C STADSNIEUWS Wie hengelt er mee? „Slag om Wijehen" heeft zijn tol geëist witte -uit S OLIDOX Woningbouw in de Klein Babbers- polder Ook woningbouw in Nieuw-Mathenesse Rottemams ,ring-reuzen' trainen Tweede Parool-hengelwedstrijd in de Schie Grote stedelijke hengelwedstrijd op Zondag 3 Augustus Intekenbiljet „Halen zumme 't: AGENDA Vlaardingen Achter een glimlach prachtig witte tanden. Radio-programma SCHEEPVAART WEGENSVACANTIE GESLOTEN 2 Vrijdag 25 Juli 1947, B. en "W. s:ellen de raad voor te besiuiten tot dc bouw \an 21S wo- ning^ii sn de Klein Babberïpolder, naby de Vlaara mgerdyk. Een groep bouwondernemers, op tredende onder de naam „Bouwbu reau Schiedam", zal by goedkeuring door de raad, twee percelen bouw grond. resp. 1923 mZ en 408? ml groot, gelegen >n Kieuw-Mathenesse, aankopen voor de bouw van ecu flatgebouw, waarin gclnkvloers zul len worden ondergebracht een be drijfsruimte met daarboven drie ver diep ngen woon Uu izen Aan do goedkeuring is door B. en V, dc voorwaarde verbonden, dat het gebouw binnen twee jaar zal xnocien zyn voltooid. Huishoud- cn Industrie school voor Schiedam en omstreken Bevorderd werden tot de 2de klas Kuip in de Huishouding 4 leerlin gen (s leerlingen voonv. bev. itot de 2de klas Naaister 15 leerlingen (1 leerling voonv. bev.); tot de 2de klas Voorbereidend Onderwijs 151 leerlingen (41 leerl. voorw. bev., 34 leerl. niet bev.). Ge tuigschrift Kmderverzorgster A. v. Ekelenburg, Vlaard.; M, W. Karmscn, Vlaard.; A. M. v. Heere. Vlaard.; A. v. Koov M. v. Kra lingen. Maassl.; G. Kramer. Vlaard.; G. v. Leeuwen. Vlaard.; I. de Ligt. Vlaard.; J. v. d. Lindo C. A. E. Oudshoorn, Vlaard X. Oversluizen, Vlaard.; E. A. Smit, Vlaard.: C. v. d. Vel. Vlaard. Voor het 1ste gedeelte van het examen voor de Centrale Raad van Kmderuitzeodmg slaagden de vol gende leerlingen: G. v. Leeuwen, Vlaard.; J. v. d. Linde T. Marcus. JlaassL: C. v. d. "Wel, Vlaard. Getuigschrift Hulp in de Huis houding: A. Akkerman P. Berg werf. vlaard.; J. Kooimans, vlaard.: A. V. d. Kooy, Vlaard.; J. v. d. Kuij. Vlaard.; "J. v. d. Wel, Vlaard.; KL H. de Winter J. T. Zonneveld, Vlaard.; C. de Bruin J. H. Fok, R'dam; P. N. v. Hou- selt M, E. Prins M. Schmpe- rus j. Swalf, Vlaard.; E. J. v. XJden. Pemis; X. J- W. Wessels 2 leerlingen herexamen met Kerst mis. Getuigschrift Naaister: A. Assen- delxt, Vlaard.; G. A- v. d. Beek B. Bonman. Vlaard.; P. v. Est M. Gleijm M. H. v. Hoek A. W. v. d. Hof A- v. d. Horst D. Jartsson J. Kooning, Vlaard.; A A. Komaat Vlaard.: M. F. Lips D. v. Jiastrigt, Vlaard.; A. C. Meulstëe S. Mojel J. de Pa ter, Vlaard.; A. Faul P. Roest, Vlaard.; F. Schaper, Vlaard.; C. Vader, Vlaard.: M. A. Vermeulen H- Vreugdenhil, Vlaard. Getuigschrift Costuumnaaister: N. H. v. Dijk, Vlaard.A. J. Fial L. Muijsson 1 leerling herexamen met Kerstmis: 1 leerl afgewezen. Getuigschrift Voorbereidend On derwijs: I. J. de Boer, Hoek v. Holl.; A. A. Buitelaar, Maassl,; M. v. d. Does, Maassl.; R. C. v. Dongen, Maassl.; J. v. d. Hoeven, Vlaard.; V/. IX v. d. Hout, Maassl.: A. Kan, Maassl.; M. J. Kappers, Vlaard.; L. C. Molenaar, Maassl.; J. M. Radder, Hoek v. Holl.; T. Soeteman, Maas sluis: X. v. Straten, Maassl,; 3. H. v. Tongeren. Maassl.; A. M. Ver- brugge. Maassl.; M. A. Weltevre den, Maassl.; B. Vcrmeyden, R'darn: J. v. d. Berg, Vlaard.; G. Borsboom, Vlaard.; W. Dekker, Vlaard.: 3- Dykshoorn, Vlaard.; A. v. *t Hof, Vlaard.; K. Jongenus. Vlaard.: A. Kruik, Vlaard.; J. C. Mostert, Vlrd.; M. O