D STADSNIEUWS Vi /I MALAIS. r HUISSCHILDERS Brandweerfeest Korfbal voor Zondag AGENDA Monopole „Twee vrolijke vagebonden" Predikbeurten De 2 Korsley's man mm Vlaardmgen SCHEEPVAART I 1 SCHIEDAM Woningruimfe Verpleeghulp M. Th. Casparie lerares N. 0. Tekenen GEVRAAGD Zaterdag 20 September 1947 Be grote Schiedam se brand- weermin nie. verenigd in „Vriend schap zii ons doel heeft Vrijdag avond m de R.K. Volksbond de bloemetjes eens buiten gezet. De Jotlj- Players, het bekende Rotter damse cabaretgroepje, de Three Berco's en Theo Waas verzorgden een bont programma dat zeer in de smaak viel. Er is danig ge lachen en do uitnodiging om eens een liedje mee te zingen, werd niet in de wind geslagen. De avond, die werd geopend door de voorzitter van V.Z.O.D., de heer A. Binkelaar. is ook bijge woond door de commandant, ir. Moesker, en de verdere leden van de staf. Dat dc waakzaamheid van de brandweer met het feest niet eén ogenblik verslapte, bewees wel de spuitvvagen, die meegeno men was naar de Tango Haven. Gelukkig behoefde het feest niet te worden verstoord. Cultureel programma van de SBB De culturele Zondagochtendbijeen komsten dte de Schiedamse Bestuur der sbond het> vorige winterseizoen voor zij'n leden in het Passage-thea ter organiseerde, zullen vele leden van de S.B.B. nog vers in het ge* heugen hggen. We behoeven hierbij maar te herinneren aan de zo succes volle ochtenden met het GG-cabaret en het Nederlands Volkstoneel. Ook nu weer heeft de S.B.B. een dergelijke serie bijeenkomsten op hei programma staan en Zondag 5 Oc tober vindt de start hiervan plaats. Het lichte genre komt eerst aan de beurt met het gezelschap van Willy Vervoort. Joop walvis bespeelt weer het Passage-orgel. Kaarten voor deze bijeenkomst kunnen de leden reeds thans bestel len bij de penningmeester der a in gesloten afdelingen. Prof. van Niftrik sprak voor de CH!J In een druk bezochte bijeenkomst van de Christelijk-Historische Kies vereniging heeft Vrijdagavond in het Verenigingslokaal prof. dr. G. C. van Niftrik gesproken over de verhouding tussen geloof en politiek. Allereerst gaf spreker een definitie van deze twee zozeer van elkaar ver- schillende vvaarden. Naast het geloof, dat alleen rekening houdt met het leven in een toekomststaat, waarin het geloof aan Jezus Christus enig doel is, schilderde hij de politiek als de kunst van het bereikbare, waarin menselijke hartstocht en eerzucht een zo grote rol spelen. Politieke beteke nis kreeg het geloof bij de eerste Christenen die in conflict kwamen met de totalitaire staat, politieke be tekens in negateve zin. Positieve be tekens krijgt het geloof door de we tenschap van de christen dat alle aardse machten aan Jezus Christus onderworpen zijn. Voor de christen is een totalitaire staat of corp Tatieve staat niet mo gelijk. De staatsmacht noemde spre ker de wil van God, doch een rechts staat een weldaad van God. Hij be treurde het dat wij leven in een neu trale staat, waar z.i. b.v. het onder wijs alleen civilisatie ten doel heeft en geen cultuurideaal bezit. Beiaar dbespeling Hedenavond, 8 uur, zal de stads- beiaardier Ferd. Timmermans op de beiaard van de St. Janstoren een con cert geven van enkele oud-Neder landse melodieën en „Reverie d'automne" van W. Rebikoff. De plaatselijke korfbalverenigin gen. Schiedam en Succes moeten morgen beide buiten de stad spelen. Sportclub Schiedam zal proberen in Dordrecht de baas te blijven over Deetos 2. De Dordtenaren beschik- ken niet meer over zo'n sterke ploeg en het zal dus van groot belang zyn om hun de punten afhandig te ma ken. Succes zal in Leiden moeten tonen dat de grote overwinning op' Ons Huis een teken van kracht wa-s. De hlauwwitten kunnen dit bewijzen door een zege op Vicus Orientis 2. Gemakkelijk zal dat ons inziens niet gaan. Voor de R.K.B, speelt Schiedam 2 tegen Het Zuiden 5 en Avanti 2 ze gen Succes 3. F i m s - Passage; Da. 2. 7. 9.30 uur. Za. en Zo. 1.45. 4 15. 