Operaconcert 'Het Windas' op zoeknaar Kerstman Activiteiten 'De Erker' Eigen bezit gecombineerd met bruikleen Filmciub programma Trechter gesloten Het drieluik van Rotterdam-Centrum SchiedamsNeuwsblad Kerstfeest Martinus- kerk WOENSDAG 18 DECEMBER 1985 51-499^ Zadkine Het eigen bezit is aangevuld met bruikleen stukken. mm Een stukje van de expositie 'Een kleine parade'. Giudici KERST Maak het gezellig met echte banketbakkersprodukten. Al- les eigen fabrikaat o.a. Kerst- krans, Amandelkransjes, Schuimkransjes, Pudding zo als Chippolata, Mokka, Aard- bei, Bitterkoek en diverse soorten hartige hapjes en onze overheerlijke salades. Wij wensen u alien een smakelljke Kerst toe. BANKETBAKKERIJ VINCENT v.d. BOSCH Wie vindt de Kerstman Het wijkcentrum 'De Erker' 'Een kleine parade' in Stedeliik Museum -j SCHIEDAM Onder de titel 'Een kleine pa rade' houdt het Stede- lijk Museum, tot en met zondag 26 janua- ri, een expositie rond Schiedams kunstbezit. Aanvullend treft men in de aula een ten- toonstelling aan over het Ieven en werk van de architect Giudici, de ontwerper van het gebouw aan de Hoog- straat 112 waarin thans het museum ge- vestigd is. De expositie 'Een kleine parade' geeft de bezoe- ker inzicht in het Schie dams kunstbezit dat is verzameld tussen 1940 en heden. Naast het 'ei gen' werk worden steeds twee bruikleen kunst- werken van dezelfde kunstenaar getoond. Op deze wijze kunnen ge'in- teresseerden vaststellen of er goed en op het juiste moment is aangekocht. De tentoonstelling die is samengevat onder de noemerVeertig jaar ver- zamelen in het Schie dams Museum' is onderverdeeld in vier perioden. De eerste, 'Nederlandse kunst 1900-1950', omvat schilderijen en plastie- ken van onder andere: Kees Verweij, Jan Sluy- ters en Mari Andriessen. 'Kunst van de jaren vijf- tig' toont enige werken, SCHIEDAM De Stichting Filmciub Schiedam draait vrijdag 20 december de Neder landse speelfilm 'De II- lussionist' met Freek de Jonge en Jim van der Woude in de hoofdrol- len. De voorstelling begint om half tien 's avonds. De zaal in gebouw De Teerstoof aan de Nieuw- straat 12 is vanaf half negen open. Donateurs betalen f 3.50 toegang. De volgende avond, 21 december, is het video- cafe van de filmciub weer geopend. Deze maal wordt een selektie uit het 'Bond-oeuvre eertoond, waarin zowel Sean Connery als Roger Moore te zien zijn als ge- heim agent 007. De video start om 20.30 uur. De zaal is vanaf acht uur open. Donateurs hebben gratis toegang. Om Om donateur van de Filmciub te worden be- taalt men f 5.- per sei- zoen. Dit is inclusief de toegang voor de eerste film. van Brands en Constant, uit de inmiddels beroem- de Cobra-collectie en van beeldhouwers als O. Zadkine en Piet van Stuyvenberg. In het derde onderdeel 'Nederlandse kunst uit de periode 1965-1975' wordt onder meer aan- dacht geschonken aan de geometrisch-abstracte kunst. Hierin treft men stukken aan van onder andere: Ad Dekkers, Wim Gijzen en Joop van Meel. De 'Periode 1975-1985' toont voorbeelden van de fundamentale schil- derkunst (van onder meer Jan Commandeur) en hedendaagse klein- plastieken van Auke de Vries en David van de Kop. Wie meer kunstwerken, dan in de zalen worden geexposeerd, uit een be- paalde periode wil zien kan hiertoe terecht in het Open Depot. Ter intro- ductie van het Open De pot, dat 96 uitschuifbare schotten met kunstwer ken bevat, is een vooraf te bezichtigen en te be- luisteren klankbeeld gemaakt. Tevens is ter gelegenheid van de tentoonstelling 'Veertig jaar verzamelen in het Stedelijk Museum Schiedam', in samen- werking met het Ge- meente Archief, een boekje uitgegeven over het ontstaan van de Een feestelijk operacon cert vormt het laatste programma, dat de TROS-televisie in 1985 opneemt in de Doelen. Vier internationaal be- faamde solisten, het Groot Omroepkoor en het Radio Filharmisch Orkest onder leiding van de vermaade Sergiu Commisiona brengen een zeer gevarieerd re pertoire met fragmenten uit acht opera's. De kaartverkoop veor dit feestelijk concert vindt plaats aan de kassa van De Doelen in Rotter dam. Kaarten zijn ook telefonisch te reserveren via 010-132490, Kaart verkoop op maandag t/m zaterdag tussen 10.00 en 16.00 uur en zondag tus sen 12.00 en 16.00 uur. SCHIEDAM In de Martinuskerk, aan de Willem