Workshops Showdans Sportinstuiven in Schiedam 'Carmen' bij Fiimclub 'La Cuisine' Tehran Tapijthandel Wereldwinkel benadert handelaren SchiedamsNieuWSblad [woensdag 11 DECEMBER 1985 50-498^ Thema- avond 'Barrika' CENTRALE VERWARMING AIRCONDITIONING Ria van Kleeffen Fred van der Drift van de Wereldwinkel overhandigen het actiemateriaal aan groentehandelaar Henk Minnebreuker. Reacties MERCURIU88TRAAT 41. TEL. 34.21.83, VLAARDINGEN RIJNMOND/WESTCOMBINATIE Olaf Kleppesto in 'La Cuisine'. ilfln Actie teqen verkoop fruit uit Zuid-Afrika SCHIEDAM Onder het motto 'Pluk geen vruchten van apart heid' wordt momen- teel actie gevoerd tegcn de verkoop van fruit uit Zuid-Afrika. De landelijke cam- pagne, die is opgezet door het Komitee Zui- delijk Afrika, wordt gesteund door de We reldwinkel Schiedam. Vanuit Zuid-Afrika wordt jaarlijks voor mil- joenen aan fruitproduc- ten naar Nederland geexporteerd. Het gaat daarbij om sinaasappels, appels, druiven, peren, avocado's, grapefruits en dergelijke van de mer- ken Outspan, Cape, Odda, Goldland, Caprice en Rose. Soms is het merk verdwenen en treft men uitsluitend de aan- duiding RSA (Republic of South Africa) op het fruit of de verpakking aan. Uitgaande van het prin- cipe dat uitsluitend een economische boycot snel en geweldloos een eind kan maken aan het geen Zuidafrikaanse wil goederen meer te zullen verkopen. SCHIEDAM— In het vrouwenontmoetings- centrum 'Barrika', aan de Lange Kerkstraat 62, wordt dinsdag 17 de- cember een thema- avond gehouden over 'emancipatie en fcminisme'. Daarbij zullen vragen aan de orde komen als: Ben je niet geemanci- peerd wanneer je 'alleen maar' huisvrouw bent en/of modieus gekleed gaat en je opmaakt. Hoe denkt de vrouwenbewe- ging over dit alles en wat denken anderen daarvan. Een ieder die over het onderwerp mee wil pra- ten is welkom vanaf 19.30 uur. aan apartheidssysteem, de wereldwinkel probe- ren de verkoop aan deze merken fruit in Schie dam stop te zetten. Zij wordt daarbij gesterkt door de wetenschap dat om dit soort acties is ge- vraagd door de zwarte vakbonden, de UDF, het ANC en de Raad van Kerken. Landelijk hebben zich inmiddels zo'n 35 super- marktketens (waaronder A.H., Vendex ofwel Edah, Aldi en de Bijen- korf) achter de actie ge- schaard. Aansluitend worden nu de kleinere handelaren banderd. Vrijwilligers van de We reldwinkel bezochten in dit kader diverse Schie- damse winkeliers. Hun verzoek om informatie- materiaal over de actie achter te mogen laten le- verde uiteenlopende re acties op. Zo werd door sommigen gesteld: „Wat maakt mij uit wat er met die zwarten gebeurt. Als ik er maar aan verdien". Anderen maakten ken- baar dat ze om principie- le redenen nog nooit Zuidafrikaanse vruch ten verkocht hebben. Te- vens stuurden verschillende winkeliers een verklaring terug waarop zij vermeldden Een ieder die nadere in- formatie over de actie te- gen de verkoop van fruit uit Zuid-Afrika wenst, kan daartoe terecht in de Wereldwinkel Schiedam aan de Hoogstraat 76. Deze is geopend op: don- derdag van 19.00 tot 21.00 uur, vrijdag en za- terdag van 13.00 tot 16.00 uur. WATERWEG- NOORD De Neder- landse Beroepsvereni- ging voor Danskunstenaars ver- zorgt een workshop showdans, bestemd voor dansdocenten en hun leerlingen. Dit gebeuren vindt plaats in het kader van het 40-jarig jubile- um en wel op 1 en 2 fe- bruari in de MAVO voor ballet en muziek te Rotterdam. De workshops wordt be- geleid door de choreo- grafe Hannah de Leeu- we, die o.a. jazzdans doceert aan de Rotter- damse Dansacademie. Zij zal de nadruk leggen op het werken met for- maties, synchronisatie van bewegingen en het bereiken van een groot effect met simpele middelen. De NBDK wil met deze workshop nieuwe werk- wijze op het gebied van choreografie voor ama- teurdans stimuleren. Er kunnen maximaal twaalf dansdocenten deelnemen. Per docent kunnen drie gevorderde leerlingen vanaf zestien jaar gratis meedoen. Inlichtingen via Jose Le wis tel. 070-950322. SCHIEDAM De sportraad van de ge- meente Schiedam orga- niseert naast de sport- en spelinstuiven ook enkele nieuwe evenementen. Bij deze tak van sportinstui ven staat slechts een sport centraal. Komen en gaan kan men zelf be- palen en er hoeft geen contributie betaald te worden. Voor de materi- alen wordt gezorgd, al leen gemakkelijk zitten- SCHIEDAM De Film- club Schiedam draait vrijdag 13 december 'Carmen' van regisseur Carlos Saura. Antonio, de artistiek lei- der van een dansgezel- schap, ontdekt op een balletschool de jonge ta- letnvolle Carmen. Hij biedt haar de hoofdrol aan in een nieuw stuk, hetgeen hem zeer kwa- lijk wordt genomen door de rest van de groep. Tussen het tweetal ont- staat een romance, Carmne's verliefdheid blijkt echter weer snel over te zijn. De voorstelling begint om half tien 