Wie wordt Prins Carnaval? Amnesty- jongeren voeren actie Bazar De Tender Huis-aan-Huis versckWeekblad Telefoonlijri en preventieproject Miljoenenorder Wilton Fijenoord OPEL NIEUWS Programma De 4 Molens 4*14^ Feestelijke bekendmaking in zaal Irene BELANGRIJK VAN PIETERSEN SCHIEDAM WOENSDAG 6 NOVEMBER 1985 oV^O KANTOORADRESSEN ZIE PAG.3 WEGENER UITGAVE OPLAGE WEKELIJKS MEER DAN 1. 10e JAARGANG EDITIE 12 Gidsje Grote doelgroep Voor het openingsfeest hoeft men zich niet in carnavals- costuum te hullen. Ook de Rietbouwers zijn weer van de partij. Tineke de Bel en Pim Cuypers van de Stichting Raad voor Bejaardenwerk. Jongeren schrijven om leeftijdsgenoten vrij te krijgen. Zie advertentie achterpagina SchiedamsNieiiwsblad ml Extra aandacht voor informatie aan ouderen SCHIEDAM De Stichting Raad voor Bejaardenwerk gaat in de toekomst meer aandacht besteden aan de informatiever- strekking. Reden hier- voor is dat veel ouderen onvoldoende weten van welke voorzieningen en re- gelingen zij gebruik kunnen maken. Eerste stap in de rich- ting van een doelmatige voorlichting is de gerea- liseerde informatielijn voor ouderen. Via deze lijn kan men, tijdens kantooruren, een ant- woord krijgen op allerlei vragen zoals: 'Kom ik in aanmerking voor een thuisbezorgde maal- tijd?', 'Waar vind ik een ouderensocieteit?', 'Wat moet er gebeuren als ik hulp nodig heb of wil verhuizen naar een ver- zorgingstehuis?' enzovoorts. Tineke de Bel, die de te- lefoon aanneemt, werkt SCHIEDAM De dok- en werfmaatschappij Wilton Fijenoord b.v. heeft de opdracht bin- nengesleept voor de ver- bouwing van twee schepen van Townsend Thoresen, de 'Baltic Fer ry' en de 'Nordic Ferry'. Beide, 6455 ton metende, schepen zullen in het seizoen 1986 als passa- giers/vrachtschip de veerdienst tussen Zee- brugge en Felixstowe gaan onderhouden. Tijdens de verbouwing wordt onder andere een nieuw passagiers-ac- commodatie, voor 650 personen, gerealiseerd. De order, waaruit werk voortvloeit voor de afde- ling Nieuwbouw en de afdeling Reparatie, om- vat een bedrag van circa veertig miljoen reeds jarenlang bij de Stichting Raad voor Be jaardenwerk en kan daardoor op bijna alle vragen rechtstreeks ant- woord geven. Is dit niet mogelijk, dan weet zij in ieder geval waar mel wel terecht kan. De telefonische informa tielijn is bereikbaar via nummer 731976. Andere manieren om in- lichtingen aan en over ouderen te verstrekken zijn het uitgeven van een informatiegidsje en het opzetten van een pre ventieproject. Deze ta ken zijn toebedeeld aan een andere medewerker van de Stichting Raad voor Bejaardenwerk, Pim Cuypers. In het door hem samen te stellen gidsje worden alle voorzieningen en in stances voor ouderen vermeld. Het boekje zal, wanneer het gereed is, onder de Schiedamse ouderen worden verspreid. Het preventieproject, dat is opgezet in het ka- der van het Flankerend Beleid voor ouderen in Schiedam, heeft tot doel ouderen een inzicht te geven in hun mogelijk- heden om ze aldus in staat te stellen zelfstan- dig en weloverwogen keuzes te maken met be- trekking tot hun gedrag. Belangrijk aspect daar- bij vormt de acceptatie van het ouder worden. In dit verband zal ook aandacht worden be- steed aan het ontstaan en bestrijden van wel- vaartsziekten (zoals hart- en vaatziekten, de- pressivjteit en versla- ving). In tegenstelling tot vroeger, toen vooral gebreks- en infectieziek- ten de gezondheid on- dermijnden, komen im- mers tegenwoordig tal van gezondheidsklach- ten voort uit een geeste- lijk en