C J STADSNIEUWS Inbraak in de Lange Kerkstraat Vakverenigingsavond AGENDA vlaardingeTT SCHEEPVAART •uit ^.Ui^cL" Ur-mLuvk Tif wis IwlA Uk 2 Banketbakkers - leerlingen Koeriersters Pand te koop (centrum) A. v.d. HOEVEN KOERIERSTERS Een Koerierster brengt het U! WERKSTER NODIG? 2. 5. 4. 3. O. Woensdag 29. October 1947 Tijdens afwezigheid van de be woners is Maandagavond ïngebro- Ken bij zekere Vf. in de Lange Kerkstraat. De dieven, die zich waarschijnlijk door middel van valse sleutels toegang tot de wo ning verschaften, wisten een be- dxag van f 400.-en enkele dis tributiebescheiden mee te nemen. In het Verenigingslokaal hield de Ned. Bond van Christelijke ah riek s- cn Transportarbeiders Dinsdagavond een feestelijke bij eenkomst, waaraan werd meege werkt door de Chr. Mondaccorde- onvereniging „Bravo", die met groot suvees inar meuwe instru menten 4 0or het eerst gebruikte. Het ..Schiedams Toneel" bracht het blijspel „Eén dag dame." Dea ïgemeen voorzitter \au de bond, de heerC. van Baren, heeft na een inleidinc van cic heer X. Louis, plaatselijk voorzitter, een korte causerie gehouden over de taak van de Christelijke vakver eniging in dezo nul Spreker voer de aan dat de vakbonden 'n grote taak hebben op het gebied van herstel, vernieuwing on weder opbouw. doch dat men hierbij alleen tot goede resultaten kan komen als het fundament van het vak verenigingswerk Gods Woord. De Christelijke vakbonden hebben hun christelijk-sociale be ginselen uit te draeen. De heer van Baren wekte voor al de jongeren op, zich aan te sluiten daar het van hen zal af hangen hoe de toekomst eruit zal zien. Drie leden, die reeds meer dan «en kwart eeuw bij het CNV zijn aangesloten, de heren Van Dijk, Meinster en Visser, ontvingen uit handen van de bondsvoorzitter het gouden CXV.-insigne met Oor konde, Jac. de Groot f Op de Algemene Begraafplaats aan de Vlaardingerdijk vond Dinsdagmiddag de begrafenis plaats van Jac. de Groot, in leven deurwaarder hij de arrondisse mentsrechtbank te Rotterdam cn het Schiedamse Kantongerecht, hij welk laatste hij sedert 1926 werkzaam is geweest. Alvorens de kist met het stoffe lijk overschot naar zijn laatste rustplaats Werd overgebracht, vend in de kapel een kleine bij eenkomst plaats, waar men met enkele woorden afscheid nam van de overledene. Het woord werd hier o.a. gevoerd door mr. O. Sip- kes, die de kantonrechter, mr. P. B. Cos,"vertegenwoordigde, mr. J. H. C. Kok en oir. L, H. P. Sonne- veldXeysseï. Aan het graf sprak ds. W. de Graaf de twaalf arti kelen des se loof». Een broer van de overledene dankte voor de laatste eer aan deze bewezen. ESS gtaat er goed voor E.S.S. speelde Dinsdagavond voor de competitie van Rotterdamse Schaakbond tegen Charlois I. Deze ontmoeting leverde verschillende spannende partijen op. N. A. Meijer, aan het eerste bord spelende, moest zich ir.et remise tevreden stellen tegen p. Baris. R. Meijcrs won na een comhinatierijke partij van P. J. Stouthart. J. J. Tb. Penning en J. Donkhorst speelden remise, doch beide spelers hadden kunnen win- nem Eerstgenoemde overzag een ve nijnig zetje en Donkhorst recla meerde te laat op tijdsoverschrijding van zijn tegenstander. A. Bongers verioor van C. Baris, foorlopig is de stand dus 2f/i— 2*/i, Gebeuren er geen rare dingen, dan boekt E. S. S. zijn tweede overwinning, van dit seizoen. Concerten: 1 November, Julianakerk. S u.: orgelconcert. V>\ A. Houtman, m.rn.v. Nelly v. d. Wetering, zang. Films: Passage: Da. 2, 7, 9.30 uur. Za. en Zo. 1 45. 4.15. 7, 9.30 uur: Scms- cia. Op het toneel: Charlie Wij- ma. Monopole: Ma. t.m. Vr. 2, 7, en 9 uur. Za. 2. 5» 7, 9 uur. 'Zo. 3, 5, 7 9 uur: Door dik en dun. D1STRIBCTIE-AGEXOA Donderdag worden nieuwe bon kaarten en schoenenbonnen (voor hen, wier stamkaartnummer eindigt op een 1 en voor zover bon 612 sich aan het inlegvel bevindt, alsmede aan kinderen, geboren in Oct.Nov. var. de jaren 1932 t.m. 1945 en Dec. '45 en Jan. '47 tegen inneming van inlegvelbon 6041 uitgereikt aan de letters Hi t.m. Hui. I Tweede distributiekaart en titel- strook van de bonkaarten K 711 met de zich daaraan bevindende in wisselingsbon dienen te worden medegebracht. Het kantoor Broers- vest 95 is geopend van 9 tot 12.30 uur en van 2—-5 uur. STADSKRONIEK Dinsdagavond omstreeks zever, uur reed K, uit Rotterdam me: z^n auto aan de Lange Haven tegen een hardstenen paaltje. De auto werd aan de voorzijde nogal beschadigd. Gisteravond tien voor zes botste De H. met zijn personenauto tegen, die van J„ toen de laatste vaart minderde om van het Boerhaave- plern de Van Marumstraat m te rij den. Beide auto's werden be schadigd. Een zelfde ongeval overkwam de bestuurder van een R.E.T.