C D STADSNIEUWS Jeugdige arbeiders tonen wat zij waard zijn r Rotterdamse kruideniers klagen hun nood xti y^cL" enige aank. bedienden enige typisten Openbare les in de Ambachtsschool Overgordijnen AGENDA Vlaardingen Niet alleen 'i chagrijn van de pijn Winstmarge van 20% geëist Twaalfde Nederlandse Landbouwweek Regen spelbreker in Noordwijk Belangrijk! 33ZEEEEE Ur~.iw.qk. Radio-programma SCHEEPVAART "N Koeriersters - Woensdag 9 Juli 1947 c Zoals ieder jaar gebruikelijk, Was er ook nu weer een openbare les in de ambachtsschool. Giste ren was het de grote dag voor de leerlingen van deze onderwijsin stelling, waai op zij ouders en fa milieleden konden uitnodigen om eens een kijkje in de werkplaat sen en schoollokalen te komen nemen. Uiteraard, was ook dit keer de belangstelling ontzettend groot, -hetgeen een goed teken is. omdat in de eerste plaats hieruit blijkt, dat voor do op de ambachtsschool onderwezen vakken de nodige be langstelling bestaat en in de twee de plaats dat men vertrouwen stelt in leiding cn onderwij zend pei-sonecl van de school. Dit laatste is ons bij het bezich tigen van d© werkstukken en tekeningen vvel gebleken. Het ge tuigde van een goede opleiding, een opleiding geschied door tech nisch goed geschooide leerkrach ten. En als er goede leerkrachten zijn. waardoor de school een goe de naam krijgt en °ok huiten onze stad een goede reputatie ge niet. dan komen de leerlingen vanzelf, het gevolg is dan ook dat niet minder dan 573 leerlin gen onderwijs ontvangen aan de Schiedamse ambachtsschool. Zoals de wnd. directeur de heer J. W. N. Boot ons vertelde is de materia al poe me iets gunstiger dan vorig jaar. Zo kon de auto montage afdeling uitgebreid wor den met twee jeeps uit de auto- Openbare vergadering Mod. Middenstandsbond De onlangs in onze stad opge- r.chtc plaatselijke afdeling van de Ned, Moderne Middenstands bond had het initiatief genomen een openbare vergadering te be leggen. lien vijftigtal mensen had aan deze oproep gehoor gegeven waren gisteravond tezamen in de benedenzaal van „de' Amstel- bron", waar de heer W. >1. Hart man sprak Over het onderwerp: Waar blijven de millioensn van v akgroep. In een vrij eentonig betoog ver- tnIde snr. dat de contributie van de leden van de verschillende Y-"iptrij rrra'd besteed aan salarissen van de secretarissen, enkoston cn verder personeel van deze vakgroepen. Spf. noetnde dit een grote schande en met enkele voorbeelden gepaard gaand met cijfermateriaal, toonde de heer Hartman aan dat het anders kon en dat de contributies die nu be taald moesten worden veel te hoog waren. „Hiertegen moet de midden stander zich verzetten", aldus spr. „maa? niet met staking, maar door zich te organiseren in groot verband in een vrije organisatie**. Als voorbeeld stelde spr. do ar beidersorganisaties. De plaatselijk voorzitter, de heer A. v. Duinhoven leidde de cau seur met een kort woord in- Geslaagd Voor het Mulo-examen slaagden fisteren: diploma A'- \V, Richtes ütdenboogaard, Vlaardingen; N. P. Valstar. Maasdijk; C. Veen en-daal, M. J. Bol, A. Albers, J. Matbus, allen Schiedam; J. \V. JCeemink, Rotterdam." Diploma Bi G. C. Beket, W. Ak kerman, P. v. d. Tuuk, J. Stada, G. J. Schulze, J. K. L. v. Otterloo, A. Maes. W. Dinkelaar, allen Schie dam; J. Balk, Rotterdam; M. v. d. Ree, Maassluis; E, J. Mulder en N. v, d. Vlis, Vlaardingcn. Afgewezen acht candidates, In ons bericht van gisteren stond vermeld dat de examens afgenomen werden van leerlingen van Openba re Mulo-scholen. Dit is niet juist want behalve leerlingen van de Ge meentelijke Mulo-scholen, nemen ook leerlingen van Chr. en. Ger. Mulo-scholcn aan de examens deeL "Van de in ons blad van gisteren vermelde