Concert op beiaard van St.Janstoren Vakantiespelen in Zwembad Zuid Engels koor geeft concert in Kethel Huis-aan-Huis verschWeekblad Nieuw raadslid benoemd Hoefnagel geeft video- recorder weg Zomerkamp van CJV Organisator Van Broekhoven reeds tevreden Campingsport Schiedam Zonwering Schiedam Diefstal WOENSDAG 10 JULI 1985 KANTOORADRESSEN ZIE PAG.3 WEGENER UITGAVE OPLAGE WEKELIJKS MEER DAN1. 00 10e JAARGANG EDITIE12 Presentatie mm® in ontvangst. videorecorder f* Rechts Joop van Broekhoven, de enthousiaste organisator van Jeugdland. Directie van 'Drie Maasstede'neemt 1500 M2 TENTEN EN KAMPEERPRET Het buitenleven begint in de BoterstraatIO Zie adv. achterpagina. Leden van het kerkkoor poseren voor de Kathe- draal te Ely. Schiedams Neuwsblad 'Belanqriik is dat ieugd bezig is' SCHIEDAM Met een fcrmc slag op de kop van Jut hceft wet- houder Hafkamp maandagochtend Jcugdland officieel geopend. Direct daar- op kon het in grote ge- talen toegestroomde publiek, dat natuur- lijk voornamelijk be- stond uit kinderen, genietcn van en mee- doen aan de verschil- lende attracties en activiteiten die op het SCHIEDAM De heer A.W.M. Zwamborn is benoemd tot raadslid van de Schiedamse gemeenteraad. Zwamborn, lid van de PvdA, volgt de heer J.F. van der Lugt op, die ontslag heeft genomen als raadslid in verband met zijn verhuizing naar een andere gemeente. Stadserf tegenover het stadskantoor plaatsvonden. Organisator Joop van Broekhoven, gemeente- lijk jeugdconsulent, is zeer tevreden over de opkomst van het pu bliek. Op het feestelijk ingerichte Stadserf voor een kraampje waar pof- fertjes werden gebak- ken, vertelde hij enthousiast dat die och- tend vijfhonderd zonne- petten gratis onder de kinderen te verdelen wa- ren en dat ze er zo door- heen waren. „Met andere woorden, vijfhonderd kinderen zijn er dus sowieso ge- weest en een heel groot aantal ouders. Nou, je ziet het is gigantisch druk", zei Van Broekho ven al wijzend naar de menigte van kinderen en ouders die voor het podi um naar een optreden stonden te kijken van het rock 'n' roll duo Bob en Bert. Ook voor de kraampjes waar er ter gelegenheid van de feestelijke ope ning van Jeugdland, gra tis popcorn en suiker- spinnen waren te ver- krijgen, stonden rijen kinderen geduldig hun beurt af te wachten. Mede door de aanwezig- heid van een kop van Jut en een draaimolen had het gebeuren op Stadserf iets weg van een kleine kermis. Joop van Broekhoven: „Deze dag is eigenlijk alleen als presentatie be- doeld, want morgen gaan we echt de wijk in. Elke dag staan we met een materiaalbus met spullen op een ander plein in een andere wijk. Hoog in het vanadel van Jeugdland staan de doen-activiteiten. Kin deren niet bezighouden, maar bezig laten zijn Dat vind ik heel belangrijk". Joop van Broekhoven is heel blij met het feit dat de gemeente Schiedam, het college en de ge meenteraad zo achter Jeugdland staan. „want voor Jeugdland krijgen we subsidie, maar deze staat hele- maal niet ter discussie. De gemeenteraad vindt het een belangrijke zaak. SCHIEDAM Fer ry Hoefnagel heeft afgelopen donderdag een videorecorder geschonken aan het verpleegtehuis voor psychogeriatrische en somatische oudere mensen 'de Drie Maasstede'. Het geld voor de in- middels zevende vi deorecorder die Hoefnagel weggeven