feu de C J STADSNIEUWS Net persoon gevraagd Voor de detective, huisknecht en verkeersagent /©/V Mijnwerkers danken Schiedam Willy v. d. Berg maakte de „ton" vol UittcnboogRsrd aan de grens gepakt De muzikanten van het Leger des Heils op reis Overschieseplein geën parkeerplaats meer Wassia Krimsky Passage ,Het huis der verloren kinderen Monopole ,;Spionne tegen wil en dank" SCHIEDAM G. VAN DIEST Koeriersters Agenda Vlaardingen Zelfs bij fruitsorteren helpt de foto-electrische cel Twee millioen kleuren T Radio-programma SCHEEPVAART Zaterdag 16 Augustus 1947 Herinneringen zullen lang bijblijven De door het Centraal Werkco mité Vacanüe en de plaatselijke Vacantie Comité's georganiseerde drie-daagse vacantie-uitstapjcs voor de Mijnwerkers behoren weer tot» het verleden, de laatste reis voor dit jaar is voorbij. Het is ons een behoefte ultdruk- te geven Ran onze grote waar dering voor de wijze waarop zonder uitzondering deze dagen voor de mijnwerkers gemaakt zgn tot in derdaad heerlijke dagen, waaraan nog lang de meest aangename her inneringen verbonden zullen blijven. Daarom brengen wjj de dank over van Uw driedaagse gasten aan: De heer Burgemeester voor z«n vriendelijke ontvangst; Het Va cantie Comité c-8. voor de prachtige ®F§J*hteatie waarbij heel wat moei lijkheden overwonnen moesten wor den; de „Pleegouders" die op zo hartelijke^ en gastvrge wgze ons in hun woning ontvingen; Hen die door hun bedrage of medewer king mogelijk maakten dat ons zo veel schoons kon worden geboden. Geen enkele naam kunnen wij noemen, geen enkele beleving me moreren, want als wy beginnen, ra ken \vy niet uitgepraat; maar wij hopen dat de gelegde vriendschaps banden van duurzame aard zullen zijn en dat ook gij een aangename herinnering aan deze dagen moogt bewaren. Als straks weer de dagen kort en koud zullen zijn. hopen wij in staat t®. ^l*"1 door on2e arbeid de koudê uit Uw gastvrije woning te kunnen weren. Laat dan elke schep kolen U spreken van onze dank en waar dering. Heerlen, 16 Augustus 194? Het Mijnwerkers Vacantie Comité: W. Rappange, voorzitter J. van Mill C. Feenstra W. j. Krewinkel Gisteravond omstreeks half zeven kwam de 14-jarige Willy v. d. Berg, wonende Puttershoekerstraat 57, met haar vriendinnetje Bep Oomen een bad nemen in het gemeentelijk zwem bad. Het bleek dat Willy de 100.000- ste bezoekster van het zwembad in dit seizoen was. Haar vriendin, die rï® baartjes betaalde, was nummer 99.999. Willy mocht een zwemabon nement voor dit seizoen en voor het volgend jaar in ontvangst nemen. Haar vriendin kreeg als troostprijs een 12-baden-kaart en een lesfcaarr. Geslaagd Voor het Middenstandsexamen „Algemene Handelskennis" (Vesti gingswet) slaagden de dames: C. v. dp. Blom. J. P. v. d. Broek, W. H. v. d. Geer, A KalkCJ. Monster, A. "Homyn. A Schoon, H. Schrumpf, R Treurniet' L. de Vogel en A. J. v. Wassenaar, en de heren: P. J. v. d. Berg, M. Hemsbroek, F. A. Suur- beek, J. Brussee, A. J, Eykenbroek. A. Lengkeek, J. V. Voerman, J. J. Koens, A. de Graaf, B. B. Brussee, J. Hoellaaxs. A. M. Ostê, G. L. Meyer J. Wetter. D. W. Smits, G. ter Haar, P. H. Lamtners, C. Aleman, A. W. van de Plicht, J. Ham, D. Peters. A Krabbendam, P- Schuitman. J. Brmkhaus, M. Schaap, M. J. v. Dam, G. J„ Heesbeen, A. de Bruin. L. Koorengevel, H. Steenberge, L. C. v. de Most, W, C. Planken, M. J. v. d. Schalk, J. C. v. d. Sijde, K. Mulder, A. v, d. Sijde. M. Huiho ven, J. Huihoven, J. 3. Krommen hoek. J. v. Rijsbergen, M. Buytelaar, G. Krabbendam, A. Vermeer. P. Boender, C. Lips, G. Kalk en A. v. Diest. Intrede Ds. Krijger in September Waarschijnlijk zal ds. W. A. Krij ger, de nieuwbenoemde predikant bjj de Geref. Kerk hier ter stede, in de week van 21 tot 28 Septem ber alhier zyn. intrede doen.' Zon dag 14 September neemt h(j af scheid van zijn tegenwoordige ge meente Oostwold. Medische Zondagdienst Van Zaterdagmiddag 3 uur tot Zondagavond 12 uur wordt de me dische dienst waargenomen door dr. A. D, de Leeuw, Westvest 12, tel. 67628, dr. W. A. de Ridder, Stadhouderslaan 46, tel. 67590, dr. F. Jungerius, B.K.