Spektakulaire expositie DRIES Ontwikkeling wordt landelijk gestimuleerd Vakantie 1985 Bitter 1 40 banketbakkerij VINCENT v.d. BOSCH Reconstructie Nieuwe Haven Asfaltwegen in Kethel-Noord Onzichtbare autosch ade? Kies Dries! Da's zekerder Schiedams Nieuwsbbd Nwe Ylaanlingse Courant Maasshiis NieuwsHad Verpleegkundig directeur De Frel (1) en hoofd van de afdeling Annie van Geene op de nieuwe afdeling dagverpleging. Westfrankelandsestraat 93, tel. 26.88.83 m Vakantiegangers Publiekstrekker Tot nu toe trokken de Nationale Zon- en Windspelen al duizend bezoekers per dag. Bij schade aan uw auto spoort Dries met de modemste meet- en richtapparatuur elke - soms onzichtbare - vervormingen op. Da's niet alleen mooi maar ook veilig! Als extra service staat er altijd een leenauto voor u klaar. SPAANSEPOLDER rT.1| Schieland vooruitstrevend met af deling daaverpleqing SCHIEDAM In het Schieland Ziekenhuis is afgelopen maandag in het gebouw aan de Burgemeester Knap- pertlaan de nieuwe afdeling Dagverple- ging in gebruik- genomen. Op de afdeling Dagver- pleging liggen patienten die op dezelfde dag van opname weer naar huis kunnen gaan. De patien ten komen meestal voor kleine ingrepen en on- derzoek. Tijdens hun verblijf dat minimaal drie en maximaal 24 uur duurt, worden de pa tienten na hun behande- ling zorgvuldig gecontroleerd. Voorheen vond de dag- verpleging in het Schie land Ziekenhuis plaats op de gewone verpleeg- afdelingen. Nu is de dag- verpleging geconcen- treerd op een afdeling. Het voordeel hiervan is dat de zorg van de pa tienten veel beter ge- coordineerd kan worden. De nieuwe afdeling telt zes bedden. Dat bete- kent niet dat er slechts zes patienten per dag kunnen worden opgeno- men. Het is mogelijk dat Uitgave van WEGENER huis-aan- huisbladen B.V Prins HencJnkkade 12-16. postbui~980, 3000 BZ Rotter damtel010-1S: 170 en 135085. DIRECT1E: J.P. Eillebrecht'P. Bakker J Parser WEGENER-bladen verschijnen in Zuid-Holland wekeltjks in een totale oplaag van ruim een miljoen exempla- ren Hiertoe behoort: Verschijnt eike woensdag huis-aan- huis m Schiedam. Groenoord en Ke- thel. Verschijnt elke woensdag huis-aan- huis in Vlaardmgen. Verschijnt elke woensdag huis-aan- huis in Maassluis. Maasland, Maasdijk en Hoek van Holland. ADVERTENTIES: Hoogstraal 122. Vlaardmgen. Postadres postbus 1980. 3000 BZ Rotterdam, tel. 010- 346711. VERKOOPLEIDER N.Ch de Poorler. RAYONIEIDER Th.J. Bravenboer (tel pnve 010-353883) REGIONAAL CONTACTMAN G.H. Adams (tel. pn ve 01891-3230). ADVERTENT1EVERKOOP: SCHIE DAM. Hans Ivo (tel prive 010- 650272); MAASSLUIS Peter van Kwawegen (tel pnv6 01883-16065) VLAARDINGEN Jos Sparla (tel. pnve 01803-5791). DUO S (RUBR ADVERTENTIES) tel 010-132050. REDACTIE: Hoogstraal 122. 3131 BP Vlaardmgen. Postbus 306. 330 AH Vlaardmgen. CHEF-RED (plv.)J Deijbel. RED. A Beyen en M Ames. CORRESPONDENTEN Maassluis S de ligt. tel. 010-343933. Schiedam R Koppenhagen. tel. 010-266615. Sportcorrespondent P. Spek (010- 352615). ADMINISTRATIEPrms Hendrikkade 12-16. postbus 1980. 3000 BZ Rotter dam. tel 010-132170. SLUITINGSTERMUN woensdag krant advertenties dmsdag 12 00 uur- redactie 10 00 uur Donderdagkrant (advertenties en redactie) dmsdag 17.00 uur. BEZORGING; Interlanden Spret- groep. Bezorgklachten 010-132489. iemand 's ochtends bin- nenkomt en voor de mid- dag weer weggaat. In de middag is er dan weer plaats voor een volgende patient. In Nederland zijn er en- kele andere ziekenhui- zen die een aparte afde ling dagverpleging hebben. De verwachting is dat in de toekomst steeds meer ziekenhui- zen er toe zullen over gaan zo'n afdeling in te richtcn. De ziekenfondsen en de Overheid stimuleren deze ontwikkeling. De eerstgenoemden doen dit door een speciaal tarief in te stellen en de over heid door de ziekenhui- zen op het hart te druk- ken dat een ziekenhuis- bed zo kort mogelijk gebruikt moet worden. Doordat de nazorg en de controle op de afdeling dagverpleging intensie- ver en beter gecoordi- neerd verlopen, kunnen sommige patienten die anders twee of drie da gen in het ziekenhuis hadden moeten blijven, op dezelfde dag dat ze opgenomen zijn weer naar huis gegaan. Voor de ziekenfondsen brengt dit een flinke besparing met zich mee. Maar ook de patienten zijn met deze ontwikke ling gebaat, want het is nu eenmaal een feit dat men over het algemeen niet langer in een zie kenhuis wil verblijven dan strikt noodzakelijk. Bitter zijn ze niet maar wel verrassend lekker, onze bitternuts een creatie van roomboterdeeg, bitterkoekjes en Wellingtonspijs 10 dagen lang van 1.60 voor w SCHIEDAM— Wegens werkzaamheden aan het wegdek van de Nieuwe Haven tussen de School- straat en de Burgemees ter Knappertlaan moet het verkeer vanaf maan dag 5 augustus rekening