HEROPENING KOFA BERTELS VACANTIE! MORGEN HEROPENEN WIJ ONZE GEMODERNISEERDE BEDDEN EN TAPIJTZAAK STADSNIEUWS Schiedam zal Koninginnedag wèl vieren PAROOLLEZERS GAAN VAREN! VAART U MEE? r DE FAVORIET AMORCE BELGA BOGENA Schiedam AGENDA Wielerwedstrijd op 30 Augustus MM?» Vlaardingen SCHEEPVAART J. H. Staalman Stomen - Verven - Chemisch reinigen Uilschuiftafels f 65, Eiken Dressoirs vanaf f 125. Ledikanten 2 persoons f 49.50 4 stoeien, 2 armfauteuils v.a. f 125. Eiken Clubjes vanaf f 32.50 PLATE Laat nu Uw rijwiel moffelen Vrijdag 1 Augustus 1947 SR IS ALTIJD MEER DAN MEN DENKT. Groots programma voor 1 September Films: I Passage-theater: Da, 1.43, 4.15, 7, 9-30 uur: De Dictator met Charlie Chaplin (Toeg. 18 j.) Op het to neel Duo Ackema. jVIonopole: Da. 2, 7 en 9 uur. Za. 2, 5, 7 en 9 uur. Zo. 3, 5, 7, en 9 uur: Gekke toeristen, met Bud Abbott en Lou Costello. In tegenstelling met andere plaat sen in ons land die meenden !n verband met de huidige toestand in Indonesië de verjaardag van H.M. de Koningin dit jaar niet met grote festiviteiten te moeten vieren heeft hier ter stede de Oranjevereniging In overleg met do burgemeester be sloten de feestelijkheden die men op het programma had staan, gewoon doorgang te laten vinden. In verband met het feit dat SI Augustus dit jaar op Zondag valt, zullen de meeste festiviteiten eerst op Maandag 1 September plaats vinden, doch enkele ook reeds op Zaterdag. Het programma ziet er heel aan lokkelijk uit en als het weer mee werkt belooft liet dit jaar een ge slaagd feest te worden. De wielerwedstrijden op het Stad- houderslaanparcours zijn èn in wie lersportkringen èn voor het publiek zo'n succes geweest, dat men ge meend heeft deze nogmaals te moe ten organiseren. De wedstrijden op dit, volgens N.W.U.-krin gen, beste wegparcours in Nederland, zullen weer even interessant worden als vorig jaar, tenzij men op dezelfde dag een ronde van Feijenoord gaat houden, waardoor de „cracks" ver- nationale driekleur is hieraan ver bonden. Voor Zaterdag is hiermee het feest ten einde. De viering op Maandag1 Maandagochtend i September be gint de dag reeds vroeg, om half acht, met bèt traditionele gelui der klokken van de St. Janstoren. De mannen van het politiemuziekcoips. Leger des Heils en St. Ambrosius brengen acht uur om het stadhuis een aubade, waarmee de dag dan of ficieel is geopend. De gymnasten van alle verenigin gen trekken tegen tien uur naar het Marconiplein. Boshoefcterrein en het sportveld aan de Havendijk. waar tegelijkertijd grote gymnastiekde- monstraties plaatsvinden. De leden der drie grote verenigingen worden over alle terreinen verdeeld en daar aangevuld met de kleinere groepen, zodat men op elk terrein een goed corps kan zien. Op h -t zelf de tijdstip dat de gym nasten een proeve van hun kunnen te zien geven, zingt „Orpheus'' onder leiding van Ed. Flipje een keur van vaderlandse liederen. Het kor wordt hierbij opgesteld oo de stoop van het stadhuis, terwijl de autoriteiten zul len plaats nemen voor het politie bureau op de Grote