■Qf f - Wbudi in Teerstoof Schiedams Nieuwsblad CH Van Vliet vernieuwt banen en terrassen Storingsdiensten blijven bereikbaar Eerste sleutel premie- nieuwbouw 'Onze Waning' WOENSDAG 18 DECEMBER 1985 51-497 Schiedams NieirosMad Nwe Vlaardingse Courant Maassluis Metmsblad De afgelopen maanden is hard gewerkt aan het vernieu wen van de banen. Toekomstplannen Als koning Winter meewerkt verandert het tennispark binnenkort in een gezellige ijsbaan. Bibliotheken De huisvuilophaaldiensten verschuiven rond de feestdagen. 0ns De bibliotheekfilialen zijn beperkt geopend. Tennispark wil iisbaan in ere herstellen SCHIEDAM Als koning Winter een beetje meewerkt zal na een periode van circa tien jaar, dit sei- zoen geschaatst kun- nen worden op een in het tennispark Van Vliet aangelegde ijs- baan. Een en ander is het gevolg van een be- heerswisseling. Deze houdt in dat voor- noemd park met in- gang van 1 januari '86 weer geexploiteerd wordt door de eige- naar, de familie Van Vliet. Het huidige, in het Volk- spark gelegen tennis park Van Vliet bestaat sinds 1960. Mevrouw Van Vliet: „Deafgelopen vier jaar was het hele park verhuurd aan The Smashing Fellows. Deze tennisvereniging speelt reeds jarenlang op ons complex en beheerde ook geruime tijd de kan- tine. Reden hiervan was dat ik de boel, na het overlijden van mijn man in '76, niet alleen draai- ende kon houden. Mijn zoons waren toen im- mers nog te jong om het park over te nemen. Nu is echter het moment aangebroken om de ex- ploitatie weer in eigen hand te nemen. Deze be- Uitgave van WEGENER huis-aan- huisbladen B.V Pnns Hendrikkade 12-16, postbus 1980, 3000 BZ Rotter dam. tel centrale 010-699 911 DIRECTIE: J.P. Eillebrechl/P Bakker J Parser WEGENER-bladen verschijnen in Zuid-Holland wekelijks in een totale oplaag van ruim een miljoen exempla- ren. Hiertoe behoort Verschijnl elke woensdag huis-aan- huis in Schiedam. Groenoord en Ke- thel. Verschijnl jll.e woensdag huis-aan- huis in Vlaard ngen. Verschijnl elke woensdag huis-aan- huis in Maassluis. Maasland, Maasdijk en Hoek van Holland. ADVERTENTIES: Hoogstraal 122. Vlaardmgen. Postadres poslbus 1980. 3000 BZ Rotterdam, tel 010- 346711. DISTRICT-VERKOOPIEIDERS N.CH. de Poorler en Th.J Braven- boer (tel. privd 010-353883). REGIONAAL CONTACTMAN G.H. Adams (tel. privd 01891-3230). ADVERTENTIEVERKOOP: SCHIE DAM; Hans Ivo (tel privd 010- 650272); MAASSLUIS Peter van Kwawegen (tel privd 01883-16065). VLAARDINGEN Jos Sparla (tel prive 01803-5791) DUO'S (RUBR ADVERTENTIES) tel 010-699-444 REDACTIE: Hoogstraal 122. 3131 BP Vlaardmgen. Postbus 306, 330 AH Vlaardingen. CHEF-RED: (piv.J Deijbel RED. A. Beyen en M Ames Sportcorrespondent P Spek (010- 352615) ADMINISTRATIE: Prms Hendrikkade 12-16. postbus 1980. 3000 BZ Rotter dam. tel 010-699.250 SLUITINGSTERMIJN woensdag- krant advertenties dmsdag 12 00 uur- redactie 10 00 uur Donderdagkrant (advertenties en redactie) dmsdag 17.00 uur BEZORGING: Interlanden Sprei- groep Bezorgklachten 010-699-201 slissing is gevallen na talloze afwegingen. Voornaamste daarvan was dat Ronald en Mar tin (de beide zoons) het park dolgraag zelf wilde gaan beheren De afgelopen maanden zijn ze al enthousiast aan de slag geweest met het vernieuwen van de ba nen. Daar zaten name lijk enige verzakkingen in. Tevens waren ze niet meer goed waterdoorla- tend en bleven dus te lang nat na een regenbui. Aangezien nader onder- zoek uitwees dat deze problemen niet op te los- sen waren met het ver nieuwen van de toplaag, zat er niets anders op dan geheel nieuwe banen aan te leggen. Dit hield in dat, na het afgraven van de oude, nieuwe lagen zand, lava en gravel moesten wor den aangebracht. Een flinke klus die we gro- tendeels in eigen beheer hebben uitvoerd. Aan- sluitend zijn we nu nog bezig de terrassen op te halen, nieuwe netpalen te zetten, enzovoorts". Open tennisbanen liggen er in de winter door- gaans ongebruikt bij. „In het verleden was dat wel anders", verhaalt me vrouw Van Vliet, „dan veranderen ze zodra het -- minimi,I ihii.i I II goed vroor in een gezelli ge ijsbaan. Wij zijn vast van plan die dagen te la- ten terugkeren. Alleen zijn we daarbij wel af- hankelijk van de mede- werking vankoning Winter. Maar wie weet doet hij komerid seizoen wel net zo goed zijn best als vorig jaar". Nadat het, eventuele, schaatsseizoen is afge- sloten kan er getennist worden op de spiksplin- ternieuwe banen. Dit is zowel mogelijk in groepsverband als indi- vidueel. Tevens kan men zich opgeven voor ten- nislessen of zogeheten, zwerverskaarten kopen. Mevrouw Van Vliet: „Met zo'n zwervers- kaart, die