's avonds. De zaal in gebouw De Teerstoof aan de Nieuw- straat 12 is vanaf half negen open. De toegang voor donateurs bedraagt f 3,50. Om donateur te worden betaalt men f 5,- per seizoen (dit is inclu- sief de toegang tot de eerste film. de sportkleding en goede sportschoenen zijn al voldoende. De sportraad organiseert op dit moment in het ka der van de tak van sport instuiven bowling, ten nis, badminton en zwemmen. De bowling-instuif wordt gehouden in bow ling Musis Sacrum op woensdag voor de jeugd, tussen 15.00 en 17.00 uur en op donderdag voor se- nioren van 14.00 tot 15.30 uur. De kosten be- dragen twee gulden en vijftig cent per keer. De tennis-instuif wordt gehouden in de tennishal Kethelhaghe op dinsdag tussen 15.00 en 17.00 uur en de kosten bedragen vier gulden. De badmin- ton-instuif wordt ook gehouden in de tennishal Kethelhaghe en wel op woensdag tussen 14.00 en 16.00 uur en hiervoor betaalt men twee gulden en vijftig cent. Ook weer opgenomen in het programma van de spoitieve recreatie van de gemeente Schiedam is de waterinstuif, waarbij een gevarieerd program ma onder leiding van ge- diplomeerde leiders wordt aangeboden. Iedereen kan op dins- dagmiddag tussen 14.30 en 15.15 uur terecht in het sportfondsenbad voor snorkelen, diverse zwemslagen, polospel of zo maar wat poedelen De kosten zijn twee gul den en vijftig cent. Voor meer informatie kan men terecht bij het bureau sportzaken, tel 010-260500. n luchtbth*n<i«hngi-industri« GRIFFIJN zaken- nieuwR SCHIEDAM In de huiselijkc kring genieten van een uitgebreid kerst- diner, zonder vooraf uren in de keuken door te brcngcn. Die mogelijk- heid wordt gcboden door La Cuisine', een aan de Tuinlaan gevestigde traiteur (ofwel afhaal- restaurant). De man die het heeft aangedurfd een voor deze regio volslagen nieuwe markt aan te bo- ren is Olaf Kleppesto. „In Belgie en Frankrijk", zo vertelt hij, „vind je in praktisch elke stad een traiteur. Wellicht is dat over een aantal jaren in Nederland ook het geval". Bij de traiteur zijn com plete diners verkrijg baar, die thuis genuttigd kunnen worden. Of men nu een gewone dagscho- tel of een zeer exclusieve maaltijd wenst, alles is mogelijk. Olaf Kleppesto: „Wat de dagschotel betreft, daar van maak ik gewoon een bepaalde hoeveelheid klaar. Hoe zo'n dagscho tel eruit ziet? Die bestaat bijvoorbeeld uit een var- kensschouder, champig nons, gebakken of gekookte aardappels en groente naar keuze. Doorgaans heb ik vier soorten groenten waar men uit kan kiezen. Ver- der zijn er ook diverse voor- en nagerechten verkrijgbaar". Kleppesto vermoedt dat de dagschotels vooral gekocht zullen worden door alleenstaanden en tweeverdieners, die geen zin hebben om te koken en mensen die onver- wachtse eters krijgen. Ten aanzien van de ex clusieve diners vertelt hij: ..Aangezien de klant daarbij zelf kan zeggen welke soort gerechten men wenst, dienen deze wel vooraf besteld te worden. Dat geldt even- eens voor de speciale kerstmenu's die straks bij ons verkrijgbaar zijn". La Cuisine, aan de Tuin laan 50a, is geopend: van dinsdag tot en met zon- dag van 16.00 tot 20.00 uur. De zaak is telefo- nisch bercikbaar via nummer 263344. SCHIEDAM— Aan de Rotterdamsedijk 183- 185 is sinds vorige week een Perzische en Ooster- se tapijtenhandel geves- tigd. Eigenaar van de zaak is de uit Perzie af- komstige Ziya Nateghi. „De door mij verkochte tapijten", zo stelt de heer Nateghi, „zijn zeker de helft goedkoper dan el ders. Dat is mogelijk doordat ik weinig kosten maak. De kleden worden namelijk ingekocht door mijn in Perzie wonende familieleden. Vervolgens worden ze rechtstreeks naar hier verzonden. Er is dus geen sprake van tussenhandel". Aangezien Ziya Nateghi reeds jarenlang in deze branche werkzaam is kan hij zijn klanten pre- cies vertellen uit welke streek een bepaald tapijt afkomstig is. „Iedere stad of streek heeft een, vaak al eeuwenoud, ei«- gen patroon. Daaraan zie je direct waar het ge- maakt is". Verder herken je een eer- steklas tapijt aan mooie gelijkmatige kleuren. Wie aankomst met ver- halen als: afwijkingen in patroon en kleur bewij- zen dat je met een hand- geknoopt tapijt te maken hebt, vertelt sprookjes. Dat soort kleden wil ik ook niet verkopen want ze houden hun waarde niet. Bij de Perzische tapijten die men hier koopt is dat wel het geval. Zij hebben alle een certificaat van echtheid en kunnen, wanneer men een groter of ander kleed wil, onbe- perkt worden ingeruild. dat telt wel alleen voor de Perzische en niet voor Marokkaanse berbers of zo want die verliezen hun waarde door de ja ren hebben". Tehran Tapijthandel is geopend op: maandag van 13.00 tot 17.30, dinsr dag tot en met zaterdag van 9.30 tot 18.00 en op de koopavond (donder dag) tot 21.00 uur.

Schiedams Nieuwsblad | 1985 | | pagina 5