7 en 9.30 uur: Ap- passionata. (18 jr."). Op het to neel: De twee Korsley's. Monopole: Ma. tm. Vr. 2, 7. en 9 uur. Za. 2. 5. 7. 9 uur. Zo. 3. 5, 7 en 9 uur: Vrolijke Vagebonden. (Alle leeft.). DISTRIBUTIE-AGENDA Maandag worden in het distribu tiekantoor, Broefsvest 95, nieuwe bonkaarten, tabaks- en versnaperin genkaar ten uitgereikt aan hen wier achternaata begint met de letters Stef tm. Vee. Het bureau is geopend van 9—12.30 en van 25 uur. Stamkaarten en levensmiddelenkaarten, waaraan zich bon K 701' bevindt, meebrengenl Herin es DVS—SW Men verzoekt ons nogmaals erop te wijzen dat de voetbalwedstrijd H.-D.V.S.S.V.V., die ten bate van de Nnvin Zondagmiddag aan de Damlaan wordt gespeeld, in verband met de wedstrijd NederlandZwit serland reeds otn twaalf uur begint. Kerkelijk nieuws Door het classicaal bestuur van Rotterdam is aan ds. J. Cazimier, predikant te Ternewzen. die be roepen was bij de Ned. Herv. Ge meente hier ter stede, uitstel ver leend wegens gemis van een ambtswoning. >c. IV. de Graaf, predikant der Gerei Kerk, is nu weer beroepen te Pernis. Burgerlijke Stand Geboren: Dirk, z.v. B. de Jager en A. C. 'de Bruijd. GfeervJtetsestr. 22; Cor nells J„ z.v. M. J. Gerrets en J. J. Romeijn, Boerbaavelaan 1; Louise, d.v. G. C. Buijs en J. F. Meijer, Dr. Nolet- straat I: Cathariua M-. d.v. Ph, Vavier en C. Boekweit, Nuniansdorpsestr. 6: Catbarina P, M„ d.v. N. H. vv. Seters en J. C. Middendorp, Copernicusstr. 4; "Wilhelmina B. M„ d.v. Th. J. Steen horst en J. C. de Vries, Dr. Noletstr. 1: Mattheus A., z.v. W. A. v. d. Linden en H. G. Sitskoom, Tulnlaan 70: Dam mes, z.v. J. J. Manintveld en A, Prins, Gustostr. 26; Maria A., d.v. G. Degen- kamp en A, A. M. Beumer, Warande 218. Overleden: A. F. Bol, 69 Frans Halsplein 47a. Niet iedereen is het vergund om als Bing Crosby in de film „Twee vrolijke vagebonden" (Road te Sin gapore), als zoon van een Ameri kaanse scheepsmagnaat doet,niet een vriend er tussenuit te knijpen, de dollars van pa te negeren en dolle avonturen te gaan beleven op een der Zuidzee-eilanden. Dorothy La- mour is ditmaal de vrouw die de vriendschap van beiden in vijand schap dreigt te verkeren, maar, zo als dit meestal gaat in deze verha len, alles komt weer op de pootjes terecht. De liefhebbers van het romanti sche lied kunnen deze week in Mo nopole hun hart ophalen aan de me lodieën, waarin Bing en Dorothy hun liefde uiten. Vooraf draait een aardig filmpje over een speciale school voor meis- in Californië en een kleurig te- kenfilmpje. Tweejarig kind door auto gedood Vrijdagavond half zeven is het tweejarig zoontje van de fam. Van Klink, Breedstr. 3, door een vrachtauto overreden en op slag gedood. Toen de chauffeur C. v. d. M. zijn vrachtauto in de garage aan de Breedstraat wilde zetten, moest hij om een reeds gepar keerde auto te verplaatsen, ook zyn eigen wagen ongeveer 3 me ter terugrijden. V. d. M. gaf sig nalen en reed terug doch stopte direct toen hij een gil hoorde. Bij onderzoek bleek dat een klein kind, dat zich onder de laadbak had bevonden door het linker ach terwiel was overreden en gedood. De commissaris van politie ver zoekt getuigen van dit ongeval zich in verbinding te stellen met de afdeling motorpolitie aan het hoofdbureau aan de Lange Nicuw- straat. Hervormings en Oogst- dienst De Hervormingsdienst zal dit jaar niet. zoals gebruikelijk is, op 31 October m de Grot© Kerk wor den gehouden, doch ook in de Niemve Kerk. De Oogstdient zal wegens plaatsgebrek in de Grote Kerk. in de Nieuwe Kerk op 12 October in twee ochtenddiensten worden gehouden. Ds. Broers heeft hierbij de leiding, terwijl het kerkkoor en mevr. de Bruin aan de dienst muzikale medewer king verlenen. Medische Zondagdienst Van Zaterdagmiddag 3 uur tot Zondagavond 12 uur zal de medische dienst worden waargenomen door dr. W. H. F. Meyer, Swaminerdamsingel 43, tel. 69696, dr. C. Duyster-Janun, B.K.