zaken- Reisbureau Duton viert verjaardag Schiedams Neuwsblad Na verbouwing samen onder een dak De dans van de reiger WOENSDAG 13 NOVEMBER 1985 46-497 i RIJNMOND/WEST COMBINATIE Er werd de hele dag feest gevierd. Teerstoof Poppenspel Scene uit 'Jan Rap en z'n maat' (fqto: Jutka Rona). Nieuw naambord In alle lokalen was iets leuks te doen. Miel Cools >^'0- nieum \A/CCTmMDIMATIC in Passage Theater Martinus-basisschool 'Jan Rap en z'n maat' I>iabctcs Fond'' Ncder- land houdt doze week een landelijkc c'ollcctc voor hestrijding van suikerziekte. viert oneningsfeest ROTTERDAM Aan de vooravond van haar 90- jarig bestaan speell het amateurgezelschap Mu- tua Amicitia het stuk 'De dans van de reiger' van Hugo Claus. De regie is in handen van Martin Poos. Met dit stuk viert de vereniging op 14,15 en 16 november tevens het 40-jarig to- neeljubileum van Jopie de Zwart. besteld worden bij Hen- ny Brouwe op tel. 010- 331416 en aan het theater. Ze kosten f 6,-. De voorstellingen wor den in het bibliotheek- theater gehouden en beginnen om 20.15 uur. Plaatskaarten kunnen Het verhaal handelt om de relatie van Edward em Elena, waarin een duidelijke spanning is ontstaan. Mini n i ...i ii, SCHIEDAM Het door Yvonne Keuls ge- schreven stuk 'Jan Rap en z'n, maat' is sinds mei '85 terug op het Nederlandse podi um. Evenals zeven jaar geleden trekt het ook nu weer voile za- len. Niet alleen in ons land, want het aan- grijpende verhaal is inmiddels in zeven ta- len vertaald en wordt overal ter wereld, met succes, opgevoerd. 'Jan rap en z'n maat' gaat over het leven dat jongeren leiden in een opvangtehuis. Het stuk, waarin drama en humor elkaar afwisselen, werd in 1978 bekroond met de Kritiekprijs van de Kring van Nederlandse Theater Critici. Een jaar later, in 1979, won het het Zilveren CJP. De opvoering in het Pas sage Theater vindt plaats op zaterdag 16 no vember, om 20.15 uur. De toegangskaarten kos ten f 20,-, f 16,- en f 12,-. Houders van een CJP of Pas 65 krijgen f 3,- re- ductie. reservereringen kunnen geschieden, tus- sen 12.00 en 17.00 uur, via telefoonnummer 269563. uit Vlaanderen afkom- stige zanger brengt tij- dens deze voorstelling liedjcs ten gehore over het verleden en de toe- komst. Het programma kreeg de titel 'Met ge- mengdc gevoelens'. Het optreden begint om 21.00 uur. De foyer van De Teerstoof is vanaf 20.00 uur open. De toe- gang bedraagt f 12,50. Houders van een Pas 65 of CJP betalen f 10,-. Kleine theaterliefheb- bertjes, van circa 4 tot 8 jaar, kunnen zaterdag- middag om half drie in In theater De Teerstoof kan men zaterdag 16 no vember kijken en luiste- ren naar Miel Cools. De Teneinde ook belang- stellende buurtbewoners de gelegenheid te geven een kijkje in de ver- bouwde school te komen nemen, werd diezelfde dag van 17.00 tot 19.00 uur open huis gehouden. Voorafgaand aan dit ge- beuren onthulde het oud-hoofd van de Sint Martinusschool, de heer M. van Akkeren, het nieuwe naambord. Diabetes is een stofwis- selingsziekte, die ont- staat wanneer dc alvlecsklier geen of te weinig insuline produ- ceert. Bekende compli cates van Diabetes zijn onder andcrc oogproble- mcn, aantasting van bloedvatcn en zcnuw- stclscl, bcschadiging van de niercn en een ver- hoogd risico voor hart- zickten. Met het ingezamclde geld (vorig jaar was dat bijna 1,5 miljoen) kan het Diabe tes Fonds Nederland tal van wetenschappelijk projecten mogelijk ma- ken. Over de oorzaken van de ongeneeslijke ziekte wordt steeds meer bckend. Daardoor ont- staat de hoop dat men de ziekte eens de baas zal worden. De landelijke actio Geef's voor diabe tes' duurt nog tot en met zaterdag 16 november. gevestigde bedrijf. Andere punten die mee- werkte aan een succes- volle bedrijfsvoering waren: het bijtijds