sociaal niet wel- bevinden. Leefstijl eh omgevingsfactoren kun nen hierbij een grote rol spelen. Het project is gericht op een zo groot mogelijke doelgroep waaronder: alle personen van circa 55 jaar en ouder, vrijwil- ligers en hulpverleners die via hun werk met ouderen te maken heb- ■ir- ht SCHIEDAM De Schiedamse carna- valsverenging 'De Rietzeilers' maakt zaterdag 9 november bekend wie de Prins Carnaval 1985/'86 wordt. Dit geschiedt ook deze maal tij dens een grote feest- avond in zaal Irene. In tegenstelling tot voorgaande jaren wordt de bezoekers van het verkiezings- feest niet gevraagd zich in carnavalscos- tuum te hullen, doch gewoon gezellige uit- gaanskleding aan te trekken. Reden" voor deze verandering is het besef dat het car naval bij Schiedam- mers in november nog niet voldoende leeft orri grootste ver- kleedpartijen op gang te zetten. Desondanks zal de zaal om 23.00 uur, wanneer de nieuwe Prins zich aan het publiek vertoont, weldegelijk in een echte carnavalssfeer verkeren. Daarvoor staat als vanouds de boerenkapel 'De Rietbouwers' borg. Het openingsfeest van het carnaval, dat dit jaar het motto kreeg: 'Karnaval 'reist' de pan uit', be- gint om 21.00 uur. De toegang tot zaal Ire ne, aan de Nieuwe Haven 155, bedraagt f 11,- per persodn. ben, oudere migranten, In de werkgroep die bij het Maatschappelijk alleenstaanden, mensen de opzet betrokken is Werk, het Riagg, de die op de wachtlijst zitten vertegenwoordi- Kruisvereniging en de staan voor een verzor- gers uit diverse ouderen- Stichting gingstehuis, enzovoorts. organisaties, de GGD, Gezinsverzorging. SCHIEDAM De Schiedamse afdeling van Amnesty International voert momenteel, onder het motto 'Toekomst achter de tralies', een ac tie v6or en door jongeren. Een van de jongeren waarvoor men zich inzet is Maria G. Joaquim uit Oost Timor. Zij ver- dween in 1979, op zeven- tienjarige leeftijd. Men vermoedt dat het meisje, dat actief was in de stu- dentenorganisatie, ge- vangen is genomen door Indonesische militairen. Schiedamse jongeren trachten opheldering in deze zaak te krijgen door brieven te schrijven naar de regeringsleiders van Oost Timor. ,.,v Tevens worden brieven gestuurd naar diverse andere landen waar jon geren gevangen zitten vanwege hun gods- dienst, politieke overtui- ging, ras, taal, sexe of etnische afkomst. Een ieder die zijn of haar steentje aan het protest wil bijdragen kan daar- toe, zaterdag 9 novem ber van 11.00 tot 16.00 uur, terecht bij de Am nesty-stand in het Hof van Spaland. SCHIEDAM— In het dienstencentrum 'De 4 Molens' aan de Nieuwe Damlaan is zondag 10 november, van 13.30 tot 16.00 uur, Vrij-entree. Deze maal strooit de Harmonie van OBK vro- lijke klanken door de zaal. Tevens is er weer een ruilbeurs van mun- ten en postzegels. Woensdag 13 november wordt in het diensten centrum een voorlich- tingsmiddag over de bloeddruk gehouden. Deze informatieve-bij- eenkomst duurt van 14.00 tot 16.00 uur. Iedercen die bclang in het onderwerp stelt is welkom. SCHIEDAM De Bee- thovenflat-bewoners houden woensdag 20 no vember een bazar in de onder hun woningen ge- legen recreatieruimte. De opbrengst is bestemd voor het organiseren van activiteiten. Een ieder die nog spullen voor de bazar heeft wordt ver- zocht deze af te geven in de recreatiezaal. SCHIEDAM— In het theatercafe van de Pas sage, 'De Tender', speelt donderdag 7 november het Dick de Graaf Kwar- tet. De muziek begint om 21.00 uur. De Tender is vrij toegankelijk.

Schiedams Nieuwsblad | 1985 | | pagina 1