Markt. Vorige uitvoeringen hebben bewezen dat het s*-dhuïs een uitstekend klank bord is. De reeds aangekondigde ringrijde- rif vor ruiters vindt om elf uur plaats in de "Waranda, tussen School straat en Westerkad». Vooral voor tie is weer in handen van de ren nersclub „Schiedam" en geschiedt onder auspiciën van de S.B.L.O. Een grootse taptoe is cr rs avonds om negen uur op de Grote Markt, waar negen muziekcorpsen na een rondgane door de stad gezamenlijk zullen concerteren. Een plechtige vlaghijsing en het strijken, van de Hengelaars opgelet! Deelnemers aan de grote ste delijke hengel wedstrijd, die Zon dagmorgen onder auspiciën van ,.De Schiedammer" plaats vindt in de Schie nabrj de Kandelaar, dienen bij de wedstrijd de vol gende regels in acht te nemen: Iedere hengelaarCster) moet een half uur voor de wedstrijd aanwezig zijn. Bij het opgaan van de vlaggen houdt 'n ieder zich gereed voor peilen en voeren. Als de vlaggen voor de tweede maal omhoog gaan moet iedere hengelaar zich gereed houden. Dan wordt het sein „vissen" gegeven. Na afloop van de wedstrijd moet de gevangen vis, in een zakje, voorzien van een label, bij de controleur worden ingeleverd. Reeds 200 hengelaars üeten zich voor de wedstrijd inschrij ven. Het belooft dus een waar hengelfestijn te worden! Dege nen. die door omstandigheden zich niet tijdig konden opgeven, kunnen dit alsnog doen bij de secretaris van het Centraal Ne derlands HengcTaarsvcrbond, de heer A. 3. Bokktun, Spinhuis pad 14, Zoals men weet, duurt de wed strijd van 8 tot 10.15 uur met een pauze var een kwartier. 's Avonds acht uur is er in de zaal „Eureka", Hoofdstraat 131, prijsuitreiking. de Schiedamse jeugd, is dit een mooie gelegenheid om actief deel te nemen aan dit Koninginnefeest. dat ze eelf moeten ontberen. Voor gecos- tumeerde rijders zijn er amrte prij zen beschikbaar gesteld. Kanowedstrijd ïn Nieuwe Haven De kanowedstrijd, die 's middags half twee in de Nieuwe Haven tus sen Vlaardingerdijk en Oranjebrug wordt gehouden, wordt zeker zeer interessant, want reeds zestig deel nemers. leden van een Delftse en een Rotterdamse kanovereniging, meld den zich aan. Ook Schiedamse kano- bezitters kunnen zich hiervoor na tuurlijk nog opgeven. De kipnenbrug zal tijdens de wedstrijd worden op gehaald. Op de zandvlakte in het Sterrebos demonstreren om half drie de Maas- ruiters. Getuige het succes van virig jaar zullen ook nu velen hier weer genieten van deze ruiterdemonstra- ties. evenals degenen, die half vijf gaan kijken naar het volksdansen op de Broers vest, waarbij de heer Stei- nen de leiding heeft. Een podium wordt hi rvoor opgericht ter hoogte van de Singel. Op dezelfde plaats vinden we ook 's avonds half acht mevr. Verhoeff- Thorn, die daar de volkszang leidt. De padvinders demonstreren hun werk van 7 tot 9 uur op het Frans Halsplein, waar een groot kampvuur tot besluit zal worden gegeven. Volksfeest tot besluit Ook aan de vreugde in de binnen stad zal er na de volkszang nog geen einde komen, want op de Broers vest organiseert de Oranjevereniging