geslaagden waren Riet Akkerman, Nelly van Gent» Nelly van Tol, Jo van Wieringen, Mies Wildenberg en Mantis Stolk, leerlin gen van de ULO-scbooI G I aan de Prins Mauritsstraat, hoofd de heer M. P. Hevboer. Van de gisteren geslaagde candida- ten waren Gerrit Beket, Wijnand Akkerman, Jan Bulk, "Wïro Dinkelaar, Anneke Moes, Karei van Otterloo, Cor Schulze, Jan Stada en Joop v. <t Tuuk, leerlingen van ULO-G I, Pr. Mauritsstr., hoofd de heer M. P. Heyboer. Bestuur van Sparta Op de gisteravond gehouden ver gadering van de R.V. en A.V. Spar ta is het bestuur als volgt samen gesteld: J. M. Salters, voorzitter; C. E. Kleingeld, secretaris; M. de Win ter, penningmeester. Commissaris sen: J. Coben, J de Jong, H. Lief- tink, 5. Keur. Burgerlijke Stand Overleden: A Los, 80 j., vr. van J. v. d. Vlies, B-K, Laan 59. C. Kooren gevel, 81 jNassaulaan 75, W, J. Lut, 55 j.f Dr. Noleistraat 1. Geboren: Pieter, z. v. M. v. Tricht en P. Magereij, Raam 2. Martina C. W., d. v. C- F- A. v. d. Water en M. H. Brouwer, Lekstraat 54. Berend L, M., z. v. J. Krabbendam en T. C. v. Beek, J. Steenstraat 87. Jacoba H. S., d. v. G- W. J. Springer en H. T. van Baarle, Broersvêld 166. Gerardus Th. A, z. v. G. v, d, Gaag en J. RL Free- ling. po ortuga alsestr aat l£ dump van Deelen alsmede met enige vliegtuigmotoren. Alleen de houtpositie is nog nijpend, vooral het zachte hout. Vandaar dat do werkstukken in 'miniatuurvorm vervaardigd zijn. In het gebouw zelf zal de vloer van de bankwerkem en smederij, die uit keien beslaat, vervangen worden door een tegelvloer. L'it dit alle$ blijkt dat het goed is in Je Sqhied&nise ambachtsschool- E- wordt daar gewelkt 0111 jeug- uigc mensen te scholen tot vak lieden, een onmisbare schakel in het herstel van ons land. Plantage-concert Gusto's muziekvereniging zal in de Plantage op Donderdag 10 Juli, des avonds 8 uur een concert geven. Het programma luidt: 1. Florentiner Mars. J.Fucik. 2. Renovation. Ouverture. L. Ba jus. 3. Plechtige Optocht, S. P. van Leeuwen, 4. Frères Joyeux, Valse, R. Voll- stedt. 5. Cotillon. Ballet, R. D. Deneuf- bourg. il. Introductie; 2. Valse Len to; 3. Galop Final. 6. Fantaisie Romantique, L. Mon- tagne. 7. Dans Le Sud, W. H. Myddletori- 8. Potpourri No. 10. G, Renaud. 9. Leve de federatie, Mars, L. de Moree. Afsluiting verkeer In verband met herstelwerkzaam heden zal de Lange Haven tussen, de Brandersteeg en de Griffioenstraat op Donderdag a.s. van 8 uur tot zo lang het werk duurt voor alle rij ver keer zjjn afgesloten. UIT HET POLITIE-RAPPORT Dinsdagmiddag reed een auto, bestuurd door J. C. H. uit IJsselmon- de, in de slot langs de Damlaan ter hoogte van het tweede speelterrein van Hermes DVS. De inzittenden bekwamen verwondingen door glas scherven aan hun handen. Deze wonden zijn in het gem. ziekenhuis gehecht. De auto is met eert kraan wagen op het droge gebracht. Gisteren zijn op klaarlichte dag zes schapen gestolen uit het weiland van KL te Kethel. De politie stelt een onderzoek in. (h Gezonden Mededeling). NIEUWE BINNENWEG 3D ROTTERDAM Films: Passage-theater. Da. 2, 6,45 en 9.15 uur: Zo. 1.45, 4.15, 6.45 en 9.15 uur: Obsessie. (Toeg. 18 j.) Monopole: Da. 2, 7, en 9 uur. Za. 2, 5, 7 en 9 uur. Zo. 3, 5, 7 en 9 uur: Een onzer vliegtuigen ver mist (Toeg. alle leeft). Tentoonstellingen: Stedelijk Museum, Hoogstraat 28 Juni Lm. 12 Juli, da. 105 en 7—9 uur: Bijbel tentoonstelling. DISTRIBUTIE-AGENDA Donderdag zullen in het distributie bureau, Broers vest 95. van 9—12.30 en van 25 uur nieuwe bonkaarten worden uitgereikt aan hen wier ach ternaam begint met de letters Hi tm. Hui. Stamkaarten en bonkaarten, waar aan zich de in .Jisselingsbonnen 707 bevinden meebrengen. Partij van de Arbeid