C 3 STADSNIEUWS Christus is Heer, zeggen jongeren uit 17 landen Vlaardingen Brutale indringer had pech In Oslo reiken Nederland en Indonesië elkaar de hand Een andere vrede AGENDA SCHEEPVAART SCHIEDAM AANKOMEND BEDiENDE JONGSTE BEDIENDE AANK. KANTOORBEDIENDE (vr.) UW OUDE KINDERWAGEN NIEUW Fa. A, GOOS Maandag 28 Juli 1947 Kinderen verzorgen voort aan de oorlogsgraven Een klem groepje kinderen, gezeld van. enkele ouderen, trokken Zaterdag op de Algemene Begraaf plaats langs de oorlogsgraven, een bosje bloemen neerleggend op elk der laatste rustplaatsen van de ille gale strijders, twee mariniers en een Engelse zeeman, die hier hun lev lieten w de strijd tegen de Duitsers. Deze bloem legging door de kinde ren der schoohverktumen, die vi zeld waren van het bestuur der ver eniging van school werkttnnen, mevr. Benthcnvde Wilde, wethoudster van Onderwijs en de heer Schippers van de Plantsoendienst, was de symboli sehc overname van de verzorging der graven door de schoolkinderen, die deze taak vrijwillig op zich hebben genomen. Jonge duiven vlogen vanuit Roosendaal Zondag vlogen de jonge Schie- damse postduiven van de S.C.V. „De Postduif" al weer iets verder dan vorige week. Ditmaal ging de reis van Roosendaal naar Schiedam. Om negen uur 's ochtends werd ge lost en na 30 min en 57 sec. was de eerste duif reeds weer in haar hok terug. De laatste kwam 9.34.30 aan. De uitslag van de wedstrijd was gisteren 1, 39, 46, SO J. Freij: 2, 35, 62 Gebr. V. d. Kant; 3, 13, 45, 48. 70, 83 J. Wer.teler; 4. 41, 74 A. J. Rigters; 6, 34 W. J. Jansen; 7. 11, 20, 21, 64, 65 C. Verhaeren; 8, 17, 59 hL de Ruyter en J. de Jong; 9, A. v. d. Grijp; 10, 38 Broklfng en Co.; 12, 42, 66 76 M. v. Jfourik; 14, 71 H. Crama; 15. 63, 77 C Rigters: 16, 19, 22, 23, 24 28, 52. 53, 68 J. Doe- jaaren; is, J. Swagerman; 26, W. Verheugen; 29, 40, N. in 'tHol; 30, P. Pieleman: 31, J. v. d. Linden, en Co.; 32, 56, 75, P. Kreuk en C.: 36, 55, 61, H, Brokling Jr. 43, J. de Waard; 47, 60. Scheuneman; 49, 79, K. Muyïwijk; 50, C. Huigen; 51, W. Vermeer; 57, J. Bats; 58, Gebr. v. d. Puyn; 67, J. Blomsteel; 69 en Diploma, L. Borani; 73, D. Moor dam: 78, 81, 82, H. J. Jansen. Volgende week gaan de duiven haar Vilvoord in België. Schiedam wou van zijn oude leermeesters De honkbalwedstrijd van Zater dagmiddag Schiedam I-Sparta 2 is een groot succes voor de Zwart- Witten geworden. In deze bijzonder spannende wedstrijd hebben de Schiedammers n.l. kans gezien hun oude leermeesters met 1714 te kloppen en nog een inning te spe len, die ze de Spartanen echter cadeau gegeven hebben- Vooral tij dens de laatste innings, was het slagwerk van de thuisclub heel goed. Mede door het goede werpen van de pitcher F. Zonneveld, kwam Schiedam deze keer zegevierend uit de strijd. Wegens gebrek aan spelers bij Neptunus, kon de wedstrijd van Zondag helaas niet doorgaan en moest deze tot een andere datum worden uitgesteld. Uit het Hermes-DVS-kamp Door de beslissingswedstrijd tegen Neptunus 4 met 30 te \vlnnen pro moveerde Hermes DVS 3 naar de res. 2e klasse van de K.N.V.3. De eindstand in deze prom. comp. gesp. pnt. Hennes DVS 3 7 10 Neptunus 4 7 8 Wassenaar 2 6 4 Hollandiaan 2 6 4 ?Kunst en Strijd'* uit At,sen speelde toneel De velen die Zaterdagavond in het volksgehouw de opvoering van het blijspel ..Tot wederdienst bereid" door de toneelvereniging „Kunst en Strijd" uit Assen heb ben bijgewoond, zullen hieraan de beste herinneringen bewaren. De Drentenaren hebben laten 2ien dat men daar in ht Noord-Oosten van ens land niet achterstaat bij bet aaiateur-toneeJ. Er waren wel enige zwak bezette rollen, alsb.v. mr. Johnoon Priestley en dochter, doch een figuur als Oliver Smith, vertolkt door de heer A. Hak ker!. werd met zoveel overtui ging ten tonele gebracht, dat men vele van de zwakkere broeders en