r Sponsorloop voor atletiekbaan Tafeltennisvereniging Radio Molenaar wordt opgeheven ;OEKT U SEN JAPANSE AUTO..? Sponsorloop leeft bij Fortuna-leden Verwachtingen zijn hoog gespannen 'We hadden geen andere keus' Programma Sportnieuws naar redactie SPORT L WOENSDAG 6 NOVEMBER 1985 45-502, Publicitsit Reserve Bestaansrecht De leden van de tafeltennisvereniging Radio Molenaar moeten gaan uitzien naar een nieuwe vereniging. Het bestuur van Fortuna dat de afgelopen maanden hard gewerkt heeft om de sponsorloop ten behoeve van de inrichting van de nieuwe atletiekbaan goed voor te bereiden. Van links naar rechts Hans Scheffers, Theo van Everdingen, Bert Hendrikse, Ka- rel Leeuwangh, Jannie van Tiel, Aad Davidse en Ans van Walsum. Voor een gebruikte auto - - r'.?' VLAARDINGEN De rcalisering van een nieuwc atletiek- baan staat de afgelo- pen vveken duidelijk in de bclangstelling. De mceste politieke partijen hebben de vernieuwing van de atletiekbaan in hun- verkiezingsprogram- ma opgenomcn. De investering van ruim 1 miljoen gulden staat in de mecrja- renbegroting ge- pland voor 1987. Volgend jaar, net na de gemeenteraads- verkiezingen zai dui delijk worden of deze investering ook daadwerkelijk aan de atletiekbaan zal worden uitgegeven. Ook het gemeentelijk promotie- en acquis- tiebeleid stelt vast dat het ontbrckcn van een goede atle- tiekaccommodatic een groot gemis is voor de stad Vlaardingen. De atletiekvereni- ging Fortuna zelf staat aan de voora- vond van een groot en spectaculair eve- nement. Aanstaande zaterdag vindt een sponsorloop plaats op de accommodatie VLAARDINGEN Met spanning kijkt voor- zitter Hans Scheffers van de Vlaardingse atle- tiekvereniging Fortuna uit naar aanstaande zaterdag. „De sponsorloop moet het hoogte- punt worden van het jaar", zegt de Fortuna- voorzitter heel nadrukkelijk. „We zijn maanden bezig geweest met de voorbe- reiding. Er is veel tijd gaan zitten de leden te doordringen van het feit om aan dit evenement mee te doen, dus spon sors te vinden". Hans Scheffers moet constateren dat deze sponsorloop toch is gaan leven bij de leden. „Dat moet ook wel, om- dat men dagelijks wordt geconfronteerd met de slechte toestand van de baan, de organisatie heeft daarop vooral de nadruk gelegd". Fortuna wil het evene ment organisatorisch zo goed mogelijk laten ver- lopen. „We rekenen op veel publiciteit daarom is veel aandacht besteed aan de organisatie. Er mag niets fout gaan, dat zijn we natuurlijk ook verplicht tegenover die tientallen sponsors". De verwachtingen zijn derhalve hooggespannen bij Fortuna. „De eerste tekenen wijzen op een deelname van ruim 150 lopers, wat goed moet zijn om het streefbedrag van tienduizend gulden te halen. Maar als ik kijk dat al zeker tien lopers goed zijn voor een be- drag van duizend gulden per man, dan kan het be- drag weleens veel hoger uitkomen", blikt Hans Scheffers voorzichtig vooruit. „Je moet na tuurlijk maar afwachten of alle toezeggingen ook na gekomen worden door de sponsors". Hans Scheffers wil met deze actie ook duidelijk maken, dat Fortuna niet de handen wil ophouden en wil afwachten. „Een uitspraak uit de politiek die bij ons erg hard is aangekomen en deze actie feitelijk heeft uitgelokt, alhoewel wij in het verleden al een aardige reserve hebben opgebouwd". Het bedrag dat de Fortu- na-atleten aanstaande VLAARDINGEN Voorzitter Aad van der Linden van de tafeltennisvereniging Radio Molenaar zag de dreigende opheffing van zijn vereniging aankomen. „A1 enige tijd hadden wij problemen om bcstuursle- den te vinden. Slechts een paar mensen waren be- reid een functie in het bestuur te aanvaarden. Toen onlangs ook onze sponsor Radio Molenaar failliet ging leek de toekomst voor onze vereniging hopeloos". De nog overgebleven be- stuursleden wilden alle verantwoordelij kheden niet meer alleen dragen. „Daarom dat we de le den vorige week donder- dag bijeen hebben geroepen om de proble men waarvoor wij zou- den komen te staan te bespreken", aldus een nog teleurgestelde Aad van der Linden. „Van de veertig stemge- rechtigde seniorleden waren er slechts twaalf aanwezig en daaruit konden we geen voltallig bestuur vormen. De eni ge keus bleef toen over om een voorstel op tafel te leggen de vereniging per 1 januari van het volgend jaar op te hef- fen. Jammer, maar we hadden geen andere keus". De tafeltennisvereniging bestond in September j.l. precies dertig jaar. „Ik denk dat we toch be- wezen hebben bestaans recht te hebben, maar tegen deze problemen waren we niet meer op- gewassen. Ik hoop'even- wel dat er nog door anderen pogingen wor den ondernomen om de vereniging