Autoband steeds veiliger Renault Superc nu ook in vijfdeursversie Mazda 626 voor 1986 gewijzigd Magnetik sneeuw- kettingen I |yiEDESTEINl«D ERKEND NOOTEBOOM AUTOBANDEN vaco Y specialist VRAAG Specialist in banden voor (bijna) al- les wat rijdt. Sportvelgen, sneeuw- kettingen, spoilers, speciale prijzen, elektronisch balanceren en uitlijnen met de modernste apparatuur. Zaterdag tot 1 uur geopend. Sneeuwkettingen huur 5.- perdag met recht van koop Reserveer tijdigl Kaal worden is een slecht teken!... Zwaluwlaan 84 - 3121 XX Schiedam - 010-70.00.69 70.89.76 WOENSDAG 13 NOVEMBER 1985 46-202 VACO GARANTiE KAART {fT\ Remmen op P sneeuw 1 bij 30 km/h diar hebben wij verstand van banden is ons vak plus alle onderdelen tussen wagen en weg In lang vervlogen tijden gebruikte men massief rubberen banden. Pas begin deze eeuw werden deze opge- volgd door luchtbanden. De uitvin- ding van de stevige radiaalband bete- kende alweer een hele verbetering. BREDE BANDEN Sinds een jaar of elf kennen we nu ook de zogenaamde 'brede banden\ ook wel laag profiel- of lage sectie- banden genoemd. Deze naam heeft echter niets te maken met de hoeveel- heid profiel op het loopvlak. Het gaat hierbij om de dwarsdoorsnede van de band, die in vergelijking met de normale band langer en breder is. Men spreekt van 'brede banden' als de hoogte/breedte-verhouding van deband 70%oflager is. Bij standaard banden ligt dit percentage rond de 80%. AUTOSPORT ULTRA-LAAG De autoband wordt gelukkig steeds veiliger. De grote fa- brikanten investeren enorm veel research in nieuwe ontwikkelin- gen. 'Ultra laag profiel-banden' zijn thans het nieuwste van het nieuwste. De 'brede band' is oorspronkelijk ontwikkeld voor de autosport. De Italiaanse fabrikant Pirelli ontwik- keldeditmodel in 1974alseerstevoor het normale weggebruik. De 'brede band' zorgt duidelijk voor betere wegprestaties. In het begin waren ze nog minder comfortabel dan de standaard 'hogere' banden. In de loop der jaren is de bandentechnolo- gie echter zover gevorderd, dat de 'bredeband'een betere wegliggingen een hoogcomforl-niveau kan bieden. Het gevolg hiervan is, dat steeds meer auto-fabrikanten overgaan op de montage van brede banden onder de nieuwe auto's. De Renault 5 is nu ook in Ncderland leverbaar met vijf deuren. Bchalvc de twee extra deuren ondcrscheid deze supercinq zich van zijn driedcursbroertje door de zes centimeter meer ruimte. Deze extra ruimte werd op eenvoudige wijze verkregen. In beidc gevallen, zo- wel bij de 3- als bij de 5-deurs Renault 5 wordt bij de produktie van de wagons de bodemplaat in twee delcn aangeleverd. Bij de vijfddursmodellen snijdt men er zes centimeter minder tussenuit. Deze extra ruimte komt gchcel ten goede aan de binnenruimte. Wat betreft de mechanische componenten zijn de wagens, zover hier geen aanpassingen in verband met de lengte (uitlaatpijp, remlcidingen, handremka- bel, etc.) nodig zijn.identiek aan elkaar. Sinds de introductie heeft de Renault 5 een marktaandeel van negen proccnt veroverd in Frankrijk. In de EEG is het marktaandeel 3,7 procent. Dagclijks worden 2200 wagens geproducecrd. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Voor het modcljaar '86 heeft de populairc Mazda 626 diverse technische en cosnictische vvijzigingen ondergaan. Uiterlijk onderschciden de nieuwe mo- dellcn zich door een verfijnde radiatorgrille, andcrc bumpers en ecu gcwijzigde achtcrpartij voor de sedan- en coupcmodellcn. In het interieur valt een volledig vemieuwd dashboard op en is de opstelling van de met nieuwe stoffen bekledc stoclcn en ach- tcrbank gewijzigd, vvaardoor meer been- en hoofd- ruimte ontstond. Maar de technische ontwikkelin- gen staan niet stil; in feite zijn we alweer een stap verder gekomen. Door dezelfde fabrikant werd na- melijk een tweede generatie 'ultra laag profiel-banden' ontwikkeld, met een hoogte/breedte-verhouding van 65% of lager. Het veiligheidsaspect speelde bij het ontwikkelen van deze nieuweserieeen grcterol.Tenslotteis elke auto, net als de inzittenden zelf. afhankelijk van de kwaliteit van vier slukjes rubber tussen auto en wegdek. Andere schokdempers, soepelere schroefveren, 'stillere' wielophangings- bevestigingen, gcventi- leerde remschijven op de vocrwielen en besturing met een variabele over- brenging voor lichtere besturing vormen de voornaamste techtnische wijzigingen. Het leveringsprogram- ma is identick geblevcn met 1.6 en 2.0 liter benzi- nemotoren en een 2.0 litpr dieselmotor. Nieuw toe- gevoegd is de inj'ectiever- sie van de 2.0 liter benzi- nemotor, leverbaar in de GT-uitvoering van zowel de Sedan- als de Hatch- back- en Coupemodellen. Standaard zijn de GT's voorzien van lichtmeta- lenvelgen, brede banden, stuurbekrachtiging en Automatische Afstclbare Schokdempers. Met een vermogen van 88 kW haalt de Mazda 626 GT een topsnelheid van ruim 190 km/uur en een acceleratie van 0-100 km/uur in minder dan 10 secondcn Continental Rubber BV im- porteert magnetische sneeuw- kettingen in Ncderland, de V27 Magnetik. Deze Magnetik is uitgerust met een zelfzoekend magneetsysteem. Zonder te kijken kan men de ketting vastklikken. Tijdens het monteren hoeft de auto niet verplaatst te worden en het omleggen is secondenwerk geworden. De ketting heeft zelf- borgende sluithaken en rubber spanringen. Doorrijgen van de ketting is hiermee achterhaald. Naspannen is overbodig en men is verzekerd van een geruisarme kruisketting, die optimaal func- tioneert en dat betekent extra grip op het gladde en besneeuw- de wegdek. De Magnetik is ges.chikt voor elk type auto. Ook auto's met achterwielaandrijving kunnen nu gemakkelijk van sneeuwket- tingen voorzien worden. Bij ie- dere set kettingen vindt u een handleiding, montagehand- schoenen en reserve-onderdelen. De verpakking, een kunststof tas, is plat, flexibel en daardoor ruimtebesparend. Deze sneeuwketting is in de gangbare maten te koop vanaf 199,- bij de automaterialen- handel en de wintersportspeci- aalzaken. OM UW - zomerbanden Quelle: RUO winterbanden sneeuwkettingen als een van uw banden sneller glad wordt en onregelmatig slijt. kan er een afwijking in sporing. spanning, balans ol uitlijn bij uw wagen zijn. Goede raad is bij ons niet duur t is zelts service van de zaak

Schiedams Nieuwsblad | 1985 | | pagina 7