mme r mg, Vlaard.: P. G. Stolk, Vlaard-; E. Verloop, Vlaard J. M. Warners, Vlaard.; A. Westermait, Vlaard.; E. v. d. Wmdt, Vlaard.; X. v. d. Lely, Vlrd.; C. Brokken A. de Brum J. v. Enk JI. J. v. JEijk E. C. W. G. Fredriks M. J. v. Santen L. A. Snel J, G. v. d. Spek M. Veenman R. M. Bochoven M, D, Berm, R'darn; X. v. Hofwegen M. J. Klein E. G. H. v. tj. Laan E. A. Louis J. a. Xoordiik H. Verhoeckx R. C. van Wagtendonk G. J. Woord M. v. Pelt*; A. XL Prins M. Struyk \V„ C. Ver kerk E. A. J. v. Wensem A. T. Bakker, Vlaard-; XL Knoop, Vlrd.; J. Korpershoek. Vlrd,; W. C. Nau- roks. vlaard.; S. Verhoeven, Vlrd.; D. Wijnhorst, Vlrd,; T. Kool, Over- schie; A. Mosterd, Vlaard.; C. 2VL Oprei, Vlaard.; M. Sluimer. Vlrd.; G. C. Vreugdenïl, Vlaard.; C, Wied- mann. Vlrd.; P. v. d. Windt, Vlrd.: M. Zonneveld. Vlaard.; M. X v. d. Berg A. Esbach; j. Groeneweg; K. Hamerslag; H. A. v. Heest; H. Heinebaï; P. A. Hormann; J. J. v, Kampen; C. C. Kuijpers: P. Meij- ers; F. J. Nieuws traten; J2. Rijntak der; M. Stam: K. Sluijters; C.'M. L. Zuidgeest; A. J. Aalbers; A. M. v. Es: J. C. Feelders: A. P. Ippel: M. H. v. Luijn; J, C- Xoyons: M, A, v. Pelt; M- v. Roon; A, Scharloo; C. T. Scheele; N. Tanis; J. Verwaal: H. Vink; G. v. Wingerden; H. W. Ballyns; A. Keldermans; C. Koning; C. M. v. Meer; M. H. Muysson; W. A. Olczak; C. P. Potters; C. Struijk; K. S. Vaandrager; S. v. Vliet M. A. Berm, Rotterdam. 19 leerlingen werden afgewezen. De met gemerkte namen komen uit Schiedam. Plantage-concert en aubade Zondagavond acht uur concerteert het barmoniegezelschap „Oefening baart Kunst", in de Plantage. Uit gevoerd wordt het volgende pro gramma: Excelsior mars. W. Seythof; Ouver ture .Raymond", A. Thomas, arr. L- Mayeur; ..The Wedding Dance", wals. P. Lmcke; Fantasie o/d Opera At ilia", G. Verdi, arr. A. J. Roe ien: „Loreley-Paraphrase", J. Nes- vadba, arr. A. Par low, „Aubade Priotanière". P. Lacombe. arr. G. Wettge; Fantasie-Selection „Prin- cesse Czardas", E. Kalmann, arr. G. Corroyez; Klankfestijn, mars, F. Hannush, arr. P, 3". Molenaar. Ter gelegenheid van het 40-jarig huwelijksfeest van de penningmees ter van O.B.K., de heer J, v. d. Hoek, brengt het muziekcorps Zaterdag avond half acht in de van Marum- straat een serenade. Succes voor O.B.K. Aan het harmonie gezelschap „Oefening baart Kunst", zal op 9 Augustus de eer te beurt vallen, als een der beste harmoniegezelschap- pen te Klaaswaal het muziekfeest al daar met een concert te komen be sluiten. Woningrail Zij die zich in een andere gemeen te wiilen vestigen en hier over een woning beschikken, kunnen zich wenden tot het Bureau Huisvesting hier ter stede (Nieuwstraat 12). Er z&l dan. worden medegewerkt om een ruil van woningen tot stand te brengen. INSCHRIJVING IS TOT 30 JULI OPENGESTELD Voor de Schiedamse hengelaars organiseert het dagblad „De Schie dammer", evenals vorig jaar, in samenwerking met het Centraal Nederlands Hengelaarsverbond, afdeling Schiedam, een in de Schie, nabij „De Kandelaar". Deelnemen hieraan kunnen zo wel verenigingen 3ls Individuele hengelaars. Men behoeft hiervoor geen abormé te van „De Schiedammer". Getuige het grote suc ces van de wedstrijd van het vorige jaar, zal ook ditmaal de belang stelling van de zijde der Schiedamse vissers zeker zeer groot zijn. De hoogste prijs is ook nn weer de Paroo I-w isselbeker, die sinds vorig jaar in het bezit is van „De Amateur". Naast de wisselbeker zyn er nog twee