C J DANSLESSEN STADSNIEUWS Het gemeente-archief is zeer slecht gehuisvest Mr. Oud bepleit oprichting van nieuwe partij De Korenbeurs-restauratie vindt spoedig plaats %slt JuaqA" DANSINSTITUUT H. SITTON MEISJES AGENDA Vrijzinnigen als bindend element tussen de grote partijen Gemeenteraad Vlaardingen SCHEEPVAART SCHIEDAM Jubileum-ayond op 6-13 Sept. VAN LOOPIK'S GLASINDUSTRIE r|£ VENEMANS Koeriersters Woensdag 3 September 1947 Men zoel;e geen oplossing in Rotterdam Evenals Ue huisvesting van de gemeentelijke diensten m het alge meen vraagt ook de onderbrenging' I van het gemeente-archief dringend om verbetering.' Momenteel is dit ondergebracht 1:1 een gebouw aan het Oude Kerkhof, waar men alle outillage voor de onderbrenging- van een archief ontbeert. De tem- peraiuursregeling, een belangrijke factor bij het bewaren van oude fo lianten, dio licht door te vochtige lucht kunnen vet gaan, ontbreekt geheel, terwijl het brandgevaar in het gebouw, waar de ai chiefs tuk ken worden bewaard op houten rek- ken. ontzettend gipot is. Reeds, eer der, in 160i. ging bij een brand in het stadhuis, het belangrykste deel van het archief verloren, waardoor men over giote delen van de ge schiedenis der stad slechts over enkele bronnen, veelal nog buiten ons gemeente-archief, beschikt. Een dringende oplossing is hier gewenst en. het meest voor de hand liggend zou het dan ook zijn voor de bouw van een apart archiefge bouw prioidteit te verlenen boven de bouw van andere dienstgebou wen. Vermoedelijk zal by de stad- huisplannen. ook rekening zijn houden met de onderbrenging van het gemeente-arch ief doch het lijkt ons niet gewenst te wachten tot deze plannen verwezenlijkt zullen worden. De toestand is hiervoor te 1 worden ingericht als de militairen hieruit souden verdwijnen. Laat het gemeentebestuur er zorg voor dragen dat het Schie- damse archief m onze stad blijft, maar dan in een veilig en goed ge outilleerd gebouw. precair: In een artikel in het „Rotter- darnsch Nieuwsblad" van Zaterdag jl. wordt voorgesteld ons gemeente archief onder te brengen m het Rotterdamse gemeente-archief met behoud van volledige zelfstandig heid. De mogelijkheid hiertoe wordt geschapen door een uitbreiding die momenteel aldaar tot stand wordt gebracht. De veiligheid van ons ar chief zou dan in ieder geval zijn verzekerd. De voorgestelde oplossing Ijjkt ons ten enenmale onjuist. Schie dam is een stad van 70.000 inwo ners en nog steeds een zelfstandige gemeente met een zelfstandig stadsbestuur, dat in geen enkel op zicht afhankelijk is van Rotterdam. Wanneer men in Rotterdam ver- funning krijgt voor een srote uit- reiding van het gemeente-archief, dan moet het toch mogelijk zyn ook voor het Schied&mse archief een nieuwe huisvesting te krijgen, het zij in een nieuw gebouw, hetzij in een gerestaureerd gebouw. Wij den- ,tWi. ken hierbij b.v, aan een deel van j Es—G. C. v. d. Kruk, Delft; het v.m. St. Jacobsgasthuls, dat ZwaaiHovestad, R'dam. Veertig jaar op de zetterij Een ongewoon beeld vormde gis termorgen op de zetterij \an de fa. Roel.ir.ts de kleurig met bloemen lersierde „bok" van de heer A Bijl o. die die dag precies 40 jaar in dienst \an de hrmu was. 's Ochtends begon de dag. die voor Biilo geen werkdag zou ziin, om 10 uur, toen hii. vergezeld van zijn echtgenote per auto van huis werd gehaald. Op de zetterij, gezeten achter zijn „bok" heeft de jubilaris de huldi gingen door directie en personeel in ontvangst mogen nemen, Mr, H. A. M, Roelants gewaagde in een korte toespraak van de ver diensten -van Bijlo, vooral als ma ch inczetter van wijlen de Schie- damsche Courant, en overhandigde een cadeau onder couvert. De heer Bos. chef van de zetterij, drukte eveneens zijn erkentelijkheid uit voor het werk van de jubilaris die naar hij hoopte ook de rest van zijn werktijd in gezondheid in het J bedrijf w-erkzaam zou mogen zijn. Xamens de personeelsvereniging bood de heer A. de Blank een huis kamerlamp aan. De oudere collega's drukten hun vriendschap uit bij monde van de heer P. v. d. Broek en schonken een fruitmand. De heer A. Kous maker sloot de rij van spre kers met het aanbieden van de ge lukwensen namens dj Alg. Typo grafenbond aan te bieden. Film: Passage: Da. 1,45. 