is actief In het Volksgebouw werd Maan* dag een vergadering gehouden voor de wykbestuurders, de Vrouwen groep, het Prot. Werkverband en de leden van de Ge meenteraadsfractie van de PvdA. Wethouder De Bruin, opende do vergadering e«. wees op hetgeen ge durende de afgeloDon tyd reeds werd gepresteerd, maar tevens was hij van mening, dat er nog aanmer kelijk meer gedaan kan worden. De secretaris deelde mede, dat het oude bestuur van de partij de gevormde plannen heeft overgedragen aan hei nieuwe bestuur en aan een hieruit gevormde commissie bestaande uit de heren J. Buis, W. Verkade, H. van Toledo, J. van IJperen en A. Gagestein, Op een binnenkort te houden le denvergadering zal voorgesteld wor den een aantal commissies te benoe men waarin de afdelingsbestuurders het voorzitterschap zullen hebben, terwijl er tevens zitting in zullen hebben een raadslid een lid van de Vrouwengroep en eventueel een vertegenwoordiger van de Prot. Werkgemeenschap. In dit verband zal aandacht worden besteed aan kaderopleidïng, werving nieuwe le den. colportage, enz. Gereformeerde Jeugd- meting 1947 Zaterdag 12 Juli belooft voor de Gereformeerde Jetud, en vooral voor de jeugd van Vlaardingen een „rate dag te worden. Dan stromen n.l. jongens en meisjes uit alle de len van het land, vnl- uit Zuid-Ne derland, naar Vlaardingen, voorzien van vaandels en vlaggen om in Vlaardingen de grote Jeugdmeting by te wonen.. Daar zullen zij worden toege sproken door Db. Van. Andel, uit Vlaardingen, de burgemeester mr. J, Heusdens, ds. C» Gilhuis uit Eind hoven, ds. W. de Graaf uit Schie dam, ds- L. Kuiper uit- Amsterdam, terwijl de vcrgadc.'ig wordt geslo ten door dg. J, H. Muider, pred. te Vlaardingen. Medewerking wordt verleend door de Vlaardingse Gymnastiekvereni ging TALMA, terw'j! „Vrii en Blij" het bekende NCRV-ensemble o.l.v. Wessel Dekker zal zingen. Ook de Chr. Gymnastiekvereniging DOK uit Schiedam zal aanwezig zijn. Hoewel aanvankelijk werd ver wacht, dat Prins Bernhard de mee ting zou bijwonen, werd dezer da- geji bericht ontvangen, dat de Prins door ziekte waarschijnlijk verhin derd zou zijn naar Vlaardingen *e komen. Collecte Rode Kruis De Zaterdag in Vlaardingen ge houden collecte voor het Ked, Rode Kruis heeft ruim f 1000 opgebracht- Een mooi resultaat! NTWIN -verlo tin g uitgesteld Ook Vrijdag j.l. waren leden Van het NIWIN-comité uitstedig, zodat de aangekondigde verloting helaas ,r niet door kon gaan. Naar wij vernemen zal het comité nu defini tief aanstaande Dinsdag vergaderen waarbij de verloting zal plaata vin den. Zakenstudiekring maakt uitstapje De Zakenstudiekring in Vlaardin gen gaat binoenkort eo „school reis je'5 maken per touringcar. Er wordt een bezoek gebracht aan het vliegveld Schiphol waar men een rondvlucht zal malton- Ni dit hoog tepunt van de reis breng* de tou ringcar de deelnemers n3ar Het Gooi waar door de liefhebbers ge zwommen zal worden. Slachtoffer ontploffing overleden De 23-jarige J. Barg, die het slachtoffer werd van een ontplof- doordar een \onkje viel op 'n broek, die hij had laten maken van zg. filterdoek, is aaa de verwondin- gen overleden. Hy was getrouwd en \ader van een bahv van 8 maanden. Zijn vrouw verwacht een tweede, kindje, I Emir Ab'iei Krim, de vroegere leider der Rif-kabylen, wiens plotselinge besluit, om irt Egypte verblijf re houden, onlangs internationaal op zien baarde, besteedt grote zorg aan zijn gezondheid. Hij heefi zijn intrek genomen in het Foead-zi"kenhuis te Alexandra, waar hij door de beste doktoren in Egypte wordt verzorgd. Het gootsfe gedeelte van zijn tijd breng/ hij in bed door. Zijn kinde ren bezoeken hem dagelijks. (Ingezonden Mededeling), Uw rheumatiache pljien met