corpsprijzen beschikbaar, t.w. een lauwerkrans en een plaquette. De eerste vier prijzen voor alleen staande hengelaars zullen bestaan uit een 30-delig fraai geslepen glas- stel, een nikkeien rooksiandaard, een eikenhouten tijdschriften- en conranfenstandaard, een schepnet met stok en leefnet. De vele andere prijzen, die 3an deze wedstrijd zijn verbonden zullen wij nog nader bekend maken. Gevist zal worden volgens onderstaand reglement, terwijl ieder zich zal moeten onderwerpen aan de voorschriften der wedstrijd leiding. REGLEMENT De inschrijving is opengesteld voor verenigingen en alleenstaande hengelaars. Elke vereniging kan met een corps van tien hengelaars uitkomen. Er wordt alleen gevist naar maatvis met aardappel of deeg. Maden, bloedwermen of ander aas is niet toegestaan. Grondel en alfs zyn maatvis, tenvyi alle uitvis telt. Baars, snoek, paling en stekel komen niet in aanmerking. Gevist wordt in twee series van ee» uur, van 80 en van 9.15 tot 10.15, corpsen en alleenstaande vissers tegelijk. De inschrijving van deelnemers kan iot 30 Jall geschieden bij onderstaande adressen: „De Amateur," H. Maas, Grofhaan 107. „Het Baarsje", W. Esbach, Goereesestraaf 23. „De ZÜvervoorn". H. J. Kult, Galileïstraat 63b. „Het Kleine Bliekje," J, Zagwjjn, Pr. Fr. Hendrik6tr. 20a. „De Alter", A. J. Bokkum, Spinhuispad li, „Het Voorntje", M. Schwagerman, Stationsstraat 50a. „De Fint". C. van Lint, Broersvest 123, C.N.H.V., J. Zuidgeest, Riddericerksestraat 35. En voorts hij 't kantoor van „De Schiedammer". Lange Haven 141. Het Inschrijfgeld bedraagt f 0.25. De loting vindt plaats op 30 Jnli, 's avonds 8 uur. in café Eureka, hoek Brouwerstraat, waar ook op de avond van de wedstrijd de prijs uitreiking plaats vindt. Ondergetekende Straat Leeftijd Dame o< heer: geeft zich hiermede op als deelnemer (ster) aan de GROTE STEDE LIJKE HENGELWEDSTRIJD van „De Schiedammer" en verplicht rich, zich te houden aan de voorschriften van de wedstrijdleiding- (Handtekening) S'r- BovenBeb van Klaveren bereidt zich onder het alziend oog van Theo Huizemar voor op de grote strijd tegen Luc van Dam. Een training in de open lucht, waaraan deelne men (v.Ln.r.) Piet Diessen, Beb van KlaverenJob Roos en Jan de .Bruin. Onder: De titelhouder, Luc van Dam, zal zich niet onbetuigd laten, t m in vorm te komen laat ook hij de laatste dagen voor 10 Augustus het springtouwtje nauwe lijks rust. Vierdaagse-derde dag Het was te verwachten. De „slag om Wyeben", die Woensdag door de byna zevenduizend Vierdagers werd geleverd, heeft zijn tol geëist. De gelederen werden danig gedund, zodat Donderdag slechts 6299 deelnemers Nijmegen verlieten voor het parcours door de prachtige omgeving van. dc Plasmoicn, Groesbeek en Berg en Dal. van ruim zeven kilometer afgelegd. Hoever dit met de vierdaagse sport in overeenstemming te brengen is, laten we in het midden, maar zeker was het, dat deze snelle tippelaars een vooruitziende blik hadden. Want toen wij om tien uur in de Piasmo len arriveerden, zaten zij reeds rustig in Groesbeek een kopje koffie te slurpen. De zon kwam toen reeds door en het zware, doch prachtige traject ove: de uitlopers van het Reïehswald, hadden zij reeds achter de rug. De anderen kegen het zwaar te verantwoorden. Maar noch de ver zengende hitte, noch de zanderige bospaden, konden de stemming meer bederven. 