Waakhond-commissie voor de Balkan ingesteld HET ROTTERDAMSCH PAROOL Brazilië en Chili breken met de Sovjet-Unie Bit jaar nationalisatie van de gasbedrijven „Aartshuichelarij der Russische critiek", zegt Evatt De Koningin ook eredoctor van Leuven Sartre in conflict met De Gaulle Commissie-van drie zocht contact Agenten beroofden dronkaards Sit down-staldng te Gorkum led. en Adm. Lange Haven 141", Schiedam teL 69300 Abonnementsprijs per week 31 cent, per kwartaal 4,'losse nummers 0,09 DE SCHIEDAMMER Uitgave Stichting „Het Parool" Postgiro 393644 Bankier: Amsterdamsche Bank te Rotterdam PI. Directeur: B. de Vries Pt. Hoofdredacteur: Th. Ramaker Woensdag 22 October 1947 Vrij. onverveerd Zevende jaargang, No. 246 HEFTIGE DEBATTEN IN ALGEMENE VERGADERING De Algemene Vergadering der UNO, die thans heeft besloten de door de Verenigde Staten voorgestelde waakhond-commissie voor de Balkan op te richten, was Dinsdag het toneel van een fel debat. Een verwoede aanval van Evr (Australië), in antwoord op de herhaalde veroordeling van de aanwezigheid van Brits en Amerikaans militair personeel in Griekenland door Wisjinsky, was het begin. Zie naar Polen en Joegoslavië, zei Evatt, en u kent de aartshuichelarij van de Russische critiek. Brittannië en de Verenigde Staten doen precies hetzelfde als de Sovjet-Unie - en dan nog op veel kleiner schaal. De handschoen werd opgenomen door Kiselef (Wit-Rusland), Ma- noeilsky (Oekraïne) en de gedele geerde van Joegoslavië. Groot-Brit tannië en de Verenigde Staten spreken niet over de Griek se feiten, zei Manoeilsky. In de plaats daarvan stellen zij verkla ringen op over beginselen van mo raal, ethiek en deugd, gepaard met gebeden tot de Almachtige. Hector Mac Neil (Groot-Brittan- nië) werd door de Oekrainse en Joegoslavische afgevaardigde fel bpstreden, toen hij de noodzaak van de aanwezigheid van troepen in Griekenland betoogde. De Sowjet-resolutie, volgens wel ke de vreemde troepen uit Grie kenland weg moeten, en de Ame rikaanse hulp aan Griekenland ge controleerd zou moeten worden, werd door de Braziliaanse voorzit ter Aranha als obstructie geken schetst, omdat dit voorstel in de politieke commissie al was afge wezen. Hij weigerde het in stem ming te brengen. Ik acht het niet uitgesloten dat de houding van de voorzitter be ïnvloed wordt door zekere politieke gebeurtenissen (het verbreken der diplomatieke betrekkingen tussen Brazilië en de Sowjet-Unie), zei Wisjinsky bot. 25000 Joden naar Palestina? Binnenkort een invasie verwacht Meer dan 25000 Europese Jo den zullen zes weken trachten Palestina binnen te komen, meldt het Britse ministerie van buitenlandse zaken. Een formele diplomatieke poging om het uitvaren van twee Paname se scheoen in Constantza in Roe menië, de „Pan York" en de ..Pan Crescent" te verhinderen werd door de regering van de Zuid Ameri kaanse republiek afgewezen. Alleen deze twee schepen kunnen 15000 personen bergen. Verder liggen er in Spezla aan de Westkust van Italië eveneens twee schepen klaar om naar Pales tina te vertrekken. Het grootste ter wereld iti vitrine? kanon Veertig stemmen voor Veertig landen stemden voor de instelling van de nieuwe Balkan-commissie. De zes. Sla vische landen stemden tegen; elf landen, waaronder de Scan dinavische landen, India en de Arabische staten, onthielden zich. Een Pools voorstel oxn terugtrek king van alle vreemde strijdkrach ten uit Griekenland fe gelasten werd verworpen met 34 tegen 7 stemmen en 16 onthoudingen. Egypte en de Slavische groep wa ren voor. De