Kwallenballen Clubhuis Zuid Jubileum Jamboree Eerste prijs Rijnmondband I Ims-aan-Huis verschijnend Weekblad Visconcours voor ouderen Begin aanleg af- en toerit rijksweg A4 Ondanks noodweer in de ochtend en middag r WOENSDAG 31 JUL11985 ^BNl KANTOORADRESSEN ZIE PAG.3 WEGENER UITGAVE OPLAGE WEKELIJKS MEER DAN 1.000.000 10eJAARGANG EDITIE12 Na afloop van het Chinese spelcircuit mochten de kinderen verkleed en geschminkt als Chinees op de foto. Punten verzamelen met het Chinese visspel. Met grote Chinese eetstokken moesten de kinderen in de loempiarace de loempia's van de ene mand naar de andere mand brengen. NERGENS GOEDKOPER! Tele Video Clean De Rijnmondband sleepte wederom de eerste plaats in de wacht. SduedamsNieuwsUad Jeuadlandfeesteliik en droog afgesloten SCHIEDAM De feestelijke slotdag van Jeugdland die in het Beatrixpark plaats- vond, is afgelopen vrijdag ondanks het slechte weer toch nog een succes geworden. Het Chinese spelcir- cuit is van het begin tot het eind door de deelnemende kinde- ren doorlopen zonder dat er een druppeltje regen viel. 's Middags tijdens het kinderva- riete regende het pij- penstelen maar dat kon de kinderpret niet drukken, want het jeugdige publiek zat hoog en droog op een overdekte tribune ter- wijl de artiesten op- traden op een podium dat eveneens overdekt was. Vrijdagochtend om ze- ven uur barstte een he- vig onweer boven Schie dam los, dat elke hoop op het doorgaan van de laatste Jeugdlanddag op grond in leek te boren. Om acht uur stopte het echter met regenen en de organisatoren en mede- werkers van Jeugdland werden voor de keuze gesteld: doorgaan of niet. Er werd besloten om het er maar op te wagen. Deze gok werd rijkelijk beloond, want toen het in de middag weer begon te regenen, was het eer- ste gedeelte van de Jeugdlanddag, het Chi nese spelcircuit, reeds geruime tijd afgerond. in de tussentijd hadden honderden kinderen met groot plezier het Chinese spelcircuit door lopen, dat onder meer bestond uit de loempiarace, het bouwen van de Chinese muur, het maken van een muurkrant, dobbe- len en nog veel meer an- dere spelactiviteiten. 's Middags wisten de op- tredende artiesten de kinderen meer dan twee uur lang in de band te houden. Het variete be gon met Maitre Pierre die een liedjeswedstrijd aanging met het publiek, welke hij natuurlijk ver- loor. A1 de liedjes die hij zong, konden de kinde ren makkelijk meezin- gen, wat ze dan ook uit voile borst pleegden te doen. Het clownsduo The Jolly Jokers kregen met hun acrobatische toeren en hun immer in eerste in stance mislukkende goocheltrucs, de kinde ren makkelijk aan het lachen. De zangeres Ca roline betrok de kinde ren in haar optreden, door ze mee te laten zin- gen en dansen op het podium. Organisator Van Broek- hoven was afgelopen vrijdag zeer te spreken over het feit dat het alle- maal toch nog zo goed was verlopen die dag, ondanks het slechte weer. „Ik vind dat het een hele geslaagde slotdag is ge- weest, vooral omdat de opkomst in verhouding tot het weer verbazend hoog is geweest. Er zijn veel kinderen geweest, want we hadden aardig wat poffertjes- en pan- nekoekmeel en dat is al- lemaal schoon opgegaan. In de drie weken dat Jeugdland in Schiedam gedraaid heeft, hebben er naar ik schat, zo'n zesduizend kinderen aan de verschillende activi- teiten meegedaan. Dat is toch een gigantisch aan- tal. Het is dit jaar een uitstekend Jeugdland geweest en ik ben daar hartstikke tevreden over, zondermeer!". SCHIEDAM De Ka-' tholieke en de Algemene Nederlandse Bond voor ouderen (KBO en ANBO) organiseert ook dit jaar weer een viscon cours voor ouderen aan de Poldervaart op 20 augustus. De inschrijving staat open voor alle ouderen van Schiedam en kan ge- schieden bij hengel- sportzaak De Schie en bij de societeiten van beide bonden in het Blaauwhuis tot uiterlijk 15 augustus. Er wordt gevist van 's- ochtends 10.00 tot 's middags 13.00 uur. Na afloop is er een gezame- lijke