C D Fa. AM BIJLOO nette MACHINIST-STOKER dfe STADSNIEUWS De gemeenteraad handelde de zaken vlug af Va 'yugA' Voortaan elke maand zitting Gevaarlijk spel Uitspraken Tribunaal AGENDA Vlaardingen ROTTERDAM Gesol met prijzen Fietsendief en gros Rad io-p rogram m a pi SCHEEPVAART SCHIEDAM BELGISCHE INMAAKPOTTEN 'gevraagd Donderdag 31 Juli 1947 to sneltreinvaart heeft de gemeenteraad in haar zitting van Woensdag- ^8 een uitgebreide agenda behandeld en goedgekeurd alle punten die hierbij aan de orde kwamen. Op Voorstel van B. on W. werd besloten voortaan Iedere maand een ver gadering te houden, die werd vastgesteld op de eerste Vrijdag van de maand. Mr. Peek had gedacht dat dit dan wellicht beter avondzittingen konden zijn. Inderdaad bleek de grote meerderheid der raad hiermee In te stemmen, zodat de heer Van Lith (Arb.), die de middag prefereerde met 2n enkele medestanders toch "s avonds zal moeten komen. Bij deze zitting van gisteren, waren afwezig de heren J. Barthoom en J. Schcffers (Arb.) en Th. J. v. d. Berg (C.H-) aan te boren. Een^ andere regeling bij de heffing van de reinigingsgel- den. als door de heer Bosch voorge steld, wees hij van de hand, daar het hier om zeer kleine bedragen gaat. Gratificatie van gemeentepersoneel De heer Lahuijere sprak bij het voorstel tot verlening van een grati ficatie aan het gemeentepersoneel na reeds de wens uit dat deze volgend jaar over 14 dagen zou lopen inplaats van een week. Hij juichte het a-oor- stel ten zeerste toe, doch had be zwaren tegen de gemaakte voor- heidsdienst werkzaam waren. Vermoedelijk zal de gratificatie Door het college van regenten van hex St. Jacobs-Gast hu is was op de aanbeveling voor de benoeming van een lid vair dit college in de vaca ture van mevr. wed. M. H. Schmidt— Elshove. ook geplaatst mevr. M. BurgRomein te Overschie. De heer P. Mak (A.R-1 was het er niet mee eens dat personen buiten Schiedam m een dergelijk college worden ge kozen. Zoals de voorzitter echter meedeelde vond dit zijn oo.rzaak m het feit, dat mevr. Burg. lid is van I nog deze week als voorschot wor de Evang. Luth, Kerk te Schiedam. Aan het college was bericht gezon den in de toekomst echter alleen in woners van de gemeente Schiedam te nemen. Alvorens vier raadsleden in de jeugdcommissie werden gekozen, kregen de raadsleden eerst nog ge legenheid over deze nieuwe commis sie hun mening te zeggen, waarvan alleen do heren Kedde (CPN) en Hoogendam (A.R.). gebruik maakten, Eers. genoom de had liever gezien dat de her Kalkhoven had de A.J.C. di rect aan deze commissie was toege voegd. Dit zou ook zeker een even wicht in de vertegenwoordiging der diverse geestelijke stromingen ten goede zijn gekomen. Wethouder Al berts bleek echter van mening, dat men vier personen moest aanhouden en i" dit geval die mensen, die door door de Ned. Jeugdgemeenschap Waren voorgedragen. .De heer Hoogendam. die van me ning was dat de overheid in deze geen taak heeft, wenste te zien aan getekend dat hij blanco stemde. De vier. in deze commissie gekozen raadsleden waren de heren J. C. van Geeim (RVPL M. Eising (Arb.). P. de V-'ngenaar (CHU) en B. E. Collee (CPNh Rii de behandeling van het voor stel tot verhuring van een perceel gror.d in Soïeringshoek, waarop t.z.t. ach. tennisbanen en een sproei-ijs baan zullen worden aangelegd, deel de wethouder v. d. Kraan, naar aan leiding van een door de heer Weer gang (Arb.) gestelde vraag. mede. dat de ligging van deze nieuwe sport terreinen overeenkomt met het uit breidingsplan Nieuwland. Volgende aanvragers zullen echter op dezelfde plaats geen grand voor <Ut*dpel meer ku n ne n krijgen. De uitgifte van grond tegen een lagere erf Dacht dar gebruikelijk. "Waarover de heer Mak (AR.) wel eens iets meer wilde weten, had in eén geval zijn oorzaak gevonden in de ongunstige ligging van de grond en in het tweede geval, een