alle ge volgen slopen voortdurend aan Uw hela gestel. Daarom mc<et ge U er te gen te weer stellen. Met Kruschen Salts. Duizenden deden dat vóór U en zij zijn trots op de heilzame resultaten die Kruschen hun gaf. Iedere morgen de kleine dosis Kruschen maakt een ander mens van U- De aansporende werking van Kruschen doet Uw bloed sneller stromen; de schadelijke zuren, die zich ander gaan vastzetten, worden mede genomen en verwijderd langs natuur lijke weg. Dat is het geheim van Kruschen en daarom is het ook voor U de remedie om weer helemaal de oude te worden, vief en fit en vrij van ptjn. Vraag Kruschen Salts bij Uw Apotheker of Drogist VEE MARKTBERICHT Aanvoer totaal 2534. Vette koelen en ossen 300; gebrulks- tee 676; graskalveren 45; nuchtere kalveren 296; biggen 477; veulens 60; paarden 179; schapen 371; bok ken en gelten 130. Prijzen kalfkoeien 670570400; melkkoeien 670570—400; vare- koeien 500400325; vaarzen 450 350—225; pinken 350—250—200; gras- kalveren 15010070; biggen 40 30—20. Kalf- en melkkoeien aanvoer als vorige week, handel Stil, prijzen met moeite te handhaven; varekoeien aanvoer iets ruimer, handel redelijk, prijshoudend; vaarzen en pinken aanvoer gewoon, handel zeer stil, pry'zen onveranderd; graskalveren aanvoer klein, handel stroef, prij zen als vorige week; biggen aanvoer iets ruimer handel kalm, prijzen vooral met hoger. De Flamingo's te Rotterdam Zaterdagmiddag om 2 uur zal een vertegenwoordigend cricket-elftal van Rotterdamse en Schiedamse eerste klussers op het terrein van Sparta een cdstrijd spelen tegen de Flamingos, NAAK schatting 1100 kruideniers uit Rotterdam en omgeving wa ren gistermiddag in Odeon bijeen, om hun party mee te zingen in de grote prijzen- en lonen- te laagzang, die allerwegen in Nederland door de middenstand wordt aangeheven. Het zou een waardige manifesta tie worden altlus luidde de aan kondiging geen staking- of pro testvergadering, des kruideniers on waardig, maar alle sprekers waren het er over eens, dat de maat vol was, zelf dat de emmer aan 't over lopen was. De heer P. v. d. Linde, directeur van de C.C.G.V. „Entrabé" UA. sprak over de noodtoestand in 't kruideniersbedriji Volgens de over heid zei hij zou de distributie via de detailhandel veel efficiënter veel goedkoper kunnen gaan. Hier tegen voerde hij aan, dat bijv. de distributie van koffie de omzet slechts 1/3 is van die van 1038— 1939; geen wonder dat efficiënte be drijfsvoering voor de detailhandel een onmogelijkheid is. De overheid wil de distributie zo lang mogelijk handhaven, de handel moet er op aandringen bepaalde ar tikelen vrij te geven, bijv. jam, waarvan thans een onverkoopbare voorraad van 2000 ton bij de winke liers ligt. Distributie moet zo snel mogelijk verdwijnen: bet is beknotting van de vxijheid, die men ook in andere lan den terugwenst. En waar die vrij heid groter is, in België en Zwit serland is ook de economische toe stand beter! Onze voornaamste grieven zijn te gen het beperkte assortiment en de veel te lage winstmarges, waar bo vendien nog omzetbelasting in is gecalculeerd. Dat 13 een onredelijk offer, want tenslotte moet omzetbe lasting door de consument gedragen worden. De lonen en sociale lasten zijn gestegen de distributie eist veel extra-werk en het Is dan ook niet verwonderlijk, dat zoveel bedrijven te koop worden aangeboden en dat in dit laatste halfjaar door kleine middenstanders meer credïet is ge vraagd, dan anders in één heel slecht jaar. Spreker stelde als minimum-eis een winstmarge van 20 Als deze daarentegen nog verder verlaagd zou worden, zouden onverantwoordelij ke dingen kunnen gaan gebeuren. Uit ongeveer 't zelfde vaatje tapte de heer B. E. J. Peet, directeur van