53 Wier. echter gedacht had, dat de „moordende" tweede dag, bij de smo rende hitte, deprimerend had ge werkt op de deelnemers, bemerkte al spoedig dat hij zich schromelijk vergist had. Want in haast nog opger wekter stemming dan Woensdag, be gonnen de 6300 overgeblevenen de derde dag. In de vroege ochtend was het ideaal wandelweer. De Bilt had dit keer gelijk gekregen. Het was inder daad minder warm en de lopers, in het besef dat elke kilometer meer, bij deze verrukkelijke temperatuur gelopen, 's middags vermoedelijk dubbel zou tellen, zetten er onmid dellijk een behoorlijk tempo in. Toen wij dan ook om kwart voor zeven in Overasselt aan de controleurs vertel den, dat reeds de eerste twee indi- viduelen waren gepasseerd, was het enige wat wij ten antwoordt kregen: „Hoe bestaat het. Dat is onmogelijk". Deze beide beren hadden deze eerste 15 km. met een gemiddelde snelheid Concert: 26 Juli, Grote kerk, 3 uur: Or gelbespeling door Jacq. P. Bek kers, mm.v. Mej. A. Siebrecht en Joh. van Oosten. Tone* l 26 Juli, Volksgebouw, 8 uur: Kunst en Strijd uit Assen, met „Tot wederdienst bereid". Tentoonstelling: 26 en 27 Juli, Powerhall Gusto, Maasdijk 5, 1218 en 10—18 uur: Expositie Gusto-sehildersver. „Beati". Films: Passage-ibeater. Da. 2, 6.45 en 9.15 uur: Zo, 1.45, 4.15, 6.45 en 9.15 uur: Nice girl, met Deanne Durbin. (Toeg- elke leeft.) Op het toneel Trio Dolhany. Monopole: Da. 2, 7 en 9 uur. Za. 2. 5, 7. en 9 uur. Zo. 3. 5. 7 en 9 uur: Merijntje Gijzens Jeugd. (Toeg. 14 j.). Feestavonden: 26 Juli, R.K, Volksbond, 8 uur: Feestavond personeelsver. Rott Droogd. My. distributee-agenda Zaterdag zullen, in het distributie- bureau, Broersvest 95, van 912.30 nieuwe bonkaarten worden uitge reikt aan hen wier achternaam be gint met de letters Sta t.m. Stee. Stamkaarten en bonkaarten, waar aan zich dc inwisselingsbonnen 707 bevinden meebrengen. Ingevulde aanvraagformulieren voor rijwielbanden, kunnen die dag worden ingeleverd door de letters He fcm.. J. Halen zumme't" riep een troep Bosschenaren ons toe en een kleine opwekking van een radiowagen was voldoende om de leider van de Rot terdamse Tramharmonie, nieuwe kracht te geven. En gehaald hebben ze het. Ook nu waren er natuurlijk uitvallers, maar het waren er maar 38. Want met de vierde, de „feestdag" in het vooruitzicht, dacht niemand meer aan opgeven, of ze moesten al helemaal niet meer kunnen. Zo kon Groesbeek weer op ouderwetse wijze de lange sliert van lopers begroeten en het werd hier en door de straten van Nijmegen een ware zegetocht, welke iets groots belooft voor de dag van heden. Moge de organisatie van deze Vier daagse over het algemeen wel in or de zijn, toch valt er nog heel wat te verbeteren. Administratief klopt het wel, maar zo gauw de deelnemers des morgens hun ccratrölekaart in ontvangst genomen hebben worden zij geheel aan hun lot overgelaten. Behalve bij een enkele tussentijdse controle, kijken de organisatoren niet naar hen om. Aan de verzorging wordt niets gedaan. Hiervan onder vinden de indivudele lopers het meeste nadeel. De groepen beschik ken over het algemeen, wel over een ploeg, die hen overal volgt en ver zorgt. Maar de enkeling is op zich zelf aangewezen. En speciaal voor hen moet de Vierdaagse iets doen. Slechts een enkele Rode Kruis-post, waarbij de afd, Enschede zich zeer onderscheidt, treft men aan. Dit is lang niet voldoende. We waren in de gelegenheid om een dag met de ver- zorgmgsploeg van de Nederlandse Spoorwegen mee te rijden. Wat deze dames en heren gepresteerd hebben, grenst aan het