heeft, is opgehaald in discotheek het Pak- huys in Vlaardingen. Ik denk ook dat het heel belangrijk is, omdat heel veel kinderen niet op va- kantie kunnen gaan van- wege het gezinsbudget dat elk jaar kleiner wordt. Deze kinderen kunnen nu lekker mee- doen met onze activiteiten". m a" SCHIEDAM Stads- beiaardier Addie de Jong geeft donderdag- avond 11 juli een concert in de toren van de Grote- of St. Janskerk. Het concert begint om 20.00 uur en wordt voor- afgegaan door een toren- beklimming waaraan belangstellenden kun nen deelnemen. Aan- vang beklimming van de toren is om 19.30 uur. De Jong zal composities uit ..Johannes de Gruij- ters Beiaardboek" ten gehore brengen, afge- wisseld door Vlaamse Volksliedjes. Dit concert is de tweede in een serie van vijf waarvan er na aanstaan- de donderdag nog drie uitvoeringen te gebeuren staan; te weten op 8, -15 en 22 augustus. SCHIEDAM Gedu- rende de zomervakantie organiseert Zwembad Zuid iedcre dag diverse leuke activiteiten voor de jeugd, onder andere: wasknijperrace's, surf- plankwedstrijden, touwtrekken en snoephappen. ROTTERDAM Uit het Burgerweeshuis aan de Mozartlaan in Hille- gersberg is in de nacht van donderdag op vrij- dag voor bijna f 30.000,- gestolen. Het geld werd ontvreemd uit een kluis. De inbrekers wisten door een ruit uit de sponning te halen het gebouw binnen te drin- gen. In een afgesloten bureau, die werd gefor- ceerd, lag de sleutel van de kluis. Verder zijn iedere dag volop speelmaterialen in het water aanwezig. Bij extra mooi weer is het zwembad op zaterdag en zondag geopend tot 17.00 uur. In verband met een renpvatie zal Zwembad Zuid van 5 t/m 18 augustus gesloten zijn. Openingstijden: 8 juli t/m 4 augustus 1985. Recreatie/vrijzwemmen: maandag: 10.00-17.30 en 20.30-21.45; Dinsdag: 10.00-17.30 en 20.30- 21.45; woensdag: 10.00- 17.30; donderdag: 10.00-17.30 en 20.30- 21.45; vrijdag: 10.00- 17.30 en 20.30-21.45; zaterdag: 9.00-13.45; zondag: 9.00-13.45. Rustig zwemmen voor volwassenen: woensdag: 20.30-21.45; vrijdag 19.00-20.30; zaterdag: 14.00-15.00; zondag: 14.00-15.00. SCHIEDAM C.J.V. Schiedam organiseert ook dit jaar weer een jeugdkamp in Leusden. Het kamp is bedoeld Voor kinderen van 7 tot en met 15 jaar. Er zijn drie kampen: een kin- derkamp (voor 7, 8 en 9- jarigen), een midden- kamp (voor 10, 11 en 12-jarigen) en een tie- nerkamp voor de jeugd van 13 tot en met 15 De vertrckdatum is 3 au gustus en de dcelncmers zijn op 10 augustus weer terug in Schiedam. De kampprijs bedraagt f 147.50. Hicrbij zijn de reiskostcn en verzeke- ring ingesloten. Wie zich wil aanmelden kan dat tot cind juli doen bij Jan v.d. Most, tel. 620112 of Margaret Rijntalder, tel. 712460. SCHIEDAM Leden van het kerkkoor van de Kathedraal te Ely in En- geland geven dinsdag 16 juli een concert in de Dorpskerk te Kethel. Het koor telt acht leden die samen een dubbel mannenkwartet vormen. In hun traditionele koor- kleding wordt een pro- gramma uitgevoerd van Engelse kerkmuziek vanaf de zestiende eeuw tot heden, afgewisseld door orgel en fluitspel. De toegang bedraagt f 3,50 per persoon. Hou- dcrs van CJP en 65 passen betalen echter slechts f 2,50. De netto- opbrengst van dit con cert, dat om 20.00 uur aanvangt, is bestemd voor het orgelfonds.

Schiedams Nieuwsblad | 1985 | | pagina 1