Keuze uit diverse studierichtingen Recreatiein het Rijnmondgebied Stedelijk museum toont aanwinsten Start woningbouw Woudhoek-Noord SchiedamsNieuwsblad Tasjesroof Mannen Werkloos WOENSDAG 3 JUL11985 27-494 Schiedams Nieuwsbbd SjweVlaardingscCixirant \laasshiis Nieuwsblad Me mrnen ten welersport komeii la de lolders een tod ull te toolen, Cnlge van de nleuwe aaitkopen. +Mercurlus directeur Plet r.d. Broek. De adlunct-dlrectrlce ran de dap-maro. Nellie Boers, met enipe geslaagde cursisten. Mercurius start daq-meao voor volwassenen Uitgave van WEGENER huis-aan- huisbladen BV Pnns Hendrikkade 2-16. postbus 1980. 3000 BZ Rotter dam. tel 010-132170 en 135085. DIRECTIE: P. Eillebrecht/P. Bakker'J. Parser WEGENER-bladen verschijnen in Zuid-Holland wekelijks in een totale oplaag van ruim een miljoen exempla- ren. Hiertoe behoort: Verschijni elke woensdag huis-aan- huis m Schiedam, Groenoord en Ke- thel. Verschijni elke woensdag huis-aan- huis m Vlaardingen. Verschijni elke woensdag huis-aan- huis m Maassiuis. Maasland. Maasdijk en Hoek van Holland. AOVERTENTIES: Hoogstraal 122. Vlaardingen. Posladres: postbus 1980. 3000 BZ Rotterdam, tel 010- 346711. VERKOOPLEIDER N.Ch. de Poortar RAYONLEIDER: Th.J. Bravenboer (tel priv6 010-353883) REGIONAAL CONTACTMAN: G.H Adams (tel pri v6 01691-3230). AOVERTENT1EVERKOOP: SOHIE DAM; Hans Ivo (tel. privd 010- 650272). MAASSLUIS Peter van Kwawegen (tel privd 01883-16065), VLAARDINGEN Jos Sparla (tel. privd 01803-5791). DUO'S (RUBR. AOVERTENTiES) tel. 010-132050 REDACTIE: Hoogstraat 122. 3131 BP Vlaardingen. Postbus 306. 330 AH Vlaardingen CHEF-RED; (plv.)J Deijbel. REO A Beyen en M Ames CORRESPONDENTEN: Maassiuis S de Ligt. tel 010-343933 Schiedam R. Koppenhagen. tel 010-266615. Sportcorrespondent: P. Spek (010- 352615). ADMINISTRATE. Pnns Hendrikkade 12-16. postbus 1980. 3000 BZ Rotter dam, tel. 010-132170. SLUmNGSTERMIJN woensdag krant adverienties dinsdag 12 00 uur redactie 10 00 uur Oonderdagkrant (advedenties en redactie) dinsdag 17.00 uur. BEZORGING: Interlanden/Sprei- groep Bezorgklachten 01820-10066 Ol 010-132489 12-6-85 WATERWEG/NOORD- Speciaal voor dege- nen die zijn aangewezen op recreatie dicht bij huis heeft de afdeling voorlichting van het Openbaar Lichaam Rijn- mond een aantal folders uitgegeven. Teneinde zo doelgericht mogelijk informatie te verstrekken zijn er een achttal folders, die ieder voor zich een bepaalde vorm van recreatie onder de loep nemen. Zij zijn getiteld: Wandelen-, Zwemmen-, Surfen-, Vissen-, Golfen-, Paard- rijden-, Varen- en Fiet- sen in Rijnmond. Daarnaast zijn er circu- laires over de recreatie- gebieden Brielse Maas en Bernisse en is er onder de noemer "Recreatie in Rijnmond" een folder met informatie over de diverse beziensweaar- digheden en attracties. Belangstellenden kunnen de folders (indien voor- radig) gratis verkrijgen bij de VVV-kantoren. Te- vens is het mogelijk ze te bestellen bij het Open baar Lichaam Rijnmond, Afdeling Voorlichting en Inspraak, Antwoord- nummer 2941, 3000 WB Rotterdam, telefoon 010- 111320 (toestel 222, 158 of 214). ROTTERDAM Op- nieuw werd een vrouw van haar tasje beroofd. Dit gebeurde zaterdag- middag op het voetpad langs de Hiiledijk. Een 62-jarige mevrouw die daar liep werd door drie jongens aangevallen. Zij trokken de tas van haar schouder en sleurden de vrouw mee tot de riem brak. In de tas zat f 50,- en een bril. it SCHIEDAM Door ge- bruik te maken van een tijdelijke uitkeringsrege- ling van het ministerie van WVC heeft het Ste delijk Museum vorig jaar in een keer twaalf schil- derijen en een object aan kunnen kopen. De stukken sluiten aan op de collectie moderne Nederlandse kupst, die het museum vanaf 1954 aan het verzamelen is. Tot de aankopen behoren schilderstukken van Rob van Koningsbruggen, Tomas Rajlich, Jan van der Pol, Jan Comman- deur, Jaap van den Ende, Theo Kuijpers en Age Klink. Tevens werd een fraai stilleven aange- schaft van de bekende Schiedamse kunstenaar Theo Wiegman. De kera- miek verzameling werd verrijkt met werk van onder anderen Netty van den Heuvel, May An Go en Ben Oldenhof. Belangstellenden kunnen de nieuwe aankopen tot L September bezichtigen ir de benedenzalen van hel Stedelijk. Inhakend op deze expositie treft men in de bovenzaal een keu ze uit de Cobra-collectii aan. Het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat 112 is geopend van maandag tot en met zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur en op zondag van 12.30 tot 17.00 uur. De toegang is gratis. SCHIEDAM