TP* Kattenverbliif puilt uit tiidens zomervakantie Blauwe Brug presenteert zich Problemen met alles- brander ter discussie Huis-aan-Huis versckijnend Weekblad Uitgifte postzegels Vrouwtjes in de rij voor Ramon. Tot eind September opname-stop KANTOORADRESSEN ZIE PAG.3 WEGENER UITGAVE OPLAGE WEKELIJKS MEER DAN 1. 10eJAARGANG EDITIE 12 Overvol Arjo de Koning speelt van 11 tot 14 uur. Donna Lynton Kattenoverschot Margreet Witte in het kattenverblijf van de Hargahoeve. Ramon, populair bij de vrouwtjes Schiedams Nieuwsblad til WATERWEG- NOORD De kat- tenverblijven van de dierentehuizen in Schiedam en Vlaardingen zitten overvol. Voor beide tehuizen geldt een opnamestop en het ziet er naar uit dat pas eind September begin oktober weer katten opgenomen kunnen worden. Bij het betreden van het terrein van het dierente- huis Nieuwe Waterweg in Vlaardingen word je ontvangen met een ge- blaf, gegrom en gejank, zo luid dat horen en zien je bijna vergaat. Wan- neer het rumoer na enige tijd verstomt, dwingen vele hondenogen je lan- ger voor de kooien te blijven staan dan je eigenlijk zou willen. Maar op een gegeven moment moet je je los- rukken en snel doorlo- pen anders ontkom je er niet aan minstens 6en viervoeter mee naar huis te nemen. Honden, ze weten wel de aandacht te trekken en de indruk te wekken dat het hele asiel om hun aanwezig- heid draait. Dit jaar ligt dat echter anders. De aandacht gaat nu uit naar de kat ten die met z'n zestigen in het kattenverblijf zit ten waar eigenlijk slechts plaats is voor 35. Het is overvol, terwijl er nog zo'n vijftig mensen op een wachtlijst staan die afstand van hun kat willen doen! Ook in het Schiedamse dierentehuis de Harga- hoeve is het kattenver blijf druk bezet met veertig spinnende en miauwende diertjes. Margreet Witte, werk- zaam bij de Hargahoeve, vertelt dat in de zomer- tijd beduidend m66r kat ten bij hen aangeboden worden. „Je kunt heel duidelijk in de maanden mei, juni en juli een piek zien van mensen die regelmatig opbellen dat ze hun kat kwijt willen. Het is nu al sinds begin juni overvol. Er worden wel eens wat katten verkocht en dan kunnen er weer wat doorstromen. Maar te- gen de tijd dat je drie hokken leeg hebt, wor den er weer vier katten gebracht die gevonden zijn". Mensen die afstand wil len doen van hun kat moeten hier voor betalen en komen op dit moment bovendien op een wacht lijst te staan. Gevonden katten worden altijd aangenomen en daar hoeft geen afstandsgeld voor betaald te worden. Margreet Witte vertelt dat van die regeling wel eens misbruik gemaakt wordt. Mensen brengen hun huisdier en vertellen dat ze deze gevonden hebben zodat ze geen af standsgeld hoeven te betalen. SCHIEDAM De Blauwe Brug zal tij- dens een open dag op zaterdag 31 augustus een presentatie ge- ven van wat er het komend seizoen aan cursussen te volgen zijn. Vanaf 10.00 uur kan men informatie over de diverse cursussen krijgen bij standjes die in de hal van de Blauwe Brug zullen staan. Vanaf 11.00 uur tot's nachts 1.00 uur treedt een groot aantal artiesten op, waarmee de open dag in een feestdag zal worden veran- derd. Zo wordt over- dag een demonstratie gegeven van Jazzbal- let en Volksdansen. 's Middags zal een modeshow van ei- gengemaakte kle- ding worden gegeven en improvisatieto- neel door, voor en van jongeren. In de grote zaal kan er van 20.00 uur tot 1.00 uur gedanst worden op de muziek van het Brabants dansorkest Enter prise" en geluisterd worden naar de stem van zangeres Donna Lynton. Gedurende deze avond zal de Blauwe Brug een drietal bingorondes verzorgen met gezel- lige prijzen. Bij binnenkomst krijgt iedere bezoe- ker een kopje koffie aangeboden op ver- toon van het toe- gangsbewijs. Toe- gangsbewijzen kun nen geheel gratis worden afgehaald bij de beheerder van de Blauwe Brug vanaf maandag 26 augus tus. Per persoon zul len maximaal vier kaarten worden verstrekt. „Het onderscheid kun je als je een aantal jaren in het vak zit, wel maken; dan heb je heel gauw door wat echt is of niet. Vooral als mensen een hond binnenbrengen, kan je aan het dier zien of ze de waarheid spreken". Ondanks het feit dat op het gebied van de die- renbescherming de laat- ste tien jaar veel is ver- anderd, leeft er onder de