~Iaan 156, te!, 69991 en dr. J. Ris, Tuinlaan 92, tel. 67856. Geopend is apotheek Gouka Co Groenelaan 127. "O, Hog esc h ooi-part err e-acrobatiek. In deze term zou men de presta ties kunnen samenvatten van de 2 Korsley's. want wat Ernst en Joop (twee Haarlemse jongens) het Pu~ bliek voorzetten is in één v!oord .iCf/'- Zeer gracieus gepaard met een enorme lenigheid en spierkracht verrichten deze knapen hun acroba tische toeren, waai bij o-a. Ernst ven omwenteling over de vloer maakt, waarbij hij op z'n hoofd Joop in balans houdt (zie foto). Het is ook heel gned begrijpelijk dat dit nummer in het buitenland veel aftrek vindt. Vooral in de Scandinavische landen is men op de 2 Korsley's zeer gecharmeerd. Zo traden zij o.ain een openluchtvoor stelling in Kopenhagen op voor een 15-000 koppig publiek. Zo juist teruggekeerd van hun noordelijke tour, vertrekken zij 1 October weer naar Denemarken waar hen in Aarhus nieuwe con tracten en vanzelfsprekend nieuwe successen wachten. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk 9 en 10.30 uur Prof. Dr. \V C van Unnik (afscheid); 5 uur Ds Mr G A' Alma, Lisse (Jeugddienst). Nieuwe Kerk 10 uur Ds J G Jan sen; 5 uur Prof. Dr c \an Un nik (afscheid). Westerkerk 9 ph 10.30 uur Ds. K de Dei (Doop). Vredeskerk 9 en 10 /0 uur Ds. P H Quartel, Kethel. Jeugd- kerk Gebouw Irene 10 uur F W J JBuogaard, VI aarding en. Jeugd- kejk Wij kl oka al Meuwa Maas straat 10 uur H. Muus. Kethel IC en 7 uur Ds. Alma. Ned. Prot. Bond Kerk Westersfr. 30,30 uur Ds. J b Schouwink. Geref. Kerk. Oosterkerk vm, 10 uur Ds. W de Graaf; run. 5 uur Dr. J L Koole, Zondag 15. Julia- nakerk vm. 10 uur Ds. H de Moor; nra. 5 uur Ds. W de Graaf. Zon dag 14. Ketbel vm. 10 uur Dr. J L Koole; nm. 5 uur Ds. H. ds Moor, Chr. Geref. Kerk. Kerk Waran de 10 en 5 uur Ds. L Kraan, em.- predikant te Zeist. Evang. Luth. Gemeente, Kerk Lange Nieuwstraat 10 uur vm, Ds. J. van- Leeuwen (H. Avond maal). Oud-Katholiek© Kerk. Kerk Dam 10 uur vm. Pastoor C Tol. Vrije Evang. Gemeente. Harmo nie, Nieuwstraat 10 uur vm. de heer J. Segaar; Verenigingslokaal 7 uur nm. de heer J. Segaar. Oud Geref. Gemeente. Geref. Jeugdhuis, L. Haven 10 en 5 uur Ds. J J Buys. Leger des Heils'. Gebouw L. Ha ven 10 uur vm. Opdrachtdienst; 6.30 en 7.30 uur n.m. Samenkomst. Ned. Herv. Evangelisatie Tivoli Nw. Haven 10 en 4 uur de heer Middelkoop. Stadsevangelisatie „Jeruei". Ge bouw L. Kerkstraat 70 10 uur vm. Samenkomst, NIWIN KER5TPAKKETTENACTIE Ook dit jaar organiseert de NIWIN een kerstpakketten-actie en VJaardm- gen heeft het op zich genomen een dui zendtal hiervan voor haar rekening te nemen. In totaal moeten niet minder dan 155.000 pakketten verzonden wor den naar onze jongens in Indonesië, die daar hun plicht doen. niettegenstaande het gebrek aan lekker eten en een teveel aan felle zon, muggen, rimboe en dik wijls grote eenzaamheid. Het pakket is m hoofdzaak ingesteld op het gebrek aan voedsel, maar ook ontbreken ciga- etten en versnaperingen met, In het kader van deze actie wordt in Vlaar- dingen op 27 September a.s. een huis- aan-hms collecte gehouden. Behalve deze collecte zal men echter ook een etiketje kunnen kopen. De ene helft dient als kwitantie voor koper, op de andere helft wordt de naam van de koper geschreven en dit etiket wordt op een pakketje geplakt. Het N1WIN- comité verwacht op Zaterdagmiddag 27 September om half twee veel collectan ten en eolleetantes voor hetstadhuis, ie dit mooie werk willen verzorgen, OPENINGSAVOND VOLKS UNIVERSITEIT Het nieuwe seizoen werd gisteravond geopend met een voordrachtavond van Loudi Nijhoff en Albert van Dalsum. Vooraf sprak de voorzitter der V.U. een openingswoord waarin hij mede deelde, dat het vorige seizoen een suc ces is geweest ook wat de financiële zijde betreft. Hierna werd het doek ge- haald en betraden de beide acteurs het toneel om daar een prachtige voordracht te brengen, die de geschiedenis verhaalt van Genesius de beroemde heidense toneelspeler, die in opdracht van keizer Caesar een spel moet spelen van een christenmartelaar. Aanvankelijk weigert hij deze rol te spelen, daar hij' alleen dat kan spelen, wat hij in zijn eigen hart kan voelen en hij kan nu eenmaal niet voelen» wat een Christen voelt, „hij ■staat hier boven verheven". Hij speek de rol echter en wordt hierdoor zelf bekeerd tot het Christendom. De gehele avond heerste er doodse stilte in de zaal en deze prachtige voordracht, die met grote aandacht werd gevolgd, werd dan ook beloond met een warm applaus, De V.U, mag ons meer van deze avonden bieden. Predikbeurten Ned. Herv. Gemeente Grote Kerk: Zaterdagavond 8 uur „Blijd schap". 