4.15, 7 en 9.30 uur; Gejaagd in de nacht (Toeg 16 jaar). Op het toneel: De Vrij buiters. Monopole: Ma. t.m. Vr. 2, 7, en 9 uur. Za. 2, 5, 7 en 9 uur. Zo. 3, 5, 7 en 9 uur: Alom a of the South Seas. tToeg. 14 jaar.) Zestoonstelling: Stedelijk Museum: Expositie aanwinsten museum 19401947. Vergaderingen: 5 September: Stadhuis. 7,30 uur nm.: Raadsvergadering F eestavonden e.d.: 5 September: Musis Sacrum, 7.30 uur: Feestavond NOMA voor ge nodigden; 6 September: R K. Volksbond. 8 uur: Bond van Oud-On de r-off ïcieren Sport: 7 September: H.D.V.S.-terrein: 2 uur: Wmdhondenrennen. DISTRIBUTIE-AGENDA Donderdag worden m het distribu- w tiekantoor. Broers vest 95, nieuwe leden van het partij-bestuur van de bonkaarten, tabaks- en versnape- j p. v.v d. A., die vroeger tot de V.D.B. rmgskaarten uitgereikt aan hen wier j behoorden, ongewenst zou voorko- aebternamen beginnen met de let-men, Met nadruk echter\vaarschuwt ters He t.m. Hui hij tegen de gedachte, als of het Het bureau is geopend van 9—* standpunt van de oud-vrijzinnig- 12.30 uur en vani 2-o uur. Stamkaar- I democraten, die bestuurslid van de ten en levensmiddelenkaart, waar- R v v d A, zija do;r de oud.vrijz.- aan zich bon K 703 bevindt, mee- dem> buiten dat bestuur algemeen brengen! I zou worden gedeeld. „Ik heb te veel bewijzen van het tegendeel". „Wil dit nu niet zeggen, j dat de V.D.B. in zyn oude vorm en onder zijn oude naam zou moeten herleven?" zo vraagt mr. Oud. „Ter verbetering van dc verhoudingen" De burgemeester van Rotterdam, mr. F. J. Oud, heeft in het Algemeen Handelsblad een opmerkelijk artikel geschreven over het denkbeeld van de oprichting van een nieuwe vrijzin nige politieke partij, Mr. Oud stelt voorop, dat ook hem van concrete plannen tot her-oprich ting van de vrijzinnig-democratische bond niets bekend is. Het verwon dert hem voorts niet te vernemen, dat een dergelijke her-oprichting de Uitslag kanowedstri jden Bij de Maandag in de Lange Ha»- ven gehouden kanowedstrijden, waaraan werd deelgenomen door leden van DWSV uit Delft. KSVU uit Utrecht en Viking uit Rotter dam. behoorden in de meeste ge vallen de Delftenaren tot de prijs winnaars. De uitslagen der verschil lende wedstrijden waren: R n S, gemengd: l. Verbree— M. H, Verbree. Delft; 2. A. Middel koopJ. M. G. Makkus, Delft. RUS. adspiranten: 1^ F. van voor dit doel zeker zou kunnen De gemeenteraad die voortaan elke eerste Vrijdag van de maand zal bijeenkomen, houdt Vrijdag avond half acht haar.eerste ver gadering Behandeld wordt o.a. een voorstel van B. en W- om crediet van f 220.000 ten laste van het Grondbedrijf te verlenen voor straataanleg en isolering in Oud- Mat henesse ten behoeve van de bouw van 140 arbeiderswoningen. De Rcinigmgs- en Ontsmeltings- dienst vraagt een verhoging van f 14.000 der begroting van deze dienst o\ er 1'JiT wegf-ns de aan schaffing van do opbouwen voor twee pers vuilnisauto's en een G. M. C.-chassis voor een gewone vuilniswagen. Verlening van rechtsherstel wordt voorgesteld voor ml', dr. ir. M. M. van Praag, op 1 Maart 1941 door de bezetter als directeur van de Gemeentelijke Woning- dienst ontslagen, aan dr. H. J. den Duik, 3 Juni 1942 ontslagen als leraar in de Franse taal aan het Gymnasium en aan dr, S. Anholt, die op 1 Maart 1941 van de be zetter zijn ontslag kreeg als leraar in de Duitse taai. Klaverjassen Naar aanleiding van het bericht dat de klaverjasvereniging „De Spil" uitgesloten zou zijn van de door het district Schiedam van de Klaverjasbond te organiseren con cours, deelt men ons van de zijde van eerstgenoemde vereniging mede dat nimmer aanmelding voor be doeld concours door „De Spil" plaats vond. Driemaal kwam „De Spil" uit in concoursen te Delft en Rotterdam, waarbij ze zich, door de kampioensploeg van Rotterdam, Faas. Vrienden, te verslaan, een maal als nummer één plaatste. Opgericht werd dezer dagen de klaverjasvereniging „Altijd Troef", waarvan de heren J. Doejaaren, J. Lourens en P. Lam het bestuur vormen. Het secretariaat is geves tigd Herenpad 8. Het speellokaal is bij de heer Doejaaren. Twee-persoons toerboten: 1, Van der SmonCopiër; 2, Gebr. Stiater. RUS. heren: 1. J. M. G. Mak- kus—J. C. Makkus, Delft: 2. M, H. VerbreeJ C. Huisman, Delft. RIS dames: 1. Me1. A. Middel koop, Delft; 2. Mej. C. Beye. R'dam; 3. Mevr. VerbreeNobel. Delft. RIS, heren: 1. Pluimgraaf. Delft: 2. A. van Vliet: 3. J. Mak kus, Delft; 4. P. v. Horst, R'dam; 5. P. Winterswijk. R'dam. Adspiranten: 1. Van Haasteren, R'dam; 2. W. Hooistad, R'dam; 3. Zwaai. R'dam. R VIS. heren: 1. Makkus, Delft: 2, P. Winterswijk. R'dam; 3. J. Bos man, R'dam. E.H.B.O.