strook grond van 6140 m! aan de Buiten havenweg ten behoeve van de me- taaiwarenfabriek ..Excelsior", omdat de omliecE-nde terreinen eenzelfde prijs hadden. De verlening van een hogere sub sidie in de kosten van restauratie van de St. Janskerk. die stegen van 584.090 tot f 1079 778 ontmoette een scherp tegenstander in de frac tieleider van de C.P.N., de heer Kedde, die een aandeel van 10 in plaats van 15 voor de gemeente ruim voldoende achtte. Z.i. werd hier vergeten dat dit kerkgebouw ook geheel wordt vernieuwd en dat dus de kerkgangers hiervoor dan ook maar iets meer moeten overheb ben. Nu verplicht men niet-kerkgan- gers te betalen voor een nieuwe ,kerk waarvan anderen gebruik ma ken. Mr. Peek, die de heer Kedde van repliek diende, Wees erop. dat de percentages volgens algemeen vast gestelde regels zijn en in eerste in stantie ook als zodanig door de raad worden goedgekeurd. ..We kunnen er niet over denken", aldus de burge meester, „halverwege een andere basis te leggen". De heer Kedde &as niet overtuigd, doch wenste het voorstel ook niet in stemming te brengen, zodat het zon der meer werd aangenomen. Nieuwe relnïgtogstaxicveu De heer Bosch (Vrijh.) was zijn schermutseling met wethouder van Bochove (Arb.) tijdens de begro tingsdebatten nog niet verseten en vond in de nieuwe reinigingstarie ven een prachtige aanleiding om er de wethouder nog eens aan te herin neren dat deze het voorstel van de heer Bosch, om waar mogelijk de ge meen tetari even te verhogen, destijds fel had gehekeld. Nu was hij de eer ste --ethouder die met een verhoging komt. Waardering voor dit voorstel bleek er"bij de heer Bosch ook te bestaan. Vooral wenste bjj onder de aandacht van het publiek te zien gebracht, dat voor het afhalen van een hond of een kat e.d. en voor het pijnloos af- makdn van een dergelijk dier, resp. slechts f 0.75 en f 1.— moet worden betaald, zodat niemand een oud of ziek beest meer aan zu» lot behoeft over ie laten. De heer van Buhove, die op een door de heer de Wagenaar (C.H.) ge stelde vraag, betreffende de hogere prijs bij storting van vuil op de Bm- tenhavenweg, antwoordde, dat men alleen in uitzonderingsgevallen, b.v. strenge vorst, niet op het opslagter rein kan storten, verweet de heer Bosch dat hij de disputen bij de be groting niet juist had weergegeven, want toen heeft de wethouder bij de voorstellen van de heer Bosch wel gesproken over de Partij van de Vrijheid, die tarievenverhoging voor stond. waarover hij zich verwonder de. Ook heeft de heer van Boshove destijds gezegd, dat hij er naar zou streven restrictie t.a.v. degenen die korter dan zes maanden in gemeen tedienst zijn. Hij wees op de soepel heid die in het particuliere bedrijfs leven hierbij wordt toegepast. Dat dit laatste punt bij het college ook alle aandacht heeft, bewees wet houder van Boshove. die kon meede len, dat op enkele gevallen na. waar over nog bcsnrekingen gaande ziin. Ieder lid van het personeel deze gra tificatie krijgen. Het college is m deze zo soepel mogelijk geweest. B.v. voor arbeidscontractanten, die deze winter zijn uitgevroren geweest, heeft men deze periode meegerekend, evenals voor personen, die voor deze reeds bij een andere van kleine bronnen, die er zeker nog waren, den uitbetaald, in afwachting van de definitieve beslissing. Teilen en pijlen Twee zaken, waarmee veel naast is, doch die te laat konden worden ingediend, worden nog tijdens de zitting aan de agenda toegevoegd. De eerste betrof de uitbaggering van de mond van de Wilhelminahaven, die momenteel 7.50N.A.P. is, en 9.60N.A.P. dient te zijn. De kosten hiervan zullen 225.000 bedragen. Mr. van Boshoor sprak namens de financiële commissie zijn goedkeu ring erover uit, doch had wel be zwaar tegen dit late indienen, dat z.1. niet nodig was geweest. „Een goede dienst peilt regelmatig de ha vens," was zijn mening. „Is het