in samenwerking met de buurtbewoners een groot volksfeest van negen tot elf uur. waaraan twee muziekcorp sen, opgesteld op twee podiums bij Singel en Korte Singelstraat, mee werken. Er 2a 1 hier een feestverlich ting worden aangebracht, terwijl de verlichte etalages, die ter gelegen heid van een etalagewedstrijd extra mooi zullen zijn, de stemming 2ullen verhogen. Door B. en W. is toestemming ver leend om op het Koolas en in Gerrit Dank aan H.M. de Koningin Van de secretaris van H.M. de Koningin ontving het bestuur der Oranjevereniging een schrijven waarin deze namens H.M. verzocht Haar dank over te brengen aan mevr. wed, J. Vermeer, West-Fran- keiandsestraat. die Haar na de be vrijding een zelf geborduurd kleed zond. Dit kleed, dat destyds in de étalage van Boekhandel „Mercu- rius" is tentoongesteld, werd op bij na 80-jarige leeftijd door mevroujv Vermeer gemaakt. Dierenbescherming- voor de radio Van de zijde der plaatselijke af deling der Ned- Ver. tot Bescher ming van Dieren verzoekt men ons mecle te delen dat Maandagavond de directeur van het bureau van deze vereniging, de heer G. Nieu- wenhuysen, voor de microfoon van de A.V.R.O. 's avonds van S.05 tot 8.15 uur zaj spreken over het on derwerp „Van hart tot hart". .Bevrijdingsboom krijgt een passend entourage Door de gemeen tel yke plantsoen dienst zal dit najaar een eenvoudi ge versiering bij de in Mei van dit jaar in het Julianapark geplante bevrijdingsboom worden aange bracht. Een ligusterhaag in de vorm van 'n halve cirkel zal achter de boom worden aangelegd. Een gele zandsteen, die deze haag op één plaats zal afsluiten, wordt ver moedelijk met een kleine inscriptie versierd. Een ideaTe oplossing, waardoor het plaatsen van een smakeloos hek rondom de boom zoals meestal te zien is wordt voorkomen. Burgerlijke Stand Gehuwd: H. v- Gerven 22 j> en M. ftehermann 19 j.; P. Th- F. Pas- tijn 78 j. en J. W. Gremmé 69 j.; J. F. Kamp 30 j. en A. Kosten. 22 j.; P. Post 42 j. en C. Bron 36 j.; P. H. J. K. v. d. Boogert 25 j. en A. M. Th. Naring 23 j.; H. Kooke 26 j. en J- M- Wrnsman 23 j.; P, J. v. Bre da 27 j. en M. Jansen 23 j.; P. F. Schaap 26 j. en G. H. Henning- 22 j.; M. C. Hengst 25 j. en Th. J. Hen driks 23 j\; E. Vording 23 j. en J. A. H. Tukkers 19 j.; A. Schinkel 22 j. en A. H. Bazuin 24 j.; J. W. Mul der 39 j. en J. M. v. Essen 27 j,; C. M. v. d. Velde 22 j. en S. J, van Beek 20 j. Geboren: Hendrika, d. v. p. G. Manders en H. W. v.« Wolfswinkel, Halieystraat 14; Martina G„ d. v. C. v. d. Spek en A. Erkelens, Tum- laan 70; Hendriku3 J., z. v. H. J. v. Haas ter en M. E. Bijtenhocrn. Dr, Noletstraat 1; Thomas B., z, v. Th. J. A. Hagendoorn en A. W. P. v. Roosendaal, Tielman Oemstraat 15; Maria, d. v, J, Kruithof en M. de Zwart, Broersveld 54. Overleden: H. CliffOTd, 5 maan den, Nassaulaan 75; L. v. Rftoon, 61 j„ Noordmolenstraat 42; J. M. Willebrand, 63 j. vr. van W. H. v. d. Horst Hoofdstraat 137. Verboomstraat en Marconistraat ver makelijkheden te houden, zodat hier avonds ook nog wel het een en ander te doen zal