Volkskerstzang in Grote Kerk Concert in museum SchiedamsNieuwsblad 'Unieke groenvoorziening in deze regio NOF-concert Voorstelling Theatergroep '85 vervalt Kerststukjes maken in Blauwe Brug Activiteiten 'De 4 molens' WOENSDAG 11 DECEMBER 1985 50-495 Schiedams Nietnvsblad NweVlaaidingseCourant Maassluis Nieuwsblad Excursies K De heer Nikkels bij 66n der in het park staande informatieborden. Het Prinses Beatrixpark telt talloze mooie plekjes. Beroofd door vrouw iS® 1 J m: fI Sil i 1 Afgelast Clown Woudi n Informatieboekie over Prinses Beatrixpark SCHIEDAM De Hoofdafdeling Plant- soenen van de Dienst Gemeentewerken heeft een informatie- boekje samcngesteld over het Prinses Bea trixpark. Aanleiding vormde het 25-jarig bestaan van dit recre- atiegebied. In de bro chure wordt zowel ingegaan op histori- sche achtergronden als de huidige situatie. Reden voor de heer W.C. Hoogeweij, chef van de Hoofdafdeling Plantsoenen, om in het voorwoord de hoop uit te spreken dat het niet alleen gclezen wordt maar ook gebruikt tij- dens de recreatie. Het Prinses Beatrixpark is gelegen in de voorma- lige Westabtspolder. In het 100 ha grootte recre- atiegebied treft men speel- en ligwieden, vij- vers, fiets- en wandelpa- den, sportterreinen, volkstuinen, een kinder boerderij, speeltuin en pannekoekhuis aan. De'heer Nikkels, opzich- ter bij de plantsoenen- dienst en verantwoordelijk voor de gang van zaken in het park: „Het is echt een unieke groenvoorzie ning. Zeker voor deze re- m Uitgave van WEGENER huis-aan- huisbladen B V Prins Hendnkkade 12-16. postbus 1980, 3000 BZ Rotter dam. lei centrale 010-699.911 DIRECTIE: J P. EillebrechtP Bakker'J. Parser WEGENER-bladen verschijnen in Zutd-Holiand wekelijks in een totale oplaag van ruim een mil|oen exempla- ren Hiertoe behoort Verscbi|nt eike woensdag huia-aan- huis in Schiedam. Groenoord en Ke- thel. Verschi|nt eike woensdag huis-aan- huis in Vlaardmgen. Verschijnj eike woensdag huis-aan- huts m Maassluis. Maasland. Maasdijk en Hoek van Holland. AOVERTENTIES: Hoogstraat 122. Vlaardmgen, Postadres postbus i960. 3000 BZ Rotterdam, tel. 010- 346711 VERKOOPLEIDERNCh de Poorter RAYONLEIDER Th J Bravenboer (tel prtvA 010-353803) REGIONAAL CONTACTMAN G H Adams (tel pri- v6 01891-3230). ADVERTENTIEVERKOOP: SCHIE- DAM, Hans Ivo (tel pnv* 010- 650272). MAASSLUIS Peter van Kwawegen (tel pnv6 01803-16065), VLAARDINGEN Jos Sparla (tel pnv6 01003-5791). DUO'S (RUBR AOVERTENTIES) tel. 010-699-444 REDACTIE: Hoogstraat 122. 3131 BP Vlaardmgen, Postbus 306. 330 AH Vlaardmgen CHEF-RED (plv.)J Deijbel. RED A Beyen en M Ames. Sportcorrespondent P Spek (010' 352615). ADMINISTRATIS: Prms Hendnkkade 12-16. postbus 1980. 3000 BZ Rotter dam, tel 010-699.250. SLUITINGSTERMIJN woensdag- krant advedenties dmsdag 12 00 uur- redactie 10 00 uur Donderdagkrant (advedenties en redactie) dmsdag 17 00 uur. BEZORGING Interlanden Sprei- groep. Bezorgkiachten 010-699-201 28-8-85 gio, waar toch al met ruimte gewoekerd wordt. Dat blijkt ook wel uit het feit dat je er, met name in het voor- en na- jaar, bezoekers aantreft vanuit het hele Rijn- mondgebied. Die komen hier voor allerlei doel- einden naar toe. Voor kinderen zijn bij- voorbeeld de speeltuin en kinderboerderij grote trekpleisters. De gras- velden bieden plaats aan sportende en, als het mooi weer is, luierende mensen. In de vijvers wordt druk gevist. Naar mij vertelt is, is de hen- gelsportvereniging 'Schiedam en omstreken' die de vergunningcn. uit- geeft en de visstand con- troleert een der grootsten van het land". Verder kom je het hele jaar door, op alle tijden van de dag, wandelaars en fietsers tegen in het park. De vogels en kleine zoogdieren (waaronder hazen, konijnen, muizen, molten en wezels) vor- men een dankbaar stu- dieobject voor natuurliefhcbbers. Evenals de talloze plan- ten en boomsoorten. In het park vinden dan ook regelmatig excursies plaats van de Koninklij- ke Nederlandse Natuur- historische Vereniging en de Koninklijke Maat- schappij voor Tuinbouw en Plantkunde. Tevens brengen diverse lagere educatieve bezoeken aan het park en de kinderboerderij'. Gedurende de jaren dat het bestaat hebben zich in en rond het Beatrix- park vele veranderingen voltrokken. Zo werden er onder meer nieuwe toegangen gemaakt aan het Duivenpad, de Schiedamseweg en de Ant. Fokkerstraat. Te vens vond er een recon- structie plaats, waarbij de Poldervaart in het park werd ingepast, en werd er een nieuwe heemtuin aangelegd. De oorspronkelijke heem tuin vormde men tegelijk SCHIEDAM In de Grote Kerk, aan de Lan- ge