-Laan 269, tel. 67355. Geopend is apotheek Centrum, Hoogstraat 118. Naar wy vernemen is het de Ne derlandse politie gelukt gisteren de sedert enige tyd voortvluchtige ex- S.D.-portier Uittenboogaard we derom te arresteren. Uittenboo gaard viel In handen der politie toen htj probeerde op clandestiene wyze de grens over te steken. Van 23 t.e.m. 26 Augustus zal het muziekcorps van het Leger des Heils hier ter stede, een vierdaags tournee door Zeeland maken. In verschillende plaatsen van een der meest zwaar getroffen provincies zullen onze stadgenoten concerten geven. Ook wordt een bezoek ge bracht aan het door Schiedam na de bevrijding geadopteerde Oost burg, waar men officieel door de burgemeester wordt ontvangen. Za terdag 23 Augustus geeft men een concert in de kerk te VMssingen, waar Zondagmiddag op de boule vard een 2e concert plaats vindt, 'f Maandags gaat de reis naar Oost- burg. waar de burgerij een concert wordt aangeboden. Op de avond van dezelfde avond is er een open luchtconcert in Terneuzen. Na cm boottocht op de Schelde, bei men Dinsdag. &S Augustus, dit ti nee met een kerbconcert te Ierse*»;. B. en W. maker» bekend, dat he den op de secretarie der gemeente, ter lezing voor een ieder, geduren de drie maanden, is nedergelegd het door Burgemeester en Wethouders op 12 Augustus 1947 vastgestelde besluit betreffende de intrekking van de aanwijzing van het Over schieseplein tot openbare parkeer- plaats. Burgerlijke Stand Geboren: Christina, d. v. W. de Jong en C. Panis, Buitenhaven weg 176; Anna M- S.. cL v. C. M. Ronteltap en S. J. Kouwenhoven, Boerhaavelaan 1; Mattheus B.. z-v, M. B. Wessling en A. M. v. Beers, Dr. Noletstraat 1; Jacoba M., d. v- P. Schooneberg en C. Vervaort, Ro zenburgerstraat 10; Gerardus G., z. v, P- ds Klerk en I. H. C. v. d. Schalie, Dr. Noletstraat 1; Hendrik z. v. N. de Nooijer en A. Schwager- mann, Nassaulaan 75; Gerhardins M., d. v. M. de Roo en C. Buijten- hek, Ridderkerksestraat 41. Overleden: M. C. Kerklaan, 84 j., Nieuwe Haven 225. Sentiment en spanring beheersen geheel de film. „Het huis der verlo ren kinderen", een felle aanklacht tegen het tuchthuiswezen in Frank rijk. waar alle gevoel bij de jeugdige delinquenten wordt weggedrukt door de onmeedogenloze vaak aan het sa disme grenzende behandeling door de bewakers. De journalist Jean Victor, zelf vroeger in een tuchthuis wil in het harde systeem verbetering brengen en richt zelf een tehuis voor jongens op, waar zij gelegenheid zullen vin den in gebonden vrijheid zichzelf weer t& hervinden. Gezonde, vrije mensen weer van hen te maken is hef doel van Victor en zjjn mede werkers. Ook het goede komt niet vanzelf en er zijn veel moeilijkheden te over winnen, alvorens de buitenweueld en de jongens zelf inzien dat „Carre- four" een zegen voor de mensheid betekent Om het op zichzelf reeds boeiende' relaas van het nieuwe jon- genstehuis nog wat sappiger te ma ken is er zelfs een roversbende bij gehaald, die aan het eind door de jongens wordt ontmaskerd. Anders dan de titel doet vermoe den is de inhoud van de film. „Spionne tegen wil en dank" waar in Joe Brown en Judy Canova de hoofdrollen vervullen. De film, ge maakt in de tijd toen Hollywood zijn productie richtte op het aankweken van vaderlandsliefde, heeft tofc on derwerp de ontmaskering van een complete spionnage-bende in Ameri ka, die, dank zij de theateragent (Joe E. Brown) en de eerste heldin des vaderfan's, een simpel boeren meisje (Judy Canova), door de Ge heime Dienst wordt opgespoord. Veel intelligentie spreiden Joe tn zijn vriendin in deze rolprent niet ten toon, doch des t© meer zotternij, waarmee het toch ook mogelijk blijkt spionnen te vangen. Een spionnage-film. juist geschikt voor deze warme dagen. Zwembad na 7 uur gesloten Met ingang van Maandag zal het gemeentelijk zwembad '6 avonds na zeven uur, in verband met de.club- avonden en het vroeger Invallen der duisternis, voor het publiek geslo ten zijn. Woensdagmiddag 2 uur, is er !n het bad eon openbare zwemles, die ook