Andriessenlaan, wordt zondag 22 decem ber een kerstsamen- komst gehouden. De bijeenkomst wordt opgeluisterd door: het Gr. Gem. Koor St. Jan Baptist, het Jacobus- koor, het Martienerkoor en het Hervormd Kerk- koor Groenoord. De mu- zikale begeleiding is in handen van het Koper ensemble van 'St. Radboud'. Het Kerstfeest, waarbij ook gelegenheid is tot sa- menzang, begint om 15.30 uur. de toegang is gratis. Iedereen is welkom. SCHIEDAM Het ont- moetingscentrum (aan de Overschiesestraat) en de informatiewinkel en vrijwilligersvacature- bank (aan de Broersvest) van de Trechter zijn van 23 december tot en met 3 januari gesloten. voornaamste aankopen van museum. De onder gelijknamige titel uitge geven brochure is s f 7,50 verkrijgbaar aan de ba- lie van het Stedelijk. Behalve aan de verza- melde kunstwerken schenkt het Stedelijk ook aandacht aan de ontwerper van het ge bouw dat sinds 5 oktober 1940 als museum in ge- bruik is. De hiertoe samengestel- de tentoonstelling 'Carlo Giovanni Francesco (Jan) Giudici, jleven en werk, 1746-1819'- treft men aan in de aula. De expositie toont de veel- zijdigheid van de in Ita- lie geboren en in de stijl van het neo-classisme (ofwel gei'nspireerd door de oude klassieke bouw- werken van de Grieken en Romeinen) werkende architect. Leuk detail. Een der ten- toongestelde stukken is een copie van de geboor- teacte van Giudici. Deze werd onlangs meege bracht door de in Italie met vakantie zijnde mu- seumassistente Josine Bokhoven. Uit de acte blijkt dat Giudici niet, zoals steeds werd aange- nomen, op 5 September 1746 doch een dag daar- voor op de vierde gebo ren werd. Het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat 112 is geopend: van dinsdag tot en met zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur en op zondag van 12.30 tot 17.00 uur. Eerste Kerst- dag en Nieuwjaarsdag gesloten. Op Tweede Kerstdag zijn de ope- ningstijden als op zon dag. De toegang is gratis. Westfrankelandsestraat 93, tel. 26.88.83 SCHIEDAM— De ba- sisschool 'Het Windas', uit Schiedam-Kethel, viert donderdag 19 de cember kerstfeest. Ter gelegenheid hiervan trekken de groepen 1 tot en met 7, 's avonds in het donker, het Beatrixpark in om de Kerstman te zoeken. De kinderen van de oud- ste groep maken, op school, kerststukjes die ze vervolgens proberen te verkopen in het win- kelcentrum. De op- brengst van de kerststukjes is voor het pleegkind van Het Win das, Idrissa, uit Opper- Volta. Het kerstfeest wordt af- gesloten met een geza- menlijke maaltijd. ROTTERDAM Een kijk- en vergelijkboek voor oud en jong, dat is de nieuwe uitgave van de Stichting 'Ons Rotterdam', getiteld 'Het drieluik van Rotterdam-Centrum', met als on- derkop, 'veranderd gezicht 1900-1940-1985'. Van alle in het boek afgebeelde stukjes Rot terdam, is een foto uit de drie perioden opge- nomen. Leo van Hoek maakte van dezelfde. plaats als waar de oude kiekjes zijn genomen, de hedendaagse platen. Op die manier krijgt de kijker een duidelijk beeld van de verande- ringen in ruim 80 jaar tijd. Men ziet als het ware een stad veranderen. Niet altijd ten goe- de, zullen de ouderen beamen. Juist voor de- genen die de periode van voor de Tweede We- reldoorlog nog bewust hebben meegemaakt, is het een bijzonder document. SCHIEDAM Biljar- ten, kaarten, kleien en huiswerk maken. Voor deze en talloze andere activiteiten kan men te recht in het wijkcentrum 'De Erker' aan de Jan van Avennestraat. kan op Wie wil biljarten daartoe terecht maandagavond. De kos ten voor het lidmaat- sehap van de biljartvereniging bedra- gen f 5,- per maand. Met ingang van 7 januari wordt er elke dinsdag, vanaf 13.00 uur, gebrid- ged. De deelnamekosten bedragen f 6,- per maand. Woensdag 8 januari om 9.30 start een groep 'Kleibewerken, bakken en glazuren'. Voor f 5,- per maand kan men hier- aan meedoen. Iedere maandagmiddag van 15.45 tot 17.30 uur, kunnen scholieren van de hoogste klassen van de lagere school en de drie eerste klassen van het voortgezet onderwijs in De Erker onder bege leiding huiswerk maken. Hieraan zijn geen kosten verbonden. Voor opgave of nadere informatie omtrent voornoemde of andere activiteiten in De Erker kan men terecht aan de balie van het wijkcen trum, telefoon 267767 of 263161.

Schiedams Nieuwsblad | 1985 | | pagina 5