zuster alleen om hem gaarne wil vergeven. Het spel- dat de echte liefde van een natuurkind stelt tegenover de kuiperijen en intriges waaraan !2ony Hamilton van de zijde van zijn verloofde en familie bloot staat. kent vele geestige momen ten waarin vooral de zótte burger lijkheid der familie het moet ont gelden, - hinderwet Burgemeester en Wethouders van Schiedam hebben bij hun besluit van 22 Juli 1947 de beslissing op de ver zoeken %'an: M. P. Kloppers en Zn., alhier, om vergunning tot oprich ting van een timmerwerkplaat* in het pand Westmülenstraafc 4; en de N-V. Constructiewerkplaata v.b. J- pirven Jr., to Botterdam, om ver gunning tot oprichten van sen con structie- en machine-werkplaats op bet perceel Sehiekade (v.m. Ketbe! en Spaland), verdaagd, aangezien de desbetreffende onderzoeken nog niet zijn geëindigd, drankwet Bij Burgemeester en Wethouders is ingekomen een verzoek van L.-M. IA. Trorap, alhier^ om et-j. verlof B jvoor de verkoop uitsluitend van al coholvrije drank voor gebruik in de beneden-voorlocaliteit va« bet ge bouw Havendijk 30b, alhier. Tevens is ingekomen een verzoek van W. op f En de, alhier, om een verlof A yoor de verkoop van zwak-alcoholl- scbe drank in het klei, in de bene- den-r voor- en achterlocaliteiten van gebonw Grote Markt 12, alhier. Er wordt aan herinnerd, dat bin- - nen 2 weken na deze bekendmaking fegen het verlenen van deze verlo ven bij hun College schriftelijk he rwaren kunnen jvnrdea ingebracht, - Succes voor Harmonie van ilton-Feyenoord Op het Zaterdag te Poortugaal on der de auspiciën van de Nederland se Federatie van Harmonie- en Fanfaregezelschappen gehouden muziekconcours wist de Harmonie „Wilton Feyenoord" drie eerste prij zen te behalen en wel in de afde lingen mars-, tambour- en concert- wedstrijd. Met 1Q4 punten wareu de mannen van Wilton de hoogste \v.n dit concours. Vierdaagse tippelaars Ook de twee leden van Swart- touw's Constructiewerkplaatsen en Machinefabriek, de heren C. Th. Middendorp en P. van Toor, die meeliepen m dc Vierdaagse, hebben de tocht ondanks de hitte weten te volbrengen. EEN NIEUW TENNISPARK IN SPIERINGSHOEK Wanneer bij de raad hiertegen geen bezwaar bestaat zal in Spie- ringshoek een tennispark worden aangelegd met acht banen en een sproei-ijsbaan. in totaa] ter groot te van 100-992 ha. Dit tennispark past geheel in het uitbreidings plan Nieuwland en draagt der halve een permanent karakter. Vanaf de Vlaardingerdijk zal eau lichtleiding naar het terrein wor den aangelegd. Huurder van hel terrein is de heer W, Blaisse. Verheugend is het vooral dat de initiatiefnemers voor dit tennis park, behalve de uitbreiding van het aantal tennisbanen, ook de noodzakelijkheid van een sproei- ijsbaan voor onze stad hebben ingezien. De schaatsliefhebbers zullen dus in de toekomst, in af wachting van de opening van de grote ijsbaan, niet meer hun heil behoeven te zoeken in Rotter dam. Als men de nieuwe ijsbaan tenminste dan ook voor iedereen openstelt.... Burgerlijke Stand Geboren: Hendrikus J. z. v. J. Lugtertburg en B. W. A. v. Leeu wen J. A. Alb. Thymstr. 21; Alrjda d. v. F. Nesse en E. Rorije, IJssel- monciestr. 56; Egberdina d. v. P. Nesse en E. Rorije, Usselmondestr. 56; Harmannus G, A. v. v. G. A. J. Bodewes en J. M. J. v. Mol, Dr. No lets tr.; Regiena C. d. v. C. Schou ten en R. C. v. Beek, Boerhaaveplein 12; Maria H. d. v. B. Nïeuwenhuizen en M. W. v. Ast, Boerhaavelaan 1 Catharina M, M. v. d. P. W. Zwaard en A J. F. Vink, Dr. Noletstr 1; Marinus z. v. T. Nieustraten en G. Verbaten, Huysmansstr. 12; Corne lls z. v. J. Blokland en G. Tromer, Nassaulaan 75. Overleden: F. Aaldijk, 27 J, Nwe. Haven 107 b.; E. J. Korpel, 57 j., vr. v. L. v. Ravens, Nwe Maasstr. 