10 uur ds. Van Noort. Col lecte studiefonds Confess. Ver. 5 uur ds. Kolkert. Zondag 33. Col lecte Ned. Biibelgenootschap. Nieuwe Kerk: 10 uur ds. v. d. Vloed. Collecte Chr. Phil, inrichtingen. 5 uur ds. A. J. Brinkman \an Utrecht. Sa menkomst voor iedereen. Onder werp „Durf te leven". Medewer king van kerkkoor. Bethel kerk: 10 uur ds. Oostenbrug. ColloVo Studiefonds Geref. Bond. 5 uur ds. Groot lans. Collecte Ned. Bij belgenootschap. Westerkerk: 10.45 uur ds. Grootjans. Collecte Ned. Bijbelgenootschap. Gereform. Kerken Oosterkerk: 10 uur dr. Kraan. 5 uur ds. Van Andel, Zondag 6. Landstras tkerk: 10 uur ds. Van Andel. 5 uur dr. Kraan. Zondig 6. Kuiperstraatkerk: 10 uur ds. Mulder, o uur ds. Zandbergen. Zondag 5. Mr. Terpstraschool: 10 uur ds. Zandbergen. 5 uur ds. Mulder. Zondag 5. Doktersdiensten Van Zaterdagavond 7 uur tot Zondagavond 11 uur zullen in bij zondere gevallen de volgende ge neesheren geraadpleegd kunnen worden: Dr. A. A. de Koning, Burg. Verkadesingel A. tel." 3573 en Dr. H. Nieuwpoort, Verpl. Chasséplein 4. tel. 3i9o. Geopend Apotheek G. A. H. v. d. Corput, Schied.weg SD, tel. 3224. (Ingezonden Mededeling). Tegen hoog loon en een biertje er bij. Was voor de baan van portier geen liefhebberij, Maar toen boven t salaris Aan de functionaris 'n Glas TIP werd gebo den stord mernr» dern I 'nTIP VAN BOOTZ Uitspraken Tribunaal De zaak tegen A. C. de Snayer werd geschorst voor een nader onderzoek, tegen J. Bos eiste het tribunaal internering tot 1 De cember 1947, tegen M. Schrevelius internering tot 7 Mei 1948 en te gen C. C. Sas internering tot 26 November 1947. VOOR EEN MILLIOEN VIS AAN DE VISHAL Gistermorgen was de Gemeentelijke Vishal reeds om 8 uur vol genodigden, w.o. de burgemeester Mr J. Heusdens, de wethouders, een aantal oud-wethou ders, reders, handelaars en raadsleden. Even later kwam het grote gebeuren: de afslag. Op de traditionele gewone wijze werd de vis afgeslagen, en een kwartier later was men klaar en had het railhoen met 6000.— overschre den. In de tijd van 8H maand had men voor eén milUoen aan vis aangevoerd m Vlaardmgen. De burgemeester Mr Heusdens hie1d een enthousiaste toe spraak, waarin hij herinnerde aan de moeilijke tijd die voorbij is en waarbij ook de Vishal stil heeft gelegen.'- Nu bloeit de visserij echter weer en vieren we vandaag het feit dat voor een be drag van"*J 1.000.000 vis werd aange voerd, wat nog slechts éénmaal sinds het bestaan van de Vishal is voorge komen n.L in 1908. het jaar der op richting. De Visserij is voor Vlaardm gen nog steeds één van de voornaamste bronnen van inkomen en zal dit blijven. Er bestaan grote plannen voor de toe komst en het gemeentebestuur zal hier aan zeker medewerken. Aan de schip per en de bemanning van de VI. 74 overhandigde de burgemeester een envelop met inhoud. De voorzitter van de Vereniging van verse-vishandelaren dankte de burge meester voor zijn toegezegde steun en hoopte, dat Vlaardmgen zou begrijpen, dat er een nieuw vissersgeslacht moet opgroeien, wil Vlaardmgen op dezelfde wijze voortgaan. De heer Jonkheer deed als reder -een beroep op de bevolking, want zo zei hij, „Vlaardmgen heeft niet onder te doen voor welke stad ook, als wij het maar willen." Radio-programma ZATERDAG 30 SEPT. Avondprogramma HILVERSUM I: 19.00 Nieuws. 19.20 Kareol-Septet. 19.45 Uitz. \'oor Ned, in Duitsland. 20.00 Nieuws. 20.12 Gewone man. 20.20 Gr.pl. 20.30 Lichtbaken. 