Kerkstraat, wordt vrijdag 13 december een Volkskerstzang gehou- den. Tijdens de bijeen- komst, die plaatsvindt onder auspicien van de Raad van Kerken, zullen uitsluitend bekende kerstliedercn gezongen worden. Aan de Volkskerstzang werken mee: het Schie dams Christelijk Man- nenkoor (onder leiding van Meeuwis Rebel), het R.K. Jongerenkoor St Jan de Doper (dirigent is Dick Nels), de Rijn- mondband (onder lei ding van Herman Freij- sen), Agnes Kraaijeveld (klassiek gitaar) en An dre Verwoerd (orgel). De Bisschop van Rotter dam, Mgr. R.Ph. Bar, zal het openingswoord uitspreken. De samenzang begint om 20.00 uur. De kerk is vanaf 19.30 uur open. De toegang is gratis. Ieder- een is welkom. om tot moerastuin. Prinses Beatrixpark Het informatiecentrum staat vcrmeld zal bin- waarin alles over het nenkort gratis verkrijg- baar zijn op, diverse nog nader bekend te maken, locaties. ROTTERDAM Een 66-jarige mevrouw wilde zondagmiddag om- streeks 17.40 uur de deur van haar woning aan de Claes de Vrieselaan met een sleutel openen, toen zij plotseling door een ongeveer 23-jarige vrouw werd benaderd en beroofd van haar hand- tas. Het slachtoffer heeft nog getracht de roofster te achtervolgen, maar raakte het spoor in de Aleidisstraat bijster. In de tas zat ongeveer f 200,- SCHIEDAM— In het Passage Theater kan men zondag 15 december een orgclconcert bijwo- nen van Gerard de Waardt. De orgelbespeling begint om 10.30 uur. De kassa is vanaf 9.30 uur open. De toegang bedraagt f 9,-. Robert Paul op podium van Passage Theater SCHIEDAM De bekende imitator Robert Paul verschijnt vrijdag 13 december op de plan- ken van het Passage Theater met het pro- gramma 'Zo gepiept'. In deze nieuwe one-man show richt de artiest zijn blikken op de toekomst, die wordt bepaald door computers en chips. Vanzelfsprekend komt hij daar ook enige be kende Nederlanders tegen. De voorstelling begint om 2 0.15 uur. De kaarten voor de show kosten f 22,-, f 19,- en f 16,-. Houders van een CJP of Pas65 krijgen f 3,- kor- ting. Kaarten kunnen worden gereserveerd, tussen 12.00 en 17.00 uur, via telefoonnummer 269563. De voorstellingen van Theatergroep 1983, die op 13 en 14 december ge- geven zouden worden in Clown Woudi. De Teerstoof, gaan niet door. De schuldige is de baga- geklep van een auto, die een der leden van de groep (Jurrien Rood) in november op zijn hoofd kreeg. In eerste instantie zag het er naar uit dat deze een lichte hersen- schudding had. Later bleek dat het een zware was. Er is nog niet be kend wanneer de groep de optredens kan gaan hervatten. Muziek maken, dansen en zingen. Dit alles staat zaterdagmiddag te ge- beuren in theater De Teerstooof, tijdens het programma van Clown Woudi. De pop Wou- woudeli en Papegaai Lorre zijn eveneens van de partij. Zelf aan de voostelling meedoen mag ook. Breng dus ge- rust je pop of muziekin- strument mee. Het kinderprogramma begint om 14.30 uur. De kaartjes kosten f 3,50. Ze kunnen worden gereser- Robert Paul (foto: Jan Swinkels) veerd via telefoonnum mer 269455 (dagelijks tussen 12.00 en 17.00 uurl. SCHIEDAM— Het vo- caal ensemble 'Ars Musi- ca' en het Museumkamermuziek- gezelschap '85 geven zondag 15 december een concert in de aula van het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat. Er worden werken ten gehore gebracht van: Schutz, Bach, Strawins- ky, Lutoslawski en an- deren. Dirigente is Ank Hartendorp. Het concert begint om 14.30 uur. De toegang bedraagt f 5,-. Houders van een CJP of Pas 65 en leden van de Vereniging Vrienden van het Stede lijk Museum Schiedam betalen f 3,-. SCHIEDAM— In het wijkcentrum De Blauwe Brug, aan het Bachplein, kan men maandag 23 de cember kerststukjes ko men maken. De Stichting Activitei- tencommissie heeft hier toe twee bijeenkomsten georganiseerd. Deze zijn, respectievelijk, van 13.15 tot 15.30 en van 19.30 tot 21.30 uur. Deel- namekosten bedragen f 5,-. Dit is inclusief het materiaal. Er is deskun- dige leiding aanwezig. Belangstellenden dienen zich vooraf aan te mel- den aan de balie van het wijkcentrum (op werk- dagen van 9.00 tot 12 00 en van 13.15 tot 16.00 uur), SCHIEDAM— In het dienstencentrum 'De 4 molens', aan de Nieuwe Damlaan, wordt dinsdag 17 december een klaver- jasconcours gehouden. Het kaarten begint om 13.30 uur. Er worden drie partijen gespeeld, van 1500 punten. Wie mee wil doen moet zich opgeven bij de klaverjas- commissie. De deelna- mekosten f 3,50. Woensdag 18 december geven 'De Molenmerels' een lunchconcert in de grote zaal. Dit begint om 12.00 uur.

Schiedams Nieuwsblad | 1985 | | pagina 3