67a. GRATIFICATIE VOOR HET GEMEENTEPERSONEEL Zoals bekend, overweegt het Rijk aan het burgerlijk rijkspersoneel dit jaar een gratificatie te verlenen van 2% der grondsalarissen per 1 Juli 1947, tot een maximum van i 50. Deze gratificatie blijft beperkt tot hen, die een hoofdbetrekking dienst van het Rijk vervullen, ten minste zes maanden in overheids dienst zijn en een grondbezoldiging ontvangen, welke per jaar niet meer dan f 4380 voor de gehuwden en i 4152 voor de ongehuwden bedraagt in een le klasse standplaats. Hoewel het gemeentebestuur nog niet een overeenkomstige, voor de lagere publiekrechtelijke toegezeg de machtiging heeft ontvangen, wordt thans toch reeds door B. en. W. aan de raad voorgesteld te besluiten eveneens aan het gemeentepersoneel de bovenbedoelde gratificatie over 1947 te verlenen. Voor het praktijkexamen Boek houden (Associatie) slaagden mej. J. C. Blokland en de heren G. J. v. Efferen, N. Louis en C. J. Vreden- bregt, leerlingen van den heer J. de Pater. EEN MOOIE TAAK! De kinderen van de schoolwerk!uinen te Schie dam hebben de zorg op rich genomen voor de graven van dc oorlogs- slacht offers op dc Algemene en R.K, begraafplaatsen. Ds. N, van Gelder, één der Nederlandse afgevaardigden naar de wereldconferentie der Chris telijke Jeugd te Oslo, zendt ons tan. daar zijn eerste brief over deze bijeenkomst, de xoortzetting der grote jeugd co nfercniie te Amsterdam in AJd'J, In 't hodst van de nacht klom een man over de schutting naast de tvoning van de familie Van T., die rustig lag te slapen. De '.man trof de nodige maatregelen, die een eventuele vlucht zouden ver gemakkelijken en betrad daarna doodleuk de woning, In een kast in de huiskamer vond hij een geldkist en een tas, 't Leek nog al gemakkelijk to gaan: met tas en kist onder de arm wandelde hij naar buiten. Bij de inspectie van zijn buif bleek hem, dat tas en kist slechts distributiebescheiden bevatten; hij vond, dat zijn ge waagd© escapades met enig geld beloond behoorden te worden. Dies ging hij weer de woning in, nu met de slaapkamer als doel. On der het ledikant, waar het niets vermoedend© echtpaar sliep, be vond zich de geldkist. Een greep onder het ledikant en de geldkist was in zijn bezit! Maar deze bleek zwaarder t© zijn dan hij dacht: hij verloor het evenwicht, greep om zich heen om vallen te voor komen en had een der benen van mevr. Van T. te pakken. Een noodkreet, een overhaaste vlucht, een spektakel. Nog wilde de in dringer van de geldkist geen af stand doen. maar bij zijn ren naar d© deur. bleef hef kistje ha ken aan de bedsprei, zodat hij het toch achter moest laten. Men heeft onmiddellijk in de omgeving een onderzoek inge steld. De dader was gevlogen. De Vlaardingse politie zet het onder zoek voort. VTSSERIJBERICHTEX 24 JULI Binnen na afslag: VI. 47 J. Rog 26 last*, VI- 74 W. Hoogendijk (trawler) 5208.—: 3 kustvissers 1 1853.—. Vertrokken: VI. 30 D. van Haren (trawler); VL 206 A Bot. Het Is een groot voorrecht in deze menseiyk zo trieste zomerdagen te mogen vertellen van een zeer be langrijke, hoopgevende gebeur!enis. Ik schreef van Oslo uit, waar \v\j staan vlak voor de opening van de wereldconferentie van de Christe lijke jeugd. Ruim 1300 jongeren uit 71 verschillende landen worden uur na tmr op het toch al drukke sta tion van Oslo afgezet en verder ge leid. Morgen begint de conferentie, 22 Juli; voor wie allen hier zijn, een historische datum I Conferenties als deze hebben ui teraard een historie. Wie thuis is in het leven van jeugd en kerk zal zich wellicht uit 1939 de grote jeugdcon- ferentie in Amsterdam herinneren. Oslo 1947 is daarvan de voortzet ting. Het heeft geen zin veel ge schiedenis op te halen, maar enkele namen kunnen ons oriënteren. In de wereld zijn er drie grote protestantse jongeren-organisaties de Y. JL C. A„ de Y. W. C. A. en de W. C. S. F. d.w.z. wereldorganisa ties op Evangelische basis voor jonge mannen, jonge