ongelooflijke en. we hebben ons kunnen overtuigen, welk een grote steun een goede verzorging onderweg voor de Vierdagenaar be tekent. Wij zagen tevens wat de in dividueel ontbeert. En voor deze moeten de organisatoren zorgen. jubileum van Excelsior Gisteravond heeft de heer Burg wal namens de KNVB tijdens een feestavond van de RV en AV Excel sior in de Rivièrahal de heer L. v. d. Steen, voorzitter'van Excelsior, de bondsplaquette overhandigd ais erkentelijkheid voor het vele en goede werk dat hy gedurende 40 jaar voor de sport en dc bond heeft verricht. Openluchtuitvoering „Dovido" „Dovido" en de arbeidersmuziek vereniging „Voorwaarts" gaven sa men een uitvoering in de openlucht cn wei Dinsdagavond op het feest terrein aan de Broekweg. De bezoe kers waren in groten getale opgeko men cn hebben kunnen genieten van een prima verzorgd programma, waarvan het muzikaie gedeelte werd verzorgd door de „Voorwaarts". Concert De Pijpers Het welbekende Vlaardingse Tam boers- en Pijpercorps ,JDe Pijpers"* gaf Woensdagavond voor een talrijk publiek de uitgestelde uitvoering in het Oranjepark. Een goed verzorgd programma werd op vlotte wyze af gewerkt en de talrijke aanwezigen, gaven dan ook op ondubbelzinnige wyze van hun goedkeuring blijk. VERSTREKKING EXTRA ZEEP EN WASPOEDBR VOOR VUILE ARBEID Voor de 9e en 10e periode 1947 zullen wederom rantsoenbonnen, voor zeep en waspoeder worden uit gereikt aan personen die vuile ar beid verrichten, aan artsen enz. Vuile arbeid. Naamlijsten. Personen die in dc 7e en 8e pe riode *47 voor extra zeep in aan merking kwamen zoals schoenma kers, kappers enz., en die nog geen naamlijsten (uitsluitend voor zeep) indienden voor de 9e en 10e periode, kunnen deze naamlijsten in duplo, alsnog inleveren in dc week van 4 tot en met 9 Augustus a.s. onder overlegging van de naamlijst van de 7e en 8e periode in enkelvoud. Na deze inleveringstermijn kun nen geen. naamlijsten, voor zeep meer worden ingediend. Nieuwe aanvragen. Indien zeep wordt aangevraagd voor personen die nog nimmer voor zeep in aanmerking zyn gekomen, moet worden aangevraagd per for mulier MD 223-81/82 in duplo. Deze nieuwe aanvragen kunnen echter alleen worden ingeleverd op Dinsdag van iedere week, doch voor de 9e en 10 periode uiterlijk op Dinsdag 26 Augustus. De stamkaarten van de betrokke nen dif .ien mede te worden overge legd. Artsen enz- Aanvragen rantsoenbonnen zeep voor artsen enz. in te dienen op for mulieren MD 233-51, eveneens op Dinsdag van iedere week, eveneens onder overlegging van de stamkaar ten. Ambachtsscholen. Directeuren van Ambachtsscholen moeten voor de 9c en 10 periode '47 ten behoeve van het aantal leer lingen en leerkrachten een aan vraag MD 233-51 indienen. Hierbij behoeven geen stamkaar ten te worden overgelegd, maar dient de aanvrager te zorgen voor de verdeling der zeep. Slagers. Slagers moeten eveneens een for mulier MD 233-51 indienen waarop duidelijk is aangegeven welke per sonen „zelfslachtende" en welke .niet zelfslachtende" slagers zfjn. De stamkaarten moeten bg de in diening der aanvragen worden over gelegd. Melkers. Melkers vragen ook aan per for mulier MD 233-51, en dienen op te geven het aantal melkkoeien dat in het bedrijf aanwezig is. Bij de inlevering der aanvraagfor mulieren moeten de stamkaarten worden medegebracht. (h tezonden Mededeling). EXAMEN VOOR COSTUMIèRE Op öe 'dl. 22 en 23 Juli j.l. Ie Rotterdam gehouden zomer-exa- meo, uitgeschreven door