-bus, van G. uit Rotterdam, die niet vl^g ge noeg remde toen de voor hem rij dende personenauto van B. uit Lei den, moest stoppen voor een file auto's bij de Oranjebrug. Vie is de eigeuaar? In de avond van 17 September is op de Westerkade een kamgaren herenpantalon, donkerblauw met een licht streepje, met een broek riem gevonden. In een der zakken bevond zich een zakdoek en een. bedrag aan geld. De eigenaar van deze pantalon wordt thans ver zocht zidi in verbinding te stellen met de recherche aan de Lange Nieuwstraat. Hengelsport „Het Voorntje" hield een zeer geslaagd visconcours in de Vecht te Ne derhorst den BergOvermeer. Er werden 93 vissen gevangen met een totaal gewicht van 5265 gram. De pryzen waren deze keer voor: 3. A. Wensveen 995 gr.; 2. L. Gozdgn S23 gr.: 3- A. v. Alphen 749 gr.; 4. P. de Jong 676 gr.; 5. F. B. v. Doesburg 668 gr.; 6. D, Klaasen 607 gr. Burgerlijke Stand Geboren: Laurenza F., d. v. C. L. de Groot en C. M. Rijn talder, Tuin- laan 70; Maria A. H„ d. v. J. Th. M. Hoedemaker en H. M. v. Dijk, Boerhavelaan 40; Johanna, d. v. J. Zjjdeveld en M. P. L. Ounnewegh, Marconistraat 23, Overleden: J. Th. v. Geitenbeek, 76 jr., vr. v. A. Schijf, Nassaulaan 75; C. J. v. Zwam, 52 jr.." wed. van P. Hoek, Parallelweg 110, Visserij GEKOOIDE JEUGD In Luxor draaide Zaterdagmid dag de bekende Franse film „Ge kooide Jeugd", peze filmmiddag werd geheel gratis verzorgd door de directie van het Luxor theater en de baten waren bestemd voor de stichting „Herstellingsoorden voor oud-illegale werkers". Binnengekomen Vl, 56 D, v. d. Pijl 38 last. VI. 200 A. Westerdyk 22 last. VI. S3 p. van Embden 37 last. Vertrokken VI. 70 F\ Keus. Aan de "Vishaak kwamen binnen VI. 74 W Hoogendijk 11506.—, VI. 30 D. van Haren 756*3. Binnengekomen VI. 71 met 40 last harm?, tevens besomde deze boot 3S55.aan verse vis. Vertrokken VI. S3, P, van Emb den. Vl. 56, D. v. d. Pyl en VI. 200 A. "Westerdijk. Tien kleine negertjes Het Kesidentletoneel gaf Vrijdag avond voor de afd Vlaardmgen van de V. U. een voorstelling van „Tien kleine negertjes"' een be werking van een roman van Agatha Christie. De in dit verbaal voorko mende personen werden door de le den van het Residentie toneel voor treffelijk getypeerd en het was een lust voor het oog om ze in hun doen en laten gade te slaan. Het gemak waarmee deze beroepsmen sen zich over het toneel bewogen, het losse en de soepelheid m hun gebaren, hun voortreffelijke riii- miek. hun reacties, dictie, enz. het maakte deze voorstelling tot een j fijne schotel. Zoals men echter aan de funste schotel een zwakke bij- smaak kan bespeuren, zonder dat het genot noemenswaard geschaad j wordt, zo waren er bij deze voor- stelling omstandigheden, welke ons in alle bescheidenheid deden afvra gen of het Residentietoneel deze opvoering wel helemaal au serieux heeft genomen. Zo werd in de eerste plaats het speltempo zo hoog op gevoerd, dat men bti vlagen slechts met de grootste moeite het £espro ken woord kon volgen. Dat dit hoge tempo voor de spelers zelf geen be zwaar is. bleek wel cverdutdeliik uit het feit. dat sommigen der me despelenden nog kans zagen buiten hun'rol zich met elkaar te amuse ren. terwijl in de 3 eerste bedrijven voor de pauze zeker niet de sfeer van adembenemende spanning werd getroffen, die toch bijna dit gehele stuk moet kenmerken. Maar, zoals gezegd, heeft het geheel hieronder niet geleden en we zien dan ook met belangstelling en verlangen uit naar wat de V. U. ons in dit kader nog verder zal presenteren. HINDERWET B. en W. gaven aan de meubel fabrikant A. G. v. d. Drift toestem ming zijn meubelfabriek uit te Örei- den door het bijplaatsen van 2 elec- tromotoren resp. en ?A p.k. sterk. Lekenspel VCJC ROTTERDAM (Ingezonden mededeling) De leden der V.C.J.C. in Vlaar- dingen beginnen langzamerhand een bekendheid te genieten op het ge. bied van