zijn. In verband met de grote belangstelling organiseert «HET ROTTERDAMSCH PAROOL" ook op ZONDAG 3 AUGUSTUS een gezellige boottocht naar RHENEN (Ouwehands dierenpark en de-Grebbeberg),. Tijdens de reis tal van attracties. Buffet, geluidsinstallatie en radio aan boord. Gelegenheid tot dansen. Vertrokken wordt te 7 aar v-m, van de Ooster kade, terugkomst des avonds ongeveer 10 uur. Nog een beperkt aantal reisbiljetten k t 2.25 per persoon (alle leeftijden) Zaterdag van 95 uur verkrijgbaar Schiedamsesingel 42, telefoon 25430. Een PAROOLTOCHT betekent 'n ONVER GETEL IJK VA CANTIE-Ü ITS TAPJE! 491. Daantje, Plukkie en ik trokken zingend naar het zomerhuisje maar telkens keken we toch nog even om of Katoentje ons heus niet volgde. Maar het kattige nichtje had blijkbaar echt genoeg van ons. ze liet ons verder met rust ook de volgende dagen, die we in het karapeerhuisje doorbrachten. We maak ten lange wandelingen, gingen zwemmen en vissen en op een goede morgen vertelde Daantje aan het ontbijt een verbaal Over een oud, vervallen kasteel, dat in de buurt ie zien raoesf zijn. „Dat is wat voor mij," zei ijc zo'n mine Js de moeite van het bekijken waard, ik ga er been." Daantje en Plukkie gingen liever een fort bouwen aan het strand, ik zette mijn pet op en ging alleen op step- Als ik van te voren geweten had wat er allemaal gebeuren zou door mijn bezoek aan bet oude kasteel, dan zou ik misschien Jjever ract mijn vriendjes naar het strand gegaan zijn...... Ik wandelde een eind inde richting, die Daan mij gewezen had en kwam btf een dichtbegroeid meer, waar een roeiboot eenzaam tegen de kant lag. Ik stapte er in en begon te roeien in de richting van een grauwe steenmassa. Het was een beetje nevelig en ik moest telkens uitwijken voor bosjes riet en schrok soms van de watervogels, die kwaad schreeuwden als ik hun rust verstoorde Eindelijk doemde vlak voor me een hoge muur c - en de boot dreef vanzelf een smal riviertje in. „Da is zeker de vroegere slotgracht," mompelde ik: „Kijk, die poort zal de ingang zijn, het ziet er somber uit-./* GESLAAGD Bij de associatie-examens voor het practijk diploma Boekhouden slaagden dezer dagen de dames A'. J. Brouwer, J. den Ouden. N. de Rondo en de heer H. Zuidgeest, allen leerlingen van de heer A C Möhring hier ter stede. PRIJZENCOMMISSIE In verband met dc vacantie zal de Prgzencommissle in de maand Augustus niet bijeenkomen. De eerstvolgende samenkomst is be paald op Woensdag, 3 September. WIELERWEDSTRIJDEN In het uitgebreide programma, dat voor het Centraal-Vavantie-Co- mité werd samengesteld komen ook wielerveöstrijden voor, waarvan Öe organisatie berust bij de buurtver eniging Sabberspolder. Op Dinsdag 12 Augustus *s middags om 3 uur wordt begonnen met de wedstrijden waaraan wordt deelgenomen door particulieren op toerfietsen, door bezorgers en door patroons (bak kers. sl3gers enz.). Tevens heeft de rennersverenigins „De Rotterdam- che Leeuw" haar medewerking toegezegd en zullen enkele van haar renners demonstraties geven. Voorts staat nog op het