de Ver enigde Leraressen in Modevakken slaagden de dames: J, Baas, J. M. D. Baas, L. Alders, N. van Gelder, 0. Koolmees, Ca- pelle a. d. I.lssel; L. van Wieringen, Nieuwerkerk a. d, IJssel; C. Goe- degebuure. Nieuwe rk a. d. IJssel; T. Korbeijn, Numansdorp; P. Ben- ne, Numansdorp; A. A. Verbaas, Numansdorp; A. K. v. d. Linden, Numansdorp; J. Groen, Nw. Lekker- land; N. de Jong, Nw. Lekkerland; C. Mourik, Nir Lekkerland; T. Bui tendijk, H. L Ambacht; A. A, »dert Tuinder, Klaaswaal; G. M. Stolk, Lekkerkerk; M. J. v. Opïjoen, Al- blasserdam, allen voor costumière. A. C. Ouwerk^rk, Lekkerkerk; A. de Ronde, Schiedam voor cou peuse. Voor zover niet vermeld is de woonplaats Rotterdam. 4S5. Daantje en ik begonnen het warm te krijgen in het oude huis op het duin want Bonzo G. Gap schudde zijn vuisten, zo groot als bloemkolen voor on* ze onschuldige hoofden heen en weer. „Doe niet zo ruwl", schreeuwde ik: „Koop een postzegel, plak die op Je hoofd, spring in een brievenbus en verstuur je zelf als monster zonder waarde naar de maan. dan hebben wij geen last meer van je!" „Na is het genoeg," riep Bonzo G. Gap: „Ik zal jou„Pas op," riep ik: „Mijn vader is politieagent en Daantjes vader is verhuizer, die tilt met een vinger een piano op. Als je ons aanraakt zullen onze vaders jou„Ha.«dauw de Bonzo: „Laat ze maar komen, eerst zal Ik Jullie mores leren," Hij stapte op ons toeik sloot mijn ogenmaar opende re weer dadelijk want buiten hoorde ik een bekende stem. „Daar komt Plukkie," riep ik blij: „Hij heeft de politie gewaarschuwd!" „Nu is het gedaan met jou. Bonzo Gap, nu ga Je ach ter de tralies." Bonzo verbleekte en op hetzelfde ogen blik vloog de deur open en tuimelde Plukkie Buksjek naar binnen. „Helpens," gilde hij, nat van de regen en tranen: „Katrientje wiilea mi) pakken...... ooh al Plukkie's tanden klapperkfezen van angstbang helpi" Bonzo G. Gap herademde toen er geen politie agent binnenkwam, maar dat gillende negertje vond hij ook vervelend. Met. één hand greep hij Plukkie Buksjek en propte hem tussen de touwen bij Daantje en mij. Dat ging trouwens erg gemakkelijk, want Pluk kie vond het best. „Ah," lachte hij: „Nu zijn Plukkie gered, zitten veilig achter touwen. Nu kannen Ka- trientje hem niet pakken." „Ik heb genoeg van jullie," riep Bonzo G. Gap: „Brutale kwajongens en gillende negers, het is me te veel en meer tijd zal ik hier niet verknoeien." Met die woorden greep hij zijn geldtas en verliet het huis, „Oei," zuchtte ik teleurgesteld: „Nu is alles verloren. Bonzo gaat er vandoor en de politie zal hem nooit kunnen vinden. Wat een pech!" Een glimlach is eerst char- mani aiser mooie wille tanden te voorschijn komen. Maar wille tanden moeien ook ge zond zijn, dus vrij van tand steen. Solidox maakf dat moge lijk, SolidoK bevat suiloricm- oleaat, het unieke middel, dat tandsteen bestrijdt én voorkomt. TAN DP A S TA - tegen tandsteen Yisserijberichtcn Binnengekomen: VI. 74, schipper W, Hoogendijk. Vertrokken: VI. 142. J. v. d. Pijl; VI. 196, L. Muis; VI. 97, A. van Hoon; VI. 203, D. de Hond. Besommingen: VI. 30. 6506,3 kustvissers besomden tesamen 1134,—. PREDIKBEURTEN Grole Kerk: Zaterdagavond 8 uur: Avondwijding. Onderwerp: „Moet het dan met geweld?" Zondag voor middag 10 uur: ds. Kolkert; nam. 5 uur: ds. van der Vloed. Nieuwe Kerk: 10 uur: ds. G. van Veldhuizen, pred. in alg. dienst; nam. 5 uur: ds. van Noort. Bethe-3 Kerk: 10 uur: ds. A van der Most, pred. te Rotterdam; nam. 5 uur: ds. Oosterbrug. Westerkerk (Thorbeckeschool): 10.45 uur voorm.: ds. Oostenbrug. VRIJDAG 25 JULI Avondprogramma HILVERSUM I: 19.00 Nieuws. 