Spoorbomen bij Kandelaarweg Rode Kruis organiseert boottocht op de Maas Kinderen uit de Gorzen op zomerkamp Huis-aan-Huisverschijnend Weekblad Gospelgroep in Havenkerk 'Schiedam schenkt meer dan u denkf WOENSDAG 17 JULI 1985 KANTOORADRESSEN ZIE PAG.3 WEGENER UITGAVE OPLAGE WEKELIJKS MEER DAN1.000.000 10e JAARGANG EDITIE 12 Rijnmond v JU 1 1 Karakteristiek De spoorwegovergang is een van de meest onveilige van Nederland. Directeur Pillard van de WV. Ouders zwaaiden afgelopen zaterdag hun kinderen uit. ■■BBS ScMedamsNi^ Verhoogde belanqstelling voor Schiedamse VVV SCHIEDAM De Schiedamse VW heeft het sinds de schoolvakanties be- gonnen zijn ongewoon druk. Volgens direc- teur Pillard wordt er momenteel vijftig procent meer gebruik gemaakt van de diens- ten van de VVV dan vorig jaar rond dezelf- de tijd. Het bezoek dat aan de balie van de Schiedamse WV verschijnt, is te ver- delen in drie catego- rieen: Schiedammers, Nederlandse toeristen van buiten de stad en buitenlandse toeristen. De Schiedammers ko- men vooral langs voor informatie over arrange- menten, vakantiehuisjes en campings in Neder- land. De Nederlandse toeristen, die van buiten Schiedam komen en de buitenlandse toeristen bezoeken het VVV-kan- toor om toeristische in formatie te krijgen over de stad Schiedam. Voor wat betreft het be zoek van de eigen bevol- king van de VVV, zegt directeur Pillard dat er op het ogenblik sprake is van een tendens die voor heel Nederland geldt. Pillard: „Deels heeft dit waarschijnlijk economi- sche aspecten. Voor een ander deel mag je aanne- men, dat de werking van de slogan: 'Lekker uit in eigen land' en alles wat daaromheen gebouwd is aan promotie, toch zijn uitwerking heeft gehad". Het aantal Nederlandse- en buitenlandse toeris ten dat momenteel Schiedam bezoekt, wijst op een verhoogde be- langstelling voor de vooral door de jenever bekend staande stad. Pillard vindt echter dat deze belangstelling in een groter verband ge- plaatst moet worden. „We hebben twaall WV-kantoren in het hele Rijnmondgebied die eigenlijk een produkt verkopen. Rijnmond is in mijn optiek 6en pro dukt dat diverse aspec ten heeft. Je hebt de uitgebreide recreatiege- bieden van het Open- baar Lichaam Rijnmond dat zich uitstrekt van het natuurgebied Mid- den-Delfland tot Hoek van Holland en niet te vergeten Voorne-Putten. Binnen dit gebied heb je toch wel een aantal ka- rakteristieke plaatsjes als Schiedam die haai bekendheid ontleent aan de jeneverindustrie. Daarnaast heb je Vlaar- dingen met de haring en Maassluis die bekend staat om het loodswezen. Dat zijn specifieke din- gen, die met elkaar een aantrekkelijk produkt vormen om een bezoek f V K*\v< aan dit gebied te brengen". Voor wat betreft de sta ging van het aantal bui tenlandse toeristen dat Schiedam aandoet, vindt Pillard dat er enige rela- tivering wel op zijn plaats is. „Als we hier op een dag tien buitenlanders krij gen, dan valt dat op. Dat zijn er in een normale periode tien per maand. Kijk een 'grote stad'- WV lacht zich dood als je vertelt dat je tien bui tenlanders hebt gehad op een dag. Maar voor ons is dat echt een sterke toename. Zeker in verge- lijking met het verleden, toen er slechts een enke- le buitenlander aan de balie van de Schiedamse WV verscheen, die bo- vendien per abuis op het Schiedamse station was uitgestapt in de veron- derstelling dat hij in Rotterdam was aan- gekomen". Pillard richt zijn focus nogmaals op Schiedam en merkt op dat het een leuke plaats is met een oud stadshart en leuke karakteristieke gebou- wen. „Als je Schiedam nooit anders hebt gezien, zal het je zeer waarschijn lijk niet opvallen. Maar wanneer je als vreemde- ling hier komt, is dat nieuw. We hebben een mooie boulevard, waar je een heel fijn zicht heb op de breedste punten van de Maas. Er is vrij veel groen: het Beatrix- park, maar ik denk ook met name aan de vrij ge- makkelijke wijze waar- op je uit Schiedam het natuurgebied Midden- Delfland in kan fietsen". Directeur Pillard gelooft zichtbaar in het pro dukt, de stad Schiedam, dat hij aan de man moet proberen te brengen en kan naast de jenever nog vele andere aantrekke- lijkheden opnoemen. Hij staat dan ook dubbel en dwars achter de slogan die de Schiedamse VW sinds 1976 hanteert: „Schiedam schenkt meer dan u denkt". SCHIEDAM Afgelo- pen week zijn de werk- zaamheden gestart aan de spoorwegovergang Kandelaarweg nabij Ke- thel. De huidige knip- perlicht-installat' e wordt vervangen door halve overwegbomen en de op- en afritten van de spoorwegovergang zul- len worden aangepast en verbeterd. De spoorwegovergang ligt in de drukke spoor- lijn Den Haag - Rotter dam en is een van de meest onveilige van ons land. Dagelijks passeert een groot aantal mensen de slechts met knipper- lichten bewaakte spoorwegovergang. Naast het plaatsen van de halve overwegbomen, wordt de bocht over- zichtelijker gemaakt en de weg over enkele tien- tallen meters verbreed. Vanwege de werkzaam- heden kan het voorko- men dat de overgang geheel of gedeeltelijk is afgesloten voor het verkeer. SCHIEDAM Ook dit jaar organiseert het Rode Kruis Schiedam een dagboottocht voor invaliden en bejaarden die woonachtig zijn in de gemeente Schiedam. De tocht die gehouden wordt met de aangepast boot de „Scheldevallei" vindt plaats op zaterdag 7 September. Het tochtje gaat over de Maas langs allerlei bezienswaar- digheden. Het bestuur van het Rode Kruis afdeling Schiedam beschikt dit jaar over een zeer be- perkte mogelijkheid om voor vervoer zorg te dra- gen en verzoekt daarom deelnemers om bij de aanmelding op te geven hoe hun vervoer gere- geld wordt. Belangstellenden kun- nen zich tot 1 augustus schriftelijk aanmelden bij het Nederlandse Rode Kruis, Warande 95, Schiedam. De kosten voor deze dag zijn vast- gesteld op f 27,50 per persoon. Bij te veel aan- meldingen zal het be stuur genoodzaakt zijn een keuze te maken uit degenen die zich hebben aangemeld. SCHIEDAM De Ne- gergospelgroep „Bobby Jones en de New Life Singers" uit Amerika, komen voor een serie concerten naar Neder land. Op zondag 11 au gustus komen zij naar Schiedam. Hun optreden vindt plaats in de Ha venkerk, Lange Haven 70, aanvang 19.30 uur. Bobby Jones, ook wel ..Gospel's Music Man" genaamd, brengt zijn boodschap van het Evangelie door zang en muziek. Jones zou zijn optreden met zoveel ent- housiasme brengen dat de toeschouwers mas- saal in extase kunnen raken. In de V.S. heeft hij een eigen wekelijks televisieprogramma, maar ook in Nederland is hij niet onbekend. Hij heeft eerder opgetreden tijdens het Flevo Festival. De toegangsprijs voor volwassenen bedraagt f 15.- en voor kinderen t/m 10 jaar f 10.-. (Kaartverkoop tel.: 010- 747887). SCHIEDAM Afge- lopen zaterdag is met het vertrek van 33 uitgelaten kinderen een 11 man en vrouw leiding naar het kamphuis de Olmen in Hoeven, een oude traditie van de Gor zen hersteld. Vroeger vertrok in de zomervakantie ge- woontegetrouw een bus met kinderen en begeleiders uit de Gorzen richting bos en hei, als welkome afwisseling op de kwalijke dampen van de andere zijde van de Nieuwe Wa- terweg. A1 jaren be- staat er in de Gorzen weer een behoefte aan zo'n kamp en Klubhuis Zuid heeft zich er voor inge- spannen in deze be hoefte te voorzien. Financieel gezien kostte het wat moeite de eindjes aan elkaar te knopen. Door een kalenderverkoopac- tie en een gift van het fonds „Jante Beton" kon de bijdrage be- perkt blijven tot honderd gulden per kind. Dit bedrag had vol gens het klubhuis veel lager kunnen liggen indien er door de gemeente niet be- zuinigd was op het aktiviteitenbudget.

Schiedams Nieuwsblad | 1985 | | pagina 1