Hallo, SPORT door Cafe 'Royal' Eenmalige poppen- show in Rijnhotel WOENSDAG 18 DECEMBER 1985' 51-502 0e korfbalvereniging Oranje Nassau vierde in het afgelopen jaar het vijftigjarig bestaan Naast een overvol jubileumprogramma organiseerde de Vlaardingse vereniging oak de korfbalinterland tussen Nederland en Belgie. Nederland-Belgie NVC-Judotoernooi Keer Weer Sportwethouder Luuk Hafkamp stelt het kunstgrasveld bij Schiedamse hockey-vereniging Spirit met het hijsen van de vlag in gebruik. De aanwijzigingen van Rob Middendorp, werden door de Gophers-spelers goed opgevolgd. De Maassluise honkbal- ploeg wist een dreigende degradatie te ontlopen. Gophers Chita Gross Dries van Wijhe Het vijfde NVC-judo-toernooi, georganiseerd door de sportschool Tino Hoogendijk, trok weer erg veel belangstelling en is een niet meer weg te denken sportevenement in Vlaardingen. Chita Gross, de meeste succesvolle judoka uit Vlaardingen, ontvangt uit handen van Hennie Veldhuis de sportbokaal 1985 bij de sportschool van Tino Hoogendijk. Fietscross-club Korfbalvereniging 'Vlaardingen' Bij de prof-wielerronde van Maasland werd er ook een skeeler-marathon ge houden, een primeur voor deze regio. De bekende schaatser en wielrenner Dries van Wijhe werd win naar. Het bestuur van de vv Vlaardingen wenst iedereen Prettige feestdagen en een voorspoedig 1986 Vlaardingerstr. 5 Schiedam Truus en Wlm Vlnk Sportjaar 1985 Het iokale sportgebeu- ren kende in de korfbal interland tussen Neder land en Belgie een geweldig evenement. De korfbalvereniging Oran je Nassau, die het 50-ja- rig bestaan vierde, stak erg veel energie in de or- ganisatie van deze inter- land. De Vlaardingse verengiging maakte met de uitstekende organisa- tie een goede indruk. Naast alle andere evene- menten in kader van de jubileum-viering was deze interland duidelijk het hoogtepunt. Neder land won de strijd der Lage Landen met 10-7. Het vijfde NVC-toer- nooi, dat door de sport- school van Tino Hoogen- dijk in samenwerking met deze krant werd ge- organiseerd, is in de af- gelopen jaren uitge- groeid tot een evenement van formaat. Dit jaar schreven niet minder dan 52 sportscholen met bijna achthonderd judo- ka's in voor dit toernooi, dat wederom perfect werd georganiseerd door de leden van sportschool van Hoogendijk. Een aantal sportvereqi- gingen vierde het afgelo pen jaar een jubileum. Een er van was de post- duivenvereniging 'Keer Weer'. Voorzitter Gerard Bovenberg moest con- stateren dat de duiven- sport het nog steeds erg moeilijk heeft. Met name zijn club die het huisves- tings-probleem nog steeds niet opgelost ziet. De Vlaardingse vereni ging zit nog steeds in een bouwval aan de Rote'r- damseweg en kijkt met belangstelling uit naar een mogelijk te realise- ren verzamelgeboujw voor sportverenigingerj, waar 'Keer Weer' even- tueel een plaatsje kan krijgen. Ondanks de bezuinigin- gen in de sportsector wist de gemeente Schie dam toch geld vrij te ma- ken voor de aanleg van twee kunstgrasvelden voor de hockeyvereni- gingen Spirit en Asvion. Sportwethouder Luuk Hafkamp opende met enige trots het kunst- grasveld bij Spirit. Later in het jaar werd bij As vion het kunstgras in ge- bruik genomen, voor de verdere ontwikkeliqg van de hockey-sport in Schiedam een belang- wekkende gebeurtenis. Veel spanning bij de honkbalvereniging Gop hers uit Maassluis. Lang zag het er naar uit dat de Maassluise honkbal- ploeg regelrecht zou de- graderen. Nadat trainer Cor van de Velden aan de kant was gezet en Vlaar- dinger Rob Middendorp de touwtjes in handen had genomen ging het ineens opvallend goed. Uiteindelijk wist Gop hers in ee spannende wedstrijd-reeks de de gradatie te onflopen en zich te handhaven in de districtsklasse. Vlaardingen kent veel judotalent. Een van de opvallendste judoka's in het afgelopen jaar was Chita Gross, lid van de sportschool van Tino Hoogendijk. De Vlaar dingse, ook geselecteerd voor de Nationale da- mesploeg, kreeg voor haar opvallende presta- ties de sportbokaal 1985 uitgereikt tijdens de clubkampioenschappen van de Vlaardingse sportschool. Chita Gross ontving deze onderschei- ding voor haar opvallen de prestaties bij de Euro- pese en wereldkampioenschap- pen judo. In Maassland werd voor het eerst een groots pp- gezette profwielerronde gehouden. Ondanks het slechte weer werd het een opvallend sporteve- ncment met veel beken- de wielervedetten. Win- naar werd uiteindelijk na 100 kilometer streek- genoot Leo van Vliet. Spectaculair was ook het gebeuren op de rol- schaatsen. De skeeler- marathon, wat een pri- meur was voor deze regio, zorgde voor veel spektakel. De gehele top uit het lange afstand- schaatsen was in Maas- land aanwezig, met uit eindelijk Dries van Wijhe als winnaar. Na lang touwtrekken is man het tcrrein aan de het dan zover gekomen. Maassluisedijk zien. De snelgroeiende vereni- De Vlaardingse tiets- ging had het stukje cross-club kreeg een ei- grond nodig om de leden gen terrein. Met trots liet in Vlaardingen vast te voorzitter Louis Hout- houden. Een van de weinige ploe- gen die een kampioen- schap vierden dit jaar was de korfbalvereni-1 ging 'Vlaardingen'. Dit team werd kampioen door een 8-6 overwin- ning op KVR in de laat- ste competitiewedstrijd. Jammer was het dat de Holy-ploeg het kampi- oenschap niet kon om- zetten in een promotie naar de eerste klasse. Mijn naam is Brigitte Huijzer, ik ben aanvoerder van Vlaardingen Meisjes 2. Ons le elftal speelt zaterdag 21 december om 14.30 uur tegen: ZEVENHOVEN terrein Broekpolder. De bal voor deze wedstrijd is geschonken Tel. 267646 ROTTERDAM Een heel bijzondere eenmalige poppen- beurs wordt zaterdag 21 december in het Rijnhotel gehouden. Naast een interes- sante tentoonstelling vindt men eveneens een grote collectie poppenhoeden, en speelgoed zoals pop- penhuizen. Boven- dien toont de organi- satrice van de beurs, Margreet van den Hoek zelfgemaakte schoentjes, kleding en laarSjes. Deze wa- ren lange tijd te zien op 'Handige Han den'. Maar ook ande re bekende poppen- maaksters komen naar Rotterdam om hun collectie te laten zien. De beurs is van 10.00 tot 17.00 uur. Toe- gangsprijs is f 4,-, voor kinderen tot 12 jaar f 1,50.

Schiedams Nieuwsblad | 1985 | | pagina 11