niet beter ten halve ge keerd dan ten hele gedwaald," sprak de heer H. Wiekenkamp (A.R.), die de kosleu welke de gemeente aan de Wilhelminahaven heeft, vcci te groot vond, en sprak van een oli fant. die we thuis hebben gekregen. De voorzitter zowel als wethouder van de Kraan nopen op een beter rendement van de haven in de toe komst, evenals met de Houthaven. Momenteel worden de mogelijkhe den' bestudeerd. Een rapport zal hierover tz.t. verschijnen. Het voorstel, dat zonder stemming wordt aangenomen werd gevolgd door de aflossing van enkele lenin gen en het aangaan van een nieuwe lening van 8.6&/.000. Wethouder v. d. Kraan, die als repressaille een pijl afschoot op mr. van Boshoor, omdat dit voorstel ook wel rijkelijk laat kwam, schoot er naast want .deze _zette duidelijk uit een dat" men op" de "geldmarkt niet peilt. Deze transacties blyken voor de gemeente niet nadelig, de rentebe sparing is 30 jaar a 271.000. Gisteren is de 14-jarige J. B„ die zonder dat iemand van het aanwe zige personeel het bemerkte was binnengelopen bij de plette rij var. de firma B. aan de Noord vest, spe lenderwijs niet zijn hand in een piot machine terechtgekomen. Drie vin- ers werden gewond en het is niet uitgesloten dat de jongen bier één v.m moetSn missen. Per auto is hij direct na het on geval naar het ziekenhuis overge bracht Hedenmorgen deed het Tribunaal uitspraak in een drietal zaken. Cornells J. M. Bosch werd ver oordeeld tot 3 jaar cn 6 maanden internering met aftrek van het voorarrest. Hij komt 26 December 1948 vrij. Aart Barendregt kreeg 3 jaar en verloor f 150.- van zijn vermogen. Vrij 8 Mei 1948. Dezelfde straf kreeg Jan van Nieuwen burg. die 13 Mei 1948 in vrijheid wordt gesteld. Allen ver loren de kiesrechten. Jaarvergadering van Herin es-DVS In bovenzaal van Hotel Beij- ersbergen hield de C. F.C. Her- mes—DVS oP Maandag 28 Juli haar Algemene jaarvergadering, welke een vlot en geanimeerd xerloop had. Alle jaarverslagen werden on veranderd goedgekeurd en hieek hieruit o.ro. de gestadige groei van het aantal werkende leden, hetwelk de 500 gepasseerd is, en de schitterende successen be haald door bet eminente Cricket- elftal- De Heer Stouthandel, door ziek te verhinderd, kon zich, door drukke werkzaamheden niet lan ger als Secretaris beschikbaar stellen. De voorzitter. Mr. P, van Bochove, memoreerde zijn lang durige en veelzijdige staat van dienst. Behalve als secretaris, een functie die hij behoudens een kor te periode van onderbreking ge durende ruim 12 jaren heeft ver-, vu ld. vertegenwoordigde dhr. Stouthandel HermesDVS bij de Ver, van Eerste Klossers (WEK), was hij o.m, lange tijd lid van de elftalcommissie en lid van de commissie voor het eerste elftal. Buiten deze functie's wist de scheidende secretaris bovendien gelegenheid te vinden HVDS bij tal van officiële gelegenheden te ertegemvoordigen. Het dagelijks bestuur wordt thans gevormd door Mr. P. van Bochove Voorzitter, M. Dronkers Secretaris en J. v. ZijderveJdt, penningmeester. De overige leden van het be stuur werden herkozen, terwijl dhr. v. Sillevoldt het Bestour vol tallig maakt. Films: Passage-tb cater: Da. 1.15. 4, 6.45 en 9.30 üur: Rhapsody in Blue. (Toeg. elke leeft.) Op het toneel Paperman. Mono pole: Da. 2, 7 en 9 uur. Za. 2, 5. 7 en S uur. Zo. 3, 5. 