Balkaneommissïe zal binnen dertig dagen haar werkzaamheden beginnen. Zij zou worden samenge steld uit vertegenwoordigers van elf landen, maar omdat de Sowjet- Unie en Polen hebben bedankt, be staat zij nu uit negen leden. Het zijn: Groot-Brittannië, Verenigde Staten, Frankrijk, China, Brazilië. Pakistan, Australië en Nederland. De Russische ontwerp-resolutie tegen oorlogspropaganda werd Dinsdag door een amendement van Evatt uitgebreid. Hij maakte er echter een stok met twee punten van, door de paragraaf dat de U.N.O. maatregelen zal nemen ter beteugeling van propaganda, die ten onrechte verantwoordelijke per sonen beschuldigt van oorlogsdrij verij. Spoedig stemming doel van De Gaulle Voor ons staan twee wegen open Generaal De Gaulle wil zo spoe dig mogelijk aandringen op parle mentaire verkiezingen om de weg te openen naar een spoedige terug keer tot de maebt. Bijna een «lcrde deel van de 618 afgevaardigden In de Franse Nationale Vergadering zouden reeds hun steun aan de ge neraal hebben toegezegd. Catroux, de woordvoerder van- de generaal, die het bovenstaande Dinsdagavond mededeelde, zei ver der: ,;Voor ons staan twee wegen open. Indien wij een tweederde meerderheid in de assemblee kun nen krijgen, stemmen wij voor eeh onmiddellijke ontbinding van het parlement en voor algemene ver kiezingen. Indien wij slechts de absolute meerderheid krijgen, stem men wij voor het houden var. een volksstemming over een onmiddel lijke Ontbinding, gevolgd door ver kiezingen, zodat de kwestie recht streeks aan het volk zal worden voorgelegd.". Catroux zei verder nog dat hij een samengaan van socialisten met communisten niet waarschijn lpk achtte. Meer raden was er volgens hen. voc een eoal-tie van socialis ten met .dg M.R.P., ,de partij van Bidault, die Zondag tot ot> een der de van haar vroegere omvang ge reduceerd is. Arsenal, Chelsea en Charlton naar het vasteland Aan de drie Londense clubs te weten Arsenal, Chelsea en Chari ton en aan een ploeg van de Lon don F.A. is vergunning gegeven In November wedstrijden op pntinent te spelen. Bij de promotie van de Neder landse hoogleraren prof. C. G. N. de Vooys uit Utrecht en prof. T. T. Bohl uit Leiden tot doctor honoris causa aan de universiteit van Leuven heeft de rector-magnificus mgr Van Wayenberg medegedeeld, dat binnenkort aan H, M. de Ko ningin namens d"*. Leuvense universiteit het doctoraat hono ris causa zal worden verleend. Typograaf pleegde bigamie Drie maanden gevangenis straf De 25-jarige typograaf H. C. van den Berg uit Hoorn stond wegens bigamie terecht voor de Alkmaarse rechtbank. Verdachte was IS Mei 1945 te Berlijn gehuwd met de Duitse telefoniste M. Dreschler en hij had dit huwelijk verzwegen, te geneen er het Hoornse meisje. 3. Dokter, waarmee hjj op 5 Septem ber 1946 te Zaandam in het huwe lijk trad. Verdachte vemeerde zich door te zeggen, dat hij z\jn huwelijk met de Duitse vrouw niet geldig beschouw de, daar zij na hun huwelijk verteld had reeds eerder getrouwd te zijn geweest met een Duitse parachu tist waarvan zij veronderstelde, dat hij dood was. Ofschoon de wet een straf van vier jaren mogelijk maakte, eiste de officier van justitie, rekening houdend met dé eigenaardige om standigheden, drie maanden gevan genisstraf. Res. officieren met groot verlof De maatregel, waarbij aan reser ve-officieren in Nederland gelegen heid werd geschonken met groot verlof te vertrekken wanneer hun gezin meer dan 5 kinderen telt zal binnenkort ook gelden voor de in Indonesië in werkelijke dienst zijn de