het vrijwillig filiaal bedrijf V.I.V.O., die vaststelde, dat de factoren, die het lage winstcijfer bepalen, buiten de macht van de kruidenier liggen. Hy laakte de geleide econom'e en zei dat de winkelier ten minste recht heeft op een sociaal mlnfmmn en dat dit in vele goed gelelde bedrij ven niet eens bereikt wordt, Daar verdient men niet genoeg, om de bonnen te kunnen besteden. Hij spoorde z'n gehoor aan zich nauw aan één te sluiten In een hech te organisatie en zich aan te gor den tot een zware, langdurige strijd. Aan 't slot van de vergadering werd een motie met de strekking van bet besprokene aangenomen, die aan de minister-president, de minis ters Mansholt, Huysmans en Lief- tinck en aan prof. Brouwers, dir. generaal voor de prijzen, ter hand gesteld zou worden. Te Wageningen begon Maandag de 12c Landbouwweek welke duurt tot Vrijdag a.s. Voorafging een bui tenger one vergadering %-an de Ne derlandse Algemene keuringsdienst voor Landbouwzaden en Aardap- pelpootgocd, ter herdenking van het 5-jarig bestaan. Dc voorzitter vi.n de N.A.K., de heer R. \V. Janssen tc Roozendaal begon zijn rede met te herinneren aan de oprichting van de N.A.K. in 1932, De N.A.K. heeft aldus spre ker, gedurende de oorlog geen en kele concessie gedaan. Het kwekers- besluit is ongewijzigd gebleven. Ne derland is het enige land waar ge poogd is wettelijk erkenning te ver krijgen van het werk der kwekers. Spr. gaf enkele cijfers ter ü- lustrering van de vooruitgang van de N.A.K, Aan de veldkeuring na men in 1933 deel 24830 ha., w.o. 17923 ha, aardappelen, in 1947 128237 h. w.o. 52524 ha. aardappe len. De keuring van andere gewas sen dan aardappelen neemt geleide lijk toe. Wat de geplombeerde hoe veelheden aardappelen betreft, deze waren in 1932: 145 milliocn kg., in 1947 naar schatting 450 millioen kg. Voor dc toekomst wenste spr. uitbreiding van het kwekcrsbesluit, zodat ons land zichzelf kan voorzien in de behoefte aan zaaizaad cn kan exporteren. Hierna werd nog do> verschillenden het woord gevoerd. De voorzitter van het Nederlands Genootschap voor Landbouwweten schap, prof. dr. ir. S. J. Wellensick, opende hierna de 12e Nederlandse Landbouwweek. Spreker wees op de voorgenomen reorganisatie van het Landbouwkundig tijdschrift, dat voornamelijk gewijd zal worden aan het publiceren van samenvattende overzichten, dusdanig geschreven, dat ook niet-specialisten ze kunnen lezen. Het streven is al te ver door gevoerde specialisatie te voorkomen. Nadat spr. nog een en ander had medegedeeld uit d: geschiedenis der [andbouwweken, verklaarde hij de 12e landbouwweek geopend en droeg hij de leiding over aan de voorz. prof. ir. W. J. Dei viz. Ir. J. A. van Hogen Escb sprak hierna over: „Actuele problemen rond de poot aardappel", In ver schillende landen begint men zich meer cn meer toe te leggen op de productie van kwaliteitsartikelen met het doel deze te exporteren ter verkrijging van de benodigde devie zen. Ernstige concurrenten voor ons land zijn momenteel Denemarken, Engeland (Schotland en Ierland), Tsjecho-Slowakije en Canada. Ver schillende importlanden als Frank rijk, België, Luxemburg, Zwitser land en Spanje leggen zich meer en meer toe op eigen teelt van goedge keurd pootgoed om zich minder af hankelijk te maken van. invoer. Hierna besprak ir. van Hogen Esch over de bewaring vaa pootgoed, de kwestie van klei- en zandpootgoed en nieuwe aardappelrassen in het buitenland. Coehet tussen de lijnen (Van onze speciale verslaggever) De sterkste Nederlandse spelers zün nog met slaags geweest met de buitenlandse, doch m de ontmoe tingen van (lezen raet de Neder landse middenklasse zyn zij over alle linies zegevierend gebleven. Van de zestien