s Lichtjes in kerstboom worden ontstoken Kerstmiddag Huis-aan-Huis verschijmnd Weekblad Schoolhoofd neemt afscheid P Schieland expositie Vergadering CDA Specials Kersta rrapgerpepten 1985 Advents- zangavond sikite Vooraf Lampionoptocht 'VIDEOTHEEK FAMILY1 7 films 25. - 7 dagen lang WOENSDAG 11 DECEMBER 1985 ^\J EN£ q KANTOORADRESSEN ZIE PAG.3 WEGENER UITGAVE OPLAGE WEKELIJKS MEER DAN 1. 00 10e JAARGANG EDITIE12 A1 V De binnenkort in de VUT gaande mevrouw Kamp. Het kinderkoor 'Jong Begin' zal kerstliederen ten gehore brengen. Rond 19.30 uur wor den de lichtjes ont stoken. Veranderingen De onderwijzeres vindt lesgeven nog altijd even leuk. Spontaan Nu uitsluitend 100% legale films RUBENSPLEIN18B (bij B.K. laan) - Tel. 262345 Restaurant 'Hoeve de VIERSPRONG' s' Gravenzande Grieks spec, restaurant KORFU Schiedam Chin. Restaurant 'LOTUS' (eig. SAM) Maassluis Zie de SPECIALE pagina in deze krant! Schiedam in degradatiezorgen SchfedainsNieuvvsMad l§j| /I/T'll Tl tl C ~t ttWvrlt im tT .A ZtstTtlt]ft si 1 IP 'Ik had geen ander vak willen hebben' SCHIEDAM „De manier van lesgeven is door de jaren wel wat veranderd. Het ora- gaan met de kinderen niet. Dat is nog altijd even leuk. Ik stop dan ook niet omdat ik er genoeg van heb of het niet meer aankan, maar uitsluitend om anderen een kans te geven". Aldus vertelt het op 17 december vertrekkende school hoofd van 'De Noten- kraker', mevrouw Kamp. Gedurende de meer dan veertig jaar dat zij voor de klas stond heeft 'juf Kamp heel wat Schie- damse kinderen zien ko- men en gaan. Weliswaar startte haar loopbaan in het onderwijs (op 1 Sep tember 1945) in Rotter dam, maar deze stad keerde zij reeds na an- derhalf jaar de rug toe om les te gaan geven aan de Schiedamse Agnes- school. In '49 verhuisde de onderwijzeres naar de Mariaschool in Oost, al- waar ze na tien jaar hoofd werd. Inmiddels breidde de stad zich uit met de wij- ken Nieuwland en Groe- noord. Hierin werden diverse nieuwe scholen gebouwd. De leiding van een van deze, 'De Noten- kraker' aan het Bach- plein, werd toevertrouwd aan me vrouw Kamp. „We zijn in augustus '69, met twee klassen, gestart in de kleuterschool. Het jaar daarop was dit ge- SCHIEDAM— Bur- gemeester Scheeres en de heer Cuppens (de directeur van Sandvik-Nederland B.V.) zullen donder- dag 12 december de verlichting ontsteken van de op het Koe- marktplein geplaat- ste kerstboom. Dit geschiedt om 19.30 uur. Het inmiddels tradi- tionele gebeuren start met een sfeer- volle lampionop tocht. Deze vertrekt rond 19.00 uur vanaf het Stadhuis aan de Grote Markt. In de stoet, die wordt voor- afgegaan door de Harmonievereniging 'Harpe Davids', rijdt een arreslee mee waarin de heren Scheeres en Cuppens en de Kerstman zit- ten. De route voert vanaf de Grote Markt, via de Hoogstraat, naar de Koemarkt. Aangekomen op het Koemarktplein zal het kinderkoor 'Jong Begin' kerstliederen ten gehore brengen. Het feest rond het aansteken van de verlichting wordt af- gesloten met een bij- eenkomst in 'De Tender'. Als gebruikelijk is de kerstboom ook nu weer aan Schiedam geschonken door de directie van Sand vik-Nederland B.V. In tegenstelling tot voorheen is de boom niet uit Zweden maar uit Luxemburg af- komstig. bouw gereed en konden we volledig aan de slag", verhaalt de onderwijze res. „Je kunt dus stellen dat ik De Notenkraker als het ware heb opge- richt. Vanzelfsprekend niet in mijn eentje want zoiets lukt je nooit zon- der de steun van een goed team. Dankzij die hechte samenwerking staat onze school tot op de dag van vandaag goed aangeschreven. Zowel om de sfeer die hier heerst als de manier van lesgeven". Nader ingaand op het onderwerp les geven, vervolgt mevrouw Kamp: „Binnen het on derwijs hebben zich in de veertig jaar dat ik