21.00 Ne gen heit de klok. 22.00 Operette fragm. 22.45 Avondgebed. 23.U0 Nieuws. 23.15 Busch kwartet. HILVERSUM II: 19.00 Piano. 19.30 Voor de jeugd. 19.45 Ds. Fi scher. 20.00 Nieuws. 20.15 Van een voudige mensen. 21.15 Socialistisch commentaar. 21.30 Omroepork. 22.00 Luisterspel. 22.30 Omroepork. 23.00 Nieuws. 23.15 Dansmuziek, ZONDAG 21 SEPT. HILVERSUM I: 8.00 Nieuws. 8,15 Gram.muz. 8.S0 Hoogmis. 9.30 Nieuws. 9.45 Zondagmorgenklan ken. 10.00 I.K.O.R. Kerkdienst. 11.30 Gewijde muziek. 12.15 Boek bespreking. 12.30 Lunchconcert. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws. 13.15 Welk boek? 13.20 Lunchcon cert. 13.50 Gram.muziek. 14.00 Marsmuziek (gr.). 14.15 Reportage van do voetbalwedstrijd Nederland —Zwitserland. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Kerkdienst. 18.30 Strijdkrachten. 19.00 Gram.muz. 19.15 Kent Gij Uw Bijbel? 19.30 Nieuws en weerover- zicht. 19.45 Nabeschouwing Neder landZwitserland. 20.00 Actuali teiten. 20.12 De gewone man. 20.20 De Zilvervloot. 21.00 Het Londens Palaöiumorkest, 21.15 „De muite rij op de walvisvaarder. Luisterspel. 22.05 David Oistrach, viool. 22.15 Avondgebed. 22.30 Nieuws. 22.50 Werken van Saint-Saëns. HILVERSUM H: 8.00 Nieuws. 8.18 Gram.muz. 8.30 Voor de tuin (S. Lantinga). 8.45 Ensemble „Bar carole". 9.12 Postduivenberichten, 9.15 Voetballen (het stopperspil- systeem). 9.30 Men vraagt...... 10.00 Geestelijk leven. 10.15 Volks liedjes en dansen uit verschillende landen (gr.). 10.45 Voordracht. 11.00 Radio Philh. orkest. 12.00 Franse chansons (gr.), 12.30 De Zondagclub. 12,40 Dordrechts man nenkoor. 13.00 Nieuws. 13.15 Het Avrolians. 13.50 De Spoorwegen spreken. 14.00 Salonorkest, 14.05 Boekenhalfuur. 14.30 Mendelssohn- concert. 15.15 Filmpraatje. 16.15 Gram.muz. met als intermezzo Avro's reportagedienst. 16.30 The Skymasters. 17.00 Muziekver. Die- mer Harmonie. 17.15 Ver. Maas- trïchts Mannenkoor. 17.30 Ome Keesje. 17.45 Accordeonver. 18.00 Nieuws. 18.15 Sport. 18.30 Dr. H, Faber. 19.00 Oecumenische kerk dienst. 20.00 Nieuws. 20.05 Actuali teiten. 20.15 Waltz-time. 20.45 Bandjir. Luisterspel. 21.45 Hersen gymnastiek. 22.15 Het omroepork. 23.00 Nieuws. 23.15--24.00 Gr.pl. MAANDAG 22 SEPT. 19 September Josef Bergendorff, A'dam continftale Waalhaven, ledig; Bagan teiug van proeftocht Hoek van Holland; Gaaster- lanr Kingslyrm SSM Jobshaven stuk goed; Augustana Victory New York Rott Oceaan Mcrwehaven stukgoed: Irwcll Goole Hudig Pietcrs Lekhaven stukgoed, Quentm Adam Burger Mer- wehaven stukgoed. 20 September Luna Bergen Burger JJselhaven stuk goed; Cormoran Delfzijl Hcrfurth naar Steyl ledig; Rircthorn Duinkerken Fur- ness Mcrwehaven ledig: Covcracis Lon den Fuincss Mcrwehaven ledig LT 1 landingsvaartuig Hamburg van Uden n. Dordrecht terugevoerdo krar.cn; Empi re Parkeston Harwich Hoek van Hol land; stryd Antwerpen furness Mcrwe haven ledig: Noordstad Antwerpen fur ness Mcrwehaven ledig; Arnhem Har wich Hoek van Hcllad. Enosis Svend- borg Rott scheepvaatbedrijf 2e Kat dam ledig. Shermgham Harwich Hudig Fieters Lekhaven 3tukgoed. Virago Baltimore Furness bunkeren Perm*: Bagan teiug van proeftocht Ruj-ss Lloydkade: Om- landia Oporto Hammerstem Jobsliaven stukgoed. VERTROKKEN SCHEPEN 19 September Mecklenburg, Harwich Hast HI. Ports mouth; Bagan, proeftocht; Trefle. Col chester; Henriette, Londen; Veendam, New York, Durward, Leith, Bebo, Du blin. Empire Wansbeck. Harwich, Ant werp, Harwich: Ida. Kopenhagen; Nyanza, Bagnalip; Prague, Harwich. Marie Louise, Savons; Midland Victo ry, New York; Maria Stathatos, Hapton Roads; Benoil, Aruba Tours, Libreville; Ganges, slbt. Middlesbro; Lmdekerk, Bahrein via Antwerpen. S CHEEP SBEWEGINGEN /Visserij Aan de Vishal kwamen 2 kustvissers binnen met een besomming van 1501. De VI. 74. die reeds een dag eerder binnenkwam en gisteren verkocht be- somde 11673.Vertrokken ter trawl- visserij VI. 30 D. van Haren. Binnengekomen VI130 F. Groen 31 last, 7 kustvissers met een be somming van 2408.