bijgewoond kan worden door ouders en belangstellenden. H. J. ORMEL Arts AFWEZIG "Waarnemers de artsen: A. Hoogendijk en J. de Maeyer Thnmerman^Aanneemer Onderhoud van huizen Administratie van huizen Schiedam, L. Achterweg 25 Telefoon 66724 BIJVERDIENSTE. voor licht bezorgwerk. Event kunnende fietsen, Aanm. boekh. v. Leeuwen, Broersvest 44 Schiedam Aquarium, 25x30x40 cm?, en rolveger. Peterse, Fabrïr straat 37. Jong echtpaar zoekt 1 of 2 kamers met kookgelegen heid bij beslist nette men sen. Br. no. S. 2119 bur. van dit blad,- Als een welkome afwisseling van de steeds weerkerende jongleurs- clownerie of acrobatiek-cariétenum- mers treedt deze week in hef Pas' sage-theater op de zanger IVassta Krimsky. Deze ras-echte Rus (hij werd in IS99 geboren te Sevastopol,) maak te gedurende een vijftal jaren deel uit van het beroemde Don-kozak- kenkoor o.l.v. Serge Jaroff, Met dit koor maakte htj een tournee door Azie, Australië, Afrika, Ame rika en Europa en concerteerde hiermede o-a. ook in Schiedam. Dat was 10 jaar geleden. Xu staat irassia Kritnsky, die op het ogenblik als solist een tocht door ons land maakt en ook enige malen met het orkest van Eddy lï^a/is voor radio Hilversum optrad, weer op datzelfde toneel van hei Passa ge-theater. \Vat deze zanger ons laat horen is tot in alle opzichten verantwoord en cultureel hoogstaand. Men be- Irtisfere zijn fijn gevoelige en melo dieuse Besarabianka of z'n van rhythme bruisende lofzang op de Kazbek. Doch behalve deze zang demon streert hij ook nog de nationale volksdans van z'n /and: de Gopak. En op welk een wijze. Wassia Krimsky toont onze stad genoten een stukje Russische folklore van de bovenste plank. uur*. De heer van der Vlls; Vereni gingslokaal, Nwe Haven, 7 uur; idem. Oud Geref. Gemeente: Geref. Jeugdhuis. Lange Haven, 10 en 5 uur: ds. \V. Roos. Leger de» Heils: Gebouw Lange Haven, 10 uur: Heiligingsdienat; 6.30 en 7.30 uur n.m.: Samenkomst, Ned. Herv. Evangelisatie: Geb. Tivoh, Nwe Haven, 10 en 4 uur: de heer Middelkoop. Stadsevangelisatie „Jeruël": Ge bouw Lange Kerkstraat 70, 10 uur v.m.: Samenkomst. Ontvangkantoor verplaatst Van Maandag, 25 Augustus af, is liet kantoor van de ontvanger der di recte belastingen, 3e kantoor te Rot terdam, dat gedurende veie jaren ge- estigd was in het pand Allard Pier- sonstraat 43, verplaatst naar het Centraal belastingpebouw aan de Willem Buytewegstraat no. 6, tel, 35930. Film Passage: Da. 1.45, 4 15, 7 en 9.30 uur: Het huis der verloren kinderen (Toeg. 18 j.). Op het toneel Wassia Krimski. Monopole: Ma. t.e.m. Vr. 2, 7 en 9 uur, Za. 2, 5. 7 en 9 uur, Za. 3, 5, 7 en 9 uur: Spionne tegen wil en dank met Joe Brown en Judy Ca nova. Tentoonstellingen: Stedelijk Museum: Expositie aan winsten museum 1940—194? en maquette oude Schieüamse bran derij- Vergaderingen 18 Augustus, bovenzaal „Amstel- bron", 7.30 uur, J-V.V. DISTRIBUTIEAGENDA Maandag worden in het distribu tiekantoor Broersvest schoenenbon nen naar keuze uitgereikt aan hen, wier stamkaartnummer op een 9 eindigt en van wie de achternaam begint met de letters A. t.e.m. D.. alsmede yoor kinderen, geboren ln Juli en Augustus van 1932 t.m. 1945. Voor kinderen geboren in September of October 1946 ont vangt men geen keuzebon. Het bureau is geopend van 9 tot 12.30 uur en van 2 tot 5 uur. Tweede distributiestamkaart en in legvel meebrengen Predikbeurten Zondag 17 Augustus Ned. Herv. Gemeente: Grote kerk, 10 uur: prof. dr. W. C. van Unnik; 5 uur: Ds. Stnids, Veenhuizen. Nieuwe Kerk, 10 uur: ds. K.-de Bel; 5 uur: Eerw. Hr. Pothoven. Westerkerk 9 en 10 30 uur: ds. Vo gel, Maassluis. Vredeskerk 9 en 10 3Q uur: ds. H. W. Hemmes. Jeugdkerk, gebouw Irene. 10 uur: de heer S. Bijjl. Jeugdkerk, W(jk- lokaai Gorzen, 10 uur: de heer B. Mastenbroek.Kctehi, 10 uur: ds. Quartel. Ned. Piot. Bond; Kerk West- vest, 10.30 uur: ds. O. T, Hylkema, Den Haag. Gereformeerde Kerk: Oosterkerk, v.m. 20 uur: ds. C. Stam, Goes; n.m. 5 uur: ds. W. de Graaf. Plantagekerk, v.m. 10 uur: ds. S, Ennga, Apeldoorn; n.m. 5 uur: ds. C. Stam. - Julianakerk, v.m. 10 uur: dr. J. L. Koole; n.m. 5 uur: ds. S. Eringa. Kethel, v.m. 10 uur: ds. W. de Graaf; n.m. 5 uur: dr, J. L. Koole. Chr. Geref. Kerk: Kerk Waran de, hoek B.K.