reserve-officieren, „Zingende Rat" ging aan het boksen (Van onze Haagse redacteur) De „Zingende Rat" is al verschil lende malen op de wonderlijkste manieren uit zijn cel in de barak- kengevangenis in Scheveningen ont snapt. Daartegen heeft men thans echter bijzondere voorzorgsmaatre gelen getroffen. Deze week heeft hij een klein verschil van mening met een van zijn bewakers gehad, waarbij de Zingende Rat de gelegenheid kreeg zijn argumenten met zijn handen enige kracht bij te zetten. De bewa ker ligt thans met een dubbele kaakfracluur en een lichte hersen schudding in het ziekenhuis. Belantaconvooi te Batavia gearriveerd Het „Belanta-convooi" bestaande uit de vier K P.M.'ers „Belanta*'. ..Berombang", „Besori" en „Beaso". dat 7 Augustus uit Rotterdam naar Indonesië vertrok, js Dinsdag na een voorspoedige reis te Bntavia aangekomen In totaal zun dus dit jaar tien schepen van de Banka- klasse. alle na de oorlog tcbouwd, in Indonesië gearriveerd, waar zij voor de K.P.M. zullen varen om copra te verzamelen en te vervoe ren naar de grote havens. Acht wilde zwijnen in- Maastricht Aanval op een klooster! SNELLER, STEEDS SNELLER „Steeds sneller" schjjnt het devies te zijn. van de Spoorwegen.:Het besluit is reeds genomen dat, zeker voor het personenvervoer, de stoomlocomotieven op stal gaan. De directie zal ze vervangen door eiectrische „collega's". Momenteel neemt men proeven met een En gelse machine, die ech ter te zwaar schijnt te zijn. In de Zwitserse Locomotieven- en Ma chinefabriek in Win- terthur (Zwitserland) is nu een serie van deze locomotieven in aanbouw, welke van een lichter type zijn. De eerste is reeds ge reed en draagt het nummer „Nederlandse Spoorwegen 1001'". Veel sprookjesachtigs is er echter niet aan deze kilomete r-verslind ers. die een maximum-snel heid kunnen bereiken van 160 km. per uur. „Tjhnsmuseet"hel wapenmu seum van Kopenhagenheeft het grootste en modernstka- - non ter wereld cadeau gekre gen. Het is één der monsterlijke oorlogsmachines, die Hitler in het Deense fort Banstad liet opstellen. Het kanon is 20 M. langy weegt 110*000 K.G. en kan projectielen van 800 .K.G. over een-afstand van 70 K.M. weg schieten* Gélukkig is het nooit gebruikt. (Van onze correspondent) PARIJS, 22 October. De Gaul listen hebben de eerste aanval op de vrijheid van meningsuiting gedaan. In een wekelijks radioprogramma gcift de schrijver Sartre op verzoek van de regering critiek op de ge beurtenissen in Frankrijk. Hij had voor .deze uitzendingen volledige onafhankelijkheid en vrijheid van iedere censuur bedongen. Maandagavond oefende hij scher pe kritiek op de inzichten van De Gaulle, waar bij hij zei dat de aanhangers meest oud-pétainisten waren. Wat de gal van de Gaul listen heeft doen overlopen, is de vergelijking die hij maakte tus sen het gezicht van De Gaulle op sommige aan plakbiljetten en», n dat van Hitler. dean Paul Sartre Sartre zegt nu dat hij alieen dat portret en de wijze van propaganda maken heeft bedoeld. Gisteren zou den enige Gaullisten met hem hier over voor de radio debatteren, maar zij weigerden zelfs de schrijver de hand te geven en hebben zich tot een korte verklaring bepaald. Van avond zal Sartre antwoorden. Geen. invloed in U.N.O. zegt Aranha .;- Brazilië heeft de diplomatieke betrekkingen met do Sowjet-Unie verbroken, aldus werd Dinsdag avond te Rio de Janeiro medege deeld. De "Verenigde Staten zullen de Braziliaanse belangen te Moskou behartigen, aldus is te Washington medegedeeld. Ook Chili heeft, naar Reuter en Ass. Press