dames, die nu de derde ronde hebben bereikt, zyn er slechts vier Nederlandsen. Toen de monstreerden de Amerikaanse en de Zuid-Afrikaanse nog lang hun grote spelkracht niet. Mej. Hart deed het op haar slofjes tegen mej. Hermsen, ging zelden naar voren en liet de verdere slagen rustig gaan. Als zfj wilde maakte zij het punt met brede spreiding van haar drives. Mevr, Todd had hot even- mm moeiiyk tegen de zo goed ver dedigende mej. Grosveld en mevr. Koch, gevreesd om haar taaiheid, werd snel uitgespeeld door mevr. Bolton (Austr.). Met elke ronde zal het nu interessanter worden. In het heren enkelspel bleek Cochet nog veel van de oude virtuo siteit behouden te hebben. De Zuid- Afrikanen. wonnen onbedreigd. Al leen de Amsterdammer Lissauer maakte het een der Brits-Indiërs moeiiyk (Man Hohan). Ook hier komen nu geleidelijk steeds inter essanter partijen in zicht. Rinkel heeft zich uit het enkel spel moeten terugtrekken omdat hij niet tijdig aanwezig kon zijn. En kelspel is echter zijn sterkste punt niet Door regenbuien kon het pro gramma lang niet afgewerkt wor den. Tot de dubbels kwam men niet toe. De voornaamste uitslagen waren: Heren enkelspel 2e ronde: Cochet slaat Coelst 61, 60; Sturgess (Z.A.) si. Smolders 6—1 6—1; Van Herwijnen si. Christiansen (Den.) 61, 6—2; Storm si. Simpson (Austr.) 6—0, 64; Fannin (Z.A) slaat Dehnert 6—1, 62; Borren si. Zalzal (Eng.) 6—2, 86; Najar (Keg.) sl. Fa bi us 6—2, 62; Har per (Austr.) sl. MarïnkeUe 62, 62; Moreau sl. Schoorel 61, 6—2; Gremiïlet ,(Fr.) sl. H. Ber- nink 6—4, 6—0; Wiegers slaat Brandt(Den.) 5, 6—4; Bose (Ind.) slaat Drijver 60, 6—-0. Der- Annr de ronde Man Hohan (Ind-) slaat Lissauer 7—5, 7—5. Dames enkelspel eerste ronde: mevr. Mc Kelvle (Eng.) sl. mej. Vliet 62, 6—0; mej. Butler (Ara.) sl. mej. Honig 6—0, 75. Tweede ronde: mej. Hart (Am.) sl. mej. Hermsen 64, 6—2; mevr. Hopman sl. mevr. V. Czemicki 62, 60; mej. v. d. Wal sl. mevr Goossens 75, 60; mevr. Summers (Z.A) sl. mej. Herfkens 6—0, 6—0; mevr, Carris (Eng.) sl. mej. A. Voren kamp 6—1, 6—1; mevr. Bossi (It.) sl. mej. Eggersman 75, 62; mevr. Bolton (Austr.) sl. mevr. Koch 61, 6—0mevr. Claude (Fr.) slaat mej. v. Iaebergen 61, 62; mevr. Muller (Z.A.) sl. mej. Jolles 64. 6—2; mevr. Todd (Am.) sl. mej. Grosveld 6—1, 6—0; mei. Couquerque sl. mej. Kiek 6—0, 26, (Ingezonden Mededeling). RESTAURANT Cootslnge f 108 Tel 21760-25760 ROTTER DAM Vrijdag 11 Juli a.s. serveren wij alléén Lunch Daarna wordt da zaak ge restaureerd. Wij hopen Zater dag 12 Juli (12 uur v. m.) gereed te rijn U wederom te mogen ontvangen. De Directie. 60; mej. Kormoczy (Hong.) mej. v. d. Torre 62, 61. TUINKALENDER Ingezonden Mededeling/. „Geacht publiek, sprak een gooch'laar te Rhenen. deze hoed Is er eentfe als gene, Tc haal er uit ln een wip - let U Opt een flea TIP." 't Publiek riep: „Mag 'k die hoed van U lenen?" Inz. de Hr A. N. te A'dam ontv. ee* fl. Tip. WOENSDAG 9 JVhl. - Boeren- kool gevoelt zich op iedere grond soort - thuis. Zowel c). de lichte zandgronden als op stugge klei en op de zwarte, vochtige veengron den kan ze worden geteeld. In dit opzicht is ze niet bepaald kieskeu rig. Ze kan nog tot begin Augus tus worden geplant en big ft tot laat in hei najaar doorgroeien. Het voornaamste is echtvdat ze een zeer gewaardeerde wintergroente levert, die van November tot Maart kan worden geoogst. Zfj is boven dien een der sterkste groenteplan- ten. Om deze redenen is de boeren kool uitermate geschikt voor na- teelt. Ondanks haar weinig eisend karakter is boerenkool toch dank baar voor wat mest. Stikstofmest of volledige korrelmest kan de groei wél versterken, SL. dost» 471. Het mengsel van Plukkic Buksjek deed vreemde dingen, de- wolken