lekenspelen. Reeds ver schillende jaren achtereen vergast men het Vlaardiogse publiek op e; vlotte opvoering van teen spel en •steeds doet men dit met hetzelfde succes. Ook de opvoeringen van Za terdag- en Zondagavond jl. getuig den van ernstige studie. Dit stuk, dat door E. Oostra werd geschreven naar een oud IJsifmds verhaal, werd ingeleid door ds. Hubeek. Ds. De Wys hield bij het begin van de avonden een toespraak, waarin hij uiteenzette, wat de V C.J C. doet en wat zij verder van plan is. Zwemwedstrijden VZC Het was voor de V.Z.C.'ers Zater. dagavond een groot feest in het Sportfondsenbad te Schiedam. Er heerste een prettige wedstrijdsfeer en het programma verliep dan ook vlot. Het zou te veel plaats inne men alle prijswinnaars te noemen, volstaan wij met het noemen van de winnaars der eerste prijzen: 25 m .schoolslag meisjes van 8 10 jaar: Corrie Korpershoek; 11 13 jaar: M. Hazevoet; J416 jaar: C. de Winger. 25 m. schoolslag jongens 8—30 jaar P. Harmsen: 1113 jaar J. Groenenberg; 14—16 jaar Z. Rijer. 100 m. schoolslag dames: F. Coté; idem heren: A, Kamp. 25 m. borstcrawl meisjes 1213 jaar E. Mens; 14—16 jaar L. Nij- berg; jongens Z. Rijer. 50 m. borstcrawl dames J. Reij- tenbach: idem heren M. Abrisch. 25 m. rugslag meisjes 10II jaar M. Stam: idem 12—13 jaar E. Mens; idem 14—16 jaar A. Poot. 25 m. rugslag jongens J. Koning. 50 m. rugslag dames C. Korver; idem heren L. Korpershoek. 25 m. vrije slag dames-veteranen mevr. Korpershoek; idem heren serie A: T. W. v. Dijk; serie B: J. de Römph. 3 x 25 m. persoonlijke wisselslag dames C. Koning: idem heren L. Korpershoek. Er waren in totaal 150 deelne mers. i ruwe huid Purol 30 ct. PUROLIS (verfnnd product voor de vrouw). Doos 40 ex. VERWARMING IN DE NIEUWE KERK Veel mensen zullen met zorg de winter tegemoet gezien hebben, waar het betreft het ter kerke gaan, daar de Nieuwe Kerk onver warmd was. Het kerkbestuur is er in geslaagd vergunning te verkrij gen een verwarming aan te laten leggen zodat hoogstwaarschijnlijk nog deze winter de kerk verwarmd zal zijn. Er komt een zelfde instal latie als in de Grote Kerk. STADSVERWARMING Naar wtJ vernemen zullen in «1e winter van 194S-'4fl hoogstwaar schijnlijk de eerste aansluitingen op het stadsverwarmingnet tot stand gebracht kunnen worden, Wanneer er voldoende bnlzenmateriaal uit het buitenland kan worden Inge voerd, hoopt men in de winter 1949 een gedeelte van de binnenstad op de stadsverwarming te kunnen aan sluiten. Allereerst zal het onderstation van 't gemeente-energiebedrijf aau de Delftseva art bji de Meent ver groot worden tot een ketelhuis voor de stadsverwarming. De aanbeste ding van dit werk zal begin Novem ber plaats vinden. In het onderstation zal een grote hogedruk-ketel opgesteld worden waarin het water tot stoom w-ovdt omgevormd. Deze stoom wordt neergeslagen en door middel van pompen, afgegeven aan het water in de buizen van het verwarmings- net. In deze buizen verdicht de stoom zich weer tot water cn wordt dan weer teruggevoerd naar het ketelhuis. Dit laatste moet ais een van de drie hulpstations van de centrale aan de Schiehaven worden beschouwd. De oorspronkelijke be doeling is dat de stoom van de tur bines van de centrale zelf het water in de buizen van de stadsverwar ming op temperatuur brengt. Bjj strenge vorst zorgen de ketelhuizen voor een verhoging en op peil hou den van de temperatuur van het water in het buizennet. Voorlopig zal het ketelhuis aan de Delftse vaart de enige warmtebron zyn voor de voorlopig nog bescheiden aanleg van de stadsverwarming. Aangekomen schepen te Rotterdam 28 October Gretna Victory. Longbeach Lenders Maashaven, stukgoed; Norlys. Las Piedras Alg. Vrachtkant. Pernis, olie; T. 3. terug van proeftocht Dammers Van de Heide, Parkkade; Hjelmaren, Loanda Vinke Merwehaven, stukgoed; Wlckenburgh, Casablanca MUller Mer wehaven. stukgoed; Oranje Nassau, Harwich Hoek van Holland; Hondsrug. Karlskrona Wagenborg Rijnhaven, hout; Manxman, Harwich Hoek van Holland. 