-COLLECTE Zaterdag houdt de plaatselijke afdeling van de Ned. Ver. voor U.H.B.O. hier ter stede een col lecte. Adspirant-collectanten en -collectrices kunnen zich aanmel den Vrijdagavond van 7—9 uur eu Zaterdag de gehele dag in het Beursgebouw aan dee Lange Ha ven. NEMA-GLAS IN OPPOSITIE Door de X.V. Ne ma-glas is be roep ingesteld tegen het besluit vin B. cn IV. waarbij de gevraag- or vergunning voor het bouwen van vijf dienstwoningen op het fabrieksterrein aan de Havendyk is, geweigerd. Zo men weet, zal bedoeld fa brieksterrein binnen een termijn van tien jaar moeten worden ont ruimd. Ons telefoon nummer Zowel redact te als administra. tie van De Schiedammer" zijn dagelijks van S.30 tol 18.00 uur (Zaterdags van S.3012.30 uur) telefonisch te bereiken onder nummer 69300. Buiten deze tijd kan men de redactie bereiken onder nummer 39913. duivensport De Postduif nam Zondag een aan vang met de laatste africhting der duiven voor jonge en oude duiven, met een wedvlucht vanuit Gojida. Er werden 237 duiven ingemand een behoorlijk aantal gezien de ver gevorderde rui der dieren. De uitslag was: 1, 11, 20, 21, 40, 43, 47, J. Doejaaren; 2, 7. 8. 10, C. Verhaeren; 3, 19, 42, C. Huigen; 4, 16, A. "Vagtendonk: 5, 36, Gebr. Kant: 6,'32, 39, J. Wenteler; 9, 33, J. Wijzenbroek; 12, W&ltman-Keu- ver; 13, 29, H. Brokling co.; 14, Gebr. Verheugen; 15, 1T. 25, 34. 35. A. Boes; 18, 29, J. Freij; 22. Dipl. Th. Jansen; 23, Ruiter-de Jong; 24, 38, Lund Co.; 26, Kreuk Co.; 27, N, in 't Hol; 30. Brokling Jr.; 31, A. J. Rigters; 37, W. van Beuren; 41, 45, A. J. Brokling; 44, H. Crama; 46, C. Griip Co.; 48, W. Jansen. Aankomst eerste duif 11.24.47. Laatste duif 11.31.38. Zo heeft hij het zich niet voorge steld. Va nhet begin af aan heeft hij begrepen dat, wanneer het tot een breuk in de P. v. d. A. zpu komen, de scheidingslijn anders zou lopen dan tussen oud-V.D. en de overigen. Voor alle anderen was de fusie even zeer een proefneming als voor de V.-D. „Het was te verwachten dat, indien de proef zou mislukken, ook in deze groepen de proef zou misluk ken. ook in deze groepen neiging zou bestaan mede te werken tot oprich ting ener nieuwe partij, een enigs zins ander karakter te geven dan de oude V.D.B. had ghead". Mr. Oud gaat dan verder: „Daarbij komt nog iets anders. Er hebben, in het voorjaar van 1946 besprekingen plaats gehad tussen enige V.-D. en een aantal jongeren uit de toen nog bestaande liberale partij. Uit die be sprekingen bleek, dat er alle grond was voor de verwachting, dat uit een samensmelting van de V.D.B, met be langrijke groepen van liberalen een krachtige vooruitstrevende vrijzin nige partij zou kunnen worden ge vormd. De oprichting van de P. v. d. A. was toen echter reeds in een zo danig stadium, dat van dergelijke plannen niets is kunnen komen. De vraag, die beantwoord moet worden, is of de tijd niet langzamer hand rijp wordt voor het oprichten van een vooruitstrevende partij, (Ingetonde' Mededeling), Als Rheumatische pijnen U het leven vergallen dan is het hoog tijd een Kruschen-kuur te beginnen. Iedere morgen de kleine dosis Kr use hen doet wonderen. In thee proeft ge er niets van, maar de welda dige werking doet zich spoedig voelen Kruseben staat bekend om zijn stimu lerende invloed op de bloedzuiverende organen. Die doen dan Uw bloed weer krachtiger circuleren, onzuiverheden kunnen zich niet meer vastzetten, ze worden regelmatig afgevoerd en zo neemt Kruschen de oorzaak weg van die slopende rheumatische pijn. Weifel niet langer: begin Uw kuur dadelijk. Uw apotheker en drogist hebben Kruschen Salts voorradig. Nog geen bestemming voor de beurshal Binnenkort zal worden