vrouwen en meisjes en studenten. Haar oor sprong ligt b: 1895. Van veel jonger datum, maar niet minder belangrijk is het jeugd-departement van de Wereldraad der Kerken, waarin de jonge lidmaten der verschillende protestantse kerken zijn georgani seerd, samen met de bovengenoem de, niet-Icerkelijk-gebonden groe pen. Deze vier groepen hebben alles wat er aan protestantse, Anglicaan se en Grieks-Katholieke '*eugd ter wereld is, opgeroepen haar verte genwoordigers naar Oslo te zenden. En het gastvrije mooie Noorwegen bereidt hun een stralende ontvangst. Het thema waaronder wij samen komen is: „Jezus Christus is Heer". Van 2231 Juli wordt dit thema van alle kanten ons toegelicht en op DEZER dagen herdenkt de we reld de sterfdag van Johann Sebastian Bach. De tijd is er niet naar. In dagen, waarop de kanon nen spreken, lijkt een herdenking als deze niet belangrijk. Veler har ten zijn vervuld an zorg om hen, die met het wapen in de hand hun leven in de waagschaal moeten, stel len. Misschien is het echter goed het contact met de dingen des vre- des toch niet geheel cn ai te ver breken. Misschien is hut goed, juist nu hen te herdenken, die aan de mensheid de hoge waarde hebben getoond van het rijk van de Geest. Wie Bach's koralen en cantates kent, wie zijn passiemuziek heeft geboord weet, dat dit de uitingen zijn van een mens, wiens leven ver vuld was van het geloof aan dit rijk, van de vrede waarnaar de mensheid juist nu verlangt De herdenking ran Bach kan tot dc blijde ontdek king leiden, dat het leven der men sen niet uitsluitend beheerst be hoeft, te worden door het gerucht an bruut geweld. HOE troostrijk ook, dit is niet toereikend om de smart te le nigen die oorlog in vele huizen brengt. Bach heeft, behalve ia zijn muziek, ook met zoveel woorden ge tuigd van dc Bron, waaraan hij zijn geestkracht ontleende. ïlct is niet toevallig, dat hij bij al zijn composities schreef: „Soli Deo Gloria". \Yfas dit niet een heenwij- zen naar de Oorsprong van alle goe de gaven, ook de gave des vredes? En zou de herdenking van Bach ons rvict ook tot de blijde ontdekking kunnen voeren, dat God de inner lijke vrede schenkt aan hen. die er Hem om vragen? Hij blijft immers Dezelfde. Niet alleen door alle tij den heen, ook in alle omstandig heden, zelfs in die van grote ramp spoed! het hart gebonden. Gezamenlijke Bijbelstudie en discussie, in groep jes van maximaal 25, zullen ons helpen om, hoe verschillend wij zijn mogen, toch nader te brengen tot wat dit ons allen gelijkelijk te zeg gen heeft. Iedere dag zullen wij de vreugde en de ernst van dit samen zijn eerbiedig plaatsen voor God, in korte ochtenddiensten, telkens ge leid door jongeren uit zeer verschil lende werelddelen. Eenheid in verscheidenheid Er is hier een grote bontheid van mensen, namen, 'kleuren en gedach ten. En toch is er reeds een grote verbondenheid. Wij vinden dat te rug in het programma. De ope- ningsdienst wordt geleid door Bis schop Berggrav, de bekende figuur uit het Noorse verzet tijdens de bezetting. Ochtenddiensten wor den o.a. gehouden door een jonge predikant van de Afrikaanse West kust, een reus van een neger in een jdeuprijk costuum (met wie wij gis teravond allergezelligste Bantoe- liedjes zongen op één der terrassen van Skalden, het beroemde Osiose restaurant), en een Japans meisje. Zo goed als ook een Zweed, een Zwitser en een Tsjech zullen voor gaan. De grote sprekers tijdens de con ferentie zijn zonder twijfel: dr, Ni- les, Ceylon, prof. Niebuhr, de be- dende Amerikaanse theoloog, Mar tin Niemöller en dr. Visser 't Hooft, de geziene Nederlandse secretaris van de Wereldraad der Kerken. Al d$ ..groten" zijn reeds geko men en zullen al deze dagen in Oslo zijn. Gisteren, Zondag, hadden wij een zeldzaam prettige en onge dwongen gelegenheid met velen kennis