7 en 9 uur: De onbekende ruiter. (Toeg. elke leeftijd). DISTRIBUTIE-AGENDA Vrijdag kunnen in het distributie- bureau, Brocrsvest 95. van 912.30 en van 25 uur ingevulde aanvraag formulieren voor rijwielbanden wor den ingeleverd door de letters Q t.m, R. School voor B.L.O. naar buiten Begunstigd uoor buitengewoon fraai zomerweer, maakten alle leer lingen van de School voor Buiten gewoon Lager Oodenvys. Hoofd de heer J. Penning, Woensdag in een drietal autobussen een schoolreis naar Oostvoirne en Roekan je. De kinderen genoten zeer van bos-, strand- en speelluingenoegens; aan versnaperingen heeft i it niet ont broken. Tot dit Mies werd de Ou- dercommissie in staat tresteld door de spontane medewerking van wel willende stadgenoten en Srhieiiam- se firma's. Waarvoor buide! Concert Leger des Heils Hedenavond, dus niet Vrijdag avond zoals wj gisteren bericht ten, zal het muziekcorps van het Leger des Heils in do Plantage het volgende programma ten ge hore brengen; 1. Toortsdragers, mars. E Ball; 2. De veilige rots, meditatie, E. Ball; 3 Hemelvreugde, instr. kwartet nee; ergave. selectie, G Doe; ikind van vriendschap, mars G W. Gaveft: 6. Voor U rijst mijn bede, selec tie; 7 Machtig te bewaren, cornet solo. A. H. Jakeway; 8. Roept verlossing, mars, Pb. Catelinet; 9 Golgotha, selectie. A Gold smith; 10. Rots der eeuwen, meditatie F J. DockeriJ. Visserij Binnengekomen aan de Visbal 4 kustvissers met een totale be somming van f 1543.—. Vertrok ken VI. 130 P. Groen, VI. 115 B, van Dorp. VI. 199 A .Poot, VI. 197 Adr Visser, VI. 85 Jb. van Duvn, VI. 172 C. Poot, VI. 216 A Visser VI, 70 P- Keus en VI. 14 Jb. Rog. Vergadering gemeenteraad Het belangrijkste punt van de Raadsvergadering van Dinsdag was het voorstel van B. en W. om over te gaan tot het sluiten van een lening van f 2.300.000. Het punt waarover gepraat moest worden was de hoge rente. De eerste 10 jaar za] de gemeente nl. 3 procent moeten betalen, terwijl gedurende de laatste 20 jaar 334 vergoed zal moeten wor den, wat in 30 jaar een totaal van f 1.150.000 betekent. Dit is geen kleinigheid, aldus de heer Hoor weg (P. v. d. A.) en dit is het overdenken alleszins waard. Er volgde nog een korte bespreking, waarna dit voorstel van B. en W. zonder stemming werd aanvaard. Federatie Zangverenigingen Bovengenoemde federatie ver zoek f alle aangesloten verenigin gen haar leden op te wekken he denavond om 8 uur aanwezig te zijn in de muziekzaal van het Volksgebouw voor de generale re petitie voor de zangaubade op 31 Augustus a,s. Plotselinge dood Op het station werd gistermid dag omstreeks drie uur de 59-jarige B. D. uit Amsterdam plotseling onwel en zakte in elkaar. Dr. de Leeuw, die spoedig ter plaatse was, kon slechts de dood constateren. Burgerlijke Stand Geboren: AVillem A., z. v. S. Houtman en E. v. Tilborg; Gerard, z. van J. Scheepmaker cn M. G. E. Schuurmans; An dries J. F., z. v. F. de Klerk en A. C. van Driel; Maria J., d. van L. .T. Ileinsbroek cn W. E. v. d. Heiden; Antonia L., cl. van G. Schenk on E. W. Slaven- burg. Overleden: \V. de Bruyn 72 j, vr. van J. v. cl. Tempel; E. van Meurs Si jaar. OFFICIeLE PUBLICATIE Uitreiking; van schoenen bonnen Voor het tijdvak van 14 Juli tot en met 30 Augustus is het eindcij fer 9 van de tweede distributie stamkaart aangewezen ter verkrij ging van een schoenenbon. Personen wier T.D. nummer ein digt op het cijfer 9 en die nog in het bezit zijn van inlegvelbon 612 komen in aanmerking voor een schoenenbon naar keuze. Kinderen geboren in de maanden Juli en Augustus van één der ja ren 1932 tot en met 1945. en. kinde ren geboren to de maanden Sep tember en October 1946 ontvangen tegen inname van inlegvelbon 604 een schoenenbon naar leeftijd. De uitreiking zal plaats vinden: Zaterdag 2 Aug. a.s<: de letters A, C, D, E, F. Het uitreikingslokaal is geopend vin 9 tot 11 uur v.m. Melkhandelaren met vacantie Dit jaar voor het eerst zullen ook de Vlaardingse melkhandela ren vacantie krijgen. Men heeft de handen ineen geslagen en hoopt nu roet de medewerking der cliënten, Eèn groep gaat van 59 Augustus en de andere groep van 11—16 Augustus met vacantie. Geslaagd De heer W, J. p, Pelle slaagde voor het examen cand. civiel in genieur. voor de hoofdacte slaag de A, Eigen raam terwijl de heer A. A. Blij slaagde voor Engels L. 0. Voor het practijkdiploma Boekhouden slaagde voorts Mej. F. Stam, voor het examen nuttig© handwerken de dames A. P. Dijkshoorn