29 October Niobe, Helsingfors Burger IJselha- en. stukgoed; Empire parkeston. Har wich Hoek van Holland; DuTward, Grangemouth Burger ijrselhaven. stuk- gopd: Prague. Harwich Hoek van Hol land. Vertrokken schepen 28 October LT. 7, landingsvaartuig. Nleuwedlep; Fernpark. Curapso; T.E. op proef tocht; Cygntis. Hamburg; Bucklow, Leith; Birmingham. Blvth; Bnmanger, Antwerpen; Axeldijk, New Orleans; Phoenix, Antwerpen: Marchcape, Mon- 566. Baron Adriaan. kwam achter mij staan, keek over mijn schouder en zag dat het geenjamp was, die ik in mijn handen hield. „Een prèsentje van ridder Dagobert", fluisterde ik: „Een glazen bal, waarmee je op alle plaatsen kijken kunt. Kijk, het lijkt wel een film. Dat is Daantje, die is buiten in het zonnetje bij de vijver maar in deze bal kun nen we zien wat hij op dit ogenblik uitvoert. Kijk. hij is wakker geworden en loopt naar de ruïne. Hij ziet het luik enHé. wat doek die domme dikzak nu! Hij zal ons opsluiten..,. Plukkie! De trap opvlug!!" Dat schreeuwde ik in de rich- ting van het nikkertje, dat bij de trap gebleven was. Plukkie nam drie sprongen en stak zijn hoofd uit het trapgatjuist op tijd! Holla, roetmop", fei Daantje: ..Zijn jullie hier. Ik was juist van plan dit luik te sluiten, dat gat leek me gevaarlijk voor de voorbijgangers." „Oeioei", gilde Plukkie kwaad: „Jij hebben lijf als olifant, verstand als mug en mond als ratel slangjij ons bijna levend ingekuild." In de kelder hadden de baron en ik genoeg gezien van het nut dat we van de glazen kogel konden heb ben. We pakten de documenten en klommen naar boven, het tweede deel van de schat hadden we in ons bezit; de baron begon aandachtig de derde kaart te bekijken om uit te vinden waar het laat ste deel van de schat gezocht moest worden. „Zeg, Plukkie." zei Daantje ondertussen: „Wij gaan weer verder reizen. Zou jij niet liever naar je moe in. de rimboe teruggaan, van dat avonturen beleven word je mager en van rupsensoep en sprinkhanen- pudding gaat je haar groeien!" Plukkie's witte tan den blikkerden in het zonnetje. „Oeioet.' gilde hij: „Plukkie zallen jou plat slaan, in stukjes bijten cn als legpuzzle voor twee-cent verkopen! Ikke...." „Ho," riep ik verschrikt: „Je mag de glazen kogel niet beschadigen, Plukkie!" treal; Algarve. Antwerpen; Melrose Ab bey. Huil; Wega, Noordzee: Loanda. Londen; Theseus. A'dam: Hedet. Mon treal; Vienna, Harwich; Arnhem. Har wich. 29 October Blue Boy. Genua; Gannet Londen; Manxman, Harwich; Inger. Piraeus Wind Oost. matige koelte, kalme zee, heng. SC1IEEPSBE WEGINGEN Amstoikerk, uitgaand. 28 op 300 mil! Noord van Las Palmas; Anisteldijk, 'thuis. 26 van Galveston. Alcinous. thuis, 23 te Singapore; Andyk, pass. 26 Fayal naar New Orleans; Amigo, 27 tc Brigllt- Jingsen; Admiraal de Ruyler. anv Ant werpen naar Dublin, pass. 28 Vlissingen; Agamemnon. 23 van Paramaribo naar New York; Armilla.' 22 van Curasao naar Marncmbn; Algarve. 29 van R'dain te Antwerpen. BreeheUe. 23 van Dublin naar Stor- noway; Bestevaer. 28 van Martager naar Knrsor, Bornnf. 25 le SkHlefted. Barondreolst. 5 of fi Nov van Curasao Ir K'dam verwacht; Breda. 23 te La Guayra; Ba ral t. Z3 tc Curacao: Blue Bov. 29 van R'dam naar Genua Cateh, 28 van Teignmouth naar R'dam; Clavella. 24 van Abadan naar Land's End voor orders De Riivter. 27 van R'dam te Ostrom; Doiïcci sbanK. 27 ie Hamburg; Delfland, ts, 26 te Rio de Janeiro; Dido, 22 te Curacao. Ehen Haezer, 27 van Hernosand naar A'riam Flandria 26 te Rouaajf. Franka. 26 van Londen naar Leith. Gordios. 21 te Houston. Hast IV. 27 met aanvaringsschade te Gothenburg. Hilda. 27 tc Hull; Hast I, 28 van Londonderry naar Plymouth; Hermes, 24 van Punta Arenas naar Montevideo; Hedel. 28 nam. van R'dam naar Montreal: Hoendiep, 27 van VUs- singcn naar Noorwegen. Hos. 27 te Alexandrie. June, pass. 24 Ouessant naar Casa blanca. Kedoe, 23 van Colombo naar Batavia; Kamerlingh Onnes. 27 van New York via Port Said naar Java. Larix. van Antwerpen naar Stock holm pass. 28 Vlissingen. Lelie. 27 te Droback. Maedoera. 28 van Manilla naar Soc- Tabaja; Martha. 27 van Hayle naar Port Talbot, Mulan. 25 van R'dam te Londen; Mirza. 21 te Mlri: Manto, 24 to La Guayra. Nieuw Amsterdam. 29 nam. 4 uur van R'dam naar New- York via Southamp ton; Noordam. vertrekt 1 Nov. van New York naar R'dam: Nero, 23 van La Guayra naar Cristobal; Nioba, 29 van Hclstngfors te R'dam. Odysseus. 27 van Gibraltar naar Bar celona; Oranje. 28 van Singapore. 30 te Batavia verwacht; Oleum, 25 te South ampton; QvUla, 21 te Miri. Prina Willem II, 28 van R'dam te Londen; Prins Willem IV. 2.9 van Mon treal naar Antwerpen en R'dam; Paula, 22 te Port Swettenham; Prins Frederik Hendrik. 