voort te laten bestaan, maar erg veel hoop heb ik daar niet op. Een aantal wedstrijdle- den heeft al overschrij- ving aangevraagd naar verenigingen uit deze omgeving", aldus Aad van der Linden. Naast de problemen op bestuurlijk-niveau en de financiele moeilij kheden die dreigden door het wegvallen van de spon sor, zag de tafeltennis vereniging ook het ledental sterk teruglopen. „A1 deze problemen bij elkaar leek het ons raad- zaam er maar een punt achter te zetten", zegt Aad van der Linden. De na-jaarscompetitie wordt nog uitgespeeld, met voor het eerste team de laatste wedstrijd op maandag 25 novembcr met een wedstrijd tegen Ventura Sport. aan de Marnixlaan. De bedoeling van het bestuur is om met deze sponsorloop een groot bedrag binnen te halen om als die atletiekbaan er straks komt ook voor de inrichting te kun- ncn zorgen. Ook van politieke kant bestaat belang- stelling voor dit ini- tiatief. PvdA-raads- lid Willem Kwakkelstein heeft toegezcgd aan de start te komen op de baan in de Zuidbuurt om zo te proberen het streefbedrag van de organisatie van tienduizend gulden te halen. Onze sportmedewer- ker Peter Spck sprak met voorzitter Hans Scheffers over dit unieke evenement en met Bert Hendrikse, de stuwendc kracht achter deze sponsorloop. zaterdag bijeen gaan lo- pen is in eerste instantie bestemd voor de inrich ting van de nieuwe baan. „En we hopen natuurlijk dat die er snel komt, maar ook is het niet uit- gesloten, dat door de ge- meente op Fortuna een beroep wordt gedaan om bijdrage te leveren bij de totstandkoming van die baan. We willen dan ze ker niet met lege handen staan. Maar wij gaan er nog steeds van uit, dat de gemeente de baan zal aanleggen, maar dan moet deze natuurlijk nog wel ingericht worden, daarvoor is deze spon sorloop speciaal georga- niseerd", besluit Hans Scheffers. James Wattweg 12-14 3133 KK Vlaardingen Tel 010 353533 Vil-aa VLAARDINGEN Wat is een sponsorloop of loopaton precies? Secre- taris Bert Hendrikse van Fortuna wil dat graag uitleggen: „Het principe van een sponsorloop is dat ieder lid of iedere deelnemer ook niet- leden zijn natuurlijk welkomde gelegen- heid krijgt om in 66n uur zoveel mogelijk rondjes op de baan aan de Mar nixlaan af te leggen. Hij of zij probeert van tevo- ren per te lopen ronde VLAARDINGEN Het programma van de spon sorloop van aanstaande zaterdag ziet er als volgt uit: Om 13.00 uur start de jeugd. Deze groep krijgt 66n uur de tijd zo veel mogelijk rondjes te lopen. Via een knipkaart wordt bijgehouden hoe- veel rondjes er worden afgelegd. Om 14.15 uur is het de beurt aan de eerste groep van senioren, ve- teranen en dames. Om zoveel mogelijk controle uit te oefenen op de af- gelegde ronden krijgt de deelnemer uit deze serie een deelnemer uit de volgende serie toegewe- zen, die de ronden zal tellen. Bij de start van de laatste serie om 15.45 uur zijn de rollen omgedraaid. Alle deelnemers ontvan- gen na afloop een certifi- caat met daarop het aan tal gelopen rondjes. Met dit certificaat kan men bij de sponsor om het geld komen. Alle deelne mers gaan ook nog op de foto en deze groeps-foto zal op posterformaat worden afgedrukt en aan alle deelnemers worden uitgereikt als herinnering aan dit evenement. Ere-voorzitter van For tuna Dick Ringlever zal het startschot lossen. een zo hoog mogelijk sponsorbedrag te verkrijgen". „Dat kan natuurlijk via familie, vrienden, ken- nissen, buren of collega's op het werk, maar vooral ook via bedrijven. Voor al die laatste categorie is natuurlijk erg belangrijk". „Als de betreffende deelnemer bereid is in dat uur bijvoorbeeld in een reclameshirt te lo pen, is een bedrijf al snel bereid daar per ronde een bepaald bedrag aan te verbinden", zegt Hendrikse. „Hoe groter de sportieve prestatie van de deelne mer hoe hoger het spon- sor-bedrag uiteindelijk wordt", voegt de Fortu- na-secretaris er nog aan toe. „Het evenement leeft duidelijk onder de leden en er staat ook een aan tal stunts op het programma". „Gerrit Bruinsma zal bijvoorbeeld proberen op stelten zoveel moge lijk rondjes te lopen. Hij heeft ook een erg hoog sponsor-bedrag bijeen gekregen. Voor elk rond- je wat hij loopt op die stelten vangt de vereni ging toch zestig gulden en dan natuurlijk ook de deelname van PvdA- raadslid Wim Kwakkel stein en wij hopen dat nog meer gemeente- raadsleden op dit evene ment afkomen". Berichten voor deze sportpagina kunnen worden gezonden naar de redactie van de Rijnmond West- combinatie, Hoog- straat 122, 3131 BP Vlaardingen of door- geven aan onze sportmedewerker Peter Spek, telefoon 010-352615.

Schiedams Nieuwsblad | 1985 | | pagina 13