te maken en te spreken tij dens 'n sprookjesachtige ontvangst op het Iandoed'van de Noorse so cioloog prof. Bosse, bij Holmenkol. Holmenkol ligt op 400 M. met een prachtig uitzicht op Oslo en de baai. Quisling eiste dit huis des tijds voor zich op en woonde er tij dens de oorlog. Nu is het weer in rechtmatige handen en zij maakten daar gisteren een uitstekend ge bruik van. En toch, hoe mooi en meesle pend dit alles is, voor het groepje, dat al wat eerder uit Nederland vertrok om de conferentie in zrjn laatste stadium mee voor te berei den, zijn het heel moeilijke dagen. Een wereld gaat verloren... Wij zijn een week uit Nederland weg en dc verbindingen met het vaderland zijn slechts moeizaam tot stand te brengen. Wij weten, dat een wereld van hoop en verwach ting voor de toekomst van Neder land en Indonesië verloren dreigt te gaan. Van hier uit moeten wij slechts volgen wat gebeurt. Wij staan er beteuterd naar te kijken te midden van al deze jongeren. Naast ons staat do Indonesische delegatie. Wij vermoeden wat In haar omgaat. Toch reiken wij over en weer handen en dat is ernstig gemeend, cn eerlijk gegeven. Want terwijl ginds een wereld verloren gaat, staan wij hier aan de voor-avond van een grootse ver wachting, die belijdenis wordt: Je zus Christus is Heer. En het is in deze verbondenheid, dat wij giste ren, tijdens de sprookjesachtige gardenparty op Holmenkol, samen met de Birmaanse gedelegeerden, wier persoonlijke vrienden ginds, Films: Passage-theater: Da. 1.15. 4, 6.45 en 9.30 uur: Rhapsody in Blue. <Toeg. elke leeft.) Op het toneel Paperman. Monopole: Da. 2, 7 en 9 uur. Za, 2, 5,- 7 en 9 uur. Zo. 3. 5, 7 en 9 uur: De onbekende ruiter. (Toeg. elke leeftijd). DISTRIBUTIE-AGENDA Dinsdag zullen in het distributie bureau, Broers vest 95, van 9—12.30 eu van 25 uur. nieuwe bonkaarten worden uitgereikt aan hen wier achternaam begint met de letters Vef tm. Vez. Stamkaarten en bonkaarten, waar aan zich de inwisselingsbonnen 707 bevinden meebrengen. Ingevulde aanvraagformulieren voor rijwielbanden kunnen die dag worden ingeleverd door de letters K tm. L. ver weg, t *st waren neergeknald, nieuws uit Je radio trachtten op te vangen. En in de kamer naast ons ont ving het Noorse comité de eerste Duitse groep, die sinds de bevrij ding in dit land is toegelaten. Jezus Christus is Heer. N. VAN GELDER. Radio-programma HILVERSUM I: 19.00 Nieuws. 19.15 Onder de Lceslamp. Ï9.45 Ap pèl voor de ex-politieke gevangenen 20.00 Nieuws. 20.15 Veel gevraagde platen. 20.40 „Waar zit je de vol gende week?" 21.00 Orgelconcert. 21.30 „Rondom het Kampvuur". 22.00 De Wereldjeugdconferentie te Oslo. 22.30 Nieuws. 23.00 Vioolspel. 23.15 Zone ScJhaaktournooi. HILVERSUM H: 19.00 Alt piano. 39.25 De noodvoorziening ouden van dagen. 19.40 Orgelspel. 20.00 Nieuws. 20.15 Residentie orkest. 21.15 G.G.-Cabaret. 22.45 Sport; Wielrennen. 23.00 Nieuws. DINSDAG 29 JVLI Ochtend- en middagprogramma HILVERSUM I: 7.00 Nieuws. 7.15 Gymnastiek. 8.00 Nieuws. 8.15 „Pluk de dag". 9.00 Lichtbaken. 9.30 Viool en piano. 10.15 Les Paro- phonistes de St. Jean des Marines. 10.40 „Het tijdloos uur". 10.50 Ro bert Schumann progr. 12.03 Bios coop orgel. 12.30 Lunchconcert. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws. 13.15 Welk boek? 13.50 Operette „The Mikado". 14.30 „Onder ons". 15.00 Pro Arte Kwartet 15.30 Franse pianomuziek. 36.30 Na schooltijd. 16.45 „Elck wat wils". 37.45 Het Rijk over Zee, 18.20 Sport praatje. 18.30 Strijdkrachten. HILVERSUM H: 7.00 Nieuws. 7.30 Gr.pl. 8.00 Nieuws. 8.45 Wer ken. van Handel. 9.15 Morgenwij ding. 9.35 Arbeidsvitaminen. 10.30 Van vrouw tot vrouw. 10.35 Wag ner progr, 31,00 Londens Pilh. or kest. 11.30 Ensemble Bartho Dec ker. 32,00 Alt en piano. 12.30 Elec- trificatie van het platteland. 13.00 Nieuws. 13.15 Les Gars de Paris. 