begon nen niet de restaura tie vun een der fraaiste oude gebouwen van. onze stad. de Beurs. lang heeft men moeten wachten, alvorens materiaal beschikbaar kwam doch thans schijnt er schot in de zaak te komen. In de bovenverdieping wordt de woningdmnst gehuisvest, die hier een grote ruimte ter beschikking krijgt, \oidoende voor de eJidte tientallen jaren. De ingang naar de bovenverdieping zal worden verplaatst naar de hoofdingang eu zal met een trap van do hal uit le bereiken zijn. Het groie probleem i jUL voor eerst de bestemming van ae grote beurshal gelijkvloers. Men wil de ze gaan gebruiken voor publieke doeleinden, waarbij reeds is ge dacht aan een zaal voor sport de monstraties. een tentoonstellings ruimte of een ruimte voor het houden van weekmarkten. Over geen dezer voorstellen is echter nog een beslissing geno men. er zijn enkele bezwaren. De totale oppervlakte van de hal be draagt namelijk 22 bij 20 meter, waarvan echter slechts 12 bi] 19 meter te gebruiken is voor sport- demnnstraties. De pilaren, die de middenruimte voor een derde af sluiten van de rest vormen nissen, die voor het publiek niet te ge bruiken zijn. In deze middenruim te zal bij dergelijke uitvoeringen slechts plaats overblijven voor pl.m. 400 toeschouwers. Ook stuit de combinatie weekmarkt-tentoon stellingsruimte en zaal voor uit voeringen op de moeilijkheid of er een stenen of houten vloerbedek king moet worden aangebracht. De reeds naar voren gebrachte plannen, hoeezeer zji ook zijn toe 518. We volgden de lange heer, die ons niet aan het woord liet komen naar zijn kantoor en in dat witgeschilderde gebouwtje werdpn onze papieren in orde gemaakt. Daarna gingen we om een tafel zitten en kregen koek en erg veel thee, daar scheen de lange heer zelf erg van te houden. „Tjonge, zeg", keuvelde hij ondertussen: „Wat vreselijk dap per van jullie om hier door Afrika te gaan trek ken terwijl je niet eens moet. Mij niet gezien, hoor; Ik ga dat vieze nos nooit in, zoiets zou toch beneden mijn stand zijn. wat zegt U, baron? Tja, het zit vol me; aprinkhsnen, leeuwtjes en stel je voor - échte spinnekoppen! Bah! Als ik er aan denk grie zel ik aJ. Jae- ik ïaet mijn negerbediende iedere morton voor ik opsta al het ongedierte verwijde- ren/Bsh. ik wou raaer, dat mijn regering mij een ba en gaf in een schoner land, waar je geen spin in je sok en geen rupsen in je eten kan vinden- Bahl" „Waarde heer", zei baron Adriaan, toen de lange theedrinker in gedachten verzonken nog enige ma len krachtig „Bah", gezegd had: „Wij danken U voor de vriendelijke ontvangst, maar wij moeten nu vertrekken. Tabé" We klommen buiten in onze auto en draaiden de weg op, die naar het binnen land voerde door de onmetelijke rimboe. De lange heer wuifde tot hij onze wagen niet meer zien kon met een slap handje en. toen scheen hij plotseling te schrikken. „Gunst", zei hij tot zichzelf: „Had ik nu eigenlijk die lui niet moeten vertellen over de vreselijke gevaren van de streek waar ze door gaan rijden. Dat er de laatste jaren wel een heleboel mensen in- maar nog nooit eentje uit teruggekeerd is. Gunst, zeg, dat heb ik nu helemaal vergeten! „Jammer, niets aan te doen, ze zijn al weg. te juichen, behopven echter nog nieet de enig juiste te zijn. Wel licht dat er in de burgerij nog plannen leven, die met het be schikbaar komen van deze prach tige ruimte voor verwezenlijking vatbaar sullen blijken te zijn. Dat men deze plannen dan ter kennis brenge van het gemeentebestuur. De rest aural ie van liet ge- houw. dat grotendeels door een subsidie van Monumentenzorg wordt gedekt, zaj geheel de oor spronkelijke stijl aan bej gebouw terug geven. Zo zullen de geblin deerde ramen weer worden ver langen door vensters. Burgerlijke Stand Geboren: Antonia C., d. v. F. K. Rondeltap en C. P. Hartkamp, Zuidlandsestraat 5; Robertus J. M., z. v. W. L. Leenderts en C. E. C. Beumerr Dr. Noletstraat 1; Jacoba, d. v. G. M. L. van 't Hoen en C. Montyn, Boerhaavelaan 1; Dirk, z. v. T. de Man en E. W. W. de Bie, Boerhaavelaan 1; Janny M,, d. v. F. Jonkman en T. de Mik, Boerhaave laan 1; Peter P. v.. z, v. N. W. Meyer en H. M. E. Hols, Boerhaa velaan 1; Theodoras A. M.