-Laan, 10 en 5 uur: Lees dienst. Evangel. Luth. Gemeente: Kerk Lange Nieuwstraat, 10 uur: ds. J. van Leeuwen. Oud-Katholieke Kerk: Kerk Dam, 10 uur v.m.: Pastoor C. Tol, Vrije Evangel. Gemeente: Ge bouw Harmonie, Nieuwstraat, 10 PREDIKBEURTEN NTed. Herv. Gemeente In alle diensten, extra collecte voor de Inwendige zending. Grote Kerk 30 uur ds. Grootjans, 5 uur ds. van Noort van Oud-Loos- drecht. Nieuwe Kerk 10 uur ds. de Ru van Zandvoort, 5 uur ds. Kolkert, Doopsbed lening. BetheJkerk 10 uur ds. Brouwer van Utrecht, 5 uur ds. de Ru, „Wat is bidden". Thorbecheschool 10.45 uur ds. Kolkert. Gereformeerde Kerken Oosterlerk 10 uur ds. Zandber gen, 5 uur ds. D. A. Vogel. Landstraatkerk 10 uur ds. Vogel, 5 uur ds. Zandbergen. Kuïperstraatkerk 10 uur ds. de Wit van Winterswijk, 5 uur ds. van der Stoel. Mr. Terpstraschool 10 uur ds. van der Stoel vatf Boskoop, 5 uur ds, de Wit. DOKTERSDIENSTEN Van Zaterdagavond 7 uur tofc 1 Zondagavond li uur zullen in bij zondere gevallen dienst doen de geneesheren dr. Erkelens, Oostha- venkade 11, tel. 2074 en dr. Kouse maker, Hoflaan 13, iel. 2203, Geopend Apotheek Backer, Hoog straat 228, tel. 2162. De practijkén van dr. Busscmaker. dr. Lecgsma en dr. Moerman v. Uen niet. onder deze regeling. WATERPOLO De Schiedamse veteranen brach ten Donderdagavond een bezoek aan Vlaardingen om revanche te nemen voor de Woensdagavond ge leden nederlaag. Hoewel het Schie damse zevental versterkt was en alles op alles werd gezet mochten zij ook deze keer niet winnen van ons Vlaardmgse veteranenteam. De Vlaardmgers hadden een zware wedstrijd verwacht en dit heeft er toe bijgedragen alle krachten in te spannen wat een overwinning van 76 bracht. KERKCONCERT Gisteravond gaven Gijs de Graaf, orgel, en het dameskoor Viva Me- lodia o.l.v. mej. Jo Mulder een zeer geslaagd concert in de Grote Kerk. Hoewei het gebrachte-op hoog peil stond was er slechts een gering aantal luisterenden. MARKT WORDT AFGEZET In verband met de sluitingsavond van de vacanticfeesten op de Markt zullen van 19.00 tot ongeveer 23.30 uur verschillende toegangen tot de Markt voor alle verkeer worden afgesloten. Afzettingen zullen op de volgende punten plaats vinden: Hoogstraat, nabij Peperstraat, Waal straat, Schoolstraat, Maassluise dijk, Brede* steeg. Kerksteeg en Smalle Havenstraat. Bewoners van binnen het afgezette gebied vallen de percelen kunnen zich tot 19,30 uur van en naar hun woningen be geven. Houders van plaatsbewijzen worden toegelaten via Waalstraat en Kerksteeg (Dayer). Op de stoep van Krupp Te Neurenberg is de beschuldi ging voorgelegd tegen twaalf lei dende va rt. gen woord igers van de wapenfabrieken van Kmpp in het Ruhrgebied, Een der beklaagden in dit proces is Alfred Krupp von Hohlen und Halbach, zoon van dr. Gustav Krupp, de „Wapenkoning", De elf anderen zijn allen directeuren van een of meer ondernemingen van dit concern. Enige van hen waren reeds voor de eerste wereld oorlog bij Kmpp weikzaam. In de beschuldiging woidfc ver klaard, dat de Krupp-fabrieken reeds in 1926 begonnen zlin met het maken van tanks cn dat in 1930 be gonnen is met laket-expeiimcnten. De beklaagden worden beschul digd van bet maken van plannen voor het voeren van agiessio-oorlo- gen en plundering, en stelen van bezittingen in door de Duitsers be zette landen, hpt in dienst nemen van buitenlandse arbeidskrachten, het gebiuik maken van krijgsgevan genen en van vele andere oorlogs misdaden. Zij worden er tevens van beschuldigd Hitier te hebben gehol pen door de productie der fabrieken te verhogen. (Ingezonden Mededeling). Er was eens een echtpaar in Brugge, Dat kon maar niet slapen van de muggen. Toen dronken ze een TIP, En sJiepen in een wip, Terwijl de muggen dansten op hun ruggen. IN de „Wereld van Morgen" is de photo-electrische cel al weer oud nieuws. Ge ziet een luchtledige lamp, waarvan de draden zijn be