melden, de diplomatieke betrekkingen, niet atleen met de Sowjet-Unie, maar ook met Tsje- cho-SIowakjje, verbroken. In een door het Braziliaanse mi nisterie van buitenlandse zaken uitgegeven communiqué wordt ge zegd, dat de Sowjetpers hevige aan vallen op de Braziliaanse president en de strijdkrachten heeft -gedaan en dat de Sowjet-Unie niet heeft geantwoord op een desbetreffende protestnota van ..Brazilië, 'daar die in onvriendschappelijke bewoordin gen zou zijn vervat. Later heeft Brazilië in een tweede nota ver klaard, dat het bij een dergelijke houding van de Sowjet-Unie niets anders kon doen dan de diploma tieke betrekkingen verbreken. Op 13 Mei een week nadat het Braziliaanse hoge ge rechtshof de communistische partij onwettig had verklaard —t- vertrok de Sowjetrussische ambassadeur te Rio de Janeiro naar Moskou. De ambassadeur verklaarde echter, dat zijn reis geheel om persoonlijke redenen geschiedde. De communistische partij in Bra zilië had bij de laatste verkiezingen aanzienlijke successen geboekt en naar schatting telde z\j 600.000 le den. Na de vorming van de „Komin tern" deden gö-uchlen «de Tönde. dat Brazilië de diplomatieke be trekkingen met de Sowjet-Unie zou verbreken, doch op 9 October sprak de Braziliaanse minister van buitenlandse zaken, Fernandes. deze berichten tegen. De vroegere Braziliaanse minis ter van buitenlandse zaken, Os- waldo Aranha, die momenteel pre sident is van de algemene vergade ring der U.N.O., heeft tegenover vertegenwoordigers van de pers verklaard, dat de verbreking van de diplomatieke betrekkingen van zijn land met de Sowjet-Unie geen invloed zou hebben op zijn tegen woordige status als .president van de algemene vergadering: Op de vraag of de verbreking der betrekkingen van invloed zou zijn op de houding der Braziliaanse delegatie, zeide hjj, dat Brazilië zijn houding in het geheel niet zal veranderen. Enkele waarnemers meenden namelijk, dat de verbre king der betrekkingen tengevolge zou hebben, dat ere aanzienlijke steun van Latijns Amerika voor de Oekraine als candidaat voor de Veiligheidsraad, zou wegvallen. EEhf EVERZWIJN, -één.- uon de veledie na de brand van het Reichswald over de grens kwamen Twee hijgende dames vipgen Maandagavond het Maastrichtse politiebureau binnen met een verward verhaal over grote beesten in het villapark. Enkele agenten gingen op on derzoek uit én weldra bleek, dat arht wilde zwijnen rondzwierven in het park. De hele beschikbare politiemacht rukte uit en geassisteerd door de brandweer ging men op jacht. Het park werd omsingeld en alleen de beer en leider van de kudde ont kwam door onder de pluis in de Je- ker te duiken en via een trap door de slapende stad veiliger oorden te be reiken. Zeven wilde zwijnen werden naar de eeuwige jachtvelden gezonden. Twee honderd zestig kilo vlees lo ver de deze jachtpartij op. Een der zwijnen had die zelfde nacht nog 4e brutaliteit gebad om een kloosterpoort te rammen zonder resultaat gelukkig en de nonnetjes de doodschrik op het lijf te jagen BRITSE REGERING GAAT VERDER: Spoedig naar Java Graham, do voorzitter van de commissie van drie, heeft zich In verbinding gesteld met minister president Beel en te kennen gege ven dat de commissie voornemens is ?