programma Piet de Vries, die onlansrs kam de huldiging van onze stadsrenoot pioen-wegrenner van Nederland werd tijdens de kampioenschappen in Zuil-Limburg. VOLKSBONDCONGRES IN VLAARDINGEN Woensdag nerd in Vlaardingen de jaarvergadering gehouden van de Volsbkond tegen Drankmisbruik, Nadat de vergadering op liet stad huis was ontvanzen begaf men zich naar de zaal Excelsior, waar Mr. Wond el aar, bondsvoorzitter de ver gadering opende. De bestuursver kiezing verliep vlot. De voorzitter werd bü acclamatie herkozen. Ook de heren Santman en Berghuys ble ven lij van het bestuur. Hierna volgde een lezing van Mr. v. d. IXoeven over „De alcohol aU oorzaak van de misdaad", die de overtuiging bracht, dat een groot percentage van de gepleegde mis daden werd en wordt veroorzaakt door een overmatig gebruik van sterke drank.' Na besloten te heb ben volgend jaar in Zutphen bij el kaar te komen, wandelde men naar de boot om een bezoek aan Den Br iel te brengen. Courses op Düindigt De uitslagen der Donderdagmid dag op Düindigt gehóuden courses luidden: Amateurrijdcrsprijs, draverij afst. 2540 M. Ie afdeling: 1. Ivan Han over, ber. NV. Brouwer, tot tijd 2.22 h. m, t. 1.32.2; 2e afdeling afstand 2040 M.f I, Tille de Fiandre ber. NV. Brouwer tot. tijd 3.8 h. m. t. 1.26.9. Antonym-prijs ren afstand 1700 M.: lvMarco, ber. F. Delbrassinne, tijd 1.52.4, Prijs der twee-jarigen, drave rij van meet voor Ned. hengsten geboren in 1945, afstand 1200 M.: 1. Mai i Axworthy, ber. NV. H. Gcersen. tot. rijd 1.50.4 h. m, t. 1.32. Jeugdprijs, ren voor Ned. hengsten en merrien van 2 jaar, afst. 1000 M.: 1. Zephyr N., ber. F, Decoster, tijd 1.7. Prijs der twee-jarigen, draverij van meet voor Ncd. merrien. gebo ren in 1945, afstand 1200 M.: 1. Ma ry Axhit. ber. E. G. in 't Veen. tot. tijd 2.3 h. in. t, 1.42.5. Finale ama- teurrijders-prijs. ra ver ij afst. 2040 M.i 1. Jitn Wilkes, be W. de Graaf, tot. tijd 3.12.4 h. in. t, 1.30.8. Club-pj'js, handtcapdraverij inter nationaal. afstand 2460 M.: 1. Intre pid. 'ber. M. France, tot. tijd 3.32.6 h. m. t. 1.27.6. Grote stayers-prijs, ren, afstand 3220 m.: 1. Young Pbalari3, ber. G. J. Kiem, tijd 3.49, Dinsdagavond 5 Augustus zal om acht uur te Waddmxveen de be slissingswedstrijd worden gespeeld tussen RZC IHVGB I, voor de plaats in de hoofdklasse waterpolo- competitie K.NZB. Radio-programma VRIJDAG 1 AUG. Avondprogramma HILVERSUM I: 19.00 Nieuws, 19.15 „Het Evangelie in Esperan to". 19.30 Geestelijke liederen. 19.45 Voor jonge Middenstanders. 20-00 Nieuws. 20.15 Kwartet. 21,30 Resi dentie-orkest. 22.30 Nieuws. 23,15 Zone Schaaktournooi. HILVERSUM H: 10.00 Praat U rustig verder. 19.15 Filmwezen van dem.-soc. standpunt bezien. 19,30 „Het geloof van Israël". 20.00 Nieuws. 20.05 Rotterdams Fhüh. Orkest. 20.30 „Religie en Beelden de Kunst". 21.00 Men vraagt...... 21.30 Buitenlands weekoverzicht. 21.45 Amateurs zetten hun beste Beentje voor. 22.15 Swing and Sweet. 22.40 Avondwijding. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Symphonlsch concert. ZATERDAG 2 AUG. Ochtend- en middagprogramma HILVERSUM I: 7.00 Nieuws. 