24 van Toronto naar Hamil ton fontPhoenix, 29 van. R'dam te Antwerpen. Rosemarie. 24 te Avonmouth; Sala- wati. 26 van'New York naar Beira: Socrates. 25 van Antofagasta naar Val paraiso; Suriname. 23 van Par te Gent. Taurus, 25 te Fowey; Twin. 25 te Rmiaan; Theseus. 29 van R'dam te A'dam Voorwaarts. 25 van Padstow naar Newport, Weltevreden, thuis. 28 te Suez. Zutdland. 25 t<» Londen NAGEKOMEN SCItÜEPSBEWEGlNGEN Aeneas 26 van Colombo naar Java; Alöemarin 27 te Buenos Ayres; Alcor, thuis, pass. 26 Fernando Noronha: Ac tief 27 te Malmo; Ardea, 25 te Lissabon; Aalsum uitgaand, 27 te Mombassa: Al- chirba 27 van St. Vincent naar Rosano; Alpherat, uitgaand 27 te Singapore; Arkcldyk 27 van R'dam te New York: Actinia 27 van Bayonne n8ar Newport Mon; Ary Scheffer. pass 27 Lizard naar A'darm Aaisdijk. pass. 28 Vlissingen n. New Yor; Axeldijk, 23 van R'dam naar de Gulfhavens. Brinda. 28 te Vlissingen Bloemfontein vertrekt 29 van Beira naar Durban; Bagan, pass. 25 Socotra naar Batavia; Bateela 26 van R'dam te Batavia; Bols- sevain 26 van Hongkong naar Singapo re; Boschfontein, thuis 27 te Zanzibar. Crescendo 27 te Norrkoping; Cornelia B. 27 te Lulea; Duivendyk 26 te Vancouver; Delft, thuis, 28 te Curasao Europa 28 te Hamburg Euterpe 27 van Kopenhagen te A'dam: Erasmus, thuis 27 te Triest: Erinna 27 van Pladjoe naar Singapore. Frejo. 28 van Lorient naar R'dam. Galllea 27 van Konakry aar Bordeaux. Glashaven 27 te Malmo. Hercules 27 van Algiers naar Jaffa: Holland 23 te Vlissingen. Import, 27 van Kotka «aar Biistol; Ida. 27 van Malmo te Kopenhagen. Larenberg, 27 van Genua naar Bue nos Ayres; Lutterkcrk, uitgaand, 27 van Marseille naar Genus; Lammers van Torenburg, 27 van Soerabaja naar Benoa. Molenkerk. 27 van Cristobal naar Nederland; Merwede, 28 te Rio de Ja neiro; Majori. 27 te Antwerpen: Maar- Mon27 V3n Bayotlne naar Newport Nottingham, 27 te Goole; Nijkerk. 27 te Lorenzo Marques; Noord Holland, sleepboot met 2 bokken n. Rio de Ja neiro, 27 Op 7 Zuid en 29 West; Nas- sauhaven, 27 van Landskrona n3ar Rdam- Nyenburgh, 27 van Middelfahrt naar Westervik. Odysseus. 27 te Gibraltar; Orion, 27 van Gibraltar naar Antwerpen; On- ciina. 27 van Port Soedan naar Bah rein; Oranje, uitgaand. 28 te Singa pore- Omlandia, 27 van Oporto naar Lissabon. Prins Maurits, uitgaand, pass. 25 Belle Isle; Ponto, 23 van Borga te Adam; Parkhaven pass. 27 Gibraltar naar IJmuiden; Polyphemus, 27 te Ba ll k Papan. Roelf, 27 van La Pallice naar R'dam-, Rapid, 27 van Boston Line, naar R'dnm! Schelde, sleepboot met baggermolen. 26 te Lissabon, sleepboot vertrok 27 naar Port Sunlight; Sumatra, uitgaand. 27 te Belawan Leh; Sambre, 27 van Rouaan naar Londen: Stad Maassluis. 28 van Galveston te A'dam; Stuyvesant. 26 te Curasao; Socrates. 25 te Antofa- Trompenburgh, 27 te Port Lyautey; Twente. 27 van Norresundet te A'dam; Teblan, van Batavia naar Fenang, pass. 26 Singapore; Tiberius, 28 te Venetië. Van Ostade, 28 te Aruba; Vaderland, 25 te Belfast. Winterswijk, 27 van Antwerpen naar Beyrouth. Zeehond (K.N.S.M.), 25 van Trinidad naar Paramaribo. RIJNVAART Lobith. gepasseerd 27 October stroom afwaarts: Exvoto, Kronos 6, St. Joseph. Lënie Annie. Agatha. San Antonio I. St Antome. Jacob "Willem. Spes, San Antonio, Gandria, Locarno, alle Rot terdam; Helena, Zwijndrecht; Verdo, Anna Cornelia, IJmuiden; Neeltje, Zie- rikzee; Frefexance, Louise, Jeanne, Hod wig. Sldonle. Alblcore. ThiHa 2. Wasigenstein. Stad Hasselt, Simone, Heta, alle België. Lobllh, gepasseerd 27 Oct stroomop waarts: Lucien. Martina Adrians. Fla mingo. Meta. Netta. Wendehna, Mat- terhorn I. Whip, Triero. Gungner, Lean. Venno, Theaut, Elbert. Animo, Henmj, Fradlj. Jean Baptist. Petrus Maria. Mathilde Ehse, Charles, Mars, Irene. Jogljne, Joja. Newa. Mevo. Bet3, Johanna. Damco 35. Thema. Marconi. Anda. St Gerard, Damco 104, Aga, Catharlna, Hor tense, AnniJ. Marie. Èben Haezer. St, Antonms, Willem» Klazina. Holdrlka. Maria, Santo Gul- seppe. Allegonda, Limburg. Rijnschelde I. Energie 5, Morgenster, Jobi, Fer- mine 3, Bernard. Johanna. Fadtr, Ama zone, Go dam 101. Brunhilde. Baloe- ran, Weltzang, "Banda, Harmonie 6, Drie Gezusters. St Antonie, Hollandla, Fortuna. Vigila. iJsselmeer, Golgotha. Ster der Zee, Emerentla, Pollux, Dizu Donne. Louise, Quo Vadls, Anna, Char les. alle Duitsland; Juliana, Straats burg- Dintel, Rijnzeevaart 13, belde Bazel. SCHIEDAM •L GEVRAAGD: leeftyö 2318 jaar. Indiensttreding zo spoedig mogelij k. Brood- en Banketbakkerij M» J. VLUG Singel 222 - Schiedam Te koop: damesrijwiel met luchtb. (laag model), 60.