Tij- dens een feestelijke bijeenkomst in het res taurant van het Prove- niershuis zijn gisterenavond (2 juli), aan 28 kandidaten van de Mercurius Dag- Mavo voor volwasse nen, diploma's en certificaten uitgereikt. Een deel van deze cur- sisten blijkt de smaak van het leren inmid- dels zo goed te pakken hebben, dat zij zich reeds hebben opgege- ven voor de volgend seizoen startende Meao-opleiding voor volwassenen. Directeur Piet v.d. Broek, van de stichting scholengemeenschap Mercurius: „In Schiedam is nog geen school voor MEAO (Middelbaar Eco nomised en Administra- tief Onderwijs) aanwezig. Mede daarom hebben we voor deze stad gekozen. Andere belang- rijke punten waren de medewerking van de ge- meente en de goede be- reikbaarheid van het gebouw waarin we les gaan geven. Komend cursusjaar zullen we na- melijk, samen met onze Mavo, in 6en der leegko- mende scholen in Groe noord trekken Aangezien tegen die tijd de trambaan gereed is, zijn we verzekerd van prima openbaar vervoer. Dit zal er vermoedelijk toe leiden, dat we een re- gionale functie krijgen". Om een Meao-diploma wordt, zowel in het be- drijfsleven als bij de overheid, veel gevraagd. De opleiding kan in drie jaar worden afgerond. Er dient in zes vakken (waaronder Nederlands, 66n vreemde taal en een economische vak) exa- men te worden gedaan. Evenals bij de Mavo-op- leiding is het tevens mo gelijk de studie in gedeelten (via deelcerti- ficaten) af te ronden. Er kan gekozen worden uit de Bedrijfsadmini- stratieve- en Commercie- lerichting. Om het MEAO te kunnen volgen dient men in het bezit te zijn van een Mavo-, Leao of LTS diploma of een gelijkwaardige voorop- leiding gehad te hebben. Diverse cursisten die dit jaar via Mercurius het Mavo-diploma gehaald hebben, zijn vast van plan hun studie volgend seizoen voort te zetten. Een van hen is Lia van Jole, die desgevraagd vertelt: „VoorIopig ga ik beginnen met twee vak ken, Privaatrecht en In- formatica (computerkunde). Van beide onderwerpen, die mij erg interessant lij- ken, weet ik namelijk niks af". Ook Annie van Pelt weet vrijwel zeker dat ze naar de MEAO gaat. „Hoeveel vakken ik precies ga doen hangt af van het feit of ik in een keer slaag voor het Mavo-diploma. Maar zelfs als dat me niet lukt ga ik volgend sei zoen toch naar de MEAO. Ik blijf dan bijvoorbeeld een vak, waarvan nog een certificaat gehaald moet worden, op de Mavo volgen en begin daarnaast vast met wat Meao-vakken". Terugblikkend op de af- gelopen jaren vertelt me vrouw Van Pelt: „Toen ik met de Mavo begon heb ik me absoluut niet afge- vraagd of ik ooit het di ploma zou halen. Het leren zelf was gewoon het belangrijkste voor me. Daarom maakte ik me ook nooit druk over een onvoldoende. Mijn stelling is namelijk dat het, door gewoon verder te gaan, volgende keer best beter zal gaan". De enige man in het ge- zelschap, Jack, is even- eens van plan de Meao-opleiding te gaan volgen. „Eerlijk gezegd", vertelt hij, „vind ik het gewoon dramatisch dat voor deze opleidingen zo weinig mannen inschrij- ven. Ik vraag me steeds af hoe dat komt. Er zijn er immers heel wat die werkloos thuis zitten. Door een cursus te vol gen zouden ze zich echt stukken beter voelen". Twee andere gediplo- meerden, Marianne Ge- rards en Willy de Oude, weten nog niet zo zeker wat ze in de toekomst gaan doen. „Misschien Havo, of toch Meao" op- pert een van hen en de ander besluit: „Eigenlijk was ik van plan een jaar- tje te stoppen maar daar ben ik inmiddels al niet zo zeker meer van Voor nadere informatie over, of opgaven voor, de Mavo- of Meao-opleiding Voor nadere informatie over, of opgaven voor, de Mavo- of Meao-opleidin voor volwassenen kai men zich wenden tot: d heer P. v.d. Broek, tele foon 01899-13146, o Nellie Boers, telefooi 010-586054. SCHIEDAM Wethou- der Zijdeveld zal mor- gen, donderdag 4 juli, om 15.00 uur de eerste paal slaan voor de bouw van een vijftigtal woningen in Woudhoek-Noord. Hij krijgt daarbij assistentie van de eerste kopers van een huis in dit project, de heer en mevrouw v.d. Meer. Het bouwplan omvat 23 premie A, 6 premie B en 21 vrije sector woningen. De categorie premie A is inmiddels uitverkochl van de overige zijn e respectievelijk 5 en verhandeld. Alle huizen zijn dusdani gesitueerd dat zij ee: tuin en woonkamer aai de zonzijde hebben. An dere noemenswaardig« punten zijn het geringi onderhoud en de lagi verwarmingskosten. De woningen worden ge bouwd door: Heijman Bouwmaatschappij B\ uit Rosmalen.

Schiedams Nieuwsblad | 1985 | | pagina 3