broodmaaltijd in De Vier Molens waar ook de prijsuitreiking zal plaatsvinden. SCHIEDAM Clubhuis de Dijk or ganiseert ook dit jaar weer haar jaarlijks terugkerende zomer- feest op zaterdag 3 augustus. Om 13.00 uur begint het feest met het kwallenballenspel dat nog nooit eerder in Schiedam is ge- speeld. De jongeren van Clubhuis Zuid spelen het spel, dat nog het meeste lijkt op rugby, tegen jon geren van een club huis i|it Spijkenisse. In de avond is er een optreden van Anneke Sarucco, een play- backshow en natuur lijk ook disco. WATERWEG-NOORD- In de bossen bij Apel- doorn kamperen mo- menteel achtduizend scouts uit ongeveer twintig landen. Ter gele- genheid van het 75-jarig bestaan van Scouting Nederland vindt thans 6en van de grootste kam- peerevenementen van deze organisatie plaats sinds de legendarische Wereldjamboree, die in 1937 in ons land werd gehouden. Natuurlijk is ook het district Rijnmond verte- genwoordigd en wel met de Paulusgroep uit Maassluis met drie sher- pa's, de Allart van Heemstedegroep met tien sherpa's en de Vi- oolgroep (15 sherpa's), beide uit Vlaardingen alsmede de Schiedamse Tonogroep met negen sherppa's en zes Ierse gasten. Veelzijdigheid en uitda- ging staan voorop in het programma dat de scouts deze week krijgen voorgeschoteld. De deel- nemers kunnen kiezen uit o.a. kanotochten, duiken, vliegen, maar ook uit karakteristieke scouting-evenementen als zwerven in de natuur en primitief kamperen. De officiele sluiting van de jubileum jamboree is vrijdag 2 augustus. De organisatoren verwach- ten in de tussenliggende tijd ongeveer tiendui- zend bezoekers. NIEUW! Voor Schiedam en regio Videokoppen reinigen 30,- incl. controlebeurt van uw vi- deo-apparaat. en dat klaar terwijl u wacht. (Het regelma- tig reinigen is het behoud van uw Videorecorder). Geervlletsestraat 2a (Hoek Nwe. Maasstraat) Schiedam Zuid. Tel. 010-263530. SCHIEDAM De aan leg van de toe- en afrit rijksweg A4 nabij de „Vijfsluizen" begint op maandag 5 augustus met de uitvoering van het grondwerk. Deze werk- zaamheden zullen tot eind 1983 duren. Mede als gevolg van de aanleg van de afrit en de toerit zal Rijkswater- staat ook het wegvak tussen de Vlaardinger- dijk en het Kethelplein reconstrueren. De asfalt werkzaamhe- den zullen begin 1986 op de rijksweg aanvangen en in het najaar kunnen de wegen voor het ver- keer worden openge- steld. De werkzaamhe- den zullen voorjaar 1987 in het worden voltooid Met de nieuwe toe- en afrit ontstaat er dan vanaf de Vlaardinger- dijk/Mr. L.A. Kesperweg een aansluiting naar en vanaf rijksweg A20. Er ontstaat dus geen directe verbinding van en naar de Beneluxtunnel. Met name de industrie langs het havengebied in Schiedam (Wilton-Wil- helminahaven) en het havengebied in Vlaar dingen (Vulkaanhaven en Koningin Wilhelmi- nahaven) wordt via de nieuwe verbinding met de A20 beter bereikbaar. SCHIEDAM De Rijnmondband be- haalde dit weekeind de eerste prijs op het Wereld Muziek con- cours te Kerkrade. Hiermee plaatste het Schiedamse korps zich wederom bij de beste bands op natio- naal- en intcrnatio- naal niveau. De leden van het tamboer- en trom- petterkorps gaan nu zeker niet op hun lauweren rusten. De Rijnmondband neemt op zondag 1 September wederom deel aan het grootste bloemencorso te Zundert. Wie de band bij dit evene- ment wil vergezellen, kan zich tot uiterlijk 18 augustus opgeven. Buskosten zijn tien gulden, exclusief het entreebewijs. Informatie hierover verstrekt de heer Brussaard via tel. 740533. Verder zal de Rijn mondband niet ont- breken op het 27ste drumband majoret- ten-festival Fanfare Schiedam 1985, dat op zaterdag 14 Sep tember zal plaatsvinden. Omdat deze organi satie om de twee jaar de taak op zich neemt voor de „koek en zopietent" zorg te dragen, zoekt de Rijnmondband vrij- willigers. Wie tijd wil vrijmaken om deze stand te beman- nen, kan zich opge ven bij het bovenge- noemd secretariaat.

Schiedams Nieuwsblad | 1985 | | pagina 1