-; z.g.a.n. ketting voor trans portfiets; 1 stofzuiger (pri ma); 1 pr. herenschoenen, (laag, zw.)> m. 43-44, 15.» en stofz. in ruil v. naaimach Kortlandstr. 31 b. To koop: zvv. d. winterman tel, v.o.K., in. z.gst.z., mt. 42. Br. no. S 2478 bur. v. d. bl. Te koop: mooi radiotoestel, P.K.O. Daan 177 b, t/o sta tion, na 7 uur. Te koop aangeb. in prima staat zijnde radio, 1. k., u.k., to veroog. Schietbaanstr. 8 Haardkachel te koop gevr. Lorentzlaan 31 c. Prima geëm. bad en 1 pers. kano ter overname aangeb. Bevr. Nassaulaan 20 ben,, Schiedam. Aangeboden: z.g.a.n. heren schoenen. maat 42, tegen da messchoenenbon en adver- tiekosten. p/a Dammers, Co- pernicusstraat 1 b. Dame, beschikkende over veel vrije tijd zoekt thuis werk, zoals plak of vouw werk. Br. no. S. 2485 bur. van dit blad. Kantoorbediende, bekend m. loon- en magazijnadministr. zoekt hem passende werk kring,, bezit uitstekende re ferenties. Br. no. S 2477 bur, van dit blad. Wie roilt kJ. ben. huis voor kl. bov. huis, liefst W. o£ Gorzen. Br. no. S 2482 bur. van dit blad. SOUTERRAIN, BELETAGE MET 2 ETAGES waarvan het souterrain, belétage met verhuisvergun ning direct te aanvaarden is. TE BEVRAGEN: MATHENESSERDIJK 3SS TELEFOON 32866 Te koop nieuwe donkergr. h. winterjas, m. 50—52. z' p. 70.Ramaerstr. 31 (Z.). Tuind. Smeetland 115 woorden 2.—, iedere 5 woorden meer S U.50 TE KOOP GEVRAAGD Mod. accordeon, pianokl.. door part. contant gevraagd. Spoed! Br. de Wolf. Regenles- selaan 264, Den Haag. Boeken. Alle soorten boeken te koop gevr. Aanb. J. Hoogland, Zaagmolenstraat 45. beneden. Eiken of mahonie 2- of 3-dcurs linnenkast, eiken wascommode en dressoir. Br. no. p 4643 adv bur. Zaagmolenstraat 47, Te koop gevr.: electr. haard oi gashaard, i.g.St. Br. no. 5240 Parool. Verloren. Maandagmorgen om trek Nwe Binnenweg heren armbandhorloge, merk „Civi- ias". Tegen bel. terugb- Bloem- Jcwekerstr. 90. Lekker bikken Is maar alles. Onze soep is onovertroffen m heel Rotterdam. „De Ware Jacob". Bouillon i ~0,15- p. liter." Elke Donderdag om 9 uur. Voor- Laven 45. TE KOOP AANGEB. Telmachines. Nog cmge gloed nieuwe schrijvende telmachi nes aangeboden, direct lever baar. Jonkers Kantcormachi- nebandel. Tel. 34361, R'dam. Bruine bontjas, veulen, m. 44 165,—, i.g.st. Schiebroekse- Jaan 12b. Te koop aangeb. z.g.a.n. d. bi, zuiver wollen d. mantel, m. 42 z. pwegens te KI. Koopje! Math, weg 131c. Te koop aangeb.: l kinderled., 1 gl. ring gr. m, elec. sir.ijzcr, 2 mantels, m. 40; 2 p. schoe nen, m. 36. Stationsstnge! 27a. ConsumptJekcetje voor ver schillende doeleinden. Spot- koopje. G. Ligtlijf. Provenier straat 13 Tel. 476B4. Te koop: haardkachel, prima brandend; sjieke bruidsjapon (4042) met schoentjes. Nijs, Schietbaanstr. Sa. Te koop: 1-persoons opklap- bed (zonder ombouw). 2-per- soons eiken ledikant. 1 kastje voor linnengoed. Na 6 uur. W. B, Roest. v. d. Werffstraat 43b. Te koop zonder punten: sjfeke dames winterjaponnen, mantels, mantelpakjes, damesschoenen, herencolbertjasjes en pak voor in het werk te dragen, zwart zijden avondschoenen, hoge hak: damesvesten, smoking- boord. grote brume velours dameshoed, hoog model; korte zwarte jekker, jongenswinter jas van 16 t/m 20 jaar. lederen portefeuille. Schleveg 63c, on derste bel. Te koop autoped op luchtban den. Slaghekstr. 129. Te koop orgel, 15 registers, v.o, harp en de bas, stok. Put- selaan 53. Pracht zijden <j. blouse met lange mouw, m. 46 f 25, meisjesjurk, wollen ruit, leeft. 9 i. j' 20.—; zware 2-pers. bed sprei 40.alles nieuw. Na 7 uur v. Houtenstraat 19c Te koop: Perzisch kleed. 2.60 X 160. Geen opkopers. Br. no. 5249 Parool. Bestelauto te koop „Tempo" 1343, weinig gelopen, prima banden, t.e.a.b. Te zien Schiet baanstraat 32 Rijwielstalling. Te koop: warme wintermantel m. wollen voering, m. 4244. 30.—. Tel. 4017S. Meubelen! Voor hen die gaan trouwen. Pracht eiken huis kamers f 348.