Dierenbescherming tegen verkoop van bont Huis-aan-Huis verschWeekblad Introductie met behulp van dia-klankbeeld Kerst- concours Uitstalling Kerstboeken HEMA VIDEO VOORDEEL Heiwerk in West bu Auto-Garant B.V. Postkantoren eerder dicht Kadomaand Actie-materiaal op 'De Hargahoeve' WOENSDAG 4 DECEMBER 1985 KANTOORADRESSEN ZIE PAG.3 WEGENER UITGAVE OPLAGE WEKELIJKS MEER DAN 1.000. 10e JAARGANG EDITIE12 Enige stukken uit de Cobra-collectie. Elke keer dat u in de Hema een video-film huurt in de periode t/m 31 dec. 1985 krijgt u een stempel op een kaart. Bij inlevering van een voile kaart met 12 stempels hebt u recht op 2 x gratis huren van een film voor 1 dag. Vraag de video-voordeel-kaart op onze afdefing ,.A/ w EchtWaarVoor Je Geld Video-verhuur. SCHIEDAM Cobra MEDEDELING In verband met St. NICOLAAS sluiten onzet kantoren op donderdag 5 december reeds om; 16.00 uur. WEGENER H.A.H.-BLADEN B.V. Museum-assistente Josine Bokhoven toont hoe het Open Depot werkt. zie adv. achterpagina Miljoenen pelsdieren worden het slachtoffer van de bontindustrie. Schiedams Nieuwsblad Museum zet kunst te kiik in Open Depot SCHIEDAM— Bijna een jaar later dan oor- spronkelijk was ge- pland, zal het Open Depot van het Stede- lijk Museum Schie dam op vrijdag 13 december voor het pu- bliek worden opengesteld. Inhakend op het ge- beuren start dan te- vens de tentoonstelling '40 Jaar verzamelen in het Stedelijk Museum Schiedam'. Zoals de titel aangeeft, treft men in deze expositie allerlei kunst aan die gedurende de afgelo- pen veertig jaar in het bezit van het Stedelijk gekomen is. Het Open Depot is gerea- liseerd in een voormalige expositiezaal. De ruimte werd hiertoe voTzien van enige rijen uittrek- bare schotten, waarop talloze kunstwerken een plaatsje vinden. Voor de totstandkoming van een Open Depot is gekozen om diverse redenen. Museum-assistente Josi- neBokhoven: „Omtebe- ginnen biedt een Open Depot de mogelijkheid een deel van de eigen col- leetie permanent toegan- kelijk te maken voor het publiek. Tevens is het te gebrui- ken in combinatie met in het museum plaatsvin- dende exposities. Over het algemeen kun je na- melijk maar een deel van wat je eigenlijk zou wil- len tonen in de zalen kwijt. Het resterende ging dan weer terug naar een van de voor het pu bliek niet toegankelijke depots. Thans kunnen SCHIEDAM De Kla- verjasvereniging 'Ons Genoegen West' houdt vrijdag 13 december het jaarlijkse Kerst-con- cours. Dit vindt plaats in de grote zaal van het ge- bouw Chr. Soc. Belangen aan de Lange Haven 73. Het kaarten begint om 20.00 uur. De zaal is vanaf 19.30 uur open. Het inschrijfgeld be- draagt f 4,50 per per- soon. Hier is een kop koffie bij inbegrepen. Opgave kan geschieden bij: Mevr. Holleman, te lefoon 701154, of de heer Ritmeester, telefoon 375080. In de de SCHIEDAM hoofdvestiging van Gemeenschappelijke Openbare Bibliotheek, aan de Lange Haven 131, wordt tot en met 24 de cember een tentoonstel ling gehouden van kerstboeken. Aanvullend treft men in de vitrine een aantal bij Unicef te bestellen arti- kelen aan. De expositie is te bezich- tigen gedurende de ope- ningstijden van de bibliotheek. Deze zijn: maandag van 18.30 tot 21.00, dinsdag van 10.00 tot 17.00 en van 18.30 tot 21.00, woensdag van 10.00 tot 17.00, donder- dag van 13.00 tot 17.00 en van 18.30 tot 21.00, vrijdag van 10.00 tot 17.00 en zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. we deze stukken als aan- vulling een plaatsje ge- ven in het Open Depot. Ander positief punt is dat hierdoor meer lucht komt in de andere opslagruimten". Met de realisering van het Open Depot is een der grootste problemen van het Stedelijk Mu seum Schiedam in 66n klap opgelost. Josine Bokhoven: „Wij be- schikken immers over een schitterende Cobra- collectie. In het verleden kon deze slechts enige weken per jaar tentoon- gesteld worden. Wie de stukken buiten die pe riode wilde bekijken, bijvoorbeeld in verband met een studie, moest SCHIEDAM— In ver band met Sinterklaas- avond zal het postkan- toor Lange Nieuwstraat op donderdag 5 decem ber reeds om 18.00 uur en postkantoor Bach- plein om 17.00 uur zijn gesloten. De sluitingstij- den van de overige Schiedamse kantoren ondergaan geen wijziging. SCHIEDAM— Techni- sche problemen hebben er toe geleid dat de hei- werkzaamheden voor 17 Hat-woningen in Schie- dam-west enige tijd zijn uitgesteld. Volgens de nieuwe plan ning zal het karwei nu van start gaan op 11 of 12 december. De woningen worden gebouwd aan de Kortlandstraat (12) en Brugmanstraat (5). hiervoor altijd eerst een afspraak maken. Dat probleem is nu van de baan want de Cobra- collectie zal in de toe- komst permanent te bezichtigen zijn in het Open Depot. Ook uit educatief oog- punt is dat erg belang- rijk. Zowel op de scholen als bij creativiteitscur- sussen gebruikt men de Cobra namelijk als voor- beeld van vrije expressie". Een andere collectie waar altijd belangstel- ling voor is en die dus eveneens een vaste plaats in het Open Depot heeft gekregen, is die van de Historie van Schiedam. Tevens kan men er een indruk krijgen van de di verse stromingen in de Nederlandse schilder- kunst van circa 1880 tot heden. Teneinde het publiek duidelijk te maken wat men in het Open Depot kan vinden en op welke wijze het te gebruiken is, zal bij de toegangsdeu- ren een introductie- klankbeeld worden geplaatst. Een ieder die het Open Depot wil bezoeken kan daartoe met ingang vai zaterdag 14 decembei terecht gedurende d« openingstijden van hei Stedelijk Museum aai de Hoogstraat 112. Dez. tijden zijn van dinsda; tot en met zaterdag vai 10.00 tot 17.00 uur en op zondag van 12.30 toi 17.00 uur. De toegang i gratis. SCHIEDAM De Nederlandse Vereni- ging tot Bescherming van Dieren voert, in samenwerking met het Anti Bont Comi ty, een actie tegen de verkoop van bont. Reden is dat diverse kledinggiganten dit nog altijd in de col lectie opnemen. Talloze even mooie en warme alternatief ven, zo stelt de die renbescherming in een schrijven, maken het gebruik van echt bont totaal overbo- dig. Bovendien is synthetisch bont veel goedkoper en mak- kelijker te onderhou- den. Desondanks worden ten behoeve van de bontindustrie ieder jaar weer mil- joenen pelsdieren op afschuwelijke wijze om het leven ge- bracht. Teneinde aan deze wantoestanden een eind te maken wordt nu actie gevoerd. Deze omvat het stu- ren van protest- kaarten naar de bedrijven die bont verkopen. Belangstellenden kunnen de actie- kaarten en een infor- matiekrant gratis verkrijgen bij het dierentehuis 'De Hargahoeve' aan de Sportlaan 2 te Schie dam, telefoon 714151. De Harga hoeve is geopend: van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 en op zater dag van 10.00 tot 15.00 uur.

Schiedams Nieuwsblad | 1985 | | pagina 1