SPORT WOENSDAG 18 DECEMBER 1985* 51-501 De wedstrijd-triathlon in de Broekpolder werd voor de deden mee ment. Preventief Sportmedisch Onderzoek Het Kolpa-bad vierde in januari van dit jaar haar 30-jarig bestaan. Naast het vernieuwen van de technische installatie werd ook een waterglijbaan aangelegd. Bevrijdingsronde tweede achtereenvolgende keer gewonnen door Michel de Maat. Organisator van dit gebeuren Ruud Muuren feliciteert de winnaar. Later in het jaar ontving Michel de Maat de sportprijs van de gemeente Vlaardingen. Michel de Maat Tennis Oe medische sportkeuring onderging in het afgelopen jaar een grote wijziging. Het Preventief Sportmedisch Onderzoek vervangt de oude sportkeuring. van ae navenioop er op 30 april rolstoelers aan dit sportieve evene- Winnaars van deze race Vlaardinger Huub Nelissen. Marius de Snaijer Vlaardings voetbalkampioenschap Havenloop Sportwethouder Jan Madern reikt aan Wim van d8 Berg, aanvoerder van de voetbalvereniging Fortuna, de beker uit nahetwinnen van de wedstrijd tegen OSS in de strijd om het Vlaardings voetbalkampioenschap. Onder grote publieke belangstelling komt John Boyes als eerste aan de finish van de Westland Marathon. Westland Marathon Sportjaar 1985 WATERWEG- NOORDNog even en het jaar 1985 is weer voorbij. In deze laatste krant van het jaar is het inmiddels een tra- ditie geworden het sportjaar af te sluiten met een overzicht. Het valt niet moeilijk vast te stellen dat het voor veel sportvereni- gingen een erg moei lijk jaar is geweest. De teruggang in het le- dental, vooral bij de jeugd, heeft zich dui- delijk doorgezet, met als iogisch gevolg ook voor de verenigingen financiele problemen. Hierbij blijft het niet. Verschillende sport- verenigingen kampen ook met een tekort aan kader. Bestuursleden, begeleiders en andere vrijvvilligers zijn steeds moeilijker te vinden. Het werk in een vereniging moet door steeds minder mensen worden uitge- voerd. Een enkele keer lukt het een sportclub niet het hoofd boven water te houden, zoals on- langs de tafeltennis- vereniging Radto Mo- lenaar. Dit Vlaardingse team werd gedwongen door een gebrek aan kader zich na dertig op te heffen. Gelukkig werden er in het afgelopen jaar ook weer opvallende pres- taties geleverd op het veld en in de zaal. Onze sportmedewerker Pe ter Spek geeft op deze pagina een overzicht van de belangrijkste sportgebeurtenissen J De 25ste bevrijdingsron- de, een wieler wedstrijd rond het Oran- jepark, had een verras- sende ontknoping. In de jubileumronde speelde Vlaardinger Rene de Boer een opvallende rol. Jammer dat de Coureur- renner op de streep een fietslengte te kort kwam om de overwinning te pakken. De winst ging naar Henk van Weers, die samen met Rene de Boer dertien ronden voor de finish uit de kopgroep sprong. Beide renners maakten uiteindelijk deze ronde tot een span- nende race. De medische sportkeu- ring onderging een grote wijziging in het afgelo pen jaar. De oude ver- trouwde sportkeuring verdween en maakte plaats voor het Preven tief Sportmedisch On derzoek (PSMO). De ba sis voor dit onderzoek is een uitgebreide vragenj lijst die de sporter krijgj voorgelegd. Dit betekent meer verantwoordelijk- heid bij de sporter zelf. Ook advisering zit in het nieuwe pakket. Daarbij kan ook advies worden gegeven over materiaal en adviezen over trai ning. Naast de nieuwe vorm «n de sportkeuring kreeg ook het Sport Me- disch Adviescentrum, de aangewezen instantie na de PSMO-keuring, een plaats in het