7.15 Gymnastiek. 8.00 Nieuws. 9.00 „Uit de muzikale sprookjeswereld". 10.15 Sonates v Haydn en Mozart. 12.00 Angelus. 12.03 Amelito Galli- Curci en Tito Schipa. 12.30 Welk boek. 12.35 Dansorkest. 12.55 Zon newijzer. 13.00 Strijdkrachten. 13.30 Dansorkest. 13.45 Filmkwartier. 14,00 Theater-orkesten. 14,30 „De Toneelkijker", 15.00 Jongeren! 15.15 KRO-Kiosk. 16.00 Musetteklanken. 17,00 „De Wigwam", 18.00 Wiel rennen. 18.15 Journalistiek week overzicht. 18.30 Strijdkrachten. HILVERSUM II: 7.00' Nieuws, 7.25 Gymnastiek. 7.30 Victor Sil vester. 8.00 Nieuws. 9.35 Weens 'Phllh. Orkest. 10.00 Morgenwijding. 10.35 Bariton en piano. 11.00 Voor de arbeiders. 12.00 Lichte orkest werken. 12.35 Accordeon-orkest. 13.00 Nieuws. 13.15 Ensemble „Vin- centino", 14.00 „Loon naar presta tie". 14.15 Radio Fhilharmonisch Orkest. 15.15 Van boek tot boek. 15.30 Een kort reisje door Europa. 16.05 NederJando ne restïs senaga. 16.20 Metropole-orkest. 17.00 Sport praatje. 17.30 Artistieke staalkaart 18.00 Nieuws. 18.30 Om en nabij de twintig. AANGEKOMEN SCHEPEN 31 Juli Nieuwaal Kopenhagen Anth, Veder Parkkade ledig; Sprfngwpod Londen Anth. Veder IJselhaven stukgoed; Mary Ipswich Furness Merwchaven ledig; Stork Londen ver. agent mij. Merwc haven stukgoed; Berlin Kopenhagen olie scheepvaart Pernis; Mecklenburg Harwich Hoek van Holland; Benjamin H. Hill New York Vlnke Waathaven kolen: Denholm Ilamina cont. hand en transport mij. Merwehavcn mijnhout; West Lirni Victory Antwerpen Niev Goudriaan Lekhaven stukgoed. 1 Aug. Storaa Gdansk inter transportmij. Waalhaven kolen; Ardenrria Gothenburg Kuyper dam smeer IJsclhaven stukg.; Stentor Adam Hudig Veder Lekhaven stukgoed; Noordam New York H.A.L. Wiïbelminakade stukgoed cu passa giers; Antwerp Harwich Hoek van Holland; Export Londen Rott.' Londen- lijn Jobskade stukgoed: Taranger San Francisco Vinke Merwehaven stukgoed; Oranjepolder Londen Corneïder Park haven stukgoed; Prague Harwich Hoek van Holland; Empire Wansbeck Har wich Hoek van Holland. VERTROKKEN SCHEPEN 31 Juli Omïandia, Rouaan; Panamolga, Hampton Roads; Oglethorpe Victory, New York via Antwerpen; Atlantic Wind. Hampton Roads; Mona Lisa, Cherbourg; Opole, Antwerpen; Norclta, Landskrona; Elllnor. Gothenburg; Fe- rocia. Berington; Oswin, Stockholm; Kongsdal, Curagao; Slask, Antwerpen; Rika, Oslo: Iris, Umultlem Cape Creig, New Orleans via Antwerpen; EemdiJK, New York; Friso. Bridgewater; Thor- stein Veblen, Hampton Roads; Ucpa, Chester; Megara, Rouaan: Jaba. Poole; Sonata. Narvik: Badzo. Londen: Prin ses Juliana. Chatham; Helfrid. Antwer pen; Nuolja, Antwerpen; Empire Par- keston, Harwich; Ida. Kopenhagen; Zu- bre en Bawoe sleepboten', Havre: Ko ningshaven, Newport Mon; Arnhem, Harwich. 