Zon- en windspelen bij Energie Anders Gratis fietsen graveren Schiedams Nieuvvsblad Tamboer- Trompetterkorps 'Gusto' zoekt majorettes siagerij Bert v.d. Starre BERT v/d STARRE Hoofd Medische Administratie koninklijk onderscheiden Paardebiefstukdag 1 WOENSDAG10 JULI1985 •128-103 Donderdag 11 juli Vrijdag 12 juli Zaterdag 13 juli Maandag 15 juli Dinsdag 16 juli Woensdag 17 juli Lende cordon bleu Alpenschijven Cornedbief o AO Gekookte worst of paardeworst Siagerij Programma Jeuqdland SCHIEDAM Deze week is er weer volop tc doen in Jcugdland. Wat en waar kunt u lezen in het onder- staand programma. Elke week totdat Jeugdland at'gesloten is, kunt u het wcek- programma in uw krant vinden. Er wordt geopend met Kreativiteit op het Ro- zenburgerplein in Zuid, ozn 10 uur. Een kwartier later kan er sport en spel beoefend worden aan de Oreliosingel. 's Middags is er weer Kreativiteit, maar dan op het Fabri- plein in West. Dit start om 14.00 uur, evenals de theatervoorstelling van vandaag „Lachen is oke show" van Theater Ton Largos. Dit vindt plaats aan de Nw. Damlaan 766, in het D C. „de 4- Molens". De toegang tot het theater bedraagt f 1,-. Om 14.15 kan er weer genoten worden van Sport en Spel, maar deze keer gebeurt dat aan de Maasboulevard in Zuid. Alle aktiviteiten zijn gratis, behalve het toneel. 's Morgens bevat het programma: Kreativiteit (om 10 uur op het Faas- senplein), Sport en Spel (om 10.15 uur aan de Vlaardingerdijk). De middag begint om 14.00 uur weer met Kreativi teit aan het Dr. Wibaut- plein. De laatste aktiviteit bestaat uit Sport en Spel aan de Marconistraat. Ook nu zijn alle aktiviteiten gra tis te bezoeken. Het Jeugdlandprogram- ma bestaat zaterdag al- leen uit een viswedstrijd. Belangstellenden kun- nen vanaf 14.00 uur het gebeuren meemaken aan de Poldervaart. De Schiedamse jeugd kan zich voor deze wedstrijd voor 13 juli aanmelden bij de volgende adres- sen: het Pannekocken- huis in het Pr. Beatrixpark; bij de Fa. Mak aan de Broersvest; de Fa. de Schie aan de Troelstralaan, Fa. Blom aan de Vlaardingerdijk; Fa. van Leeuwen, Hof van Spaland en als laat ste bij „De Harpoon" in de Hoofdstraat. Om mee te kunnen doen wordt er een toegangs- prijs van f 1,- gevraagd. Na de vrije zondag wordt er deze dag weer begonnen met een vol programma. Aan het Wilhelminaplein wordt om 10.00 uur gestart met Kreativiteit. Dit kan ook om 14.00 uur gedaan worden, maar dan aan het Edisonplein. Voor Sport en Spel kan de jeugd 's ochtends om 10.15 uur terecht aan de Vlaardingerdijk en om 14.15 uur bij de Oreliosingel. Zaterdag kan de jeugd vissen in de Poldervaart Verder kan de jeugd zich ook nog vergapen aan het Straattheater Teva- no. Om 11.00 uur komt het theater bij het Hof van Spaland en om 14.30 uur aan het Dr. Wibaut- plein. Er is deze dag nog meer theater. In 't Zui- derkwartier komt Thea ter Amsterdam met de voorstelling „Het ge- heim van de Zandbak". De entreeprijs bedraagt f 1,-, de overige aktivi teiten zijn gratis. Kreativiteit staal weer voorop deze dag. Dit kan op twee tijdstippen ge daan worden: om 10.00 uur op het „Ouverture" - Bachplein en om 14.00 uur op het Fabriplein in West. Het Speleircuit vindt om 10.15 uur plaats aan het Edison plein en om 14.15 uur aan het „Ouverture" - Bachplein. 's Ochtends en 's mid dags kan er genoten worden van Poppenthe- ater Korvera (om 10.30 uur aan het Wilhelmina plein en om 14.30 uur bij het Hemaplein). Voor al deze aktiviteiten wordt Creativiteit ook voor de allerkleinsten geen toegangsprijs gevraagd. 's Ochtends bevat het programma: Kreativiteit (om 10.00 uur op het Faassenplein en om 14.00 uur op het Dr. Wi- bautplein), Sport en Spel (om 10.15 uur op de Maasboulevard). Voor de fietsers onder de jeugd wordt er een Fiets- puzzeltocht georgani- seerd. Om 14.00 uur wordt er gestart bij het Stadskantoor. De inschrijving voor deze tocht wordt om 13.30 uur gestart in de Emmastraat. Voor deel- name wordt een bedrag van f 1,- gevraagd. De overige aktiviteiten van deze dag zijn gratis toegankelijk. SCHIEDAM Tam- boer-Trompetterkorps „Gusto" wil een majo- rettepeleton oprichten en zoekt daarvoor meis- jes in de leeftijd van 12 jaar en ouder. Belangstellenden kun nen vrijblijvend een kijkje komen nemen bij de repetities. Deze vin den iedere maandag- avond plaats van 19.30 tot 22.00 uur in de Duk- dalf aan de Maasdijk 1 In 1989 bestaat Gusto 35 jaar en de bedoeling is dat daar een grandioos feest van gemaakt wordt. Het ideaal van het Tamboer en Trorn- petterkorps is om dan met een eigen majorette- peleton voor de dag te komen. HOEK VAN HOLLAN- D Energie Anders in Hock van Holland van 18 juli tot 5 augustus de Nationale