houden met omleidin- gen. Vanaf de Burgemeester Knappertlaan richting Schiedam-centrum is er dan geen verkeer moge lijk. Dit verkeer wordt vanaf de Vlaardinger- dijk omgeleid over de Westfrankelandsedijk, Havendijk, Buitenwa- terkering en Buitenhavenweg. Plaatselijk verkeer vanaf de Burgemeester Knappertlaan wordt omgeleid over de Wa- rande, Schoolstraat en Nieuwe Haven. Vanaf de Nieuwe Haven is er dan alleen verkeer mogelijk rechtsaf de Burgemees ter Knappertlaan op. A1 deze omleidingroutes zullen met oranje ver- wijsborden worden aangegeven. De werkzaamheden aan de Nieuwe Haven, die gereconstrueerd en geas- falteerd wordt, zullen tot ongeveer half okto- ber duren. SCHIEDAM Een aantal straten in Kethel- Noord zal in de eerste helft van de maand augustus geasfalteerd worden. Het gaat hier om de Joppelaan, Pol- derweg en de Kerkweg die dan voor het verkeer afgesloten zullen zijn. De asfaltering van de wegen is de laatste fase van het project gasvoor- ziening in Kethel- Noord. Zon- en Windspelen ziinnu aleen succes xxemomur -* HOEK VAN HOL LAND—„Het is de grootste en meest spektakulaire ten- toonstelling die ooit op dit gebied is geor- ganiseerd". Dat zeg- gen de medewerkers van de Stichting Energie Anders, als ze het over de huidige Zon- en Windspelen op hun terrein aan de Stationsweg hebben. Een "wind-auto" die op verzoek nog wel- eens een ritje maakt; de snelste "zonne- auto" die door een speciaal uit Zwitser- land afkomstige cou- reur wordt gereden en bijvoorbeeld een ANWB-praatpaal die op zonne-energie werkt. Het is maar een kleine greep uit, wat er tijdens de Nationa- le Zon- en Windspelen aan informatie wordt aangeboden. En vborlopig lijken de organisatoren erin te slagen ook het grote pu- bliek bij het geheel te betrekken. „Tot maandag hadden we duizend mensen per dag binnen de deuren. Het barre weer van maandag hield natuur- lijk veel potientele be- zoekers binnen; we hopen daarom op beter weer. Want: hoe beter het weer, des te meer be- zoekers we krijgen", al- dus Ruud de Bruyne, ben van de organisatoren van de expositie. Het merendeel van de bezoekers die de grote tentoonstelling tot nu toe hebben bezocht, be- staat uit vakantiegan gers. Om te kijken hoe het publiek de Zon- en Windspelen waardeert, houden de mensen van Energie Anders een klei ne enquete. „Veel is er nu natuurlijk nog niet over bekend, want de expositie is nog maar net geopend. Wel staat al vast dat iedereen die tot nu toe is geweest, het heel leuk en infor- matief heeft gevonden". En dat betekent dat de eerste maal dat er op grote schaal informatie over zonne- en winde- nergie wordt verstrekt, direct ook een succes aan het worden is. „In het verleden werden al regelmatig aparte ex- posities over de twee nieuwe energievormen gehouden. Ook die kon- den zich verheugen in een grote belangstelling, maar de record lijken nu toch echt gebroken te gaan worden", gaat De Bruyne verder. De zonneweken van ver leden jaar trokken tien- duizend belangstellen- den. De Nationale Zon- en Windspelen haalden alleen de eerste vier dagen al vierdui- zend mensen binnen. De grootste publiektrek- ker gaf vandaag een de- monstratie. De snelste zonne-auto raasde van- middag door Hoek van Holland, met achter het stuur een speciaal hier- voor uit Zwitserland overgekomen coureur". De zonne-zilverpijl is nog wel gewoon te be- zichtigen tijdens de ex positie, maar er wordt niet meer mee gereden. Desondanks blijft er na tuurlijk nog genoeg over. Bijvoorbeeld de model- trein die electriciteit be- trekt uit zonnecellen. Ventilatoren en verlich- tingsinstallaties die hun accu's door de zon laten opladen. Een zonne-boot toert in het bassin, ter- wijl de buitenboordmo- tor wordt gevoed door zonnecellen. Verschillende modellen windmolen, waaronder de drie grootste die in ons land zijn te vinden. En verder nog auto's die respectievelijk op met hanol, aardgas en wind rijden. „Maar ook bij slecht weer kunnen we de men- sen ontvangen. Een groot gedeelte van de ex positie is namelijk bin- nenhuis. Een stuk of zeven voorlichters staan de gehele dag ter be- schikking van de bezoe kers en voorzien iedereen van de nodige informatie. ook wordt er veel gebruik gemaakt van de rondleidingen die we geven". Een gedegen voorkennis om van de tentoonstel ling te kunnen genieten is dus niet nodig. De Bruyne: „het doel is juist om een breed publiek hier naartoe te trekken. We willen alle drempels wegnemen". De Nationale Zon- en Windpspelen zijn elke dag tussen 10.00 en 17.00 uur te bezoeken op het terrein van Energie Anders aan de Stations weg. De tentoonstelling duurt nog tot maandag 5 augustus. De toegang is gratis. Bokelweg 100, 3125 AD Schiedam, tel. 010- 154540.

Schiedams Nieuwsblad | 1985 | | pagina 3