Winnaar Michel de Maat hield spanning erin WissssiSsSS Schiedams Nieuwsblaa SPORT Doorzetters WOENSDAG 3 JUL11985 27-497 VLAARDIN- GEN De triath lon is niept meer weg te dcnken uit het Vlaardingse sportgebeuren. De tweede editie van de wedstrijd tri athlon werd afge- lopen zaterdag in de Broekpolder ge- houden. Honder- dertig mede- werkers zorg- den ervoor, dat al- les vlekkeloos verliep. Met een zucht van verlichting zag or- ganisator Ruud Muuren de laatste deelnemer, na ruim zes uur ver- moeid maar ge- zond binnen- komen. Het karwei zat er weer op, maar de voorberei- dingen voor de derde triathlon, die gepland staat op 21 juni 1986. zijn reeds be- gonnen! Bijna 100 van de 147 deelnemers die van start gingen haalden de finish en dat laat wel zien, dat het afge- lopen zaterdag en conditieslag is geworden. Michel de Maat, de Vlaardingse triat- leet en de grote fa- voriet voor de overwinning toon- de zijn klasse. Voor de tweede keer schreef hij dit loodzware karwei op zijn naam. Op deze sportpagi- na een impressie van de triathlon in de Broekpolder van onze sportme- dcwerker Peter Spek. VLAARDINGEN- De verrassende overwinning van Mi chel de Maat vorig jaar in de Broekpolder op de eerste wedstrijd- triathlon is geen uit- schieter geweest. De Vlaardinger bewees afgelopen zaterdag op de tweede editie tot een van de sterkste thriatleten in Neder- land te kunncn uitgroeien. DOOR PETER SPEK Met overmacht behaalde Michel de overwinning, na 1500 meter zwemmen, 70 kilometer fietsen en 15 kilometer hardlopen in en rond de Broekpol der. De Fortuna-atleet ondervond wel duidelijk meer tegenstand dan vo rig jaar, maar met veel wedstrijd-inzicht liet hij al zijn concurrenten ach- terzich. Michel de Maat wist zich in deze loodzware triath lon te beheersen. Pas op het laatste onderdeel, het hardlopen sloeg de Vlaardinger toe. Na bijna drie en half uur zwoegen plaatste hij op de laatste kilometer de beslissende demarage en liet koplo- per Ab Overdevest defi- nitief achter zich. „Met zoveel tegenstand is het moeilijk je kansen in te schatten en te bepa- len op welk moment je moet toeslaan. Ik heb me zoveel inogelijk aan het vooraf opgestelde sche ma gehouden en gepro- beerd mijn krachten zo goed mogelijk te verde- len", zegt een gelukkige Michel de Maat achteraf. Er heerste veel spanning in de Broekpolder. Mi chel de Maat keek vanaf het eerste onderdeel, het zwemmen, tegen een vrij grote achterstand aan. "Lang heb ik ook ge- dacht dat ik het dit keer niet zou halen. De bijna zes minuten achterstand bij het begin van de 15 km leek wat al te veel, maar met een zorgvuldi- ge opbouw van mijn race ben ik er in geslaagd toch bij koploper Ab Overde vest te komen", blikt de triatleet terug op het gebeuren. „Toen ik hem eenmaal in het oog kreeg voelde ik alle vermoeidheid uit mijn lichaam verdwijnen en op de laatste kilome- Hutdiglng ran de eerste reteraan. John ran de erdln to- taal rangschikking elide In de tijd ran 4 uur OS minuten en K seconden. veel aanmoediglngenroor Michel de Maat llidens zllnlochl door toBroekpolder. 1 cnnrtwpihnuder Jan tttadern blaasl op een scheepstoeler en de start ran de tweede wedstrijd triathlon Is een felt. De men gaan OP weg roor 1500 meter zwemmen In de Vlaar dingse V aan. tim W/M wonnen. Met slechts 45 seconden voorsprong kwam de Vlaardinger op de finish af. Ook de organisatie kon terug zien op een ge slaagd evenement. Ruud Muuren, de centrale fi- guur in het gehele gebeu ren zag de wedstrijddag echter wat zorgelijk tegemoet. „Het weer werkte duide lijk niet mee. In de och- tend veel regen en dat kon wel eens gevolgen hebben voor de organisa tie, maar uiteindelijk konden we alle posten goed bezetten en zijn er geen ongelukken ge- beurd", aldus Muuren, die kon rekenen