—. Qld-fmish ka mers 535.—. Reclame aanbie ding slaapkamers 365.D. Rook, Goudserjjweg 34, Te lef. 24576. Te koop: bontjasje, maat 42— 44. aangesloten model. Telef. 36212. Padvindershoed. Freling. Sos- tendaalsewcg 65. 2 gr. hutkoffers, gr.' beige le ren koffer, donkerbl. j. winter- j., Ift. 9—14 j. v. d. Hoeven, Aleidsstr. 90. Schiedam. 2 één pers, bedden jè, 50.— per st. en één pers. led. m. spiraal en divanbed. J. c. Ker- stlng. K. v. d, Bergelaan 58 b. H'bcrg. Zw, wintermantel m. persianer m, 4446 cn gehoorapparaat, in* prima staat. Na 7 uur. Gor- deïweg 145 c. Een jonge bouvier» 6'A week. Kurver, Hudsonstraat 18. Te koop: een kinderwagen, v.o. kwaliteit. Te bevragen: Huis man. Fupillenstr. 56 b. Mod. bekleed bankstel, 3 arm st., rond tafeltje, fauteuiltje. Geen opkopers, v. Vlooswijk- str. 18 a. Piano voordelig aangeboden. Frans orgel 125.—. H. Voogt, Bergweg 341. Tel. 40109. Wijnrood tafzijden avondtoilet, m. 42. bijpass, avondsch., m. 37, pr. staat. Math.laan 160 b. Herenco5tuum, zwarte jas, vest en gestreepte pantalon, v.o., als nieuw. Vaste prijs 175 z.p. Br. onder no, 6, Kiosk Burg. Meineszpl. Te koop: tafeltje, old-fmish. f 7 50. halboekenkast 10 fornuis 7 50; geh, compleet. J Plooy, Hooglandstr. 49. Volledig leidster uniform. Ned. Padvinders Zwarte avondjapon, m. 42. Zwarte rijbroek whip cord met beenstukken en schoenen, m. 45. Langbroek, p a. Borstlap. Sam. Muilerplein 16. 1 g st.z. grijze meisjesmantel, 12—14 jgewatteerd, met ca puchon E. Voskamp, Gordel- weg 223a. ONROERENDE- GOEDEREN AANGEBODEN Zelfbewomng, nog enkele te bouwen vrije huizen te koop, R.dam N- Ben. kap, ca. 10 mille. Br. no. 5252 Parool. RADIO EN GRAMOFOON tValdorp-radio, Mooiste toestel in salonkast 455,Watdorp- stofzuiger 135.—, Philips ra- diolampen uit voorraad lever baar L Voogt. Sclnekade 122. Tel. 42114. Bureau „Smalfilm" verhuurt 8 en 16 m.m. filmapp6.en 7 50 p. avond. Gramm. ver sterker met platen, f 15p.d. Voor Inl. Bureau „Smalfilm", J. M. Groeneweg. van den Hoo- naarstr. 25, R'dam. Telefoon 78324. Radio's. Pracht radiotoestellen. Spelen schitterend, 250, Komt U eens luisteren? „Radio Oost", Goudscrijweg 40. Tclef. 24043. Te koop: Philips radio, lange, korte golf. 125.—. Maclean, Ketenstr. 41. Radio „Varoni" brengt nu... een radiotoestel gelijk aan dis tributie met 5 jaar garantie voor 95,Tollcnsstr. 83. tel. 41562. Radio „Varoni" opent het sei zoen met een nieuwe serie mo derne toestellen Ig. kg. ukg, 285,—, met volle garantie. Tollensstr, 83, tel. 41562. TE HDUR GEVRAAGD Oud verpleegster zoekt gem. kamer m. of z pens. Liefst Westen. Br. no. 5246 parool. Gevr. een kosthuis voor net persoon, liefst Noorden, Br. no. 815, Kiosk Schieweg. H.H. huiseigenaren, kl. gez.. 3 pers., leeft. 38 j., kind 10 j.. In bezit huurmachtigirtg. zoekt nette woning. Br. J. W. Boen ders, Libellenstraat 6 b Oost. TE HUUR AANGEBODEN PERSONEEL GEVRAAGD In nette omgeving zij-slaapka mer voor dame. b.bh.h. (Wes ten). Br. no. 1, Kiosk Math, laan. Op nette stand keurig gem. zjt-sl. kamer z.p„ voor heer, liefst student. Br, no, 200, Kiosk Delfshaven. Filmvoorstellingen door bur. „Smalfilm" een succes, Ge- luids- en «tomme films met gram.muziek. Dolle kluchten, spannende sen satie, knal-, teken- en pracht muziekfilms heeft Bur. „Smal film". Verhuur v. compl. bruidskle ding (dames en heren). Mej. Ham. No. 65. Schiedam (Spoor brug o.h. water by Post II). Aangeb. een gr. gem. z.-sl.ka mer z p, Blijdorp. Br. no. 5251 Parool Flink meisje v.d. of d. en n., zelfst. en netjes kunnende wer ken. hulp werkster aanw. Br. no. 5245 Parool. Gevraagd flink zelfstandig dagmeisje, 15.per week. Mevr. Voorrips, Vliesridderstr. 7 (Blijdorp). Door 2 nette personen wordt werk gezocht, oa. massa-werk, of schrijf-, plak- «n vouw werk. Werkplaatsruimle aan wezig. Br. no. 491 adv. bur. Hl Ucvliet 7. 9 -* Net flink meisje gevr. voor hutshouding, van. 8.30 tot 4 u. E. Heere, St. Andnesstr, 12 c. Jonge vrouw, zelfstandig wer kend. zoekt betrekking als con cierge, geen kantoren schoon te houden. Tevens gezocht 2 kamers met keuken. H'berg. WiJgenoord, A. Fompe. Enige bekwame en aank. hont- stofleerders. Hoog loon. Aan melden: Malson C. Oord- Kalkman, Graaf Florlsstv. 