Luciferpaleis Moreno nadert voltooiing Fraaie prijzen voorleukste zomerfoto's Van 21 tot 30 September Telefonische informatie alleen nog 's morgens Nieuwe kaart voor recreanten KANTOORADRESSEN ZIE PAG.3 WEGENER UITGAVE OPLAGE WEKELIJKS MEER DAN 1.1 10eJAARGANG EDITIE12 De breed samengestelde organisatie van de Schiedamse Brandersfeesten heeft een attractief programma samengesteld. Standwerkers Moreno bouwde een paleis met circa zes miljoen lucifers. SCHIEDAM De voorbereidingen voor de Brandersfeesten die zullen plaatsvin- den van 21 tot 30 Sep tember zijn in voile gang. Het organisatie- comite waarin vijf winkeliersvereni- gingen uit de binnen- stad, de Schiedamse Horeca, de gemeente, bewonersvereniging Schiedam-Centrum en anderen, samen- werken, hoopt met het feestelijk programma tienduizenden inwo- ners van Schiedam en de wijde omgeving te trekken. De naam „Schiedamse Brandersfeesten" is ove- rigens nieuw. Het feest- comite heeft voor deze naam gekozen omdat men meent dat de be- langstelling voor de his- torie van de stad groeiende is. De oude jeneverindus- trie krijgt de laatste maanden opnieuw aan- dacht. Dat bleek onder meer in mei van dit jaar toen als eerbetoon aan de arbeiders van weleer het beeld van de Bran- dersknecht werd ont- September huld. Tegelijkertijd voort. kreeg ook het Nationaal Gedistilleerd Museum een ruimere behuizing. Sportief Het Brandersfeest zet die lijn SCHIEDAM— Met ien eindeloze preci- ie werkt Rafael 'riete Moreno nu al Eo'n acht maanden lan een paleis dat jeheel en al is opge- rokken uit lucifer- tokjes. ,1k denk dat ik over Jrie weken klaar >en", antwoordt Mo- eno desgevraagd. doreno (34) die waalf jaar geleden :ijn geboorteplaats ladiz (Spanje) ver- iet om zich in Schie- lam te vestigen, erwerkte maar iefst 6 miljoen luci- [ers in het bouwwerk at ruim anderhalve eter hoog en ander- alve meter in het ierkant meet. Het aleis, ontsproten an zijn fantasie, eeft vier verdiepin- ;en en is alleszins ompleet. Meubilair n electriciteit ont- reken niet. ^ijn paleis bevat foorts onder andere 31 bibliotheek, res- lurant en trappen- luis. De festiviteiten begin- nen zaterdag 21 Septem ber hartje-stad (op de Koemarkt), waar dag- vuurwerk wordt afge- schoten en iedereen gezamenlijk toast met een borrel van Schie damse bodem. De eerste dag van de Branders feesten kent ook sportie- ve kanten. Zo wordt burgemeester R. Scheer- es per trialmotor van het stadhuis afgehaald. Bo- vendien is er die dag een prestatieloop. Dertig kermisattracties zorgen voor ander vermaak. In tiet Stedelijk Museum wordt een tentoonstel- ling geopend over de tot- standkoming van het beeld „De Branders- knecht". 's Woensdags zijn er kin- derspelen. Op de koop- avonden (donderdag en vrijdag) worden demon strates van diverse sportverenigingen gege- ven. De vier molens zul len dan in floodlight staan. Op vrijdag con centreren de feestelijk heden zich op het marktgebeuren. Hoogte- punt wordt ongetwijfeld het Nederlands Kampi- oenschap Standwerken. 