ALLEINFORMATIE OVER DE Prijsuitreiking fotowedstrijd Zwembad viert heropening mond- problemen Informatie-avorid voor belangstelleriden Expositie in 'De Noord' KANTOORADRESSEN ZIE PAG.a WEGENER UITGAVE OPLAGE WEKELIJKS MEER DAN 1 10e JAARGANG EDITIE12 De heer Lenstra, van de Brandweer Schiedam Selectie De vrijwilligers worden ingezet bij alle voorkomende werkzaamheden Zwembad Zuid is onder meer verrijkt met een 32 meter lange glijbaan. En indien nodig dezelfde dag klaar! Alle behandelingen worden onder een dak door onze eigen tandarts uitgevoerd. Prothesia geeft u een goed advies, prijsopgave vooraf, dus zekerheid in de mond. Ook voor al uw konserverende be handelingen. Overwin uw angst. Bel of kom even langs voor meer infor- matie. I tandprothetisch centrum Vetteoordskade 42, Vlaardingen-C, tel. 010-34 02 78 geopend: ma. t/m vrij. 9.00-12.30 en 13.30-17.00 uur. Daarbentusnel en pijnloosvanaf! IN DEZE KRANT SCHIEDAM „Aan- gezien we vorig jaaar niet wisten hoe de be- zuinigingen zouden uitpakken, hebben we toen geen nieuwe vrij- willigers aangeno- men. Dit opgeteld bij het feit dat er binnen- kort nogal wat men- sen, wegens het berei- ken van de 55-jarige leeftijd, mee op rnoe- ten houden heeft er toe geleid dat we nu plaats hebben voor zo'n vijftien vrijwilli- gers". Aldus vertelt de heer Lenstra, het hoofd van de Repres- sieve Dienst van het Gemeentelijk brandweerkorps. De vrijwilligers-ploegen van de brandweer wor- den ingezet bij allerlei voorkomende werk- zaamheden. Dit kan dus zowel het bestrijden van een brand als het verle- nen van technische hulp zijn. Men dient hiertoe, 6£n- maal per vier weken, ze- ven achereenvolgende dagen (van maandag tot en met vrijdag van 17.00 tot 07.00 uur en op za- terdag en zondag de ge- hele dag) oproepbaar te zijn. Daarnaast moeten de vrijwilligers cursus- sen volgen en instructie- en oefenavonden bijwonen. Personen (zowel mannen als vrouwen) die als vrij- willigger bij de brand weer willen, dienen in Schiedam te wonen en tussen de 18 en 30 jaar oud te zijn. Lenstra: „Verder wordt van deze mensen verwacht dat ze over een portie gezond. verstand en een juiste mentaliteit beschikken. Een brandweerman moet bijvoorbeeld hulp- vaardig zijn, in teamver- band kunnen werken en in staat zijn op te treden in situaties waar andere mensen weglopen". Iedereen die geinteres- seerd is in een vrijwilli- gersfunctie bij de brand weer wordt uitgenodigd voor een informatiea- vond. Wie hierna besluit te solliciteren komt in de selectie-molen terecht. „De selectie", vervolgt Lenstra, „geschiedt vol- gens een knock-out sy- steem. Dat wil zeggen dat een ieder die een be- paalde test niet door komt, onherroepelijk af- valt. Wat de testen aan- gaat, dit zijn achtereen- volgens een perslucht- autoladder-, zwem- en sporttest. Om misverstanden te voor- komen, het is echt niet zo dat daarbij extreme eisen worden gesteld want mensen die jaren niets aan sport gedaan hebben beschikken nu eenmaal niet over een optimale condi tie. Na het goed afleggen van de proeven volgt, tot slot, een gesprek waarin de sollicitant nog eens goed duidelijk wordt ge- maakt wat er van hem of haar verwacht wordt. Daarbij wijzen we ook op de gevolgen die het werken als vrijwilliger heeft voor familieleden gersfunctie bij de Brandweer kan zich aanmelden voor de in- formatie-avond. Deze en dergelijke". Een ieder die meer wil weten over een vrijwilli- vindt plaats op vrijdag 1 november, in de kazerne aan de Breestraat 1, tele- foon 260128. SCHIEDAM Zwem bad Zuid, aan de West Frankelandsedijk, is ge- renoveerd. Een en ander houdt in dat het bad thans over een zonne- bank, sauna, solarium, zitterras en een 32 meter lange glijbaan beschikt. Teneinde alle Schiedam- mers de gelegenheid te bieden met het verbouw- de zwembad kennis te maken zijn op zaterdag 12 oktober een aantal activiteiten gepland. Dit zijn: van 8.00 tot 10.00 uur diplomazwem- men, van 10.00 tot 12.00 uur gratis zwemmen voor iedereen, van 12.00 tot 14.00 uur open zwemwedstrijden, van 14.00 tot 16.00 uur gratis zwemmen voor volwas- senen, van 16.00 tot 17.30 uur diplomazwem- men snorkelen en, tot slot, van 20.00 tot 22.00 uur moonlightswimming en disco. De entree voor het avond-zwemprogramma bedraagt f 5.-. De rest van de dag is de toegang gratis. prothesia SCHIEDAM In 'Restaurant De Noordmolen' heeft zaterdag 5 oktober de prijsuitreiking plaatsgevonden van de Molenmaand-fo- towedstrijd. De prij- zen (bestaande uit: een diner voor 4 per sonen plus een waar- debon ter waarde van f 75,- voor de eerste prijs, een diner voor twee personen voor de tweede en een waardebon van f 75,- voor de derde prijs) werden uitge- reikt door mevrouw A. Groeneweg- Metselaar. De winnende foto's in de categorie zwart/wit waren van: P. Zondag, uit Tilburg (eerste), J. Schell uit Schiedam (tweede) en A.J. v.d. Waal uit Rotterdam (derde). Twee, niet recente, foto's van de Schie- dammer D. Fenema werden bekroond met een eervolle vermelding. De mooiste kleuren- foto's werden inge- zonden door: J. Hof- stra uit Schiedam (eerste), K. v. Vliet eveneens uit Schie dam (tweede) en A.J. v. Amstel uit De Meeren (derde). De beoordeling van foto's geschiedde door een jury be staande uit: VVV- medewerkster A. Groeneweg- Metselaar, de heer Mr. G.J. Kolff (van de Vereniging 'De Hollandsche Molen') en fotograaf Hans Hill. Alle in het kader van de Molenmaand-fo- towedstrijd ingezon- den foto's zijn tot za terdag 2 november te bezichtigen in het restaurant in 'De Noord'. Brandweer op zoek naar vriiwilliqers

Schiedams Nieuwsblad | 1985 | | pagina 1