die uit het pannetje opstegen schit terden in alle kleuren van de regenboog en voor we een paar meter verder waren klonk er een daverende knal. Even hing er een dichte mist, toen die nevel op trok en we alle drie een poosje gehoest hadden bleek er een onverwacht resultaat grinnikte Daan: „Kijk eens, PJukkie is geen neger meer. hij ziet hele maal wit." .Oef," stamelde Plukkie verwonderd: „En jullie nou uitzien als mijn broertjes uit oerwoud. Jullie nu zwart van vel, net als nikkers, hthil'* Het was een mal geval, maar gelukkig bleek die kleurwisseling niet voor goed te zijn. Daan en ik konden het roet mak kelijk van onze gezichten wrijven en het witte op Plukkie's hoofd ging er met een paar halen van een zakdoek net zo snel af. Plukkie liep naar zijn meng pannetje en keek wat et; na de ontploffing van zijn wonderkruid overgebleven was. „Ah." riep hij: „Knal hoorde bij menging. Nu is draakje oké, zijn nu klaar om door Katoentje inge slikt te worden. Zo, ik'gieten over in dit fies en als zij dit drinken, zij altijd lief kind zijn. Hebben ikke zeer knap en pienter gedaan, Plukkie erg veel be roemd mengdokter, zitten boel hersens in schoensmeer- hoofd, hoeral" Tja, we keken alle drie erg blij, met dit drankje konden we nu Ka trientje van haar kattig heid genezen! Maar Plukkie had te hard en te vroeg gejuicht. Katrientje, die op een verdekte plaats alles gezien en gehoord had richtte een katapult een steen suisde door de lucht en knalde het glazen .buisje met het kostelijke mengsel stuk! „Oeieoei!" Jam merde Plukkie verschrikt: „Duur drankic foetsie alle werkens voor nietes geweestll" WOENSDAG 9 JULI Avondprogramma HILVERSUM H: 19.15 Nieuws uit Indonesië. 19.30 „Ons leven, en ons geloof". 20.00 Nieuws, 20.05 Dingen van de dag. 20.15 Residen tie-orkest. 21.15 De man die zyn eigen moordenaar was. Hoorspel. 21.55 „The Ramblers". 22.30 Viool en piano. 22.45 Sport: Voetballen, 23.00 Nieuws. HILVERSUM I; 19,00 Nieuws. 19.30 Het actueel geluid. 20.00 Nieuws. 20.05 Programma-proloog. 20.15 Bondsdag Oranjeverenigin gen. 21.15 „Feestelijke klanken". 22.00 Zwitserse organist. 22.30 Nieuws. 23.00 Klassiek avondcon cert. DONDERDAG 10 JULI Ochtend- en middagprogramma HILVERSUM LI: 7.00 Nieuws. 7.15 Gymnastiek. 7.30 „Ochtend- rbythme". 8.00 Nieuws. 8.45 Sym phonic in Es gr. L op. 82. 9.15 Mor genwijding. 9.35 „Arbeidsvitami nen". 10-30 Van vrouw tot vrouw. 11.20 Zang en piano, 11.50 Franz Liszt concert 12.30 In 't spionnetje. 13.QQ Nieuws. 13.15 Hongaarse mu ziek. 14.00 De vrouw binnen en bui ten haar huis. 14,20 De kwintetspe lers. 15.00 „Voor zieken en gezon den". 16.00 „U kunt het geloven of niet". 16.05 „Reprises". 17.00 Ka- leidoscoop. 17.20 De vacantie komt in zicht! 17.50 Rhk over zee, 18.00 Nieuws. 18,15 „The Skymasters". 18.45 Sportpraatje. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws. 7.45 Gram.muz. 8.00 Nieuw». 8.30 Hoogmis. 10.15 Morgendienst. ÏÖ.4Ö el. 11.45 Familieberichten. A&nrekomra schepen te Rotterdam S Juli Gainesville Victory, New York Niev. Goudnaan. Lekhaven, stukgoed; Berom- bang. Londen Wagenborg Maassluis, le dig; Neaera, Curacao Van Ommeren Pernis, olie; Bayeux, San Francisco Remus boet 5, stukgoed: Wilke, Le ningrad Van. Uden Merwehaven. stuk goed, Bonaire. Calcutta Hol). Brits In- diehjn IJselhaven. stukgoed; Mecklen burg, Harwich Boek van Holland; Am» stel dijk, Vancouver H.A.L. Rijnhaven, stukgoed. 