter de schermen de nodige dingen bij de Gemeen- schappelijke Openbare Bibliotheek. Henk Ewoldt: „De Schiedamse bibliotheek heeft in voorgaande ja- ren, door allerlei omstan- digheden, een flinke achterstand opgelopen. Niet alleen wat de behui- zing betreft maar ook op het gebied van de auto- matisering, het educatie- ve werk en op het organisatorische vlak. Vandaar ben ik, na de si- tuatie eerst goed verkend te hebben, begonnen met SCHIEDAM De hebben zaterdag 29 juni attent gemaakt op de Schiedamse theaters, het i„ de Hof van Spaland moeeliikheid een thea- Passage en de Teerstoof, bet winkelend publiek terabonnementTe kopen. SCHIEDAM —In de Ha- gehouden. wordt verzorgd dooi venkerk aan de Lange De bijeenkomsten wor- gospelgroepen. Haven 70, wordt van 4 den geleid door de evan- De toegang tot de kerk i: tot en met 6 juli een gelist Paul Olson uit gratis. Iedereen i: evangelisatie-campagne Minneapolis. De muziek welkom. In het winkelcentrum van Schiedam-Noord was hiertoe een informa- tiestand neergezet waar- omheen enige activitei ten plaatsvonden. Zo kon men er luisteren naar muziek van het combo Robert Jan Noordhof en werden de passanten vermaakt door een vier- tal clowns. Kinderen konden zich bij de stand laten schminken en kre- gen ballonnen aangeboden. Deze week kan men de clowns nog op diverse SCHIEDAM— In bad Groenoord kan men des- gewenst onder deskundi- ge leiding trimmen en trainen. Dames die belangstelling hebben voor trimmen in het water kunnen hiertoe op dinsdag- en vrijdag- ochtend terecht. De oefe- ningen worden gedaan met behulp van ballen, hoepels, plankjes enzo voorts. Men kan vrijblij- vend wel of niet aan bepaalde trimoefeningen meedoen. Speciaal voor mensen die zich in zwemmen willen trainen is men in bad Groenoord gestart met zwemtrainuurtjes. Deze zijn op maandag (van 9.00 tot 10.00 uur) en op woensdag en vrijdag (van 19.00 tot 20.00 uur). Belangstellenden kunnen gedurende deze uren ad- vies krijgen over trai- ningsopbouw, warming up, techniek enzovoorts. Ook mensen die gewoon ongestoord baantjes wil len trekken kunnen op deze tijden in het bad terecht. Een ieder die nadere in- formatie over de activi teiten in bad Groenoord wenst kan zich hiertoe wenden tot de kassa van bad Groenoord, telefoon 706971. plaatsen in de stad te- genkomen. Zij zullen ge- interesseerden volop informatie verstrekken over de hoge kortingen die men via een theater- abonnement kan krijgen. Ander voordeel is dat men zich daardoor reeds nu verzekerd van een goede plaats, voor een voorstelling die straks weleens uitverkocht kan zijn. SCHIEDAM De In stuif Schiedam sluit het seizoen zaterdag 29 juni af met een avond die mu- zikaal wordt opgeluis- terd door de band Down Town. De Instuif-avond, in zaal Irene aan de Nieuwe Ha ven, begint om 20.30 uur. De toegang bedraagt f 5,- SCHIEDAM—De Gemeentelijke Plantsoendienst heeft circa twintig in de stad staande bo men van een naam voorzien. De bedoe- ling hiervan is de burger meer inzicht te geven in het in Schiedam aanwezige groen. De Gemeentelijke Plantsoendienst hoopt via deze voor lichting het publiek meer bij al wat groeit te betrekken en aldus te bewerkstelligen dat er minder groen wordt vernield. De naamaanduidin- gen staan in witte letters vermeld op een zwarte tegel, die aan de voet van de boom in de bestra- ting is gelegd. Men treft ze aan bij het Oorlogsmonument aan de Gerrit Ver- boonstraat, het Schielandziekenhuis aan de Burg. Knap- pertlaan, het Prove- niershuis de brug in de Hoofdstraat, op de Havendijk en in de Oude Maasstraat. Teneinde het niet al te verwarrend te ma- ken is gekozen voor de Hollandse namen van de diverse door- ten bomen. mm2

Schiedams Nieuwsblad | 1985 | | pagina 1