streken met een metaal, dat dec- tronen uitzendt (caesium b.v,), wanneer het door een lichtstraal wordt getroffen. Deze stroom loopt bij belichting normaal door, maar valt er een schaduw op de lamp dan wordt deze direct verbroken. Toen men in principe wist wat een photo-electrische cel was, ging men er toe over met behulp van filters de,cel kleur gevoeBg te ma ken. Twee millioen kleuren De cel is tot artistenwerk in staat. In de spectrophotometer, een toestel, waarin de photocel aan de spectrome ter is gekoppeld, kan men met minder dan twee millioen kleuren onderschei den. Vergelijk daarmede eens het ver mogen van de schilder met scherpe ogen, die het amper tot enkele duizen den brengt.Vandaar dat de electro- photometer toegepast wordt bij de selec tie van verfstoffen! Veel gevoeliger eü fijner dan het menselijk oog maakt de photo-electn- (Ingezonden Mededeling). Loste Eau de Cologne $o%ongeparfumeerd per ia. grff-1/ MA4HENESSSRLAAN (DUKZICHI)B sche cel het "de mens mogelijk dikte, gewicht en om het even welke andere stoffelijke eigenschap van een lichaam nauwgezetter te bepalen dan het beste tot nu toe bestaande instrument. 50.000 per minuut De photo-electrische cel telt tol 50.000 in één minuut, het electronen- oog controleert een machine, die 7000 toeren per minuut doet, net zo gemak kelijk als U en Ik onze rchaarse bank biljetten in de portefeuille. Maar het doet meer: het ontdekt het geringste defect in machine-onderdelen, lang voor dit enig gevaar kan opleveren. Dit electrische oog zal ook in de toe komst onze ogen beschermen door het licht in huis te' ontsteken bij donker weer of als de avond valt. Het zal ook in staat zijn al naar men wil, de licht sterkte te regelen en het licht weer te doven als wij de kamer verlaten Zo zal de electrische huisknecht ons in de toekomst op de hielen zitten, stroom sparend waar dit mogelijk js het werk in huis dirigerend. In andere gevallen zal dc photo-elec trische cel tellen hoeveel mensen een kamer of zaal hebben verlaten en het licht uitschakelen als de laatste is ver trokken. Reeds controleert men op deze wijze het verkeer in diverse tunnels in Amenka: binnenkort zullen een milliard photo-electrische verkeersagenten de wacht houden, zorgen voor „veilig ver keer" en niet toestaan dat schuldigen bij een aanrijding ontkomen. In de fabrieken zullen duizenden arbeidskrachten bevrijd worden van het sorteren, nummeren en verpakken der afgewerkte producten, in de grote wa renhuizen zullen op deze wijze klepto manen en andere leden van het gauw- dievengdde op de handen gekeken worden. Fruitkwekers in Amenka sparen nu reeds milloenen dollars uit door de selectie van hun vruchten aan de electronen toe te vertrouwen. Vruchten die te zwaar, te licht, te bleek of te hel van kleur zijn, worden machinaal ge keurd met een snelheid, waartegen geen mens is opgewassen. Over enkele jaren zullen de fruit handelaren naast hun weegschaal een electrisch keurïngsapparaat hebben, dat de koper volledig informeert over de kwaliteit dèr vruchten. Maar daarmede is het nog niet uit. In de laboratoria ontdekt men steeds nieuwe mogelijkheden voor de toepas sing van de photo-electrische cel. die verbindingsagente is tussen het licht dat alles opneemt (ook de snelste bewe ging) en de electriciteit, die alles kan, André Labarthe (Nadruk verboden) o <W - 504. Terwijl de zon langzaam de lucht inklom, verstreken de eerste uren van onze auto-reis zon der bijzondere belevenissen. Het eerste avontuur kwam toen Plukkie Buksjek voorin naast de baron mocht zitten en op de landkaart de weg moest zoeken. „Steeds de kortste weg naar het Zuiden aanwijzen, nikkertje," zei Baron Adriaan, die stuurde: „Dan zijn we vlug in Afrika", Pluk kie knikte ijverig, trok met zijn vinger een lijn over-de kaart en "zei na een paar .minuten: „Nu die weggetje insturen, baron, 2ijn korter!" Baron Adriaan stuurde de auto een klein weggetje in en dacht dat hij nu een heleboel bochten afsneed. Mear even later merkte hij, dat dit wel de kortste maar niet de gemakkelijkste