Zon- en Windspelen. Het is de grootste en meest spec- taculaire tcntoonstclling op het gebied van zonne- en windenergie die ooit in Ncderland is gcpresenteerd. Voorlichterj; zullen alle denkbare vragen beant- woordcn. Er kunnen naast dit alles tentoon- stellingen bekeken wor den over passieve zonne-energie, zure re- gen, energie in de derde wereld en het plaatselijk energiebeleid. Een re- creatief programma met muziek, theater en kin- derspelen zorgt voor de nodige ontspanning. Men kan elke dag van 10.00 tot 17.00 uur te recht. Toegang gratis. Mevrouw Van Zetten gaat Eudokia verlaten ROTTERDAM sncl een goede nieu- „Jammer dat ze weg we". De hedr J.J.L. de gaat. Je hebt niet zo Socten, directeur van De meest voordelige paardenslager in de Rijnmond! VERS HOLLANDS PAARDEVLEES Wat dacht U van: ELKEDONDERDAG: per 100 gram vanaf■■HUP WEEKEND AANBIEDING: 100 gram 100 gram 150 gram£a49 500 gram het Eudokia Zieken- huis nam, in aanwe- zigheid van geno- digdcn en personeels- leden met deze vvoorden offieieel af- scheid van mevrouw P. van Essen, hoofd van de Medische Ad ministratie. Mevrouw Van Essen wordt na 40 jaar dienstverband, vutter. Ter gclcgen- heid van deze gebeur- tenis werd ze vorigc week woensdag in het bedrijfsrestaurant Koninklijk onder scheiden. Ze kreeg de gouden medaille, ver- bondcn aan de Orde van Oranje Nassau, opgespeld. Kort na het beeindigen van de Tweede Wereld- oorlog solliciteerde de scheidende functionaris bij het ziekenhuis aan de Bergweg. Ze werd aan- gesteld als secretaresse bij de balie van de polikliniek. „Het oude ziekenhuis had weinig te lijden ge- had van het oorlogsge- weld. Ik geloof dat er een kleine granaatinslag is geweest. De echte grote aanslagen op het hospi- taal kwainen later. Re- gelmatig hebben we in de loop der jaren moeteri verhuizen omdat er werd gebroken en gebouwd. Er kwam nieuwbouw maar ook werden diver se afdelingen gemoder- niseerd. Na de receptie belandde ik op de finan- ciele afdeling, vervol- gens werd ik secretaresse van de toen- malige geneesheer-di- recteur en daarna hoofd van de Medische Admi nistratie", vertelt ze. Een belangrijke verant- woordelijke baan legt de heer De Soeten in zijn afscheidsrede uit. „Me- vrouw Van Essen was berekend voor haar taak. Ze was nauwgezet en evenwichtig. Ook bij haar collega's werd ze zeer gerespecteerd". De Medische Admini stratie verzamelt alle ge- gevens van patienten secuur en strikt vertrou- welijk. Men zorgt dat de nodige dossiers aanwe- zig zijn wanneer patien ten door de artsen worden behandeld. Ook worden op deze afdelin gen allerlei anonieme gegevens verwerkt in ta- bellen en statistieken. Op deze manier kan het ziekenhuis' precies na- gaan hoeveel patienten er per tijdsperiode wor den opgenomen en be handeld en om welke reden die behandelingen Mevrouw Van Essen (rechts) krijgt de onderscheiding door mevrouw A. de Gier en de heer J.J.L. de Soeten, die samen de directie van het Eudokia-ziekenhuis vormen, opgespeld. geschieden. Deze werk- zaamheden en de speci- fieke sfeer die men in een ziekenhuis aantreft zal mevrouw Van Essen ongetwijfeld een beetje missen. „Ik heb al een jaartje langer gewerkt dan no- dig was om de veertig vol te maken. Daaruit blijkt wel dat ik het al- tijd reuze naar mijn zin heb gehad. In een zie kenhuis gebeurt er iede re dag wel wat. Een geboorte, een patient die cindelijk genezen naar huis mag. Maar er zijn ook droevige momenten- wanneer een patient bij- voorbeeld overlijdt. Maar ondanks al deze gebeurtenissen gaat het leventje in een zieken huis gewoon door. Ik zal het missen", zegt ze met een beetje weemoed in haar stem. Mevrouw Van Essen zal haar vrije tijd die ze nu krijgt niet achter het venster of turend in een spionnetje verdoen. Ze wil nog wat gaan stude- ren, veel lezen, hand- werken en in haar tuintje werken. SCHIEDAM Op za terdag 13 juli kan voor de laatste keer voor de vakantie fietsen gratis gegraveerd worden ter voorkoming van diefstal. Het graveren vindt plaats in het Hof van Spaland van 10.00 tot 16.00 uur. In September worden er weer nieuwe graveerac- ties bekend gemaakt. Mensen die tijd en zin hebben om een handje te helpen bij het graveren zijn van harte welkom en kunnen contact opne- men met: de Trechter, Broersvest 107, tel. 265255. Het ontmoetingscen- trum van Stichting de Trechter aan de Over- schiesestraat is gesloten van 15 juli tot 19 augus tus. De informatiewin- kel van de Trechter blijft wel gewoon geopend. Wij maken nog als vanouds de meeste vieeswaretweU Vers PAARDE-, RUNDER-, VARKENS en KALFSVLEES Lorentzlaan 35 Schiedam, teL62.15i42 (verlengde Franselaan)

Schiedams Nieuwsblad | 1985 | | pagina 8