Holy-zie- kenhuis. Vlaardingen heeft er een sportevenement van for- maat bijgekregen. De wedstrijd-triathlon in de Broekpolder is een na- tionaal-gebeuren gewor den. Michel de Maat werd opnieuw winnaar van deze zwem-, fiets- en loopwedstrijd. De Vlaar dinger won ook al de eer- ste editie. Voor zijn pres- tatie kreeg hij later ook de sportprijs van de ge meente Vlaardingen uit- gereikt, tijdens de huldi- ging van de sportkampioenen. De tennisverenigingen in deze regio hadden een moeilijk seizoen. De slechte weersomstandig- heden zorgden voor veel uitgestelde partijen. Di verse toernooien konden met moeite worden uit- gespeeld, maar opval- lend was hierbij dat de onderlinge samenwer- king uitstekend verliep. Tennisverenigingen stel- den banen beschikbaar om een in het water ge- vallen toernooi van een andere verengingen toch nog redelijk vlot te kun- nen la ten verlopen. Bij de Vlaardingse atle- tiekvereniging Fortuna ontving Marius de Snaij er de 'Hosmanbeker'. De Vlaardinger, op dit mo ment geplaagd door een blessure, kreeg deze on- derscheiding voor de twee nationale titels die hij behaalde bij de vete- ranen op de marathon en op de 15 kilometer. De Snaijer kreeg deze fel begeerde 'Hosmanbeker' niet voor de eerste keer. Ook in 1984 viel hem deze eer te beurt en is een van de weinige atleten die twee keer deze beker in zijn prijzenkast mocht zetten. De 39ste Havenloop werd op Koninginnedag een overwinning voor Mario van der Hoeven. Opnieuw was dit evene- ment het sportieve hoog- tepunt van de viering van Koninginnedag. Ma rio van der Hoeven liep rond de Haven de 6en na snelste tijd. De Hage- naar kwam tot een tijd van 18 minuten en 42 se- conden. Voor het eerst in de ge- schiedenis van dit evene- ment werd er ook een race voor gehandicapten in een rolstoel gehouden. Propaganda voor de at- letieksport werd weer gemaakt door de organi- satie van de Westland Marathon. Zoals gebrui- kelijk verliep alles per fect in Maassluis. De winnaar werd uiteinde lijk John Boyes uit Enge- land in de tijd van 2 uur 13 minuten en 20 secon- den. De beste Vlaarding se atleet was Henrie Rie- dijk met een tijd van 2 uur 27 minuten en 43 se- eonden. Opmerkelijk was het marathon-de- buut van triatleet Michel do Maat met een tijd van 2 uur 28 minuten en 58 seconden. Het jaar 1985 begon feestelijk met de viering van het dertigjarig be staan van het Kolph- bad. Het Vlaardingse zwembad, dat in de jaren vijftig tot een van de mo- dernste van Nederland behoorde, werd gelijktij- dig met het jubileum aangepast aan de eisen van deze tijd. Een nieuwe technische installatie moet er voor zorgen, dat op de ener- giekosten kan worden bezuinigd. Om het bad ook voor de zwemmers aantrekkelijk te maken werd toen bekend ge maakt dat in de loop van De finale om het Vlaar dings voetbalkampioen schap kende dit jaar een ongekend spannend slot. Na de voor-ronden ston- den Fortuna en DSS uit eindelijk in de finale, die gespeeld werd op het ter- rein van de voetbalvere niging VFC. Pas in de verlenging, toen de ruim 1500 toeschouwers al dachten dat strafschop- pen de beslissing moes- ten gaan brengen, pakte Fbrtuna toch de lokale voetbal-titel, door een doelpunt van Martin van der Merwe. het jaar een buiten-wa- terglijbaan zou worden aangelegd. De matige zomer heeft nog niet het rendement aan bezoekers opgele- verd als was verwacht van deze glijbaan. Maar op de schaarse zomerse dagen trok deze attractie toch veel bezoekers.

Schiedams Nieuwsblad | 1985 | | pagina 9