>rtonder' uitstel naar Indone sië begeven. De minister-president heeft Gra ham telegrafisch medegedeeld, dat namens de Nederlandse regering de luitenant-gouverneur-generaal alle gewenste hulp zal verlenen en samen met jhr. Van Vreden bureii het eerste contact met de commis sie zal opnemen, zo wordt uit Den Haag gemeld. De commissie wordt aan het einde van deze week te Batavia verwacht.' Indonesië-debat weer uitgesteld Het debat over Indonesië in de Veiligheidsraad, dat Dinsdagavond gehouden zou worden, is voor de vierde maal uitgesteld; ditmaal voor onbepaalde tijd. Generaal Romulo, de afgevaar digde van de PhilioDb'nen, zal de Raad voorstellen dat de militaire stafcommissie van de U.N.O. een poging doet om de vijandelijkheden in Indonesië te beëindigen. Dr. Koets naar New Delhi (Van onze Haagse redacteur) Naar wij veruiten is dr. P. J, Koets, die enige weken geleden met de president van Oost-Indonesië uit New York aankwam, Dinsdagmorgen ven Schiphol naar New Delhi ver trokken, waar hij zal optreden als voorzitter van de Nederlandse dele gatie welke aan ide regionale confe rentie van de internationale arbei dersorganisatie zal deelnemen. Op deze conferentie zullen de sociale verhoudingen in Azië besproken worden. Indonesische adviseurs voor Nederl. delegatie? (Van onze Haagse redacteur) Naar men in Den Haag verwacht zal aan de'Nederlandse delegatie die nieuwe besprekingen met de Repu bliek zal voeren, een aantal Indone sische adviseurs worden toege voegd, die de andere gebieden van Indonesië zullen vertegenwoordi gen. Vier gesneuvelden, acht gewonden, Op 20 October hebben de Neder landse verliezen in Indonesië vier gesneu-'dden en acht gewonden be dragen, zo meldt het officiële be richt uit Batavia, In de Troonrede, die gisteren door de Engelse koning bij de opening van het nieuwe parlementsjaar is uitgesproken, wordt een omvangrijk socialistisch wetgevend programma aangekondigd. De regering is voor- nemens de gasbedrijven te nationaliseren en wil de bevoegdheden van het Hogerhuis verder beperken, om vertraging in de wetgevende arbeid te voorkomen. De Troonrede bevat oen uitvoerig overzicht van voor genomen maatregelen tot bestrijding van de economische crisis. Er zal een wetsontwerp worden ingediend dat de uitbreiding van alle soorten van productie binnen het imperium beoogt. Verder zijn plannen "opgesteld ter verkrijging van meer voedsel en grondstoffen van overzee, het vinden van nieuwe aanvoerbronnen en het aangaan van overeenkomsten op 'nge ter- miin met overzese landen. De Britse regering zal het werk voor het herstel "an Europa, dat op de conferentie van Parijs be- bonnen werd. blijven steunen. Zn hoopt dat de komende conferentie van de Grote Vier in zekere mate overeenstemming zal opleveren ten aanzien van een zelfstandig, demo cratisch Duitsland en een bevredi gende regeling van de internatio nale status van Oostenrijk. Aan het parlement zal een maat regel worden voorgelegd, waarbij de instelling van een bestuur voor Bir ma in overeenstemming met de vrije wil van de gekozen afgevaar digden van het volk. wordt beoogd. De regering hoopt, dat een wets voorstel zal kunnen worden inge diend, waarbij aan Ceylon de sta tus van volkomen verantwoorde lijkheid binnen het Britse gemene best wordt verleend. Op het gebied van de binnenland se politiek wordt een opvoering van het tempo der demobilisatie in het vooruitzicht gesteld en voorts een reorganisatie van de strijdmacht op vredesoeii en aanmoediging van de vrijwillige dienstneming. Verder zullen nog wetsontwerpen worden ingediend betreffende wijziging var) het strafrecht in Engeland en Wa les Socialisatie van de productie en de gasvoorzienmg en wijziging van de verkiezingsprocedure. Tehuis voor Duitse oudjes in brand Acht en twintig doden In Wunsicdel. Noord Beieren, brak