Sinterklaas bezoekt Schiedam-noord Bewoners van Centrum leggen parkje aan Veel vragen Onroerend Goed Belasting Ruilbeurs Koop avonden Rijtoer en feest in Blauwe Brug KANTOORADRESSEN ZIE PAG.3 WEGENER UITGAVE OPLAGE WEKELIJKS MEER DAN 1.001 10e JAARGANG EDITIE12 Pieken De bewoners van het centrum staken de handen flink uit de mouwen. Sinterklaas komt zaterdag naar Schiedam-noord. Oe Sociaal Raadslieden Joke Dekkers en Monique Everts. De afgetreden en nieuwe voorzitter, Hans Bakker en Koos Nesse. Instituut Raadslieden weer op voile sterkte naar 'De Klinker', aan de Warmoeze- nierstraat. De tocht hier naar toe voert over de Gildeweg. Tegen half drie bege- ven Sint en zijn pie- ten zich, via de Van Dalsum- en Zwaluw- laan, naar het win- kelcentrum Spaland. Ook hier zal de Sint prijzen (aan de win- naars van een teken- wedstrijd) en cadeautjes uitdelen. Het bezoek wordt af- gesloten met een re- ceptie in de Blauwe Brug. Deze duurt van 16.00 tot 17.00 uur. In het wijkcentrum worden dan tevens tekenfilms gedraaid en kunnen kinderen tot circa acht jaar kijken naar een pop- penkastvoorstelling. De toegang tot het Sinterklaasfeest is gratis. Het bezoek van de Goedheiligman aan Schiedam-noord vindt plaats op uit- nodiging van de SSSN, de wijkvere- nigingen Tuindorp, Groenoord en Schie dam-noord en de winkeliersverenigin- gen De Kethel en Spaland. SCHIEDAM Het Instituut Sociaal Raadslieden Schie dam beschikt sinds 18 november over een nieuwe medewerk- ster. Deze raads- vrouw, Monique Everts, heeft de plaats ingenomen van de on- langs vertrokken Mar- tine Kwakkelstein. Een en ander houdt in dat het instituut thans weer over twee raads lieden beschikt. Bij het Instituut Sociaal Raadslieden kan men te- recht met allerlei vragen op sociaal gebied. Te vens bieden de raads- vrouwen hulp bij het invullen van formulie- ren. De dienstverlening, waarvan iedereen ge- bruik kan maken, is gratis. Raadsvrouwe Joke Dek- kers: „Het aantal men- sen dat de weg naar ons vindt is nog altijd stij- gende. De problemen waarmee men ons bena- dert varieren van, voor ons, vrij eenvoudige tot behoorlijk ingewikkel- de. Je kunt daarbij den- ken aan vragen op het terrein van huisvesting, arbeid, sociale verzeke- ringen, gemeentelijke belastingen, vreemdelin- gen zaken enzovoorts. Veel van deze problemen worden veroorzaakt door een verandering in iemands financiele situ- atie. Zo kan het gebeu- ren dat men, bijvoorbeeld tengevolge van het via de WAO in de WWV terecht komen, plots heel wat minder geld ontvangt. Stel dat hierdoor problemen rond de betaling van de huur ontstaan. Deze zijn dan in veel gevallen op te lossen door het aanvra- gen van huursubsidie. Er blijken echter nog altijd talloze mensen te zijn die denken daar toch niet voor in aanmerking te komen, of zelfs nog nooit van deze regeling ge- hoord hebben". Gedurende het eerste halfjaar van 1985 Hep het aantal aanvragen om hulp twee maal op tot een record hoogte. Eerst in januari, toen velen in- formatie vroegen over de zogeheten tweeverdie- nersmaatregel, en ver- SCHIEDAM— In ver- band met de Sinter- klaasviering mogen de winkels op vrijdag 29 november en maandag 2, dinsdag 3 en woensdag 4 december tot 21.00 uur open zijn. Op 5 december zal men veelal reeds om 17.00 uur dicht gaan. SCHIEDAM— Sint Nicolaas en zijn pie- ten komen zaterdag 30 november naar Schiedam-noord. Als gebruikelijk gaat dit gepaard met diverse in dit kader georga- niseerde festiviteiten. Voorafgegaan door de drumband van OBK en begeleid door ruiters vertrekt de Sint rond elf uur, vanaf boerderij Landvreugd aan de Sweelincksingel, voor een tocht door de wijk. Vervolgens gaat de stoet via Tuindorp naar