—. Vertrok ken ter trawlvisserij VI 74 W. Hoogendijk. (Ingezonden Mededeling ELECTRISCHE ORNAMENTEN VOOR ELKE KAMER VOOR ELKE BEURS le Mlddeliandstraat 73 - Telef. 30340-31293 - Rotterdam Ochtend- en middagprogramma HILVERSUM I: 8.00 Nieuws. I.15 Orgelspel. 9.15 Bij onze zie ken. 9.30 Morgcnconcert. 10.30 Morgendienst. 11.00 Strijkorkest. II.35 Piano-recital. 12.00 Gram.- platen. 12.30 Weeroverzicht. 32.33 Liederkreis. 13.00 Nieuws. 13.15 Orgelspel. 14.00 Voor «jonge mo* ders. 14.20 Continental Quintet. 15.00 Pandora-trio. 15.30 Sympïio- nie van Haydn. 16.00 Bijbellezing. 16.45 Cello-recital. 17.15 Hollanda- sextet. 17.45 Het rijk over zee. 18.00 Sport. 18.15 Instrumental allerlei. 18.30 Strijdkrachten. HILVERSUM H: 8.00 Nieuw3. 8.18 Lichte morgenklanken. 9.00 gram.pl, 10.00 Morgenwijding. 10,20 Voor de zieken. 11.00 De spiegel van Yow-Iïoes-Ki 11.15 Liederen van Grieg. 11.30 Orkestconcert. 12.00 Carlo Carcassola en zijn ork. 12.30 Weerpraatje. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Harmonlemuziek. 13.00 Nieuws. 13.20 Boyd Bachman, 13.45 Samson en Dalila (opera). 14.30 Voor de vrouw. 14.45 Samson en DaLIa (vervolg). 15.30 Heeft niemand Thijs Schildpad gezien. (Fabel). 15.45 Samson en Dalila (siut). 16.30 Kwintet voor strijkers en piano. 17.05 De school Is uit. 17.35 Accordeonorkest. 18.00 Nieuws. 18.15 Jodelklanken. 18.30 Ensemble „Vincentino". Winston Churchill, wiens hobby metselen is. is thans bezig bii zijn landhuis in Kent een ste nen nachthok voor kippen te met selen. (A.P.) o óter 533. Lustig speelden de vlammetjes tegen de ijze ren kookpot waar Daantje én de baron in zaten en de Harokiries geduldig omheen stonden. Het zou nog wel even duren voor het water ging koken en het trage verstand van Daantje probeerde onder tussen te begrijpen wat er eigenlijk met hem gebeur de. „Je kunt goed merken dat we in een ander land zjjn", mompelde hij: Die negers houden er heel an dere gebruiken op na. Waarom moet ik voor het eten in bad. Het water.., o dat is waar ook..daar heb ik niet aan gedacht... als ze nu maar niet kwaad worden. Daantje keek naar het water om hem heen dat langzaam een groezelige kleur kreeg. De neger kok, die zijn beroep met aandacht vervulde merkte het ook en riep: „Oei, water in pot worden zwart.' Snappen ik niet, mannens in pot zijn toch wit! Koning Blubberlip bekeek het ook en trok een vies gezicht. .Zwart water", zei hij: ,Ik niet lusten. „Haal mannens eruit en nemen schoon water." Zo gebeurde het en Jjct nam heel wat tijd in beslag. De pot werd leeggegooid en met schoon koud water gevuld. „Hihi". grinnikte Daantje, toen hij weer naast de baron zat: „Weet je hoe dat kwam, baron?" Ik had nog een paar ons drop in mijn zak... en die werden nat!" „Juist," zuchtte de baron; „Maar het heft ons slechts afstel bezorgd. Als er n»t gauw hulp komt vrees ik het ergste... waar zou Ketelbinkie toch zitten... kon hij ons maar van deze vreselijke negers verlossen..." „Zeg, baron," zei Daantje: ,Jc denkt toch met dat die nikkers ons kwééd willen doen!" Breehelle, 18 van Antwerpen natr Hamburg. Colytto pass, 18 Beach Head naar Huelva; Coryda 18 te Lekos. Delft. 17 van Buenaventura naar Val paraiso. Emmanuel 19 van Kragero; Euterpe 19 van Lissabon te A'dam; Ebro. slbt met kraan 18 van Gibraltar naar Split; Ena 23 van Las Fiedras te R'daxn ver wacht. Frema 18 van Kristlnehamm naar R'dam. Gainesville Victory van New York nr. R'dam -9 te Antwerpen; Glimmaren 24 van. West Afrika te R'dam verwacht. Hannis Taylor 16 van Vancouver naar R'dam. Loppersum 26 van Baltimore te Rot terdam of A'dam verwacht. Maartje 18 van Lysekil naar Helle- voetsluis. Nassauhaven 18 van Bremen naar Kopenhagen; Nxeuw Holland 20 van Batavia te A'dam; North Valley 18 van Port Said naar R'dam: Notre Dame Victory 16 te New York. Poelau Laut 19 van Batavia naar Am sterdam Folydorus 17 te Balik Papan. Roelf, 29 van Santander naar Pasages Samdauntless van Cebu naar R'dam 17 te Londen; Stuyvesant 20 van West Indie te A'dam; Selandia van Kopen hagen naar R'dam 19 te Antwerpen. Union Victory 17 van New York naar Rotterdam. NAGEKOMEN SCHEEPSBEWE GINGEN Alpherat 19 van Lissabon naar Shang hai, 20 te Cadiz; Amstelkerk, thuis, 19 op 300 mijl Zuidwest van Gibraltar; ATbo. 19 te Antwerpen. Barendrecht 23 van Curasao te R'dam verwacht; Bloemfontein uitgaand 19 te Southampton; Biervliet 20 van Tons- berg naar Heroeya; Bill. S. 20 van Pett- ry n naar Ipswich. Cistula. 