1 Aug. Amigo, Portsmouth; Anthony Leeu wenhoek. Calcutta via Antwerpen; LiUie Matthiesssen. Antwerpen. Wind Oost, flauwe koelte, kalme z!ee, helder. SCHEEPSBE WEGING EN Alpherat 30 van Mobile naar New Orleans; Antlnous 31 van Bremen naar R'dam; Albatros 30 van R'dam te Lon den; Aalsum 28 van Abadan n. R'dam; Aietta 27 te MM; Adinda 28 van Cebu n. Bahrein; Atlantic Seamen 17 van Ma~ nati n. R'dam. Blankenburg slbt. 27 van Tunis naar Gibraltar. Clio 27 te La Guayra: Cleodora 27 van Suez n. Bahrein; Ceram 30 te Kaap stad; Clavella 29 van Singapore naar Pladjoe; Chama 29 te Pulo Samboe; Castor 29 van La Guayra n. Trinidad. Djirak 29 van Bombay n. Abadan; Danae pass. 30 Beachy Head n. Midd. Zee. Euterpe 30 van Lissabon, n. Hoek v. •Holland; Euryades 30 van Batavia te Singapore. Frejo 30 te Londen; Frisla 28 van Cherbourg n. Port Jerome. Gordias 29 van Mobile n. Curacao Ganymedes 23 van Guayaquil n. Caliao! Helder 28 te Callao; Hercules 30 van Gibraltar n. Algiers: Hedet 30 van de Duïns n. Montreal; Hast Iv 30 van Pa rijs n. Kopenhagen; Hermund pass, 28 Gibraltar n. R'dam: Helicon (nieuw bouw K.N.S.M.) 30 te Glasgow; Hebe Nobel 30 op de Tyne. Indrapocra 8 te Kaapstad verw. Jeroen Bosch pass. 31 Scilly naar Hampton Roads; Jupiter 28 van Trini dad n. Paramaribo. Kota Cede mtg. pass. 31 Point de Galle; Kortcnaer 30 van. Etntfen naar Grangemouth; Kalhope op weg naar R'dam was 29 op 300 aiijl van Land's End; Kijkduin 29 van Poole n. Berry Head; Koningin Emma 28 van Deme- rara n. Nicfcerie; Kertosono 29 te New Orleans, Luna 23 te Maracaibo. Marinier 30 te Pasages; Metiskerk 30 van Bombay n. Brisbane; Malacca 27 te Cebu bestemd n. R'dttt; Marchd&le 30 van St. John n.b. n. R'dam; Midland Victory 4 van New York te Rdarn ver wacht; Manchuria van Davao n, R'dam 29 to Gibraltar: Man to 26 van Tam- pico n. Progreso. Neptunus sleepboot 30 van St. Vin cent c.v. n. Curasao; Nannga 3 van Calcutta te R'dam verw.; Nigerstroom 28 van Takoradi n. Cape Palmas; Nero 26 van Cristobal n. Progreso. Orpheus 30 van Palermo n. Gibraltar; Orestes 29 van A'dam te Dublin; Os- sendrecht 30 van R'dam te San Pedro San Domingo, vertrekt 7 «aar Hamp ton Roads; Olive 30 te Strood. Prinsontün 25 van Curasao n. Co lombia; Pierre Victory 1 van Antwer pen n. R'dam; Prins Willem IV 29 van Montreal n. Chicago; Plettenberg 30 te Port Elisabeth; Perna 28 van Abadan n. Land's End v.o.; Pygmalion 30 van Port AU Prince naar New York; Paula 23 van Pladjoe: Prins Willem van Oranje 26 van Toronto n. Hamilton ont. Itoelf 30 van Bilbao n. MuseJ: Kaben- haupt 30 te Middlesbro; Rapid 30 te Londen. Saba 30 van Porthoustock n. de Thees; Saginaw Victory 7 Aug. van New York te R'dam verw.; San Bruno 4 van Puerto Armuelles te R'dam verw.; Spinoza 30 van A'dam te Londen; Som- melsdljk 29 van Batavia n. Semarang; Saldja 23 te Miri. Theseus 30 van Malta n. Canneto; Tarakan 30 te Batavia; Twente 30 te Oslo; Tiradentes pass. 2S Gibraltar n. R'dam; Trajanus 28 van Maracaibo n. Curacao; Tjibadak 23 te Manilla. Utrecht thuis 3j van Port Said. Vulcatius 30 te Barcelona; Vrede 31 te Goole: Van Ostade 28 van San Juan p.r. n. Venezuela. William Tyler 5 van Galveston te R'dam verw.; Weltevreden VII 30 van Maassluis te Londen. Zwarte Zee slbt. pass. 30 Elseneur n. Maassluis. Tuinlaan 104 - Scbiedam AFWEZIG van 2—10 Aug. Brood- en Banketbakkerij M. J. VLUG Singel 222 Schiedam Ons telef.nummer wordt mot ingang van 4 AUG. a.s. veracierd in 69460 (2 lijnen) Beleefd verzoeken wy U hiervan goede nota te will en nemen. Hoogachtend, SI. J. VLUG VRIJBANK OPENBAAR SLACHTHUIS Vlaardingerdyk 300 Zaterdag 2 Aug. vanaf 9 u. vers en gesteriliseerd rund vlees a 1.25 p. kg., dubbel rantsoen op alle geldige rleeshonnen. Bouillon a, 10 ct. per liter. 