brand uit in een tehuis voor Duitse ouden van dagen, waarbij acht en twintig verpleegden gedood werden. Bij de slachtoffers bevon den zfch 18'vrouwen, negen man nen en een meisje, dat in het tehuis werkte. De brand breidde zich zo snel uit, dat geen van de bewoners van de bovenste verdieping gered kon worden. Weerbericht PLAATSELIJK REGEN Weersverwachting, geldig tot Ponderdagavond: Tijdelijk toenemende be wolking met plaatselijk regen, voornamelijk in het Zuld-WestelIJK ge deelte van het land. Overdag wat minder zaclit. Meest matige wind tussen Zuid-Oost en Zuid- West. 23 Oct Zon op 7.17 uur. onder 17 31 uur Ma^rt onder 0 40 uur. op 15 55 uur Waterstanden Rotterdam: le tij 10.45 uur, 2e tij 23.50 uur. Congres van de K.V.P. Midden volgend jaar verkiezingen? De voorzitter van de Kath. Volks partij, de heer W. J. Andricsbcn, heeft aan een verslaggever van de Volkskrant medegedeeld, dat naar alle waarschijnlijkheid in het mid den van het volgend jaar Kamerver kiezingen zullen wordea gehouden. Als de partijraad het voorstel goed keurt zal het hes tuur van de K.V.P. een derde deel van het aantal te verwachten knmcrieden rechtstreeks candidaat stellen. Op het eerste grote congres van de K.V.P.. dat Zaterdag en Zondag in Utrecht wordt gehouden ra! het woo.d worden gevoerd door de heer Andriessen en prof. mr. C. P. M. P.omme. Brand aan boord kustvaarder Even oor twee uur is Dinsdag middag door wegspringen \an brand vonken uit een lasapparaat brand ontstaan aan boord au de kustvaarder „Fredcrik". liggende Waalhaven, W-zijde, pier 8, Het kombuis, de machinekamer eit (le verblijven brandden geheel uit. Er werd geblust'met vi|f stralen op open water van de blusboot H geassisteerd door personeel v&w de a—S en de g—1 onder leiding van bevehoerder a—S,eu de offi cier tan dienst* Dc heer Lutjens was eveneens aanwezig, üe cige- mar is de beer Reu nier uit Zwartsluis; omtrent de \erzpkc- ring was niets bekend; de schade was vrij aanzienlijk. Wie wordl ambassadeur van België in Den Haag? Volgens de Belgische avondbla den van Dinsdag zal de heer Graef- fe ah Belgische ambassadeur tiaar Den Haag worden gezonden, om dc plaats van ambassadeur N'emrv in te nemen. Het Belgische ministerie van-buitenlandse zaken verklaarde echter, aldus A.P., dat nog niemand benoemd is. \Veer een soldaat bij ongeluk gedood Bij dc Oranje Nassai'knzerne tc Bergen op Zooin heeft zich opnieuw een dodelijk ongeluk voorgedaan. Bij werkzaamheden ter voorberei ding van een oefening kwam eert lading munitie tot ontploffing, waardoor dc 24-tarigc soldaat J. J. Visser uit Wcidum (Friesland) zo danig werd verwond, dat hij kort daarna overleed. Het slachtoffer was ongehuwd. Kampbewaarder werkte als textielarbeider (Van onze correspondent) De PR A to Enschede heeft de voor malige s.s.-er W. Brekensveld uit Gouda aangehouden, dte kampbe- waarder geweest is in het kamp tc Dachdu. De man werkte onder de naam A. de Boer op een textielfa briek In Enschede. Toen de PRA zich aan deze fabriek vervoegde om hem mee te nemen, verzocht hij even een jas te mogen halen, wat hem werd toegestaan. De Boer keerde evenwel niet te rug. Een omsingeling van de fabriek leverde geen resultaat op. Even la ter kon hij op straat worden gear resteerd. Fraude bij Beheers instituut te Enschede (Van onze correspondent) Bij het beheersinstituut te Ensche de is fraude ontdekt. Een Rijksdiiitscr die was uitgewe zen, doch terug mocht keren, heeft dc zaak aan het rollen gebracht. Hij deed bij de politie aangifte van ver miste