9 Juli Zeeland, Londen Lijnzaad Binnenha ven. suiker; Duivelan^, Oskarsbaran Maunts Dordrecht, hout; Coolhaven, Helsingfors Müller Merwehaven, stuk goed; Prague. Harwich Hoek van Hol land; Antwerp. Harwich, Hoek van Holland; Sheringham, Harwich Hudig Pieters-. Lekhaven, stukgoed; Beaso Boston Line Wagenborg Maassluis, le dig; Authony Leeuwenhoek. Basrah Hou. Bnts-Indiëüjn Lekhaven, stuk goed; Delitdijk. Vancouver H.AL. Schlehaven. stukgoed; Empire Wans- beek, Harwich Hoek van Holland; Con- gostroora, A'dam Ruys Waalhaven, ledig. Vertrokken schepen 8 JuU Norden, Malmo via A'dam; Sveadrott, Antwerpen; Snofrid, Antwerpen. Vin- ga, Golf van Mexico; Nettie, Emden; £>epa, Londen; Zacapa, New York; Melrose Abbey. Hull, Duxwaxd, Leith; Loanda, Londen; Empire Parkeston, Harwich; Arnhem. Harwich. 9 Jull Ekerheim, Haugesund; BullfirAh, Londen. Wind Zuidwest, stijve bries, matige zee, buiig. SCHEEPSBE WEGINGEN :etropole-ork. 13.00 Nieuws, 'elk boek? 13.25 Metropole orkest. 13.45 Vrouwen varia. 14.00 13.20 Welk ipole-o boek? Cinderella-ensemble. 14.40 Voor de vrouw. 15.00 Clarinet-recital. 15.30 Engels programma. 16.00 Bijbelle zing. 16.45 Franse pianiste. 17.15 Kamerorkest, 18.00 Zangrecital. 18.30 Strijdkrachten. Aardijk, vertrekt 19 van Baltimore aar R'dam; Aletta, 1 te Pladjoe; Adin- a. l van Pladjoe naar Mirl, Biervliet, 8 van Manchester naar Amaryport: Bintang, 3 van Singapore naar R'dam; Brant County, 5 van Que bec naar R'dam; Brastagl, 4 van Fe- nang naar Singapore. Creighton Victory. 17 van New York te Raam verwacht, Coryda, 6 te Aba- danClio, S van Cristobal naar La Guayra; Cirrus (wecrschip), 1 van Hampton Roads naar R'dam. Djtrak, 5 te Bombay. Emanuel, 8 te Bergkvara in lading oor R'dam; Euterpe, 13 van Lissabon te R'dam verwacht Glashaven, 7 te Malmo. Hedel. 6 van Quebec naar Antwer pen en R'dam; Hellenic, 8 van Balti more te Antwerpen; Hemland,. 5 van Port Said naar R'dam. Ino. 5 te Vera Cruz. Jupiter (Muller), 6 te Londen. Kolbergen, pass. 8 Gibraltar naar Nederland: Kina, van Oost-Azië naar R'dam, 4 te Casablanca; Kralendijk, 4 te Barbados. Leuvehaven. 7 van Gothenburg naar K'dam; La Ferla. 1 van R'dam ts Nor folk. Manto, 5 van Vera Cruz te Tamplco. Norwalk Victory, 0 van Antwerpen naar R'dam; Nassauhaven, pass. 7 Hol- tenau naar Dordrecht; Notos, 5 te Crls- tohtï. Omlandla, 7 van Leixoes naar Lis sabon. Paula, 2 van Mui; Pericles. 5 van Coquimbo -naar Valparaiso. Rolf. 5 van Kopenhagen, heeft aldaar op 6 dezer de schroefas gebroken; Ro bert Maersk, 8 van Philadelphia to Antwerpen. Saidja. 7 te Mirl; Sigvard, 9 van Ystad te R'dam verwacht; Sirius, 9 van Bergen te R'dam verwacht; Socrates, 5 te Montevideo; Stad Arnhem, pass. 8 Dungeness naar Huelva. Twee Gebroeders (Damhof), 7 van Hamina naar Dordrecht; Tjipondok, 4 te Montevideo. Union Victory, 13 van New York to R'dam verwacht. Vingaren, 4 van Freetown naar B'dam. vaarwaterdiepten Pannerden—I Jsselkop 2.35; IJssel- kopMalb. Haven 2.05; Malb. ^Haven- Wijk bij Duurst. 1.70; Wlik bij Duurst.— Vreeswijk 1.80; UsselkopDoesburg 1.90; DoesburgZutphen 2.10: Zutphen Deventer 210; Deventer—Katerveer 2.25; Waterh. bij Arnhem 7.07; Wester voort—Pey 7.71; minste waterdiepte Waal Keulen 0.93 6. SCHIEDAM GEMEENTE SCHIEDAM. Ter Secretarie der Gemeente SCHIEDAM kunnea wor den geplaatst (UX.O. diploma vereist) en Salaris naar leeftijd ea bekwaamheid. Eigenhandig geschreven sollicitaties te zenden aan de Burgemeester van Schiedam vóór 14;Juli a,s_ 1 N.V, W. A. HOEK's Machine- en Zuurstof fabriek HAVENSTRAAT 19 SCHIEDAM VRAAGT: JONGSTE BEDIENDE en JONGEDAME VOOR LICHTE KAHTOORWERKZAAMHEDEfr. Sollicitaties met volL inlichtingen uitsluitend schriftelijk. Te koop, kïnderlcdikantjc. Kroos, Eendr.str. 42. Aangeboden: Zcllkano, com pleet met tuig en licht mo torrijwiel. zonder banden (28x1%). Tïelman, Oem- straat 11 a. Nette werkster b.z.a. uog enkele dagen vrij. Br, no. 5. 1972 bui. van dit blad.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1947 | | pagina 2