en C. H. Noordlioek en voor hef Midder^-andsdiploma H. Baaima, p. Boot, M. L. van Brandwjjk, C. v cl. Ent en L Hahn, Tuchtrechter -was niet mals Voor de Tuchtrechter voor de Pnizcn te Rotterdam hadden zich een aantal aardappeltelers van Goedereede, Melissant. Herkingen. Sommelsdijk, Achthuizen, Dirks- land, Middelhamis en Rozenburg te verantwoorden voor het verko pen van aardappelen tegen hoge re dan de geoorloofde prijzen. Zij werden veroordeeld tot boeten, variërend van 25,— tot 1500. terwijl een hunner zijn zaak naar de politierechter verwezen zag. Ook een drietal Ouclewaterse kleinhandelaars in aardappelen waren gedagvaard, en kregen boe ten van 10 tot 250. Een tweetal klompenmakers van Lekkerkerk, die te duur verkocht hadden aan kleinhandel en aan verbruikers, werden ieder veroordeeld tot f 500 boete, twee Bergambaclitse klein handelaars in klompen tot 25 en 50. Vijf Briclse kleinhandelaars hadden te dure kersen verkocht. Boeien 10 tot 25. Te Schiedam en tc Rotterdam werd de haring te duur verkocht, hetgeen de over treders kwam te staan op boeten van 10 tot 25. Te Hoek van Holland ging het om het dure consumptie-ijs en werd de straf 40. Een caféhouder te Haastrecht nam te hoge prijzen voor zijn bor rels. bier en koffie. Hij zag zich deswege veroordeeld tot een boete van 3400. Een Rotterdamse banketbakker, die zijn harde Wener gebakjes te duur verkocht en zijn waren niet prijsde, werd venvezen naar de Politierechter. Voor het niet prijzen van hun aiiikelen werden twee groente boeren te Rotterdam tot boeten an 30 en 15 veroordeeld. Ten slotte zag zich een Rotter dams grossier tot 25 en ver beurdverklaring veroordeeld we gens het te duur verkopen van doosjes schoenerême en omdat hij, k-opende van een andere grossier, zich op een maatschappelijk niet gerechtvaardigde wijze inschakel de in het goederenverkeer tussen voortbrenger en verbruiker, waar uit prijsverhoging is voortgevloeid en waarmede artikel 5 van het Prijsvormingsbesluit overschre den werd. Stal meer dan 50 rijwielen Onlangs meldden wij dat de poli tic twee fietsdieven had aangehou den, de 30-jarige D. W. K. cn diens 37-jarige compagnon J. D. Zij had den de gestolen karretjes verkocht aan „Boerenpiet" (de 58-jarige vee handelaar P. V, uit Numansdorp) en „Boerenkees" (de 36-jarige C. A. S. uit Nieuwkoop).. In totaal wer den toen 37 fietsen opgespoord. Thans blijkt, dat „Boerenpiet" nog meer fietsen gekocht heeft en wel van de 34-jarige monteur J. C. B., die vroeger in Rotterdam woon- I de en de laatste tijd in Den Haag verbleef. De zaak l wam aan het rollen doordat B. in Den Haag op heterdaad werd betrapt. Na aan vankelijk 18 diefstallen tc hebben bekend, heef thij dit aantal later verhoogd tot 50. Korte tijd had hij samengewerkt met de genoemde K. cn D„ maar al heel gauw was hij alleen gaan opereren. Voor de variatie heeft deze B. op 21 Januari jj. ingebroken in een garage in het Westen, waar hij te- samen met de 27-jarige monteur W. S. 400 nieter bekljdingstof in een daar gestalde doktersauto laadde. De wagen werd toen twee dagen later onbeheerd in de stad terugge vonden. De stof werd ."erkocht in Leiden. De politie neemt aan dat het aan tal rijwielen dat door B. gestolen is, vele malen groter is dan dat, wat hij zelf opgeeft. Feestavond ambachts school Tamboerstraat .Jullie bouwt straks mee aan de toekomst van Nederland", sprak de heer Boog. directeur van de ambachtsschool aan de Tamboer straat tot de vertrekkende leerlin gen van zijn school. Hun ter ere was er Woensdagavond feest in de Blauwe zaal van de Beurs. Behalve leerlingen waren er ook vele ouders op deze feest avond aanwezig, waarvan enkelen daadwerkelijk hebben medege werkt aan de voorbereiding en uitvoering van het aardige feest programma waarvan allen zeer genoten hebben. Zang. muziek, turndemonstraties en toneelstuk jes wisselden