19 te Bombay; Clavella 15 te Bahrein; Chama 17 van Walvisbaai nr. Bahrein; Chr. Sass 19 van Genua naar R'dm Coryda 19 van Lekos naar Haifa; Coothaven 19 te Stockholm. Doggerbsbank 19 van Oslo te A'dam; Flandria 20 te Rouaan. Gerard Dou thuis pass. 19 Sagres. Heemskerk ID te Hafso; Hcllevoetsluis 19 te Nxel; Holland pass. 19 Holtenau naar Fredenksstad. Ittersum thuis 20 te Victoria Brazr Iris 18 van Leixoes naar A'dam; In Orde 19 van A'dam naar Emden. Jaarstroom uitgaand 18 te Dakar; Ja va 19 van Soerabaja naar Macassar: Jobshaven 20 nam. van R'dam naar Antwerpen; Johan de Witt 19 van Tn- niad via Plymouth naar A'dam. Koningshaven pass. 19 Holtenau naar Stockholm; Kota Inten naar Batavia 19 op 5 Noord en 85 Oost. Limburg 20 te Singapore. Marpessa 19 te Colombo, vertrekt 22 naar Bahrein; Meerkerk 19 te Calcutta; Ingezonden Mededeling). SPONSEN BORSTELS KWASTEN WlIHSTRAir «6 TE LI F. 27SI3^ Mijdrecht 19 van Bowling naar Curagao Mies 20 te Stralsund: Marietje Bohmer 19 van A'dam naar Luiea. Nero 18 van Guayaquil naar Bahil; Nettie 19 te Svendborg. Perna 18 te Curacao. Prins Willem IV pass. 19 Scilly naar Montreal; Fa- schooil 20 te Hariingen. Fooizee slbt. m 'nmiolcn 18 var» Aden Radja 20 van Pulupandan naar Sin gapore, Rondo pass 19 de Azoren naar New York; Ruys 19 te Macassar, ver- tiekt 21 naar Batavia. Saioena 17 te Plndjoe: Stad Arnhem 19 te Huelva; Schelde slbt. pass. 19 Li zard naar R'dam; Straat Soende 20 van Duiban naar Port Elisabeth; Salland 19 te Buenos Ayres; Stentor 20 van de Levant te A'dam. q Ton S. 19 van Barry naar Preston; Tegelberg 20 te Singapore, Tarakan, thuis 19 van Camaian naar Djeddah; Tjikamjiek 19 van Batavia nar Sema- rang; Tyne slbt. 19 m het Suezkanaal. Uimajo, 18 van Emden naar Ba-ness. Van 't Hoff 19 van Singapore naar Java; Vu go 20 van Vlissingen naar Cliristiansand Zeeland (Rott. Lloyd) 19 te Singapore Andyk vertrekt 20 van New York 28 of 29 te R'dam verwacht; Averdnk 18 van de Duins naar Vera Cruz; Ara. steistad 19 te Pointe Noire: Adm. de Kuyter 18 te Londen; Amigo 19 van Londen naar Dobrak; Alhena uitgaand 18 te Montevideo, vertrket 20 naar Buenos Aires; Alwaki 17 van Baltimore naar Corpus Christi; Amstelkerk thui» pass 18 Las Pahnas, Amstelveen thuis 19 te Bordeaux; Axeldqk van New Orleans naar R'dam 17 te Galveston; Aldeharan pass. 17 Kaap Race naar Baltimore; Algarve 18 te Lissabon. Biommersdijk fSass. is Dungeness n. New York; Bloemfontein 18 van Abt- werpen naar Southampton; Batoela uitgaand 18 ten Zuiden van Kreta; Brmda 18 van Dordrecht te Boom; Birmingham 18 van Blyth naar Lonoen. Chr. Sags van Bombay naar R'dam 18 te Genua; Congostroom 18 van Lo- anda naar Matadi; Cottica 19 van Ma deira naar Paramaribo; Cateli 18 t» Antwerpen. Delfland uitgaand 18 te Rlo de Ja neiro; Djirak 21 te Karachi verwacht; Delftdijk thuis 18 te Seattle; Demo craat 19 van New Port mon naar Ply mouth. Elisabeth (R.K C18 te Bristol. Gaasterkcrk uitgaand 18 te Colombo; Grootekerk 19 van Melbourne naar Fremantle: Glashaven 18 te Odense; Gaasterland 18 van Kingslynn naar R'dam. Hudson en Fooizee slbten met tin molen Kalmoa 17 te Aden; Hydra 17 van Curagao naar Antwerpen; Hedel naar Montreal 18 op 750 mijl West v. Land's End; Hoogland 18 op de Theema; Houtman. 