2e Hoofddistributie. Stamkaart aieebrengen. WONTNGRUIL HOOGSOEREN Gemeente Apeldoorn voor woning of 2 kamers met keuken in Schiedam. Br. onder lett. S bureau van dit blad. Koeriersters Te koop: mooie keeshond. Van RuysdaaUaan 7 B. Tc koop: em. petr. vergasser en koptelef, 10.- samen, tussen 78. W, FrankeLstr. 2 A. Ruilen: gr. ben. huis, 2 en s., keuken, 3 sl.k., tuin m. achteruit#., op goede st. voor kleinere woning a£ étage (inw. geen bezw.), eveneens op goede stand. Br. no, S 2070 bur, v. d. bl. Gevraagd: nette werkster v, écn of twee dagen per week Drukkerij De Magneet, Rot- terdamsedijk 31, Schiedam. Gevraagd: net meisje, boven 17 jaar, van 8 tot 3 uur. Mevr. Levens, Rotterdamie- dijk 29, Schiedam, Weggelopen, 30 Juli, 's av.„ ongeveer 9 uur, ivlttc hond met rood-bruine vlekken, langharig, luisterend naar de naam Flip, reu. Tegen beloning terug te bezorgen A. van Deventer, Stadhou derslaan 65, Schiedam. PLAATST EEN KOERIERSTER Als openings-reclame bieden wij U aan: GORDIJNSTOFFEN (op vergunning) Kerncollectie VITRAGE (op vergunning) Mooie collectie TAFELKLEDEN, grote uitgebreide collectie, voor iedere beurs WOLLEN DEKENS (op vergunning) Ook grote maten SALON-SLAAPKAMER-KLEDEN Zuiver wol SLAAPKAMERS: Poniën eiken Esdoorn Blank eiken 175— 1:79.- 270- DAM TEL. 68142 SCHIEDAM WILHELMINAPLEIN 2 SCHIEDAM TELEFOON S4193 ROTTERDAM; GR. VISSERIJSTRAAT 66 Alle goederen zo nodig binnen S dag-en gereed. FILIAAL: NIEUWE HAVEN 231 SCHIEDAM Neem een boek mee van VAN LEEUWEN's BOEKHANDEL RÜDIE SORTERING ROMANS, KINDERBOEKEN, ENZ. ELCK WAT WILS Wij vragen Uw speciale aandacht voor; JAAP" KOLKMAN: Walvis aan stuurW? GEERT KOOPS: De Familie Kornalijn PEARL S. BUCK: Ons dagelijks brood EVERT ZAND8TRA: De stem van de zee J. ASSENBROEK: 't Geluk ligt in ons hart Wie wat waar voor de jeugd Jongenszakboek BOEKHANDEL J. S. v. LEEUWEN Broersvest 44 Telefoon 68152 SCHIEDAM HET GEHEIM VOOR DE HENGELAAR lokaas voor vissen, met verrassende resultaten. Verkrijgbaar in iedere hengelsportzaak Westvest 3335 - Tel. 6998369993 to. Stadhuis SCHIEDAM GROTE MARKT 21 F. L. WALTMAN Rotterdamsed(jk no. 240 Schiedam In één weck klaarf 25. TELEFOON 6S948 De N.V. NED, GrST- EN SPIRITUSFABRIEK Noordvest 3545, Schiedam vraagt voor spoedige indiensttreding 2 Mui. KANTOORBEDIENDEN ca. 23 jaar, één voor de loon-administratie, één voor de magazijn-administratie. Beiden MULO-op- lei ding. Voor serieuze werkers bij gebleken ge schiktheid is op de duur vaste aanstelling met premievry pensioen mogelijk, Schr. sollicitaties aan bovenstaand adres.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1947 | | pagina 2