Snortclubs bundelen krachten voor orqanisatie triathlon NOG EVEN... Schaakclub begint weer Orkestin oprichting zoekt muzikanten Uitbreiding fabriekscomplex Huis-aan-Huis versckijnend Weekbkd i Schiedam krijgt mini-editie En dan gaat de vlag uit omdat het een beetje feest is. Voor onze medewerkers maar zeker ook voor al onze relaties. U hoort er meer van... Campingsporyr|f|Olam ZojjjpWWVcruedam WOENSDAG 14 AUGUSTUS 1985 >NENi0/ KANTOORADRESSEN ZIE PAG.3 WEGENER UITGAVE OPLAGE WEKELIJKS MEER DAN 1. 10e JAARGANG EDITIE12 ,,ir WrW Samenwerken Wegener huis-aan-huisbladen bv uitgever ook van deze krant 'J Dirigent Meeuwis Rebel zoekt instrumentalisten. Ir. W.J. Hoek sloeg de eerste paal voor de nieuwbouw. 1500 M2 TENTEN EN KAMPEERPRET Het buitenleven begint in de BoterstraatIO Zie adv. achterpagina. Schiedams Nieuwsblad SCHIEDAM In na- volging van Vlaardin- gcn en Maassluis wordt ook in Schie dam hard gewerkt om een triathlon te reali- seren. Enkele leden van de gymnastick- vereniging ARMA en de zwemvereniging de „Watcrvrienden" hebben de koppen bij elkaar gestoken en houden op 24 augus- tus een minitriath- lon. door Peter Spek „In veel steden wordt zo'n sportief evenement gehouden en waarom dan niet in Schiedam zegt Wim ten Hove, een van de organisatoren en lid van de „Watervrien- den". Met spanning wordt door het organisa- tiecomite uitgekeken naar de readies. „Voorlopig valt die be- langstelling nog tegen, zeker van de Schiedamse sportmensen. Opmerke- lijk is het dat we wel inschrijvingen hebben gekregen uit b.v. Zwijn- drecht, Dordrecht, Vlaardingen en Maas sluis", zegt Ten Hove. De organisatie-commissie van de mini-triathlon bezig met de laatste voorbereidingen. ..Afhankelijk van de be- langstelling op 24 augustus willen wij met het organiseren van een triathlon in de komende jaren doorgaan". Binnenkort worden nog een paar honderd folders uitgezet in Schiedam om de belangstelling voor dit evenement op te wekken. De beide vere- nigingen willen ook met deze organisatie wat meer in de belangstel ling komen. Wim ten Hove hierover: „Bij de 'Watervrienden' kunnen we nog wel wat leden gebruiken. Op dit moment telt onze vereni- ging rond de 250 leden, maar om de zaak finan- cieel gezond te houden, zouden we toch ruim honderd leden meer moeten hebben en via deze triathlon willen we dat bereiken". Bij de vWatervrienden" kan men terecht voor alle vormen van de /SCHIEDAM— Bij de schaakvereniging Groe- noord worden op dins- dag 20 augustus weer de borden en stukken te voorschijn gehaald. Het is dit jaar vijftien jaar geleden dat deze club haar intrek nam in de rustieke boerderij Land- vreugd aan de Sweelick- singel 7. De schaakvereniging groeide mee met de zich steeds uitbreidende wij- ken Groenoord en Vlaar- dingen-Holy. Ook kwa- litatief nam SV Groenoord een grote vlucht. In luttele jaren doorliep het eerste team alle klassen van de Rot- terdamse Schaakbond om tenslotte te eindigen in de promotieklasse, de hoogste klasse RSB. Negen jaar vertoefde het standaard team in deze klasse, maar door het vertrek van enige promi- nente spelers naar de groeigemeentes, moest Groenoord wat passen terug doen. de drie ove- rige teams spelen met wjgselend succes in de Rotterdamse Bond. Hoewel de bondswed- strijden belangrijk zijn, richt toch de meeste aandacht van de Groe- noorders zich op de aan- trekkelijke opgezette huishoudelijke competi- tie, verdeeld in vier groepen naar speelsterk- te. In het afgelopen jaar namen