er zowel voor junioren als senioren is, kan men alle doorde- weekse dagen op de baan terecht. Vooral de schoolgaande jeugd en huisvrouwen maken er dan ook druk gebruik van. Daarnaast zoeken we naar mogelijkheden een zwerverskaart uit te geven die ook voor de avonden en in het week- eind geldig is". Nadere informatie om- trent de op het tennis park Van Vliet plaatsvindende activi- teiten is verkrijgbaar via telefoonnummer 262101. Gemeentelijke bureaus rond feestdagen dicht SCHIEDAM Bij di verse gemeentelijke bureaus en diensten wordt rond de feest dagen niet gewerkt. Tengevolge hiervan komen bepaalde dienstverleningen te vervallen. Welke dit precies zijn en wan- neer treft u aan in on- derstaand overzicht. De afdeling Algemene en Burgerzaken sluit van 23 december 1985 tot en met 1 januari 1986. On- der deze afdeling vallen onder meer de bureaus: Algemene Zaken, Bevol- king, Huisvesting, Juri- dische Zaken, Kabinet en Voorlichting. Het bureau Burgelijke Stand blijft, uitsluitend voor het doen van aan- gifte van geboorten en overlijden, geopend. Men kan daar terecht op 23, 24, 27, 30 en 31 de cember tussen 9.00 en 12.00 uur. Maandag 23 december (van 9.00 tot 12.00 uur) is het bureau Verkiezingen open voor het registreren van de politieke partijen die aan de komende ver kiezingen willen Bkelnemen. De Gemeentelijke Socia- le Dienst sluit de deuren op 27,30 en 31 december. De Dienst Gemeente- werken is in deze periode gesloten op 23, 24 en 27 december. Gemeentelijk Woning- beheer sluit van maan dag 23 tot en met vrijdag 27 december. Op 30 en 31 december is een beperk- te personeelsbezetting aanwezig. Met ingang van 2 januari 1986 wordt weer normaal gewerkt. Voor dringende woon- klachten buiten de nor- male uren en op de dagen dat de dienst gesloten is kan men bellen naar te lefoonnummer 268578. Diverse bibliotheekfilia- len zijn eveneens geslo ten tussen Kerst en Nieuwjaar. Zo kan men van maan dag 23 december 1985 tot en met woensdag 1 januari 1986 niet terecht bij de vestigingen in Oost (volwassenen en jeugd), Zuid en de Wisselcollec- tiedienst. Filiaal Nieuw- land en de Jeugdbibliotheek aan de Korte Haven zijn zater- dag 28 december geslo ten. De hoofdbibliotheek aan de Lange Haven is die dag tot 13.00 uur open. De dinsdagen 24 en 31 december zijn de vesti gingen Nieuwland, Jeugd bibliotheek en de Hoofdbibliotheek ge opend tot 16.00 uur. Het gemeentearchief gaat dicht van maandag 23 december 1985 tot en met vrijdag 3 januari. De kantoren van de Openbare Nutsbedrijven Schiedam sluiten op 25, 26 en 27 december 1985 en 1 januari 1986. De Nutsbedrijven blijven als gebruikelijk bereik baar voor storingen in de levering van gas, water, electriciteit en cai-sig- nalen (telefoon 622222). In de periode van maan dag 23 december tot en met vrijdag 3 januari wordt geen grof huisvuil opgehaald. Het vuilover- laadstation aan de Pa- rallelweg achter het NS station Schiedam/Rot terdam-West) is beide Kerstdagen en Nieuw- jaarsdag gesloten. Zater- dag 28 december kan men er normaal terecht. De huisvuildiensten van woensdag 25 december en woensdag 1 januari, in Kethel en Woudhoek- Noord, verschuiven naar respectievelijk 24 en 31 december. De ophaal- diensten van donderdag 26 december verschui ven naar maandag 30 de cember. Vrijdag 27 december wordt nor maal huis en bedrijfsvuil ingezameld. Ook voor de Haven- dienst is 27 december een normale werkdag. SCHIEDAM- De voor- zitter van de, bij de Stichting Samenwer- kende Schiedamse Wo- ningcorporaties aangesloten, woning- bouwvereniging 'Onze Woning', de heer H.J. van Gameren, zal vrij dag 20 december om 11.00 uur de eerste sleu tel uitreiken van een complex nieuwbouw- wongen aan de Gilde- en Bouwmeesterweg te Schiedam-Noord. De eerste paal voor de premie-huurwoningen is geslagen op 24 april 1985. In totaal zijn 50 woningen gebouwd, die kunnen worden onder- verdeeld in drie typen. driekamerwoningen met inpandige garage, voor- tuin en balkon en drie- en vierkamer maisonet tes met balkons. Alle huizen zijn goed ge- isoleerd en voorzien van een gecombineerde cen trale verwarming/warm- water voorziening. De huren varieren van f 516.- tot f 562.- per maand (dit is exclusief verwarmingskosten). Aansluitend aan het nu op te leveren complex zullen nog 56 praktisch gelijke woningen ge bouwd worden. SCHIEDAM Clown Woudi brengt zaterdag 21 december een kerst- poppenspel in theater De Teerstoof. De voorstel- ling, die geschikt is voor kinderen van circa 4 to* 10 jaar, begint om half drie. De kaartjes kosten f 3,50.

Schiedams Nieuwsblad | 1985 | | pagina 3