's Avonds treden de Ha- venzangers op en wor den kluunwedstrijden gehouden. Zaterdag volgt dan een grote braderie en een vrijmarkt met diverse bijzonderheden. Elders in de binnenstad kan het publiek genieten van Koos Alberts, evenals een demonstrate van electric kickboksen. Niet minder dan tien jazzor- kesten leveren een grote, muzikale bijdrage in de avond- en nachtelijke uren. De Zondagsmarkt vormt wellicht het hoog- tepunt van de Schie damse Brandersfeesten. De winkeliers verwach- ten tenminste 50.000 5 60.000 bezoekers. Er is spectaculair stuntwerk door Jan Lammers en het Turmack Showteam, een demonstrate van waterskieers in de Lange Haven, een optreden van Dennie Christiaan en - tot besluit - een indruk- wekkend vuurwerk vanaf 65 meter hoge dak van het Stadskantoor. Moreno heeft in de afgelopen acht maanden elke dag circa drie uur aan het paleis gewerkt. Aan lucifers besteede hij een bedrag van 2500 gulden. SCHIEDAM De Ge- mcentelijke Sociale Dienst Schiedam G.S.D.) heeft sinds kort een nieuwe telefoonre- 'eling ingevoerd. Voor nformatie kan men tele- onisch niet meer's mid- dags terecht maar alleen s ochtends van 8.30 tot 12.30 uur. Dit jaar zijn vele wijzi- jingen aangebracht in vetten en regelingen die loor de G.S.D. worden litgevoerd. Ten gevolge fan deze veranderingen ellen dagelijks veel clienten op voor inlich- tingen. Om de gevraagde inlichtingen te geven en de wijzigingen zo snel mogelijk te verwerken, is het voor de G.S.D. noodzakelijk geworden om het telefoonverkeer enigszins te beperken. De G.S.D. Schiedam staat met dit probleem niet alleen. Andere diensten hebben al enige tijd vaste bel-uren en re- centelijk heeft de ge meente Arnhem besloten om een dag in de week gesloten te zijn voor haar clienten. In de zomermaanden worden heel wat fo- to's geschoten van jonge kinderen die zich vermaken aan het strand of in de zon. Heel vaak krij- gen deze opnamen een plekje in foto- of plakboek. Soms ech- ter verdwijnen de leuke kiekjes in een la of oude schoenendoos. Het Schiedams Nieuwsblad en Zwitsal, fabrikant van babyverzor- gingsartikelen, nodi- gen de lezers uit gedurende de zomer maanden de leukste foto van baby of peu- ter (tot en met drie jaar) naar de redactie van deze krant te sturen. Daar worden ze bekeken en geju- reerd. De foto die wordt gekozen voor plaatsing in de krant is goed voor de week- prijs. Deze bestaat uit een babystrand- matje (dicht te ritsen tot een tas), een strandbal, een strandemmertje met schep, een doos ba by vriendelijke speel- goedblokken, een leuke knuffelpoes en allerlei babyverzor- gingsartikelen van Zwitsal (zeep, lotion, poeder enz.). De ex tra prijs een ver- groting op poster- formaat wordt gekozen uit de weke- lijkse winnaars. De actie duurt zes weken. De foto van de eerste 'winnende' baby wordt medio September geplaatst. Foto's, liefst zo re cent mogelijk, kun- nen nu al naar de redactie van de Het Schiedams Nieuwsblad postbus 306, 3130 AH Vlaar- dingen worden ver- zonden. Men kan ze ook brengen op ons kantoor, Hoogstraat 122, Vlaardingen. Op de foto vermel- den: Zwitsal-actie. De foto's kunnen na afloop van de actie weer worden opge- haald op het boven- genoemd adres. SCHIEDAM De pro vincial VVV Zuid-Hol- land heeft een nieuwe Kaart voor Vakantie en Vrije Tijd Zuid-Holland Zuidwest uitgegeven. Deze kaart op duidelijke schaal, 1:50.000, is ge- maakt voor fietsers, wandelaars en andere recreanten in Zuid-Hol land. De kaart geeft een overzicht van alle recre- atievoorzieningen en mogelijkheden in Rot terdam en Rijnmond, de Zuidhollandse eilanden, Delft, het westland en Delfland. De verkoop- prijs van de kaart be- draagt f 8,50 en hij is verkrijgbaar bij alle VVV-kantoren in Neder- land en bij de boek- handel. Feesteliike activiteiten tiidens Brandersfeesten

Schiedams Nieuwsblad | 1985 | | pagina 1