vol- doen aan de vraag naar nieuwe vakantiebestem- mingen, het onderhou- den van persoonlijk contact en het gebruik van electronica. Rond 1965 boekten reizi- gers veelal 66n maal per jaar, want men had doorgaans niet meer dan veertien dagen vakantie. Tegenwoordig heeft bij na iedereen een maand vrij, hetgeen er toe heeft geleid dat men er langer of meer op uit trekt. Ondanks de uitbreiden- de werkzaamheden heeft Duton er altijd naar ge- streefd een goed per soonlijk contact met de klanten te onderhouden. Minstens zo belangrijk in deze tijd is snel en ac- curaat reageren, zeker wanneer het om spoedei- sende zakenreizen gaat. Hiertoe is het reisbureau voorzien van allerhande communicatie- en infor- matie-apparatuur. Duton, dat van een be- scheiden winkeltje is uitgegroeid tot een groot en modern bedrijf, is te vinden aan de Rotter- damsedijk 403. Het reis bureau is tevens toegankelijk vanaf het het aan de achterzijde gelegen parkeerterrein aan de Buitenhavenweg. De Teerstoof het pop penspel 'Popstand' gaai zien. Het verhaal gaat ovei Barbertje, die uit logeren is bij tante Bitterbal. Ze heeft het er helemaal niet naar haar zin want tante verzint elke dag vervelende geintjes. Wanneer Barbertje een zwerfster met een droomkoffer ontmoet, besluit ze wraak te ne men door tante een grie- zeldroom te sturen. Hoe zou dat aflopen?. De kaartjes voor het pro gramma kosten f 3,50. Toegangsbewijzen voor de voorstellingen in theater De Teerstoof aan de Nieuwstraat 12, kun nen worden gereserveerd via telefoonmummer 269455 (tussen 12.00 en 17.00 uur). SCHIEDAM— Dc voormalige St. There- sia klcuterschool en de St. Martinusschool voor lager onderwijs zijn sinds 19 augustus 1985 samengevoegd tot dc basisschool St. Martinus. Ter gele genheid van dit feit is vrijdag 8 november rond de naamdag van Sint Maarten een groot feest gevierd. Alvorens het aan de Ie- penlaan in Kethel Tuin- dorp gelegen gebouw als basisschool te gebruiken was, moest er wel een en ander verbouwd worden. Zo werden delen van de gang benut om bergin- gen te realiseren voor speel- en leermaterialen. Verder fungeert een voormalig klaslokaal nu als gymzaal voor de kleuters. Hiertoe is on der meer een sportvloer in het lokaal gelegd en een' klim- en klauter- toestel geinstalleerd. Tevens is een klas ver bouwd tot kleuterlokaal en zijn enkele toiletten vervangen door kleinere exemplaren. Elders in het gebouw is door de gang bij een lokaal te trekken, een grote ruim- te ontstaan die als aula dienst doet. Hier worden onder andere vergade- ringen gehouden, t.v.- lessen gegeven en kunnen overblijvers eten en spelen. De verbou wing is afgerond met een grote schilderbeurt en het maken van een zand- bak op de speelplaats. deren een ballon en konden zij deel gaan ne men aan de diverse activiteiten. Het hiertoe samengestel- de programma bevatte: bloemschikken, het ma ken van brooddeegfigu- ren, aerobic-dance, het maken van een werk- stuk, poppenkast en een video-film. Tussen de bedrijven door werd ge- zamenlijk gegeten. Het startsein voor het op 8 november gehouden feest werd om kwart voor tien's morgens ge geven door vrolijke draaiorgelklanken. Ver- volgens kregen alle kin- SCHIEDAM Reisbu reau Duton viert dit jaar het twintigjarig jubile- um. Voldoende reden, zo meent men, om samen met de klanten eens flink de bloemetjes buiten te zetten. Dit gaat dan ook gebeuren en wel tijdens de zogenaamde slui- tingsreis, op 24 november. Alvorens de heer en me- vrouw Den Dulk een ei- gen reis- en passagebureau begon- nen, werkten zij bij het befaamde Lissone Lin- deman in Den Haag. De ervaring die ze daar op- deden vormt een der pij- lers van het thans reeds twintig jaar in Schiedam

Schiedams Nieuwsblad | 1985 | | pagina 5