14.20 Orgelconcert. 15.00 Camille Saint-Saëns-concert 17.00 Zang en orkest. 17.30 The Skymasters. 18.00 Nieuws. 18.15 Potpourri, 18.30 Om en Om. AANGEKOMEN* SCHEPEN 26 Juli Empire Wansbeck Harwich Hoek van Holland; Omlandia Aberdeen Ham- merstein Jobshavcn ledig; Thorstein Veblen. Philadelphia Muller Waalhaven kolen; Prinses Juliana Byetown Fur- ness Merwebaven ledig; Andalusia A'dam Muller Waalhaven ledig; Paci- Ook Nederlandse verzamelaars heb ben hun bijdragen geleverd voor de prachtige Tou!ouse-Lautree-tenfoon- stelling in het Si edel. Museum te Amsterdam. Een ervan is een bij zonderheid, nl. een tegel van de beroemde Franse liederenzangeres en voordrachtskunstenares Yvette Guilber,, een unicum, eigendom van de Rotterdamse dichter-zanger Alexander de Haas. 487, Tja, het was voor Bonzo G. Gap niet prettig, dat hij dadelijk buiten de hut Katrientje ontmoet had want dat lieve kind was erg vlug om te begrijpen wat er allemaal gebeurd was. „Kom hier," schreeuwde ze tegen de ontstelde Bonzo: „Ik zal je naar de politie brengen." Voor Bonzo het wist hing Katrientje al aan zijn kraag en hanteerde met haar andere hand de paraplu! „Help, moordf gilde Bonzo en hij vluchtte hals over kop de duinhut weer in. waar hij na nog een paar fikse tikken met de paraplu duizelig op de vloer bleef liggen, Daantje en ik sprongen overeind en durfden onze ogen niet geloven. Katrientje had in één minuut klaar gespeeld wat ons in drie uur niet gelukte, ze had Bonzo G, Gap onschadelijk gemaakt. „Goed gedaan, Katrientje," juichte Daan. die onmid dellijk al zijn angst vergat: „Ik had het je niet ver beterd!" Katrientje keek op vaa haar werk en haar gezicht stond op storm. „Zo," riep zij: „Ik dacht wel dat jullie hier waren. Je hebt je door die rover laten beet nemen. hè. Bah, wat een jongens, die kunnen met z'n tweeën niet eens één rover klein krijgen, Ik moest komen om dat op te knappen en het heeft me nog een paraplu gekost ook. Bah, zie je wel dat je niet eens op jezelf kunt passen, jij hebt nog een kindermeisje nodig!" Terwijl Katrientje zo stond te razen kwam ik tot een vreemde ontdekking. De touwen, waarmee Daantje en ik gebonden waren geweest gingen van zelf los, dat moest Plukkie gedaan hebben, hij moest... Toen ik mijn hoofd omdraaide zag ik waar het neger tje was. Zijn angst voor Katrientje was groter dan al het andere, bij haar binnenkomst door de ene muur had hij dezelfde korte weg door de andere wand ge kozen en nu vluchtte hij weer zo snel hij kon... bij verdween als een stip in de verte., fic Londen Wagenborg Maassluis ledig; Kaap Falga Rouaan Schellen Parkkade ledig; Van Brakel Wlsmar Vermaas I Spoorhaven potas; Sambre Paujs Mul ler Parkhaven stukgoed; Fiducia N. Terneuzcn Herfurth parkkade stukg.; Mecklenburg Harwich Hoek van Hol land; Skuld Ballangen EN.C.K. Vlaar dingen fosfaat; Lcuvehaven A'dam Van Uden Parkkade ledig. 27 Juli Wim Kalmar Wagenborg Rijnhaven hout; Nljland Oslo Burger IJsselhaven stukgoed; Deutschland Hamburg Van Dam &r Co. naar Duitsland stukgoed; Vienna Harwich Hoek van Holland; Prague Harwich Hoek van Holland; Melrose Abbey Hull* Ver Humberagcnt Parkhaven stukgoed en passagiers; Ba tavier It Londen Muller Jobskade stuk goed en passagiers: Loanda Londen Ruys IJsselhaven stukgoed; Arak Am sterdam Ruys Waalh. ledig; Pctertown Londen Ruys IJsselhaven auto's; Bull finch Londen V.A.M, Merwehaven stukgoed; Sonata Vllssmgen van Om meren Werf N.W, Schiedam ledig. Lynn Trader Yarmouth van Es Mer- xvehaven ledig; Falkenberg sloopschip Hamburg scheepssloperij Holland nanr H.I. Ambacht per slbt. Schelde; Rio Parana Buenos Ayres Wambersic Schic- haven stukgoed, wol en huiden: Gate way City Bremen Runciman boeien rivier ledig; Sclullinghom sloopschip Hamburg scheepssloperij Holland naar H.I. Ambacht per slbt. Ganges; Oleum Mfddlesbro van Ommeren Vlaardmgen ledig. 