( z. v. A. H. Klein en H. M. Tetteroo, Vlaard.- dyk 301; Hendrina j.t d. v. Hoog land en H. Ph. Janssen, Alb. Cuyp- straat 6; Jan C., z. v. J. G. Jansen en A. Groen, Oostsingel 27; Johan nes, z. v. J. Breugem en M. Ver kade, Polderweg 5; Johanna H., d. v. A. M. Hoogendam en C. v. d. Brugge, v. Swindenstraat 15. Le venloos kind van J. Ouborg en P. J, P. v. d. Horst, Nassaulaan 75. Overleden: J. Kiarenbeek, 80 jr., Nwe. Haven 225; C. de Looper, 64 jr., vr. van A. Bal, Nw. Haven 289a. waarin groepen uit de P. v. d A.. de P. v. d. V. en de daklozen, zich zul len kunnen thuis gevoelen. Zo'n par tij zal in onze huidige staatkundige constellatie een zeer nuttige taak kunnen vervullen. Zij zat een bin dend element kunnen vormen tussen de grote partijen van rechts en links. Als zodanig is de V.D.B. van bij zondere betekenis geweest, dat zijn plaats in 1946 is opengevallen, wordt steeds meer als een gemis gevoeld. Gelukt het op de door mij geschetste wijze dit vacuum te vullen, dan zul len de binnenlandse staatkundige verhoudingen daarvan alleen maar beter kunnen worden". Op initiatief van de Haagse Ama- teurtoneelorganlsatte zal het Centraal •Gezelschap van het Kon. Vlaams To neelverbond uit Antwerpen op 35 Sep tember In de Kon. schouwburg te 's-Gr a vendage een opvoering geven van Jacoba van Beieren van de Vlaamse schrijver Jos, Jnnssens. De voorstel ling staat onder auspiciën van de Bel gische ambassade en de baten komen aan het Prins Bernharrdfonds. tor. 12.00 Twee piano's. 12.30 VVeer- praatje. 12.32 In 't spionnetje. 12.37 Metropole ork. 13.00 Nieuws. 13.15 De Papavers. 13.45 Opera aria's. 34.05 Een Ned. dokter over New York. 14.20 Kamermuz. 15.00 Voor zieken en gezonden. 16.05 Reprises. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Pierre PalJa. 17.45 Rijk over zee. 18.00 Nieuws. 18.15 Sport. 18.30 Skymas- ters. Visserij Binnengekomen VI. 196 L. Muis 38 last. VI- 40 G. "Woensdrechf, 41 Jast, VI. 85 Jb. van Duyn 36 last, VI. 112 H. van Zelm 9 last, VI. 14 Jb. Rog 35 last. VI. 47 J. Rog 35 pist, VI. S3 p. van Embden 3? last, VI. 130 P. Groen 27 last, VI. 200 A. Wester dijk 33 last, VI. 86 an der Lel ij 37 last, VI. 84 G. v. d. Snoek 37 last. VI. 207 W. van Zelm 37 last. Aan de vishal kwa men binnen K.W. 159 W. v. d. Pias met een besomming van f 0000.—, K.W. 15 P. v. d. Oever I 6807.RO 9 f 5562.—. KW 123 f 12.600.—, KW 169 A'. Hoek 1 3647.en een kust visser f 303.—. Vertrokken VI. 20S H. van Roon, K.W. 123 P. v. d Oever (trawl.) VI. 172 C Poot en VI. 85 Jb. van Duyn. (Ingezonden Mededeling). Met TIP moest ik du Loflied beginnen Omdat mijn vrouw er 'n fles mee wil winnen Maar er schuilt een gevaar mij, met voor haar TIP. in plaat gaat ocmir- Inz. Hr O. Bussum on tv. 1 Hes Radioprogramma WOENSDAG 3 SEPT. Avondp rogramraa HILVERSUM I: 19.00 Nieuws. 19.15 Land- en Tuinbouw. 19.30 Ac tueel geluid. 19.45 Amusements muziek. 20.00 Nieuws. 20.15 Metro pole ork. 20.44 Voordracht prof. Wagenvoort. 21,05 Pop. orgeibe- speling. 21.30 Willem Pijperheröen king. 22.30 Nieuws. 22.45 Avond overdenking. 23.00 Licht klassiek avondconcert. HILVERSUM II: 19.00 Cause rie G. J, Suurhoff. 29.15 Nieuws uit Indië. 19.30 Cursus „Ons leven en ons Geloof". 19.45 Ds. Sirks. 20,00 Nieuws. 20.15 Res. Ork, 21.15 Luis terspel: „De strjjd om de heer La- praik". 22.15 Malando. 22.45 Lezing mr. v. Walsum. 23.00 Nieuws. 23.15 Lichte muz. DONDERDAG 4 SEPT. Ochtend- en middagprogramma HILVERSUM 1: 8.00 Nieuws. 9.00 Hoogmis. 10.15 Morgendienst. 10.45 Orgelspel. 11.00 Voor de zie ken. 11.45 Yehudi Menuhin. 12.00 Angelus. 12.03 Lichte orgelbespe ling. 12,30 Weeroverzicht. 12.33 Lunchconcert. 12,55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws. 13.20 Welk boek? 13.25 Lunchconcert. 14.00 Conti nentaal Kwintet. 14.40 Voor de vrouw. 15.00 Clavecimbel-recilal. 15.30 Gemengd Omr.koor. 16.00 Bij bellezing, 16.45 Twee sonaten voor viool. 17.15 Giacond a-ensemble. 18,00 Pianoduo. 18.30 Progr. voor de Ned. Strijdkrachten. HILVERSUM II; 8.00 Nieuws. 9.15 Morgenwyding. 9.30 Water standen. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Hobo-recital. 