weg was.Het weggetje werd steeds smaller, de auto hotste over kuilen en keien, alles rammelde. - .baron Adriaan had al zijn krachten voor het stuur nodig. Tot overmaat van ramp leidde het weggetje tussen de achtertuintjes van een dorp door, de bewoners kwamen op het lawaai naar buiten en gilden van woede en schrik wanneer de auto in het voorbij gaan hun tuinhekje of rozenperk vernielde. Baron Adriaan durfde niet te stoppen uit angst voor die woedende mensen, hij gaf vol gas, torpedeer de een schutting en trok een volgeladen waslijn als een sliert vlaggetjes mee. „Oei", zei Plukkie, die zich niet prettig voelde: „Dit zijn heus.kort ste weg; staan op kaart, bier die smalle streepje!" s Inz. Hr A. M„ Gouda ontv. I iles TIP ZATERDAG 16 AUG. Avondprogramma, HILVERSUM I: 18.00 Nieuws. 19.45 Uitzending voor Ned. in Duitsland. 20.00 Nieuws, 20.12 Ge wone man. 20.30 Lichtbaken. 21.00 Gram.platen. 21.30 Weekend-Sere nade. 22.00 Opera-progr. 22.40 Avondgebed. 23.00 Nieuws. 23.15 Schubertprogr. HILVERSUM II: 19.p0 Piano. 19.30 Flitsen uit Lekenspelkamp te Hooghalen. 10.45 Lezing prof. dr. Bleekei-, 20.00 Nieuws. 20.15 Caba- retprogr. 21.15 Socialistisch com mentaar. 21.30 Gram.muz. 22.00 Luisterspel: „De EUendigen". 22.30 Dansmuz. 23.00 Nieuws, 23.15 Gram.muz. ZONDAG 17 AUG. HILVERSUM I: 8.00 Nieuws. 8.30 Morgenwijding. 9.3G Nieuws en Waterstanden, 9.45 Gram.muz. 10.25 Inleiding Hoogmis. 10.30 Hoogmis. 12.00 Angelus. 12.15 Boekbespreking. 12.30 Lunchcon cert. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws. 13.15 Welk boek, een goed boek? 13.20 Lunchconcert. 14.00 Piano. 14.30 Residentie-ork. 15.15 Gemengd a-capella koor. 15.35 Re- sidentie-ork. 16.30 Zïekenlof. 17.00 Jeugddienst. 18.30 Progr. voor de Ned. Strijdkrachten. 19.00 Gewijde muziek. 19.30 Nieuws en weerover- zicht 19.45 Sport. 20.00 Actualitei ten. 20.07 Gewone man. 20.15 „Zil vervloot". 21.00 Luisterspel: „Ma ria van Reigersberg", 22.10 Avond- gebéd. 22.30 Nieuws. 22.50 U.S.O. HILVERSUM H: 8.00 Nieuws. 8.30 Voor het platteland. 8.40 Or gelspel. 9.00 Gram.muz. 9.12 Post- duivenbenchten. 9.15 Geestelijk Je- ven. 9.30 Men vraagt.10.00 Klankbeeld over de omroep. 10.30 Kerkdienst. 11,45 Lezmg dr. J. A. de Koning. 12.00 Postduivenbe- richten. 12.03 Gram.muz. 12.30 Zondagclub. 12.40 Haarlems Pos taal mannenkoor. 13.00 Nieuws. 13.15 Aeolian Sextet, 13.50 De spoorwegen spreken. 14.00 Her denking dr. Ritters verjaardag. 14.05 Boekenhalfuur. 14.30 Radio Philh. Ork. 1" 30 Ftlmpraatje. 15.45 The Skymacï-^rs. 16.30 Reportage. 17.00 Ds. Thomson, spreker. 17.30 Amstels mannenkoor. 17.50 Marek Weber en z$n ork. 18.00 Nieuws en sport. 18.30 Dolf v. d. Linden en zijn Metropole ork. 19.00 Burger luchtvaart. 19.30 Stradiva Sextet. 20.00 Nieuws. 20.15 Omroep ork. 21.15 Luisterspel: „De Blauwe Smaragd". 21.40 Piano, orgel en zang. 22.30 Muziek Mozaïek. 23,00 Nieuws. 23.15 Walsavond. MAANDAG 18 AUG. Ochtend- en middagprogramma HILVERSUM I: 8.00 Nieuws. 9.15 Voor de zieken. 9.30 Orkest- muz. 10.30 Morgendienst. 11.00 Yehudin. Menuhin. 11.35 Voor dracht. 11.35 Gram.platen. 12.00 Amati trio- 12.30 Weeroverzicht. 12.35 Kamermuz, 13.00 Nieuws. 13.45 Minneapolis Symph, ork. 14.00 Voor jonge moeders. 14.20 Cinderella Ensemble- 15.00 Gram. platen. 16.00 Bijbellezing. 16.45 Het BBC Symph. ork. 17.00 Populaire orgelbespeling. 17.30 Sport. 18.00 Ned. Kamerkoor. 18.20 Gram.muz. 1830 Progr. voor de Ned. Strijd krachten. HILVERSUM II: 8.00 Nieuws. 0.15 Morgenwijding. 9.30 Water standen. 9.35 Vrolijk progr. 10.30 Voor de vrouw. 11.00 De kunst van het edelsmeden. 11.15 Symph. mor- genconcert, 12.30 w eerpraatje. 12.32 In het Spionnetje. 12.37 Het Staf muziekcorps. 13.00 Nieuws. 13.15 Politlemuziekcorps, 13.50 Koorwerken. 14.20 Dr. Ritter. 14,35 Viool en piano. 15.00 Licht progr. 16.10 Two Happy Days. 16.30 Lie deren. 17.00 Skymasters. 17.30 Hoort, zegt het voort. 17.45 Phila delphia ork. 18.00 Nieuws. 