les geef vrij veel verande ringen voorgedaan. Toch is de basis hetzelfde ge- bleven. Wij geven bij- voorbeeld nog altijd klassikaal les. Daarnaast is ook alle aandacht voor het individuele kind. Dat komt onder meer tot uit- drukking in het werken op niveaus. Verder zijn er tegenwoordig allerlei hulpmiddelen en spelle- tjes om kennis over te brengen. Op andere pun- ten is het precies als vroeger. Neem bijvoor- beeld Aardrijkskunde, Geschiedenis of Biolo- gie, wat toevallig mijn lievelingsvakken zijn, daarbij kun je nog net zo SCHIEDAM In de Galerie van het Schie land Ziekenhuis aan de Stadhouderslaan kan men tot en met 12 janua- ri zeefdrukken (van Fijkje Fontijne-Lange- jan) en keramiek (van Elly Parent - van Collen- burg) bekijken. De expositie is dagelijks gratis toegankelijk van 9.00 tot 20.00 uur. SCHIEDAM - Het CDA- Schiedam houdt donder- dag 12 december een al- gemene ledenvergadering in zaal Beatrix, aan de Lange Kerkstraat 68. De bij- eenkomst begint om 20.00 uur. fijn vertellen als jaren geleden gedaan werd. Eerlijk gezegd heb ik bij een vernieuwingscursus ook best wel eens ge- dacht, 'moet dat nou?', maar naderhand zag je toch steeds meer positie- ve punten. Veertig jaar geleden had bijvoor- bceld niemand gedacht dat op het rooster van een lagere school vakken als Engels en Informati- ca zouden komen. Toch geven wij nu al diverse jaren Engels en volgen mensen uit ons team thans cursussen om straks les te kunnen ge ven in Informatica. Pratend over al deze ver anderingen komt onver- mijdelijk de vraag naar boven: „En de kinderen. Zijn die zoals vaak be- weerd wordt lastiger dan vroeger". Juf Kamp schiet over- eind en zegt resoluut: „Daar ben ik het totaal niet mee eens. De kinde ren van tegenwoordig zijn wel spontaner. Ze durven, doen en weten ook meer dan vroeger. Maar ze zijn beslist niet lastiger of minder ge- hoorzaam. Ik stel dan ook uit de grond van mijn hart, dat ik geen an der vak had willen heb ben. Vandaar wordt de band met dp school, wanneer ik in de VUT zit, ook niet verbroken maar blijf ik indien no- dig beschikbaar als vrij- willige hulp". Ter gelegenheid van het vertrek van mevrouw Kamp wordt dinsdag 17 december een groot feest gevierd in zaal 'De Rank' aan de Schiedamseweg 122. Een ieder, waaron- der oud-leerlingen, die haar de hand willen schudden zijn welkom op de open receptie die wordt gehouden van 19.00 tot 20.30 uur. SCHIEDAM In de Magnalia Deikerk, aan de Albardastraat 67, wordt woensdag 18 de cember een kerstmiddag gehouden voor ouderen en alleenstaanden. Ook overige belangstellenden zijn welkom. Men kan luisteren naar koor - en solozang en ge- zamenlijk meezingen. In de pauze krijgt iedereen een kop koffie. De kerstmiddag begint om 14.00 uur. De entree is gratis. SCHIEDAM De evan- gelisaticcommissie van de Christelijke Gerefor- meerde Kerk heeft een Adventszangavcnd ge- organiscerd. Deze wordt gehouden in de 'Hoek- steenkerk', op de hoek van de Warande en de Burg. Knappertlaan. Het programma voor de bijeenkomst vermeldt: koorzang, samenzang en meditatie. Na afloop is er gelegenheid gezamenlijk koffie te drinken. De Adventszangavond is vrijdag 13 december om 19.45 uur. De toegang is gratis. Iedereen is welkom. SCHIEDAM Voor de derde achtereenvolgen- de keer heeft het eerste tiental van de damvere- niging Schiedam verlo- ren. Vorige week werd in de streek-derby tegen het Rotterdamse Con stant met 8-12 verloren. Door deze nederlaag is 'Schiedam' in ernstige degradatiezorgen geko- men. De eerst volgende wedstrijd, op 14 decem ber tegen het nog punt- loos onderaan staar.de Schaersberg moet omge- zet worden in een over- winning om de ploeg uit- zicht te laten behouder, op het eerste-klasser- schap.

Schiedams Nieuwsblad | 1985 | | pagina 1