bevolking nog steeds het idee dat een kat in het asiel afgemaakt wordt. De beheerder van het dierentehuis in Vlaar dingen: „Ja, dat is een gedachte die nog steeds behoorlijk leeft bij de mensen, maar het is ge- woon niet zo. In principe maken we geen dieren af, mits het een kat be treft die zo verschrikke- lijk ziek is, dat hij een gevaar vormt voor de andere katten. Je kan natuurlijk wel een dood- zieke kat in leven hou- den, maar dan loopt hij wel zachcjes aan twintig andere katten te besmet- ten. En dan zit je met een huis vol ellende. Maar een gezonde kat zullen wij nooit laten inslapen". Ook Margreet Witte ver telt dat in haar dierente huis geen katten worden afgemaakt. Zeker niet als oplossing voor het kattenoverschot. „Als we geen ruimte meer hebben dan nemen we gewoon geen katten meer aan. Bij ons wordt een dier enkel op medi- sche indicatie afgemaakt en zelfs dat gebeurt maar heel weinig". VLAARDINGEN/- SCHIEDAM Het par- ticuliere stadspostbe- drijf bracht onlangs vier postzegels uit. Ook zijn speciale eerstedag-enve- loppen verkrijgbaar. Deze stadspostzegels werden uitgegeven ter gelegenheid van vier verschillende gebeurte- nissen: de bevrijding van Groningen op 16 april 1945, Sail 1985 te Am sterdam, 100 jaar auto- historie en 40 jaar Skutsjesilen. Informatie over de uit gifte is verkrijgbaar via de stadspost Vlaardin- gen/Schiedam tel. 269161. Het is natuurlijk prettig te weten dat dieren niet meer zondermeer afge maakt worden, maar de vraag rijst dan wel, hoe de dierentehuizen an ders van hun katteno verschot afkomen. Ge- lukkig blijkt de doorstroming toch nog groot te zijn. In de Hargahoeve wordt elk beestje uiteindelijk wel geplaatst. Er zijn poezen die slechts twee weken op een nieuwe baas of bazin hoeven te wachten, maar er zijn er ook bij die een half jaar moeten wachten. In Vlaardingen gaat het op het ogenblik met de katten ook redelijk. „Het heeft weken stil gelegen. Het is deze week weer voor het eerst dat we er een aantal geplaatst hebben. Over twee we ken is er een Nationale Asieldag in Den Haag. Daar zijn wij ook voor uitgenodigd. We zijn van plan om er met ver- schrikkelijk veel katten naar toe te gaan. En dan maar hopen dat we ze daar een nieuwe eige- naar kunnen bezorgen", aldus de beheerder. Zie verder pagina 3 SCHIEDAM— Pro blemen met een expe- rimenteel verwarmingssysteem dat destijds in zeven- tien gemeentewonin- gen in Woudhoek— noord is ge'installeerd, vormt het onderwerp van gesprek tijdens een bijeenkomst van bewoners en het Ge- meentelijk Woningbe- heer die donderdagavond aan- staande plaatsvindt in verenigingsgebouw „de Stuurhut". Na twee stookseizoenen blijkt het verwarmings systeem, dat met een al lesbrander werkt, niet goed te functioneren. De voornaamste geconsta- teerde mankementen zijn aangetroffen in de dubbelwandige schoor- steenpijp waarvan de binnenpijp te nauw is, waardoor deze makke- lijk verstopt raakt met roet. Verder bestaat er gevaar voor vorming van kool- monoxide door onvolle- dige verbranding. Te- vens ontbreekt er een brandplaat en heeft de allesbrander een boven- lader die problemen geeft. Voordat het volgend stookseizoen weer be- gint willen de bewoners en Gemeentelijk Wo- ningbeheer de proble men opgelost zien. In principe is het mogelijk het verwarmingssysteem aan te passen zodat het goed kan functioneren. Een andere mogelijkheid is dat de allesbrander vervangen wordt door een centrale- verwarmingsketel. Tijdens het gesprek van donderdagavond moet duidelijk worden wat de bewoners willen. ROTTERDAM De Blijdorpse olifantenbul Ramon heeft over zijn sexleven niet te klagen. Vrouwtjes uit andere Europese dierentuinen staan in het notitieboek- je van de Rotterdamse van dikhuid om met hem te paren. Ramon doet wat van hem wordt verwacht. De lieftallige Mumtas, het oli- fantenvrouwtje uit Krefeld kon zelfs eerder dan gepland, zwanger naar haar verblijf terug. Zij verwacht binnen 22 maanden haar tweede kind. Benga uit Hannover lijkt minder gediend van de attenties van Ramon, die wel regelmatig toenadering zoekt, maar tot nu toe steeds wordt afgewezen. Op de nominatie om met Ramon „naar stal" te gaan staan onder meer da mes uit West-Berlijn en Leipzig.

Schiedams Nieuwsblad | 1985 | | pagina 1