kledingstukken. Het bleek dat ambtenaren van het beheersinstituut die niet meer op de terugkomst van de Duitser gerekend hadden, zich deze kledingstukken hadden toege- eigend. Tegen vier hunner is proces verbaal opgemaakt. De N.V. maatschappij Zeevaart zal aan de algemene vergadering voorstellen liet dividend over rlc jaren 1940/44 vast te stellen op 27 en over 1945 geen dividend mi le keien. Van dit dividend zal 20 in aandelen en 7% in contan ten worden betaald. Omtrent de arrestatie van ze* politieagenten van het posthui» Centraal Station te Amsterdam, wordt nader vernomen, dat zij zich schuldig hebben gemaakt aan bero ving yan dronkaards. De beschon- kencn werden op straat opgepikt, het posthuis binnen gebracht waajr hun geld uit de *akken werd ge haald cn vervolgens werden ze na een bekeuring weer op straat gezet. 600 gram vlees cn 50 gram cacao Op de bonnenlijst van deze week zal een hoeveelheid vlees van 600 gram worden aangewezen. Boven dien zal weer een bon van 50 gram cacao worden bekend gemaakt. Maandagmiddag hebben ongeveer 800-arbeiders bij dc fabriek d« Vries cn Kobbé Co. te Goritt- chem het werk neergelegd. Dc oor zaak van deze sit-down staking i» gelegen in het feit. dat bet fabrieks- personeel zich bij het kantoorperso neel ten achter gesteld voelt; dit in verband met een extra-uitkering. Aan de directie werd verzocht ook het fabrieksoersonecl in deze extra-uitkering te doen delen. Dit verzoek werd echter tot op heden niet ingewilligd. Evenals Maandag middag heeft het fahriek^pcrsoneel gisteren de gehele dag niet gewerkt er werden besprekingen gehouden met bnndsbesturen. maar tot nog toe order resultaat. Het uit 350 man bestaande perso neel van de Beton dak uit Arkel heeft zich hierbij aangesloten en heeft Dinsdagmiddag eveneens het werk necrgclct'd. Hedenmorgen is in het O. en O.-gebouw een verga dering belegd, waarbij bestuurders van diverse bonden aanwezig waren P.E.A.'s gaan over in gemeentepolitie (Van onze Haagse ledacteur) Naar wij vernemen heeft de direc- leur-generaal-voor bijzondere rechts pleging mr. B. I. A. A. ter Veer tij-- deus een in Den Haag gehouden ver gadering, waarbij de hoofden van de politieke iccherche-afdelingen aan wezig waren, medegedeeld dat de PR A's voor zover zij hun werkzaam heden op. 1 Januari nog niet hebben beëindigd, mei ingang van die da tum zullen overgaan n de gemeente lijke politiecorpsen. Waar de werk zaamheden voltooid zijn zal uit de aard der zaak opheffing volgen. Da politieke recherche-afdeling voor collaboratie (PRAC) blijft voorlopig bestaan, omdat dc werkzaamhedea welke voornamelijk op het terrein der economische collaboratie liggen, nog te veel omvattend zijn. Baby van 16 maanden over de Oceaan Een Nederlandse baby van 16 maan den ging Zondag alleen per vliegtuig naar Amerika om in de kliniek van de Templc-universïteit te Phila delphia te worden geopereerd. Het kind heeft een stukje af gebladerde verf in een long gekregen. In ons land beschikt men niet over de in strumenten om de operatie te ver* richten. De ouders hebben geen gelegen heid met het kindje mee te gaan, doch een vrouwelijke passagier heeft zich bereid verklaard de baby op, reis naar New York te verzorgen. Daar zal een dokter het kindje in ontvangst nemen cn per vliegtuig naar Philadelphia brengen. Het kereltje aanvaardde de reis per K.L.M. Constellation.. Op onza foto ziet men. hoe de stewardess, mej. Iet Kestelijk, zich over de jong» passagier ontfermt

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1947 | | pagina 1