10.50 Voor de kleu- I Clmata", S" te Curasao; OleumT"3Ï~ van ters. 11.00 Gr.pl. 11.20 Jetty Can-1 Londen naar St. Brietic; Oud Beyerland, Aangekomen schepen te Rotterdam 2 September Ara. Bergen Burger IJselhaten. stuk goed: Walen bur gil, Boston Line Muller Parkhaven, stukgoed; Tomsk, Kopenha gen Ruys Merwehaven, stukgoed: Kwiek. Bergkvara Wagenborg 2e Kat- ha ven, hout; Trlport, Montreal Van Ommeren Merwehaven. stukgoed; Te- seo, Londen Muller Waalhaven, ledig; Mecklenburg, Harwich Hoek van Hol land, Blue Boy. Rochester Mublo Maas sluis, ledig: Manxman. Harwich Hoek van Holland: Bral an ta Puerto La Cruz Hevfurth Pernis B P.M.. olie. 3 September Slieringham, Harwich Hudig Pieters Lekhaven, stukgoed; Boston. Trader Yarmouth Van Es Merwehaven, ledig; Dem. A'dam Niev. Coudnaan Lekha ven. ledig: Dudward, Grangemoutl: Burger JJselhaven, stukgoed; Glory, Hernostand Purncs? Ruuhaven. hout; Duivendyk. New York H.A.L Schleha- vcn. stukgoed; Germaan, Falkenberg N.BK. Dordrecht, dwarsliggers; Hada, Antwerpen Schellen Parkhaven, stuk goed; Coverack, Londen Ned. Zwitserse Rijnhaven, suiker-, Empire Parkeston, Harwich Hoek van Holland; Hondsrug, Queensboro Ruys Lekhaven, ledig; Prague, Harwich oek van Holland: H.AM. III, baggermolen Runfrew naar Dordrecht per slbt. Ganges; Ponto, A'dam Hammerstem 2e Kathaven, ledig. Vertrokken schepen 2 September Zeester, Aalborg; Dick Lykes, Gal veston; Maas. slbt. met de sleepboot Aramis. Rouaan; Sapoho, Hampton Roads, Innaren. Fredenksstad; Buck- low, Leith; Ransdorp, Liverpool; Badzo, Lowestoft; Jozo, Boston Line; Lynn Trader. Yarmouth; Rapid, Rouaan; Mel rose Abbcj-, Hull; Windsor Queen. Lon den; Seaham. Klngslynn; Empire Wans- beck, Harwich: Sylvian Coast. New castle; Antwerp. Harwich; Prague, Har wich. 3 September Loande, Londen; Zeemeeuw. Londen; Tyro, Delfzijl; Valen, Stettin. Wind N.O., matige koelte, kalme zee, helder. SCHEEPSBEWEGINGEN Adrastus, van Batavia naar A'dam, 31 te Colombo; Anchlses, pass. 31 Gibral tar naar R'dam; Alacrity, 3 van Londen te R'dam verwacht: Armilla, 27 van Curago naar Maracaibo; Acadia, 31 van Aden naar R'dam; Alcmous, 1 van Mon treal te Port Swettenhsm. Baralt,.2? van Curagao naar Aruba; Barendsz, 31 te Antwerpen; British Tradition, 30 van Port Said naar R'dam: Bill S-. pass- I VUssingen naar Man chester; Bald Eagle, van New York naar R'dam, 31 te Antwerpen: Bermna, 1 te Antwerpen; Boniface, van Bahla naar R'dam, 29 te Maceio. Coolhoven, 31 van Mantyluoto naar Newport News; Cardrona, <3 van Lon den te R'dam verwacht; Castor, 30 van New Orleans naar CuracaoCoriUa, 31 te Singapore. Diana, 4 van Libreville te R'dam ver wacht, Dido, 26 van Curacao naar Cmdad Trujillo; Delta. 31 van R'dam to Goole; Dicto, 30 van Genua via Tanger naar R'dam. Ebro, slbt., 30 van Nantes naar Maas sluis; Eseo Baltimore. 20 van San Juan de Porto Rico naar R'dam. Frejo. 1 van Londen naar Ostende: Finn, 26 van Stockholm via Stugsund naar A'dam en R'dam; Frlsta, pass, 30 Ouessant. General San Martin, 20 van Tenerlffe naar R'dam: Gordias, 28 van Trinidad naar Paramaribo; Ganymedes, 28 van Punta Arenas naar Montevideo; Glas haven. 2 van Middelfahrt naar Kopen hagen. Helder, 30 van Caliao naar A'dam: Hebe Nobel, pass. I Viissingen naar Faversham; Hudson en Fooizee, sleep boten met tinmolen Kalmoa. 1 te Port Said; Harpefjell, van Chicago naar R'dam, 31 te Londen; Heemskerk, 31 te Farsund; Hydra, 1 te Barranqullla; Helena, 31 te Antolagasto. Ino, van Swansea naar R'dam, 2 te Antwerpen; Ilos, 31 van Trlëst naar Reyka; Import, pass. 30 Holtenau naar Stockholm; Ida, 1 van R'dam te Mal- mo; litersum, 1 te Montevideo; Iris, i van Antwerpen naar Leixoes. Jupiter, 1 van Curagao naar Parama ribo Jo. 30 van R'dam te Hamburg; Juno. 1 te Gdynia; Johan van Olden- barnevelt. uitgaand, pass. 31 Beachy Head; Java. 1 te Balik Papan; June, 1 van Bilbao te A'dam. Kota Inten, uitgaand, pass. 1 Gibral tar; Kota Baroc, uitgaand, pass. 34 Fi- msterre, Keilehaven, 31 van de Duins naar Dakar; Katwijk. 1 van Emden naar Gefle; Kertosono. 31 van New Orleans naar Kaapstad; Kedoe, 2 van A'dam naar Havre. Limburg, 1 van Port Said naar Java; Larenberg. 2 te Dar Es Salaam; Lut- terkerk, 31 ten anker te Baltimore; Lombok. 