elkander af. Zo'n stel blonde Hollandse knapen be zig te zien in een toneelstukje ais .,de schipbreuk van de padvinders van Nergenshuize", was bepaald verkwikkend. Wat zagen die men- scribicfstuk-lustende-inboorlingcn en hun vuurgod er schrikaanja gend uit in hun Zuidzce-„pak- kies". Maar ze kregen die malse padvindersboutjes toch maar lek ker niet aan het spit! Het schoolorkestje. keurig in eendere, kleurige pakjes, de zan gertjes en de turners hebben alle maal vreselijk hun best gedaan. Bravo jongens cn ouderen! De jongskes, die in rood piccolo-uni formpje programma's verkochten en aankondigden waren voor een hotel-manager eenvoudig om te stelen! Tot slot van de gezellige avond was er een tombola met als prij zen, door de jongens vervaardigde knappe werkstukjes. Donderdag is er een herhaling van de feestavond. MINERVABEJfANNTNG NAAR HUIS De bemanning van de Nederland se sleepboot Minerva" die een week geleden aan de Zirid-Oostelijke kust van Ierland op de rotsen is gelopen, is Woensdag uit Rosslare naar Ne derland vertrokken. Ierse reddingsdeskundigen heb ben het '"Tak van de „Minerva" be zocht. Zij zeiden, dat er nog een kans op berging was, hoewel de machinekamer en het ruim onder water stonden. STUDENTEN ZIEN ROTTERDAM De buitenlandse studenten, dis werken aan de wederopbouw van Walcheren, hebben gisteren en van daag in groepen van circa 180 man Rotterdam bezocht. Des middags maakten zij een boottocht, waarna in Plaswijk de thee werd gebruikt. De R.C. English Conversation Club deelt, mede, dat er wegens va-', cantie in Augustus geen meetings plaats hebben. Correspondentie adressen zijn: mies R. van Vught, Statensinge] 56c, en F. H. Weiier, Nachtegaallaan 3. Ook de Cercle de conversation frangaise houdt gedurende Augus tus geen bijeenkomsten. Eet corres pondentie-adres is F. 'E. Weiier, Nachtegaallaan S. n 490. Ka tri entje werd paars van woede en agent Slingerpaal ging aarzelend een paar passen achteruit. „Ik kan die rover niet bergen", lispelde hij verlegen: „kom maar kijken er zit al iemand in de cel. Een jongetje, dat de brutaliteit gehad heeft een ruit van dit bureau stuk te gooien, dat is ook een zware mis daad." „Hé," riep ik: „jongens, kijk, dat is PJukkie Buksjek. Wat doe jij hier? „Aloo, mannens", lachte Plukkic trots: „ja. ik zitten hier veilig. -Dag, juffrouw Katrlentje. Jij kunnen Plukkie nu lekker niks doen want ijzeren tralies 2itten ervoor, hiha." Maar agent Slingerpaal begreep nu wel, dat Bonzo G. Gap meer recht op de cel had als Plukkie. Hij opende het hek en Daantje en ik maakten aanstalten om Plukkie, die hevig gilde uit de cel te halen. „Loslaten", schreeuw de hij: Katoentje zullen mij bijten! „Klets niet," zei ik: „ze doet niks meer. We hebben Bonzo." „Schiet op, Plukkie," hijgde Daantje: ,4k wil naar huis. ik heb honger. ,Hoe vind je de nieuwe woning. Bonzo?", vroeg agent Slingerpaal. „Gaat wel," zei Bonzo: „jullie hadden het plafond wel wat beter kunnen witten, maar Ik kom wel erg onver wacht." „Hé," schreeuwde Katoentje boven alles uit: „Schieten jullie eens op, het is geen theevisite!" Vijf minuten later was alles in orde. Bonzo G. Gap zat achter de tralies en voelde zich weer thuis, zijn straf kon hij nu niet meer ontgaan. Plukkie moest de ruit betalen en mocht met ons mee. Buiten het politiebu reau bleef Katoentje staan, haalde diep adem en. zei: „ziezo, dit avontuur is voorbij. Dit keer ben i k de hoofdpersoon geweest en niet jij. Ketelbinkie. Je hoeft je dus niet te verbeelden dat jij alleen maar boeven vangen kunt, ik kan het net zo goed. Nu ik jullie dat heb-getoond, ben ik tevreden en ga ik uit het verhaal weg. Tabé! Met die woorden draaide Katoentje zich om en" verdween voorgoed! Om de Zilveren Bal Op 24 Aug. wordt om tien uur het Zilveren Bal-tournooi ingeluid met Willem II—Emma, om 31.15 gevolgd door S.V.V.Eindhoven; 12.30: FeyenoordV.V.V.; 1.45: Neptunus't Gooi 3.00: Enschede B.V.V.; 4.15: HeraclesSparta. De Hudson Boys Uitslagen der gespeelde wed. strijden van 15 Juli tot en met 27 Juli zijn als volgt: Noorder Vijgeboom S60S; Jansen Boys 8010; Ons Genoegen \V. S931 Monepole 8009; Kees Vr, 8553 Bloemfontein 9003; Lindemans Vr 7964; W.W.W. S4G7; Modern 7826; Eendracht Si2S; D.L.V.M. 8235; Watergeus 8207; Delfslmven 7252: Pretoria 8434; D.V.O. 8272; Ketting Boys 8210; Do Dam 8005; Oud Deifshavèn 8910. JEUGD WATERPOLO - TOURNOOI Zaterdagavond en Zondagmiddag 2 en 3 Augustus zal in het Zwarte Plasje te Hillegersberg door de S.V.H, een internationaal jeugd-wa- terpolotoumooi worden georgani seerd om de W. A. M. Kcrinkwls- selbeker. Deelnemende zeventallen zjjn: Les Enfants de Neptune de Tourcoing (E.N.T., Frankrijk), de Koninklijke Antwerpse zwemclub (K.A.Z.C., Antwerpen)A.Z. cn PC (Amersfoort), G.Z.C. (Gouda), HV GE (Haarlem), De Robben (Hilver sum), ZIAN (Den Haag) en S.V.H. (Hilleeersberg). De 9-jarige M. G. van der "Veen is gistermiddag bij het zwemmen in het Noorderkanaal verdronken. Het lijkje werd vele uren later opge haald door de schild c P. Schaars if, de Almondestraat, waarna het naar het Bergwegziekenhuis is ver voerd. United Press verneemt uit goed ingelichte kringen dat prinses Elisa beth en luitenant Philip Mounbat ten 18 November in de Westmin ster Abbey in het huwelijk zullen treden. DONDERDAG 31 JULI Avondprogramma HILVERSUM I: 19.00 Nieuws. 19.45 Voorlichtingsdienst. 20,00 Nieuws. 20.15 De Mariniers! 21.00 Melodieus verzoekprogr. 21.30 „De vaart der volken". 22.30 Nieuws. 23.00 Boedapester-Strijkkwartet. 23.20—24.00 „Tegen middernacht". HILVERSUM H: 19.10 Zomer Confetti. 20.00 Nieuw3. 20.05 Reizen naar het buitenland. 20.15 Concert gebouworkest. 22.00 „In de schijn werper". 22.30 Pierre Palla, orgel. 23.00 Nieuws. 23.15 Zone Schaak- tournooi. 23.25 Orkest Piet va a Dijk, VRIJDAG 1 AUG. Ochtend- en middagprogramma HILVERSUM I: 7.00 Nieuws. 7.15 Gymnastiek. 8.00 Nieuws. 8-30 „AugustusVacantiemaand". 9.00 MineapoHs Symph, Orkest. 10.30 Morgendienst. 11,00 Zangreci tal. 11.45 Pianospel. 12.00 Fritz Kreisler. 12.15 „Hoianda-Sextet". 13.00 Herdenkingsdienst. 14.40 Fluitrecital. 15.15 „Van alles wat". 16.00 Declamatie. 16.20 Domstad Strijkkwartet. 17.00 Piano-duo. 17.20 „Voor het diner17.45 „AU Round Sextet". 18.30 Strijd krachten. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws. 7.30 Muziek bij het ontbijt 8.00 Nieuws. 8.18 Opera-progr. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Lichte Morgenklanken. 10.00 Morgenwij ding. 10.20 „De Regenboog". 10.45 Sopraan en piano. 11.05 Philharmo- nisch orkest van Londen. 11.30 Or gelspel. 12.00 „The Skymasters". 12.30 Sportagenda. 12,35 Pierre Palla, orgel. 13.00 Nieuws. 13.15 The Rhythm Club. 14.00 Kook kunst. i4.20 Mozart-Coneert. 15.10 Ons volk in zijn dichters. 15.30 Mid dagconcert. 17.00 Koorzang. 17.30 Muzikaal babbeltje. 18.00 Nieuws. 18.20 Dr. Jan v. d. Tempel 70 jaar. 18.30 Metropole orkest. (Ingezonden Mededeling), AANGEKOMEN SCHEPEN 30 Juli Oswin iJmuiden Burger IJsselhaven ijzer; Tydeus Londen Meyer Merweha- ven stukgoed; Bienvjjl*» New York Run- oman Merwehoven stukgoed; Sanden- burgh Casablanca Muller Mervvehaven stukgoed: Veenenburgh Middiesbro Muller Merwehaven stukgoed; Silvana Hamburg Waivbersie n, Duitsland stuk goed; Hates Victory Norfolk Bott. Oce aan Waalhaven kolen; Olivian Coast Newcastle Burger ljsselhaven stukg.; Ahus Gefle Burger Maashaven stuk goed: Bcnnres Antwerpen Wambersie Lekhaven stukgoed; George Durand Baltimore vea Ommeren Waalhaven kolen. 