op 130 vrijwilligers. „En on- danks het slechte weer waren die allemaal aan- wezig", zegt Muuren met enige trots. Erik te Kulre, die als eerste zwaar. uit het water kwam i^SSZnhaddende deelnemers wel nodlg llidens de trl- aSn Vme"polder. De harde wind maakte het parcours erg v- e uit". zest Ab Overdevest sprong ik meteen op de fiets. De harde en koude wind zorgde ervoor dat ik zat te rillen op mijn fiets, maar langzaam herstelde ik toch toen de zon doorbrak". ter wist ik hem uiteinde lijk te passeren". De Vlaardinger realiseerde in de Broekpolder afge lopen zaterdag een snel- lere tijd dan vorig jaar. „Dit lag ook in de lijn van de verwachting. De laatste maanden ben ik TBIflp&fSIUUi intensief bezig geweest met de voorbereidingen, maar het weer maakte het allemaal toch wel erg zwaar". Michel kijkt nog zorge lijk als hij denkt aan het moment op de fiets even voor Maassluis. Dit het koude water van de Vlaardingse Vaart Om precies elf uur loste sportwethouder Jan Ma dera het startschot en doken de 147 deelnemers in het water van de Vlaardingse Vaart, dat op dat moment een tem- peratuur had van 17 gra- den. Twee deelnemers waren echter al weer snel op de kant. Vlaardinger Sjaak Buddingh kreeg kramp en de oudste deel nemer, Gerrit Broeders vond het water echt te koud om 1500 meter in te zwemmen en keerde al na enkele minuten terug in de botenloods van de watersportvereniging De Bommeer. uit", zegt Ab Overdevest na afloop. ren. Bij het tweede on derdeel, het wielrennen nam Ad Overdevest al snel de koppositie en Spanning bouwde aan een regel- matige voorsprong. Net als vorig jaar kwam na 1500 meter zwemmen Erik te Kulve als eerste weer op de kant. Te Kul ve kwam later echter niet meer in de strijd voor. Michel de Maat moest bij het zwemmen een ach terstand van bijna drie en halve minuut incasse- „Ik wist dat Michel de Maat erg sterk is op het lopen, dus ik moest wel zorgen, om in aanmer- king te komen voor de overwinning, de voor sprong zo groot mogelijk te maken. Toen ik aan het lopen begon met bij na zes minuten voor sprong op Michel dacht ik de overwinning wel op zak te hebben, maar dat kwam toch wel anders Na e6n ronde van vijf ki lometer in de Broekpol der had Michel de Maat de achterstand van zes minuten al tot de helft teruggebracht. De span ning bij de finish steeg met de minuut. Bij de doorkomst van de laatste ronde was het verschil nog slechts 6en minuut en toen stond het al vast, dat Michel de Maat de overwinning zou pakken. Ab Overdevest gaf zich echter niet zomaar ge- Deze tweede wedstrijd- triathlon kende natuur- lijk ook uitvallers. Van de 147 deelnemers, die van start gingen, behaal- den uiteindelijk 97 de fi nish. Doorzetters zijn er ook. Het verhaal van Sjaak de Bruin uit Schie dam is daar een goed vooYbeeld van. Een lekke band even voor Maas sluis leek het einde van het triathlonverhaal van Sjaak de Bruin te worden. Een reserve-band ont- brak in de uitrusting van de Schiedammer, die echter niet wilde opge- ven. Bij een controle- post leende Sjaak de Bruin wat geld en stapte even later bij een fietsen- zaak in Maassluis binnen en kocht een nieuwe band. De band werd ge- wisseld en De Bruin kwam na 5 uur 19 minu ten en 47 seconden toch als 92ste aan de finish. Ook dames laten zich niet afschrikken door een triathlon. Als eerste dame kwam binnen Ma rian Kiep in 4 uur 26 mi nuten en 51 seconden. Bij de junioren was de snel- ste Richard Kramer met een tijd van 4 uur 05 mi nuten en 52 seconden. De snelste veteraan was John van de Kaaden in 4 uur 06 minuten en 42 seconden. De Renard-wisselbeker beschikbaar gesteld door sporthuis Renard gins naar winnaar Michel de Maat. On laatste kilometer kon ik de kopJop_eLpasseren Ml amivii

Schiedams Nieuwsblad | 1985 | | pagina 5