30 ter rede van Cotobatu (PhtUpptinrn); La Perla I. 29 van San tos near R'dam. Mies. 29 van Karlsvik naar A'dam; Maartje, 30 te Par; Meonla, van Bang kok naar R'dam, 1 te Londen; Mongolia, pass, 1 Gibraltar naar R'dam; Matelot Becuwe. pass 31 Gibraltar naar R'dam; Marit Maersk. 29 vén New York naar Antwerpen en R'dam; Man to, 20 te Curagao. Nijkerk, 30 van Genuan aar Beira (verb.); Nottingham, 31 te Goole; Nord- nes, pass. 30 Gibraltar naar Antwer pen en R'dam; Nyanza, 3 van Hull te R'dam verwacht; Nijenburgh. pass. 31 Viissingen naar Kopenhagen: 'Nero, 26 te Curacao. Ossend recht, 1 te Greenock; Orion, 31 te Algiers; Orpheus, 1 te Barcelona; 29 van ArdhgJass naar Hamburg. Parkhaven, 1 van St. Vincent naar An tv cr pen Prins Manrits, l te Mon treal; Pygmalion, 20 ran La Guayra naai Guanta. Robert Frum, 1 van Batavia naar Co lombo, Ro&emr.rie, 1 te Lubeck; Rouan, 31 van Vicotria BC naar R dam; Rolf, 20 te Rouaan. Scheid e. sleepboot, pass 31 Gibraltar naar Algiers, Sambre, 31 van Rdam te Havre; Stnjpe. 1 van Delfzijl naar Wis- mar; Saginauv/ Victory, 30 van New York naai- R'dam: Samdauntiess. 1 van Port Said naar R'dam; Sarava. 30 van Penang naar R'dam; Stad Haarlem, 4 van iluelva te A'dam verwacht. Tegelberg. 31 te Durban; Thalatta, 30 van Colombo naar R'dam; Taurus. .1 van Boston Line naar Ostende; Trom- penburgh. 1 van Zwynfh'ccht te Rouaan. Trondanger, 29 van Balboa naar R'dam; Tatuk.3 1 van Aden naar R'dam; Themom. 3 van Galveston te R'dam evw acht Urmaio, 30 te Sodertrlljc, Van Brak cl, 31 le Middlesbro; Vrede. 1 van Wismar te Delfzijl; Vaderland, pass 1 Viissingen naar Dublin. NAGEKOMEN SCIIEETEBEWEGINGEN Agamemnon, 30 van New York naar Maracaibo; Algenib. thuis. 30 te Rio dc Janeiro; Aikatd, pass. 3D Key West naar Nederland; AJphard, uitgaand, pass. 1 St. Vincent C.V.; Amslelstad, 30 te Ta- koradt; Andijk, 31 van New York te Philadelphia, Adm. de Ruyter. 30 te Antwerpen; Ariadne, 31 te Sevilla; Aletta, 2 tc Batavia; Alhena. uitgaand, 1 op 150 mijl West van Teneriffe; Am- stelkerk, 2 te Lagos; Aardijk. le New York; Amsteldijk. van Mobile naar Londen. 31 bij Southend geankerd; Aalsum. thuis, 2 te Antwerpen; Aals- dnk. 23 van Baltimore naar New York. Brltsum. pass. 1 Scjlly naar R'dam: Boschfontein, uitgaand. 31 te Antwer pen; Borneo. 30 van A'dam naar Ply« mouthBlijdendljk, 30 te Philadelphia; Barend recht. 30 te Curagao; Blommers- dijk, van New York naar Antwerpen, 3 ter rede van Viissingen verwacht. Cronenburgh. 2 van A'dam te Ant werpen: Celebes. 1 ter rede van Ma cassar; Caribia, 2 van Kopenhagen te A'dam; Gorilla, 1 van Pulo Samboe naar Abdan: Coryda. 1 van Patras naar Haifa; Chr. Sass, 30 van Karachi naar R'dam. Dilfland, uitgaand, pass. 30 Finisterre; Dlanav. 1 van Delfzijl naar Emden; Dui vend ijk, 2 van Antwerpen naar R'dam; Duiveland, 31 te Londen; Deo Duce, 1 van Odense nasr Gothenburg; Dclfshaven, pass. 39 Fernando Noranha naar Antwerpen. Eemland. 1 van A'dam te Buenos Ayres; Euterpe, 30 van Lebcoes te A'dam; Ena, 30 van Curacao naar Punta Cardon; Erasmus, 31 te Cebup; Erinna, 30 van Pladjoe naar Mlri; Edam, 29 van New York naar Antwerpen en R'dam. Goote, 30 van Rundvik te A'dam; Gaasterkerk. 1 te Bomb ay; Gadiia, 30 van Tarakan naar Balik Papan; Glas haven, 1 te Middelfahrt; Galilea, 30 van Casablanca naar Konakry. Hondsrug, 30 te Queensboro: Heron, 31 te Londen; Hoogland, 31 te Londen; Hugo de Groot, 29 van Palembang naar Batavia; Hemony, 1 van Kaapstad naar Barcelona; Hercules, 31 van Cavalla naar Stamboul: Hermes, 2 te La Guayra; Hugo de Vries, 1 te Shanghai; Hedel, pass. 1 Land's End naar Antwer pen en R'dam. Marinier. 29 te A'dam; Mijdrecht, 29 van Galveston naar Engeland; Maas- kerk, pass. 1 Ouessant naar Duala; Mariekerk, thuis, pass. 2 Perim; Meer kerk. 30 te Bombay; Maeoma, 1 van Bukom naar Pladjoe; Manoeran, 31 te Honoloeloe; Modjokerto, 31 te Fangkal Pinang. Nijkerk. Uitgaand, 30 van Beira; Nas- sauhaven, pass. 31 Prawlepoint naar Dublin. Overysel. 29 te Honoloeloe; Orion, pass. 29 Gibraltar naar Piraeus; Oranje, 2 van Singapore naar Batavia: Oranje fontein, 1 van Kaapstad naar Port Eli sabeth; Orestes. 