het nieuwe wijkgebouw- tje aan de Perenlaan, alwaar kinderen uit de wijk de Goedhei ligman persoonlijk kunnen begroeten. Na enige tijd stapt Sint Nicolaas weer in de koets om over de Schiedamseweg en Zwaluwlaan naar winkelcentrum 'De Kethel' aan de Boro- dinlaan te rijden. Hier deelt de Spaan- se gast prijzen uit aan de winnaars van een rebus en zal hij enige dansdemon- straties bijwonen. Rond 64n uur trekt de stoet verder naar de Heijermansflat. De aldaar wachtende muziekvereniging Harpe Davids bege- leidt het gezelschap volgens in maart, door de gevraagde hulp bij het invullen van belastingpapieren. Joke Dekkers: „Momen- teel verwachten we weer zo'n piek, want men heeft inmiddels de aan- slagen Onroerend Goed Belasting ontvangen. Di verse mensen die rond moeten komen van een klein inkomen kunnen vrijstelling van deze be lasting aanvragen. Of dit al dan niet lukt hangt af van een aantal factoren waaronder: de betaalde huur, de premie voor een ziektekostenverzeke- ring, kosten voor een dieet, hulp, en dergelij- ke. Ook hierbij raden wij iedereen die twijfelt aan verdere informatie in te winnen en niet direct te denken dat men daar toch niet voor in aan merking komt". Net op tijd voor de te verwachte drukte, is het Instituut Sociaal Raads lieden dus weer op voile .sterkte. Ander positief punt is dat het werk dat zij in Schiedam gaat doen Monique Everts niet vreemd is. Hiervoor was zij namelijk als vrij- willigster werkza'am bij de Rechtswinkel in Rot terdam. Monique Everts: „Tot begin volgend jaar blijf ik daar, in combina- tie met deze baan, ook nog regelmatig naar toe gaan om een ander in te werken". Het bureau van het Insti tuut Sociaal Raadslieden SCHIEDAM— In het dienstencentrum 'De 4 molens' aan de Nieuwe Damlaan wordt zondag 1 december een ruilbeurs gehouden. Er kunnen zowel munten als postzegels en an- sichtkaarten en dergelij- ke geruild worden. Het dienstencentrum is open vanaf half twee. De toe- gang is gratis. is gevestigd aan het Broersveld 140. De spreekuren zijn: van dinsdag tot en met vrij dag van 9.00 tot 12.00 en op donderdagavond van 17.00 tot 19.00 uur. Het telefoonnummer van dc raadslieden is 269957. SCHIEDAM Onder het motto 'Groen in de binnenstad' zijn bewo ners van het centrum za terdag 23 november gestart met de aanleg van een parkje op het braakliggende terrein achter de Lindenhof. De actie is georganiseerd door de Bewonersvereni- ging Schiedam- Centrum. Hans Bakker, de vanwe- ge het zich kandidaat stellen voor een plaats in de gemeenteraad afge- treden voorzitter van de Bewonersvereniging Schiedam-Centrum: „De aanleg van een parkje in de binnenstad stond al op ons program- ma sinds de oprichting van de vereniging in ja nuari '85. Nu gaat dat dus gerealiseerd worden. Overigens is het wel zo dat het slechts' om een tijdelijke groenvoorzie- ning gaat, want oor- spronkelijk zou er op dit terrein gebouwd gaan worden. Aangezien dat nog jaren kan gaan du- ren heeft de gemeente in- gestemd met deze oplossing". Ondanks het slechte weer hadden zaterdag toch zo'n 25 5 30 buurt- bewoners gehoor gege- ven aan de oproep om te komen helpen. Zij snoei- den bomen en struiken, ruimden het terrein op en plaatsten (door de ei- genaar van het voorma- lige internaat 'De Uitkijk' beschikbaar ge- steldej speelwerktuigen Een fourageploeg hield de stemming erin met koffie, broodjes en soep. Reden genoeg voor Koos Nesse, de nieuwe voor zitter van de bewoners vereniging, om de toekomst hoopvol tege- moet te zien. „Voor het parkje echt gerealiseerd is moet er nog heel wat werk verzet worden, maar iedereen is zo ent- housiast dat het best zal lukken".

Schiedams Nieuwsblad | 1985 | | pagina 1