18 te Frederikshamn. Hos 18 te Sevilla. Jaarstroom uitgaand 18 te Dakar» Kedoe Uitgaand pass. 18 Quessant; Kota Agoeng thuis 20 te Djeddah ver wacht; Kota Gede 18 van Semaran? naar Tandjong Pnok. Larenberg 18 van Mombassa naar Port Soedan; Lammers van. Torenburg 18 van Soerabaja naar Bali. Manoeran 17 van San Francisco naar Vancouver: Meerkerk 18 van Rangoon naar Calcutta; Maaskerk 19 te Tako- radi; Maasland 19 te Rio Grande do Sul; Mulan 18 te Silloth. Noordwyk 18 te Huelva; Nieuw Hol land naar A'dam 18 op 46 Noord en West; Nautilus 18 van Antwerpen naar Chnstansartd; Nijenburgh 17 te Hudika- vail. Orpheus 18 van Gibraltar naar Cadiz: Overijsel 15 te Los Angeles; Ovula 18 van Pladjoe naar Singapore: Orestes 19 van Dublin te A'dam. Prins Alexander naar R'dam 18 op 940 mijl west van de Scilly's; Roelf 18 te Santander; RottI 18 te Balik Pappan; Rossum 18 van Sundavall te A'dam; Rijnkerk uitgaand pass. 18 Kreta; Ro- semane 18 van Dublin naar Port Tal bot. Socrates 17 te La Guayra; Sap&roea uitgaand 18 te Singapore; Samuel Jacob 18 te Balik Papan; Stuyvesant thuts 18 te Antwerpen; Sarmi 18 van Friok. naar Pangkat; Sandenburgh 18 te Casablan ca Seabam 18 op de Theems; Schelde, slbt. met sleepboot Minerva 18 van Queenstown naar R'dam. Tyro pass. 18 I i>ard na» raxan thuis 19 te Camaran; Tyne slbt. met ünmolcn Singkep 19 van Port Said naar Aden; Ton S 18 van Bristol naar Barry; Utrecht uitgaand 19 te Port Said. Van Gelder 18 van Kapmansholmen naar Antwerpen Van Brakel 18 van Lv- sekil naar Hoek van Holland; Van Heutz 18 van Fenang naar Singapore: Venus 19 van Oran te A'dam; Van der Waals 12 van Semarang naar Soerabaia: Van 't Hoff 13 te Singapore; Virgo 18 van Antiverper naar Christanssand: Winterswijk 17 van Walvisbaai naar Tenenffe: Wïnsum 17 van Portorico naar Aruba; Walenburgh 18 van Bor deaux naar Port Luatey; Wiekenburgh. thuis 18 te Rouaan. Zaan 18 te Emden; Zwarte Zee slbt. met tinmolen Maras 18 oo 23 Noord en 36 Oost; Zeeland (S S.M.) 19 nam. van Grynia te A'dam; Zwerver 19 van Rot terdam te Exmouth: Zeehond, kust vaarder 18 te Leixoes. VAARWATERDIEPTEN Pannerden—IJsselkop 140; IJsselkop— Malb. Haven 135; Malb. Haven—Wuk bij Duurstede 0.90; Wijk bij Duurstede- Vreeswijk 1 25; IJsselkop Doesburg 0 95: Doesburg—Zutphen 0 95; Zutphen— Deventer 1.15; DeventerKaterveer 1 60; Waterh, bij Arnhem 6.07-1; Westervoort Pley 6.71-2; minste waterdiepte Waal 2; Keulen -8-1. Voor de vele en hartelijke bewijzen van medeleven, be toond bij het overlijden van onze geliefde Echtgenoot en Vader LAMBERTUS REINIRUS ANTOmUS VAN LINUEN zeggen wij U hiermede op recht dank. C. H. M. v. LINGEN- DE LEEDE en Kinderen. Schiedam, September 1947 Mariastraat 17 Voor de vele en hartelijke bewijzen van deelneming betoond bij het overlijden van onz© geliefde Man en zorgzame Vader, de heer ADRIANUS JACOBUS FREDRIKS betuigen wij hi enne de aan allen onze oprechte dank. Wed. H. FREDRIKS VERBAAN BEP. Schiedam, September 1947 Dam 32. BEHOUDEN IN AMERIKA AANGEKÓMEN. Daar we geen gelegenheid hadden van alle vrienden en kennissen persoonlijk af scheid te nemen, groeten we langs deze weg allen ^en danken ieder die onze vacantie in Holland zo pret. tig hebben gemaakt, De Fam. BARONPOST Hoboken, Amerika. Te huur flinke vrije gem. n. st„ verplichte overname inboedel, Schiedam. Brieven Jett. S.E.Z., bur. v, d, blad. Is vrij vanaf T Oct., liefst kraamverpleging Br. lett, SFA, bur. v, d. bi. geeft cursussen in: KUNSTGESCHIEDENIS, SIERKUNST, ontwerpen en versieren van voorwerpen in verschillende technieken. TEKENEN EN SCHILDEREN (aquarel). Privé- en clublessen voor volwassenen en kinderen. M. Maaadag- en Woensdagav. Vimdeliaan 51b, Schiedam R. S. STEENS ZN. LANGE HAVEN 62 SCHIEDAM. Duitse, kruissnarige F, We- ber-piano, in prima staat, L. P. Ervvich, Rotterdamse Dijk 82 a. To koop: n. gasfornuis, tg. st.z. en kachel, zw. gasstel. Zalmstraat 7. Ens, kinderwagen, i.z g.st., te koop. Gevr. petroleumka- chel (klimvlam). Schiedam-/ se weg 258, Kethel (bij Spie-' ringshoek). Gem. zit-slaapk. gevr. door dame, b.bJi.h. Br. no. S 2282- bur. van dit blad.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1947 | | pagina 2