18.15 Renova Septet 18.45 Pierre Palla. AANGEKOMEN SCHEPEN 15 Aug. Export Londen Muller Merwehaven stukgoed; Coolhaven Antwerpen Muller Merwehaven stukgoed; Blue Boy bij Hoek van Holland teruggekeerd van proeftocht Vonk: Sonja Londen Her- furth Merwehaven stukgoed; An dijk Philadelphia H A.L. Wilhelminakade stukgoed; Trtriantha Lysekil Mes Helle- voetsluis stenen; Kijkduin Hull Ji K.C. IJselhaven legergoedercn; Fiducia Bos- ton Line Wagenborg Maassluis ledig; Progres Londen R.K.C Kruitbaven ex- pïosieven; Ardennïa Gothenburg Kuy- per dam smeer IJselhaven stukgoed Manxiran Harwich Hoek van Holland: Cateh I<onden v. d. Schuyt Spoorliaven ledergoederen. 16 Aug. Nassauhaven Kopenhagen van Uden Parkhaven stukgoed: Lynn Trader Yar mouth van Es Merwehaven ledig; Fen- nia Antwerpen Burger IJselhaven stuk goed: Mulan Londen furness Merweha ven ledig; Bucklow Grangemouth Bur ger IJselhaven stukgoed; Empire Par- keston Harwich Hoek van Holland; Wacosta Bremen Runcfman Merweha ven. ledig; Orsme Nassau Harwich Hoek van Holland; Orpheus Adam Hudig Ve der Pemis stukgoed, Deutschland Ham burg van Dam naar Duitsland grann; Cardrona Londen Burger Merwehaven ledig; De Ruyter Halmstad Maurits n. Dordrecht hout; Sheringham Harwich Hudig Pieters Lekhaven stukgoed; He ron, Ipswich Wagenborg Merwehaven ledig. VERTROKKEN SCHEPEN 15 Aug. Blankenburg slbt met bak, Tunis; Mendanau tmmolen per slbt. Thames. Dabo (Singkep); Singkep tinmolen per slbt Tyne. Dabo (Singkep); Wilhel- mrna, Portsmouth; Mecklenburg, Har wich; Barendrecht, Curacao; Ptlhamn, Stockholm, Zeeland, Huelva. Bomma, Oslo, Veendam, New York; Osric, Ant werpen; Marchcape, Montreal via Ant werpen; Beckenham, Montreal; Prinses Juliana. Hlghbirdge. Empire Watisbeck, Harwich. Atlantic Sea. Hampton Roads; Vie ina, Harwich, Demoeraat. Lowestoft Sa idhamn. "Gothenburg; Prague, Har wich; Duiveland, Leith; Ganges, Thor» den, Antwerpen; Ceres, Dover, Bebo, Antwerpen. Wind NO, Dauwe koelte, kalme zee, helder 16 Aug, Brandaris. Hamburg; Manxman, Har wich. SCHEEPSBE WEGINGEN Aalsdijk pass, 14 Lizard n. New York; Aldabi thuis 14 dwars van Gibraltar; Amstelkerk 13 te Accra; AardUk thuig 15 fe Antwerpen: Aglena 14 te West Hartïepóoï; Axetdijk thuis 15 te Ant werpen; Ariadne 14 van Mutzuna naar Tunis: Almeria Lykes van Galveston naar R'dam 15 te Antwerpen; Ara 16 van Nantes te R'dam verw. Adinda 10 te Miri; Aldabi thuis pass. 15 Finisterre: Amsteldijk 14 te New Orleans; Amstelkerk 14 van Accra n, Duala; Anthony Leeuwenhoek pass. 15 Gibraltar n. Perzische Golf; Antonia van Abadan naar Cebu 15 op 9 N. en 75 O Armilla 15 van Curacao n. Mara- caibo; Alcyone 12 te Maryport: Att s. 12 van Drontheim naar Antwerpen; Al- cinous 14 van Port Said naar Java. Baremlsz 14 van Oslo naar Cruvon; Biervliet 14 te Travemunde; Brem 15 van Nykjobing naar Norrkoplng; Boschfontem thuis 15 te Antwerpen: Ben oil 28 van Kopenhagen te R'dam verw. Belanta (K.P.M. convooi) pass. 15 Gibraltar v. Batavia; Bonaire 16 van A'dam n Antwerpen; Bebo 16 van Bot terdam te Antwerpen. Cottica thuls 15 te Antwerpen; Crcighton Victory van Hew York naar R'dam 14 te Antwerpen. Castor 14 te New Orleans; Chama 16 te Abadan, Cistula te Lorenzo Marques verw.; Clavella 10 van Miri n, Hong kong; Cleodora 10 van Abadan naar Singapore Danae l4*van Malta n Flume; Depa van Londen n, Lowestoft. Riana V 14 van BelfzQl n. Emden; Delft pass- 15 Ouessant n. Chili; Deo Duce 15 van A'dam n. Odense. Ethiopian 17 van Antwerpen te R'dam Edam 14 te Philadelphia: Eemland 14 van Rio de Janeiro n. Santos; Egmond 15 van Santos n. Rio de Janeiro; Elisa beth (R K.C.) 14 te Drammen. Flandna 14 te-Eastham. Gaasterland 14 te Leith; Galilea 14 van Las Palmas n. Bordeaux: Glasha ven 14 te Gothenburg. Glengarry pass, 14 Gibraltar naar R'dam Heerengracht 14 te Antwerpen; Hen- riette 14 van Tyne n. Londen; Hudson en Poolzee slbten met tlnmolen Kalmoa n. BUliton pass. 16 Gibraltar. Hemony 14 van Beira n. Lorenzo Marques. Iris 14 van Lissabon n. Gibraltar; In- naren van West Afrika n. Antwerpen en R'dam 15 ter hoogte van; Finisterre in aanvaring met Eng. tn s. Delius. Over schade nog niets bekend. Ittersum 13 van Santos