31 Juli Hast V A'dam F urn ess Memehaven ledig; Ada Shöreham van Uden Park haven ledig; Sunetta terug uit zee vatl Ommeren bneien Schiedam: Badzo Col chester Wagenborg 2e Kathaven ledig- Asturiaa Finland Maurlts n. Dordrecht mjjnhoutj Duiveland Londen Jobshaven ledig; Empire Parkeston Harwich Hoek van Holland; Arnhem Harwich Hoek van Holland; ^.ndrew Hamilton Norfolk Rott. Oceaan Waal haven kolen. VERTROKKEN SCHEPEN Mecklenburg, Harwich; Leuvehaven, KingslynnMira. Londen; De Ruyter, Emden; Admiral Simavis. Kopenhagen; Wilhelmina. Hull: Amos G. Throop, Norfolk; Volendam. Batavia; Gapern, A'dam; CaterJna Geroïimivh, Savona; Twickenham, Montreal; Pacific, Boston Line; Cordrona, Grangemouth; Bata vier II, Londen; Walcnburgh, Londen; Empire Wansbeck, Harwich; Antwerp Harwich; Ceres, Londen; Prague, Har wich. 3t JUI1 Sunetta, Aruba; Auctacia, Londen; Sheringham. Harwich; Parma, Stettin. Wind Noord-Oost, flauwe koelte, kal- ie zee, helder. SCllEEPSBEWEGINGEN Alphard thuis 30 te Antwerpen. Batavier II 31 v.m. van R'dam te Londen; Boschfontein 28 van Kaapstad A'dam; Bald Eagle van New York R'dam 29 te Antwerpen; British Commando 29 van Port Said n. R'dam; Cape Stephens 25 van Philadelphia n. Antwerpen en R'dam. Despina 28 van Leixoes n. R'dam; Deni 1 Aug. van Londen te R'dam ver wacht. Eemshorn 2fl van R'dam te Odense. Fred 20 van Huelva n. R'datn. George White pass, 29 Prawlepoint n. R'dam of A'dam: Goote 2 Aug. van hsmar te R'dam Verw. Henriëtte 30 van Londen te Antwer pen; Holland 28 van Sydney n.s. naar Nederland; Howell E. Jackson 28 van Hampton Roads n. R'dam. xios 29 van Gibraltar n. Lissabon. Jelo 2 Aug, vaii Osio te R'dam verw.; Jefferson City Victory van New York n. R'dam 29 ter rede van Vltssingen. Kedoe 30 van Huelva te A'dam. Lely 29 van Florianopolis n. Buenos Ayrcs. Manoeran 27 te Ccbu; Molengraaff 29 van Montreal n. Sorel; Martha 29 van Bengazt n, Tobroek; Marleen 31 v. A'dam te Harlingen; Manchuria van Davao n. R'dam op 27 Juli (twee dagen na het vertrek uit Genua) brand aan boord, kapitein vraagt.hulp. M.e. Co- merford 26 van Los Angeles n. R'dam; Manistee 26 von Cristobal n. R'dam Meorüa 28 van Port Swettenham naar R'dam. Noreg 23 van Curagao n. R'dam. Omala n. Antwerpen 29 op 400 mijl Z.W. van Land's End; Oranje 9 Aug. nam. 2 uur van Batavia te A'dam verw. Phrontis 28 te Port Swettenham; Pont L'eveque 26 van Seattle n. R'dam. Rijnland ui tg. 27 te Sao Francisco Do Sul; Risico 1 Aug. van Londen, te R'dam verw. Sumatra 30 van Batavia te A'dam- Stad Maastricht 2 Aug, van Antwerpen te A'dam verw. Tjikampek 24 van Sydney n. Soera- baja; Tjitjalenka 34 van Macassar naar Soerabaja; Tjibesar 29 bij Sydney op weg n. Brisbane; Tasman 29 bij Soera baja; Tabinta 14 Aug. van Batavia te Genua en 22 Aug. te A'dam verw.; Thomas Nelson 1 Aug. van Philadelphia te R'dam verw. Van der Waals 29 van Belawan. Zuiderkruis thuis pass. 29 Perim: Zij penberg pass. 30 Wight n. R'dam; Zwa luw 28 van R'dam te Gefle. Vanaf VRIJDAG 1 Aug. a.s. ABBOTT en COSTELLO De bekende Amerikaanse komieken in; GEKKE TOERISTEN Een daverende, muzikale klucht van Universal. Weekd.: 2-7-9 u.; Zaterd.: 2-5-7-9 u.; Zond.: 3-5-7-9 u, Cassa open 10 uur. Toegang alle leeftijden. KREUPELSTRAAT 38 TELEFOON 68111 bericht, dat een wagon van de beste kwaliteittis aangekocht, Wacht dus even met de aankoop van Uw groenten. HH SLAGERS. Wegens omstandigh. spoedig gevr. een le SLAGERSBEDIENDE of desnoods een 2e BEDIENDE by F. C, NOORDEGRAAF, Singel 122, Schiedam'. STOOMWASSERIJ „EDELWEISS" West-Molenstraat 16IS Schiedam Te koop gevraagd een Inva- lidewagen. Potgieterstr. 20a. Te koop z.g.a.n. tandem, Magneet. Schietbaanstr. 24 v.m. Ketbel. Te koop: U kuikens. 1 or gelbankje, 1 pick-up, 1 viool Frans v. Thienen. Broers- veld 123, Tel. 69799. Wie ruilt „Ang Pleinweg, R'dam Z„ 2 kam, met ve randa, vr. keuken, met gey ser en douche-cel, voor wo ning Schiedam, Br. No. S 2066 bur. van dit blad. A.s. echtp. zoekt ét. of ka mers, met gebr. keuken, goede st. in O. of C. Br. No. S 2064 bur. van dit blad.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1947 | | pagina 2