28 Juli Twickenham Montreal van Es Lek haven stukgoed; Cape Grelg Houston Rott. Oceaan Merwehaven stukgoed: Antwerp Harwich Hoek van Holland; Empire Wansbeck Harwich Hoek van Holland: Urmajo Gamleby van Sprang Dordrecht papierhout. VERTROKKEN SCUEFEN 26 Juli Zwarte zee slbt. met hulk, Aalborg; Keizersgracht. Helsinki; Else Maersk, Hampton Roads; Agiena, Dublin; Blue- field Victory, Galveston: Kijkduin, Poole; John N. Maffitt, Norfolk; Asa Gray, Atlantische Oceaan voor orders; Hans Maersk, Saffl; Rossum, Kemi; Blommersdfjk. New York; Llbelle, Delfzijl; Korenïea, Venetië; Stork, Londen; Serula. Liverpool; Ester Thor- den, Mantyluoto; Birkaiand, Alexan- dnë; Hedel, Montreal; Joost, Cefle; Veenenburgh, Middlesbro; Fiducia. Boston Line.; Jaba, Boston Line.; Bury, Hull; Empire Wansbeck, Harwich; Ex press, Klngslyrm; Stad Arnhem. Car- thagena; Mira, Londen; Springwood, Londen; OJivlan Coast, Newcastle; Ant werp, Harwich; Arnhem, Harwich; Oranjepolder, Londen. 27 Juli Traqtiair, LeUhj \Valenburgh. Lon den Kaap Falga, Kopenhagen; Kina, Kopenhagen: Ivan Gorthon, Holmsund; Bredero, Calcutta vla Antwerpen; Car- melfjeU, St, John N.B.; Mecklenburg, Harwich. Thomas W. Murray*, Charleston; Vienna, Harwich. 28 Juli Inspecteur Mellema, Tutoorg. Wind Oost, matige koelte, kalme zee, helder. S CHEEPSBEWEGINGEN Amstelveen 24 te Durban; Aldebaran van IJmuiden naar Montreal; Aletta te IIo Ilo; Algenib pass. 24 St. Vin cent CV naar Rlo de Janeiro; Alphaeca 25 van Rio de Janeiro n. Santos; Amers- kerk thuis pass. 25 Gibraltar; Aigorab 24 van Pernambuco n. R'dam; Aver- dijk 24 te Brownsville; Att S. 26 te Antwerpen, Aletta 25 te Ho Ilo: AU 29 van Frede- rikshamn te R'dam. verwacht. Barendsz 25 van Antwerpen n. Oslo; Barendrecht 25 van Curasao n. R'dam; Bacchus 25 te Izmir; BoschfonteEn 24 van Port Elisabeth n. Kaapstad; B*:r- nina 25 van Stockholm n. Docksta: Brem 25 van Fowey n. Aarius; Badzo 25 te Fur. Carlbia 25 van Kopenhagen le A'dam; Cascade 23 van Cadiz n. Londi n* Cooi- haven 25 van Stockholm n. Helsinki; Ciio S3 van. Maracaibo n. Curasao. Despina 25 van Gibi altar n. H'dam- Douro 24 te Cristobal; Durango Victory 25 van New York n. R'dam; Duiveland 24 te Blyth; Dordrecht 25 te Phila delphia. Dicto 24 van Singapore n. R'dam. Euterpe 24 te Oporto; Europa 25 van Porthoustock n. Shoreham. Flandria 25 van. Sabies d'olonne O. Manchester; Frejo 26 te Ostende. Frisla pass. 23 Ouessant. Glashaven 25 van. Gothenburg naar Malmh: Ganges en Schelde elk met een voor H, I. Ambacht bestemd sloop schip van Hamburg naar R'dam pas seerden 25 Elbe HI vuurschip. fl 'zrenden Mededeling). iegen paut" Hast III 25 te Londen: Hnda 25 te Gothenburg; Hemony 22 te Bei ra; Hoogland 25 van Gdynia te A'dam; Hugo de Groot 2*1 van Soerabaja naar Rangoon; Heemskerk 25 van Boom Cristianssand; Henriêttc 25 van Shore ham n. Ostende; Hoop op Zegen 25 te Boston Luie.; Hast V 26 van Hamburg n. A'dam. Hast IV 24 te Rouaan; Iiermund van Ccbu n. R'dam 24 te Marseille; Hebe Nobel pass, 26 Vlissingcn n. Methil. Indrapoera 24 nam 11 uur van Las Palmas n. Kaapstad. Import 25 te Hel sinki vertrekt 30 naar R'dam. Java kustvaarder 25 te Plymouth; Jnarstrooin 27 te Port Bouct; Jupiter 24 van La Guujra n. Puerto Cabello. Jans 25 van R'dam te Londen; Jupi ter (Muller) 24 te Rouann. KDpIontein thuis 26 van Southamp ton n. Antwerpen; Kota Go de 25 van Aden n Batavia; Kolbergen pass. 25 Beachy Head naar Bagnoli* Kortenaer 25 van Lei tb n. Emden; Kuwi 24 van Teignmouth n. Abo; Kedoe pass. 23 Futlsterre n. R'dam. Koningin Emma 22 van La Guayra n. Nickerle; Kertosono 23 van New York n. Galveston. Limburg pass. 25 Belle Isle n. Noord- Amenka; Lely 26 van Rio Grande do Su! naar?; Libra 23 te Newport Mon. Lena 22 te Tunis. Malvina pass. 24 Lizard n. Curagao: Mulan