1 van Dublin te A'dam; Orpheus,- 31 van Valencia naar Barce lona. Prins Alexander, pass. 30 Belle Isle naar Montreal; Parkhaven, thuis, 1 te St. Vincent C.V.; Perna, 31 van Liver pool naar Curasao; Phoenix, 31 van IJmuiden naar Malmo; Polyphemus, 3L A'dam naar Java; Phrontls. 1 te Macassar; Poelau Laut, 1 te Donggala; Polydorus, 28 van Batavia naar Soera- baja; Prins Willem IV, pass. 31 Belle isle naar Antwerpen. Ridderkerk, uitgaand, 31 te Port Said; Rynkerk, uitgaand, 1 te Londen: Rosemarie, 30 van Delfzijl naar Wismar. Sandenburgh, 31 te Londen; Salawati, 2 van A'dam naar New Orleans; Sten tor. 31 te Izmir; SaJlaud, uitgaand, 2 te Rio de Janeiro; Samuel Jacob. 1 te Sampit; Stuyvesant. 1 te Port of Spain; Straat Malakka. 28 van Singapore naar tod Haarlem, pass. 30 Kaap Shanghai: Vincent nar A'dam. Tegelberg, 30 van East Ldfidon naar Shanghai; Tiberius. 4 te Barcelona; Tasman. 2 te Hollai. ia; Tjimanoek. 1 van Macassar naar Balik Papan. Rondo. 30 van Colombo naar Port Said; Radja, l van Boac naar Le- gaspi; Roelf, 1 te Bilbao; Rotti, 1 ter rede van Bombay. Samaria, 31 van Sassandrla naar Ko nakry; Sarangan, 30 te SingaporeSala- Uga, thuis, 2 te Genua; Sommelsdijk, 30 te Penang; Samannda, van Zam~ boanga naar Hamburg i te Suez; Swee- Iinck, 30 van R'dam te Calcutta; Spi noza. uitgaand, pass. 4 Perim; Stad Arnhem, 31 te Huelva. Tibia, 31 van Sydney naar Bahrein; Tarakan, 29 van Macassar naar Bima; Tjunenteng. 30 van Balik Papan naar Tarakan; Themisto, 3 van Montreal te R'dam verwacht. Volendam. 29 nam. van R'dam te Ba tavia, vertrekt 17 Sept. naar R'dam. Weltevreden. 1 van Macassar naar de Philippljnen; Westerdam, pass. 1 Scilly naar New York; Winterswijk, 31 van Durban naar Walvisbaai; Wickenburgh, 1 van R'dam te Bordeaux; Wlnsum, pass. 30 Lizard naar San Juan de Porto Hico. Zonnewyk, thuis, pass. 30 Gibraltar; Zwljndrecht, 31 te Bagnoll; Zijpen berg. pass, 30 Dungeness naar Hamp ton Roads; Zeehond. 31 van de Azoren naar Antwerpen; Zuyderburgh, 29 van Skelleftea naar A'dam. 1912 1947 INSCHRIJVING VANAF HEDEN, SPECIALE CLUBS voor gehuwden en kinderen. A, SCHILPEROORD, RembrandtJaan Telefoon 67338 NED. VERENIGING E.H.B.O. afd. SCHIEDAM COLLECTE ZATERDAG 6 SEPTEMBER, HELP ONS ALS COLLECTANT. Aanmelden Vrijdag avond 7.30 u.—9 uur en Zaterdag de gehele dag in het Beursgebouw (ingang Korte Haven). AANVANG NIEUWE CURSUS WOENSDAG 17 SEPTEMBER. Secretariaat EDISONSTRAAT 14 a. Aanvang der nieuwe - leasen SEPTEMBER EERSTBEGINNENDEN EN GEVORDERDEN Inlichtingen en inschrijvingen dageljiks L. HAVEN 121 SCHIEDAM PRIVé-LES ELK GEWENST UUR, Had U een prettige vacantie? Wees verstandig en ga'reeds terstond sparen voor de VACANTIE 1948. Stort Iedere week wat op Uw spaarbankboekje van DE SPAARBANK, ANNO 1820 Desgewenst kunt U gebruik maken van onie weke lijkse afhaa [dienst HOOFDKANTOOR: LANGE HAVEN 80, TEL 68240 Bijkantoor: ST. LIDUINAPLEIN 4 en LELIESTRAAT 1 i^enEen jullie oen aangename en prettjge werkkring met ehn ^oed loon en goede sociale behandeling? Meldt je dan bjj: BISCUITFABRIEK W. KE5TER Grof baan, tussen 9 en 5 unr, Schiedam BOTERSTRAAT 39, SCHIEDAA VRAAGT: 1 VLAKGLASSL1JPER 1 halfwas GLAS-IN-LOODZETTER Zo spoedig mog. gevraagd EEN FLINKE HALFWAS BAKKER Brood- en Banketbakkerij L, H. VERHAGEN FabrisLxaat 31. PLAATST EEN KOERIERSTER IN BOEKEN naar BOEKHANDEL Onder de HAV-Bank SCHIEDAM Verloren, Dinsdag 2 Septem ber *s morgen kwart over 8 geruit kort jasje met blauw fluwelen kraag gaande Hoog- str„ Gorze naar 't Hoofd. Schol ten, Rott.dijk 21 b, Schiedam, De accordeonnist voor brui loften en verzorgen, van Uw feestavonden is; J. Blom- steel, v. d. Elststraat 12. Z.g.a.n. hercnrijiviel met nieuwe banden, z.g.a.n. jon- «ensfiets z. b. v.. a. Hoeven, T. Frankelandsestraat 160. Te koop, herengoed, zo goed als nieuw en schoenen, klei ne maat. Tussen 7—8 uur. Oosterstraat 73. Gevraagd. Dienstmeisje voor dag en nacht wegens huwe lijk, der tegenwoordige. Klem gezin. Goed loon. Liefst persoon! aanmelden of per telefoon 68399- Te vens flinke werkster ge vraagd. Mevr. Boterenbrood- Glavinans, Burg. Knappert- laan 258, Schiedam.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1947 | | pagina 2