19.15 Hall John non Negro Choir. 19.25 Ned. Kath Jongerenbewe ging. 19.40 Tango's en rumba's. 19.55 Algemene Hulpactie. 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 20.12 De gewone man. 20.20 Residentie Orkest. 21.20 „De aanbidders van de aap". Luisterspel. 22.00 Bmg Crosby zingt. 22.10 Avondgebed. 22.25 „Vaders dagboek". 22,30 Nieuws. 22.50 Harriet Cohen, piano. 23.00 Dansorkest, 23.15 Zone- Schaaktoumooi. 23.25 Dansorkest. HILVERSUM H: 19.15 Departe mentale uitzending. 19.30 „Wereld tragiek en Christelijk geloof" (VI). 20.00 Nieuws. 20.05 Concertgebouw orkest. 20.39 Rondom Betje Wolff. 21.00 Men vraagten wij draaien. 21-30 Buitenlands week overzicht. 21.45 Swing and 'Sweet from Hollywood. 22.15 Zomerbios- coop. 22.40 Avondwijding. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 symphonisch concert. ZATERDAG 26 JULI Ochtend- en middagprogramma HILVERSUM I: 7.00 Nieuws. 7.15 Gymnastiek. 7.30 Morgenge bed. 8.00 Jïieuws. 8.15 Pluk de dag. 9.00 Morgenconcert. 10.00 Klein, klern kleutertje10.15 Ouver ture Romeo en Juliet. 11.00 „De Zonnebloem". 11.45 Gerhard Husch zingt. 12.03 Gram.muz. 12.30 Welk boek? 12.35 Lunchconcert. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 De Ned. Strijd krachten, 13.30 Lunchconcert. 13.45 Filmkwartier. 14.00 Het New May- fair Orkest, 14,30 „De Toneelkijker" 14-45 Belgische en Zweedse dans- orkesten. 15.00 Jongeren! 15.15 Muziek voor strijkorkest. 15.45 KRO Kiosk. 13.00 In mars en wals- stemming. 16.20 Kath. Volkshoge school. 16.30 De schoonheid van het Gregoriaans. 17.00 „De Wigwam". 18-00 Verslag wereldkampioen schappen wielrennen te Parijs. 18.15 Journalistiek weekoverzicht. 18.30 De Ned. Strijdkrachten. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws. 7.15 Gymnastiek. 7.30 Billy Cotton en zijn orkest. 8.00 Nieuws. 8.15 Duo André de Raaff en Jacques Schutte. 8.38 Gr.pl. 9.35 Werken v, Georg Friedrich H&ndel. 10.00 Mor genwijding. 10.20 „Ik en Klaassens op de Fiedelsepee", 10.35 Janny v. Wering, claveclmbei 10.55 Mildred Dilling, harp. 11,00 Uitzending voor de arbeiders. 12.00 Harmoniemu- zxek. 12.30 Kalender. 12.35 Orgel spel door Cor Steyn. 13.00 Nieuws. 13.15 Malando en zijn orkest. 13.45 Pills en Tabet zingen. 14.00 Onze buurlanden en hun sociaal democra tische beweging. 14.15 Radio Philh. Orkest. 15.15 Van boek tot boek. 15.30 Vaudeville-orkest. 16.30 Vau deville-orkest. 17.00 Sportpraatje. 17.15 Gr.pl. 18.00 Nieuws. 18.15 Het ETA-Trio. 18.30 Om en nabij de twintig. AangeKoraen schepen te «otterdam 24 Juli Alcor. Sao Francisco Do Sul Niev. Goudnaan 2e Kathaven, stuRgoeü en hout; Cardrono, Hewhaven Burger Merwehaven, ledig: Spring Wood, Lon den Antli. Veder IJselhaven, stukgoed; Amos G. Throop. Baltimore Rott, Oceaan Waalhaven, kolen: Albatros, Londen F urn ess Merwehaven, suiker- Bury. Hul! ver Humber agent Park haven. stukgoed en passagiers; Ceres, Londen Wagenborg Maassluis, ledig: Wllhclmina. Londen Wagenborg Maas sluis, ledig; Mecldenbuiie. Harwich Hoek van Holland; Clelia Decker. Bue nos Ayres Vinke Maashaven, graan; De- mocarat, Boston Line Niev. GoudrJaan Maassluis, ledig; Express. Boston Line N.B.K. naar Dordrecht, dwarsliggers. 