vijftig leden aan deze wedstrijden deel. Op de eerste clubavond, aanstaande dinsdag, ge ven Luit Reitsma en Jos van der Dool een simul taan-seance. De eerste- genoemde is clubkampi oem 84-85 en Van der Dool werd afgelopen jaar de snelschaakkam pioen. Iedere schaker is welkom. Aanvang 19.45 uur. Een week later, op dins dag 27 augustus begint de interne competitie. zwemsport. De saraen- werking met de gymnas- tiekvereniging Arma is niet zo toevallig als dat misschien op het eerste gezicht lijkt. „Beide verenigingen zijn lid van de NCS en wij werken al twee jaar sa- men onder de naam Sportbond Schiedam en hebben al eerder presta- tielopen en lange af- standzwem-wedstrijden georganiseerd. En die samenwerking gaat uit- stekend en daarom ook die grote organisatie van een triathlon". Deze mini-triathlon start op zatcrdagmorgen 24 augustus om half ne gen met het zwemmen in het zwembad Groen oord. De deelnemers moeten 1 kilometer zwemmen. Na het zwemmen moet er 40 ki lometer gefietst worden. Hiervoor is eenparcours uitgezet richting Schipluiden. De finish van het fiets- parcours is bij de Lief- landschool in de Prinses Beatrixlaan. Hicr is ook gelegenheid tot verkle- den. Het hardlopen wordt gehouden in het Beatrixpark en deelne mers moeten 7,5 kilome ter afleggen. Het in- schrijfgeld bedraagt tien gulden. Belangstellenden kun nen zich opgcven bij Wim ten Hove, telefoon 010-730768 of op zater- dag 24 augustus bij het zwembad Groenoord vanaf 8.30 uur. WATERWEG NOORD— Enthou- siaste leerlingen van de Streekmuziek- school en dirigent Meeuwis Rebel trachtcn al enige tijd een orkest van de grond te krijgen wat zou moeten uitgroei- en tot een sympho- nie-orkest. Binnen kort beginnen de repetities weer en de initiatiefgroep zit nog dringend verle- gen om een aantal amateur- instrumentalisten. De oprichting van dit symphonie-orkest heeft wat meer voe- ten in de aarde dan de kerngroep dacht. Het begin was er: 22 leden op de eerste re- petitie. Door om- standigheden is dit aantal teruggelopen. Men wil echter nog steeds verder gaan. De eerstvolgende re- petitie is op dinsdag 20 augustus in de Streekmuziekschool aan de Willem Beu- kelszoonstraat. Alle muzikanten die V/z a 2 jaar les ontvingen kunnen zich voor dit orkest opgeven. Hot maakt niet uit welk instrument men be- speelt, alleen voor toetsen- instrumcnten (piano, orgel) zijn nog be- perkte mogelijkheden. „Maar gitaristen, violisten (vooral strijkers), fluitisten, klarinettisten, hobo- isten, fagottisten, etc. uit Schiedam, Vlaardingen en Maassluis tussen de 8 en 80 jaar zijn wel kom", zo luidt de op- roep. Het orkest speelt alle muziek die binnende bezet- ting past, zoals mid- deleeuwse muziek, Mozart, volksdansen. Geintcresseerden kunnen contact op- nemcn met de mu- ziekschool via tel. 010'355678 of de re- petitie tussen 17 en 18.30 uur bijwonen. SCHIEDAM— Aan de kop van de Havenstraat in de Gorzen zal een nieuw-bouwproject "ge- realiseerd worden van de nv W.A. Hoek's Ma chine- en Zuurstoffa- briek. De 'eerste paal hiervoor werd vorige week geslagen door pre- sident-directeur Ir. W.J. Hoek. Het gebouw zal een op- pervlakte van 1.350 vier- kante meter beslaan. Centraal voor het hele land zal daar het totale onderhoud van gascilin- ders plaatsvinden. Deze nieuwe onderhouds- dienst betekent een ver- dere bundeling van de technische afdelinger, van het Schiedamse be- drijf, dat zich met de gassen-activiteiten bezighoudt.

Schiedams Nieuwsblad | 1985 | | pagina 1