pass. 25 Dungeness; Melampus 2S van Port Said n. A'dam; Mongolia 23 van Colombo n. R'dam. Mindoro 23 van Genua vla Barcelona n. R'dam: Map in 21 te Los Angeles. Nettie 25 van Newcastle n. Sundsvall; Nigerstroom 28 te Taltoradi; Nijen- burgh 25 van Caen n. Kopenhagen; Njord 24 te Stockholm. Nicolaas Wltsen 23 te Rosario. Ondina pass. 25 Aden n. Abadan; Oranje thuis 26 van Colombo; Oleum 24 van Londen n. Billingham; Omar E. Chapman 25 van Baltimore n. Rot terdam. Prins Willem van Oranje 24 van R'dam te Toronto; Pygmalion- van Cu rasao n. Haiti 25 op 22 N. en 09 W.; Perna 23 te Abadan. Poelau Laut 24 te Batavia. Sommelsdijk 25 van Palembang naar Batavia: Stuyvesant 25 v. A'dam naar West-Indiö; Samarinda 25 van Manilla n. Stam; Seaham 26 van Leith n. Rot terdam. Straat Soer, da 22 te Hongkong. Trompenburgh 25 van La Palhce a. R'dam; Theseus 25 te Malta; Tawali 23 te Ras Tanura; Thriantlia 25 te Heroen; Tyro pass. 25 Beachy Head n. Dublin; Tarakan 25 te Batavia; Tasman 25 ter rede van Chenbon; TJibadk 25 van Amoy n. Manilla; Tjitjalcnka 25 op 50 mijl Zuid van. Macassar. TJimentcng 25 van Batavia n. Soera baja; Thalalta 24 van Honkong naar R'dam.; Tornus 24 van San Francisco naar R'dam. Utrecht pass. 25 Kaap Guardafui n. R'dam, Virgo 25 van Middlesbro n. Ipswich; Valerius 26 van R'dam te Penang; Van der Waals 24 van Batavia n. Padang; Vrede 25 van Delfzijl n. Emden. Weltevreden uitgaand pass, 25 Kaap Guardafui; Waterman 27 van Oslo t« Londen; Westerdara pass. 25 Dunge ness n. New York. Zeeman 25 te Norfolk; Zonnewjjk thuis 23 te Colombo; Zuiderkruis n. R'dam 25 op S N. en 62 O. SCHEEPSBEWEGINGEN IN DE NIEUWE WATERWEG Gedurende de afgelopen week zijn de Nieuwe Waterweg binnengekomen 161 schepen metende 267.396 nr.t. lm 1946 115 schepen metende 167.415 n.r.tj. Sedert 1 Januari 1947 zijn aangekomrp''1 in 3397 schepen metende 5 650.705 n.r.t 1946 2442 schepen metende 3.253..'fi"' VAAIiWATEKDIEPTEN FannerdenIJsselkop 2.45; IJpsselkop Malb. Haven 2.35; Malb. Hav<r*n—Wijk bij Duurstede 1,75; Wijk by "Lruurstede —Vreeswijk 1.85; Usselkop-fT'aesburg 2.05; DoesburgZutphen 2.30;jEutphen Deventer 2.45; Deventer.Katerveer 2.20; walerh. b'j Arnhem 7*232: Westervoort—Pley 7-87—2; Kcui gn 1.18 +L I «W* Heden 13 zacht gu kalm na een langdurig doch geduldig lijden, van onS heengegaan onze beste Man en Vader, de Heer ADRIANUS JOHANNES CRETEER in de ouderdom van 74 j. Schiedam, 26 Juli 1947. Lange Haven 29. J. Creteer van Oordt Phine De teraardebestelling zaJ piaats hebben Woensdag 30 Juli a s. op de Alge mene Begraafplaats te Schiedam, Vertrek van het huis nam. 2 uur. sterf- NET PERSOON 4-3 jaar, alg. ontwikkeld, zelfst. functie bekleed heb bend, bekend met mod, ta len, adm. op de hoogte met machinerieën en verfwaren- branche, goed met perso neel kunnende omgaan en in staat leiding te geven, zoekt hem passende werk kring op kantoor, fabriek of magazijn, Br. ond. letters SEE, bur. van dit Wad. Te koop: prachtig scheikun de laboratorium vóór ama teur (75 chemicaliën, glas werk. enz.), R. F. Bauer, Rembrandtlaan 83 b. PLAATST EEN KOERIERSTER Pr*™ UWi •''.rrwi „ii GEVRAAGD door do Fa. VISSER CO., Distilleerderij „De Vink", Lange Haven 52, Schiedam, voor nu oi later leeftijd 2025 jaar. ieeftjjd ca, 15 jaar.- Sollicitaties" mondeling of schriftelijk. GEVHAAGD leeftijd 1618 jaar, Vereisten: MUL O-opleiding en typen. Aanmelden: 29 Juli tussen 8—10 uur, kantoor Firma Knijpers, Aanneming van Bouw en Betonwerken, Prof. Kamer!. Onneslaan 193a, Schiedam. Lakken binnen en buiten, kappen overtrekken. Regenzeilen met celluloid in alle gewenste kleuren. *Ook voor reparaties en moffelen van haarden UW ADRES. Exercitiestraat 22, Rotterdam Gerrit Verboonstr. 21, Schiedam Tel. 28005 Tel. 68589

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1947 | | pagina 2