n. Montevideo; Ida pass. 14 Brunsbuttel n Kopenhagen; Indrapoera n. R'dam 15 op 15 Z en 3 O. Jacob Cats pass 15 Lizard n. R'dam: Jeroen Bosch 13 van Baltimore naar R'dam. Kaap Falga 15 te Malmo: Kota Gede 14 te Palembang; Koningshaven pass. 14 Holtersau n. Stockholm, Korterfaer 14 van Koime n. Hudi Its vail; Korungs- diep 13 van Arendal n. Frederiksstad Kong Magnus 18 van Noorwegen te R'dam verwacht. Leuvehaven 14 te Gothenburg. Lorentz thuis 15 van Genua; Laren- berg 16 van Port Elisabeth n. Durban. Mies 14 te Gdynia; Meliskerk 12 van Cochin naar; Maria 19 van Wisbech te R'dam verw. Madoera 14 te "Vancouver; Marpessa 10 van Miri n Shanghai; Mirza 16 te Singapore; Manekerk 13 te Bed! Bun der; Macuba n. Tampico 15 op 36 N. en 36 W Nottingham 14 te Harllngen: Njord 14 van Antwerpen naar Christianssand Nyenburgh 14 van Antwerpen n. Ko penhagen, Neptunus sleepboot 11 te Curasao; Noordstad 14 te Penzance: Nijkerk 15 van Antwerpen n. Kaapstad. Oise 14 van Parijs n. Antwerpen; Om- landia 13 van Oporto n Lissabon. Overijsel 15 van Semarang n. Hono- loeloe en Pacifickust; Orestes pass. 15 Lizard n. Dublin; Ondma 16 van Dji bouti via Aden n. Abadan; Oranje uit gaand 16 te Southampton. Paula 11 van Singapore n. Fladjoe; Prins Willem van Oranje 14 van Quebec n. Antwerpen, Quentm 18 van Grangemouth te Rot-» ter dam verw. Rondo 14 van Singapore n. Penang; Rapid 14 te Parijs. Ruys 15 te Singapore; Roasum pass. 15 Bornholm n. A'dam. Stad Haarlem vertrekt 22 van Bag- noli n. Nederland; Stentor 14 te Malta; Strijpe 15 van Wismar te Delfzijl; Sapho 14 van Baltimore n. Nederland. stad Arnhem pass. 15 Gibraltar n. R'dam: Saidja 15 te Fladjoe; Saroena 12 van Pladjoe n. Mm, Spica 15 van Londen n, Emden; Speedwell IS van Stralsund te A'dam; Sarmi 19 te Pon- tlanak, Talang Akar 14 te Socngel Gerong: Tjikampek 15 te Batavia; Theseus 14 te "Palermo; Telamon 15 te Demerara; Tempo 18 van Plymouth te R'dam ver wacht. Ternate 14 van Lorenzo Marques, 13 Sept. te Baltimore verw.; Tabinta tnuts pass 16 Gibraltar; Tawali 15 van R^s Tanura n Bombay: Tlbl 16 te Mel bourne; Tjipondok 15 van Durban n. Penang; Tjisadane 16 te Batavia; Ta- Usse uitg. pass 15 Kaap Guardful; The seus 14 van Palermo n. Oran. Urmajo 14 te Blyth. Vaderland 13 van Grangemouth naar Londen; Virgo 14 van Gamleby naar R'dam; Vrede 15 te Teignmouth; Velma Lykes 30 van Houston 1e R'dam verw. Winterswijk 14 van Port Elisabeth n. Durban; Wim (Vermaas) 14 van Ostrand naar Geüe. Waterman 15 van Oslo n. Tilbury; Witte Zee slbt. n. Kaapstad 15 op 0 Z. en 1 W. Zijpenberg 15 te Casablanca, Zeehond 14 van Antwerpen n. Gefle- VAAR WATERDIEPTEN Pannerden—IJsselkop 1.95; Usselkop Malb. Haven 1,80; Malb. Haven—W«k fcqj Duurstede 1 35; Wük bij Duurstede Vreeswijk 155; IJsselkop—Doesburg 145; Doesburg—Zutphen 1.70; Zutphen —Deventer 190; Deventer—Katerveer 1.95; waterh. bij Arnhem 6 652-, Wester voort— Pley 7.29—2; minste waterdiepto Waal 2 50; Keulen 53—3. RIJNVAART LOBITH. gepasseerd 14 Aug. Stroom afwaarts. Succes. Arnold. Vergennes, Transnort BO. Rex Rh en. St. Antomus, Gandria, Bellinzona, Bego. Wodan, Sij- ria. Eüsa, Vlaardingen, alle R'dam; Tertia. Puttershoek; C.T. 44, Maria, Naptha 7, alle Dordt; Schwarzwald, Scluedam; Resnet. Lobith; Odenwald, Alphen a.d. Rijn; Judith, Vreeswok; Arjama, Puttershoek; Avon. Elisa, Jo- han-Anna. alle Lobith; Jo, Dordt; Zuid- Holland, Mea Vota, beide Zwijndrecht: Henjo. Den Haag; Martha, Qchten; Eleonoza. Prisa. Notela 5, Stad Bergen, Jeanette. Marceline. Emma, André, allo Belgie, StroomojTwaarts: Ideaal, Gova, Asie. Quatre-Frères, Joannes. Hendor, Des cartes. Energie 5, St. Theresia, Nooit- Gedacht, Hercules. Joban. Natrix, Maria, Bonnc-Attente. Damco 52, Herman, Cunegonda. Vitesse 2, Fidelia, L.ege. Jeanne. Panama, Louise, Lucitema, Eduard, Francis, Brennus, Saaie, Ka- the, Maria, Saturne, Marie, Nautilus S, X.vaart 8, Heihnajanto, De tijd zal 't leren. Banda. Waisum I, Esina, Mai- gurite, Beatrix, alle Duitsland.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1947 | | pagina 2