25 Jul! Torbel. Stugsund "Vinkc Waalhaven, hout; Roelf, A'dam Hudig Veder Lek haven. stukgoed; Bomma, Ddrarnmen Burger IJselhaven. stukgoed; Vienna, Harwich Hoek van Holland: Hans Maersk. Gdynia Anth. Veder Waalha ven, kolen; Haskerland, Kingslynn SSM. Jobshaven, stukgoed; Prague. Harwich Hoek van Holland; Wïlhei- mlna. terug uit zee met motorsehadc, Maassluis. Vertrokken schepen 24 Juli Kelbergen, Savona; West Linn Vic tory. Antwerpen; AghioS Nicolaos, Hampton RoadsNestor, sleepboot. ÏJmuiden: Jans. Belvedere: Arthur p, Fairfield. Havre; Gouwe. Kcmi; Dollie, Gothenburg Dagfrid. Vlissmgen; Mulan. Teighmouth; Talabot, Melbourne; Tho mas B. Reed. Norfolk; Lapwmg. Bre men: Melito, Bristol; Tyro. Dublin; Ti- tnnla, A'dam; Oise, Parijs; Constant. Oslo; Segundo, Huil; Norden, Malmo; Empire Wansbeck, Harwich; Grim, Stockholm via Gent: Keystone State, Bordeaux; Antwerp, Harwich; Arnhem, Harwich. 25 Juil Wllhclmina, Boston Line; Ida. Shore- ham; Windsor Queen. Londen; Point Clear. Danzig. Wind Oost. flauwe koelte, kalme zee, helder. SCHEEPSBEWEGINGEN Algorab, 23 te Pernarabuco; Andrew J. Newbury, 23 van Quebec naar R'dam. Brem, 23 te Fowey; Bnnóa, 23 te Oslo (verb.); Berlage, 27 te Batavia verwacht; Borneo, 23 van Falmouth naar Rochester; Bad zo, 23 van Oslo naar Llmfjord: Brynje. van Calcutta naar R'darn, 22 te Bombay. Cliama, 22 van Hongkong naar Sin gapore; CiStuIa. 21 van Singapore naar Bahrein. Dordrecht. 23 te Philadelphia ver wacht; Dem, 23 te Teignmouth; Dlcto, van Manilla naar R'dam, 22 te Singa pore. Ebenhaezer, 23 van de Tyne naar Charlestown. Franke, 23 van Bengazi naar Pi- vei. 22 van Kopenhagen naar Hcerongracht, 22 van R'dam te Hel sinki; Hainan, van Manilla naar R'dam. 21 tc Marseille; Helder, pass. 22 Cris tobal. In Orde, 23 te Antwerpen; Irene S. Embincos, 22 van Montevideo naar R'dam. Jacoba, 23 te Ipswich; Jaarstroom, 21 van Takovadi naar Port Souet; Japara. 21 te Singapore. Kirni, 23 te Teignmoyth; Kalllopi. 20 van Hampton Roads naar R'dam; Kei zersgracht, 23 van Hamina naar Dor drecht; Koningin Emma, 21 te La Guayra, Marinier, pass. 23 Ouessant naar Bil boa; Martha. 24 van Tunis naar Ben- gazi; Marva, 24 te Helsinki; Manchuria, van Davao naar R'dam. 21 te Genua; M. E. Comerford, 21 van Vancouver naar R'dam; Meonia, 22 van Port Swettcnham naar R'dam; Manto, 21 te Vera Cruz. Nero. 20 van Barranquilla «aar Port Llmon. Oleöm, 29 van Londen te R'dam ver wacht. Phoenix, 24 van Fowey naar Leifh; Papendrecht, pass. 23 Finisterre naar Engeland; Fanamolga, 25 van Philadel phia te R'dam verwacht; Prins Willem van Oranje, 21 van Montreal naar de Grote Meren; Prins Maurits, 21 te'To te R'dam verwacht. Zijpe. 23 van R'dam te Londen. SCHIEDAM VERLOOFD: ANNIE SCHIPPER en DICK GROENEVELD Schiedam, 27 Juli 1947. Rotte rd. dijk 212B Haren, Onnerweg 87A. Enige kennisgeving. Algemene kennisgeving. Heden overleed tot ooze diepe droefheid onze geliefde Man, Va der, Zoon, Behuwdzoon, Broeder, Behuwdbroe- der en Oom de Heer HENDRIK SLUYTERS echtgenot van G. Mak in de ouderdom van 46 jaar. Namens da Familie <r. Sluyters—Mak Jan en Annie Fam. Sluyters Fam. Mak. De begrafenis heeft plaats Zaterdag 26 Juli 1947 te Zeist, Anna van Burenlaan 13 Zeist, zijn de kantoren en distilleerderijen van de Fa. de Wed. A. J. Coppens te Schiedam VAN 28 JULI TOT EN MET 2 AUGUSTUS 1947 Akmo 1025 - Schiedom Te koop i.g.st.z. platbodem sharpy, geheel compleet. J. van Rüsbergen, Villastraat 32. Na 6 uur. EjT 7'W T^irsfyT-" PLAATST EEN KOERIERSTER I

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1947 | | pagina 2