12 a. PERSONEEL AANGEB. Kellner b.z.a., flink net per soon. voor Café, Dancing of Theater, ook als ambulant, v.g. Br. ho. .5241 Parool, Nette jonge vrouw. 30 j., 3 k., z.z.g.g. als hulshondster, liefst bij bej, dame of echtp. Br. no. 5242 Parool. Eon werkster voor ajje dagen, Gmg ik aan een Arbeidsbureau vragen. Er was er niet één, 'k Dacht ..Loopt nu maar heen!" Met 'n „Koerierster!je" moet ik wel salgen. Inz. J. Pouv/er, Kerst. v. d. Bergelaan 2b, R'dam-N., kan op vertoon van onze schriftelijke bevestiging f 2.50 aan ons kantoor in ontvangst komen nemen. Doe als anderen. Plaats een KOERIERSTER!! Alle Kiosken in Rotterdam, onze bezorgers, boekhandelaren en de Advertentie Bureaux Re- men ze aan. Wij noteren Uw Koerierster onder no, B.z.a. dienstbode v d. en n.. beslist kl. gezin, liefst Chr. Ger, Br. no, 4243 Parool. WONtNGRUIL le et, 3 k., zolder, zolderk., veranda, keuken; voor winkel- li. m. woning of souterrain. Omg. (W.). Br. lett. W., Boekh. de Knijff, Math.weg 141 a. Woning ruil? W. Smits zorg! voor Uw complete verhuizing, tegen zeer billijke prijs. Alleen Zwaanshals 286. Tel. 43484. WbningruiL le etage, 2 k., elk 24 m2, zijk. 6 m2. keuken 6 m2. terras 60 m2. te Schiedam. W. of ben huis. 3 k. en s., keu ken en tuin, omgev. Dal tons tr. te Schiedam of et., 2 k.. en s„ zijk., keuken, veranda, sl.-et., 2 sl.k., badk., veranda, Dordt- selaan, R'dam (Z.). Gevr. ruim te, geschikt v. samenwon., bij voorkeur Sehiedam-W. of Cen- tr. Br, no. 5212 Parool. LESSEN Autorijschool 't Noorden, van-^ ouds bekend H Koks. Jacob" Catsstraat 16, Tel. 41097. Gedi- pl. A.N.W.B.-instructeur. Gra tis theorie. Autorijschool W, vaa Rens- woudc, erkende A N.W.B -In structeur. Speciale cursussen 'oor dames en heren. Bel ven op. wij halen en brengen U thuis. Boergoensestraat 19, Tel. 74022. A.N.W.B. Borttls-auto-motor- rijschoot, Eversteijn de oude vertrouwde school met de be kende gele leswagens is ge vestigd Violierstr. 32. Tel. 73150. Henegouwerlaan 6. Tel. 36666. Autorijschool H. P. Take, ge- 'dipl: K.N.A.C.-instructeur, A.N. W.B.-Bondsautorijschool Jan Sonjestr. 4 (nabij Middelland straat). Telefoon 36777, Frans-Enge Is. Grondig onder richt door gediplomeerd hoofd onderwijzer. Walenburgenveg b. le etage. HUWELIJK Nette jongeman, v.l., 36 jaar, vast werk, Ned Herv,, z.k. m. nette wed. of jonge dame, één k. geen bezwaar. Br. met foto erew. retour. NO. K SI, Kiosk Bergsingel, Heer zoekt kennismaking dame. leeftijd 35 tot 40 jaar, kind geen bezwaar. Br. H., Kiosk Burg. Mcmeszpl. Kennismaking. 2 sportieve jongemannen zoeken kennis making met 2 dito jongedames, leeftijd pl m. 20 jaar, om 's winters samen uit te gaan en 's zomers te gaan zeilen. Br. met foto onder no. 5244 Pacool Nette vlotte jongeman, 26 j. wenst ser. kennlsm. met net vlot meisje, 22—26 j. "Br, met foto (erewoord ret.). No. 497 bur, HiHevliet 7. Alleenstaande vrouw, 50 jaar, jong uiterlijk, w.k.m, nette man tot 60 jaar. Voor huwelijk ook buiten de stad. Br. no. 5247 Parool. Wedn., 44 jaar, koopman, zoekt kennismaking, met heel ge wone weduwe of gesch. vrouw. Br. no. 5248 Parool. Het hmveUik en een gezellig tehuis maken Uw leven ruker cn gelukkiger. Bureau „DJs- cretla" heeft ook voor XI be schaafde relaties van Uw eigen geloofsovertuiging. Nlc. Wit» ■senkade 31. A*dam-C. Spreek- 9 30—12 u. v.tn. en Ma., Wo-, Vrijd.av. 7—9 u. Voor naamste betaling eerst na Uw Huwelijk. Vraagt direct koste loos inlichtingen in blanco veloppe. Huwelijk. Wenst U kennisma king om later te huwen? Uw adres Bureau Search, Dier gaardesingel 79 c. Kantooruren 9—9. Telefoon 36707. VERLOREN Verloren: Dinsdagmorgen witte schapenwollen h.handschoen, op Maih.plein. T.b.t.b. Savert, Citterstr- 54. WEGGELOPEN Weggelopen. Wie of wiens bu ren hebben sinds 22 Oct. een lang, gladharig zwart hondje, genaamd „Spalsie", in bezit gekregen? Lang circa 60 c.m., 1 j.. paar witte haren op borst. T.t.b. of inl. die leiden daartoe 50 beloning. W. H. Janssen, Lepelaarsingel 141 a, Charlois. DIVERSEN „De Vloebakoning" v.a. 7.59 schilderen, witten, plastieken, enz. Het spreekt vanzelf, na tuurlijk naar H, Hoogerwerf, Bas Jungenusstr. 233. Tel. 74213. Zeer goed tehuis gezocht voor hondje, 2% mnd„ reu. Hout laan 28, Geen kooplui. Uw costonm model geperst en ontvlekt, ale nieuw terug des gewenst, binnen 24 uur. W. P. Tettelaar, Loeffstr. 4 b, Blij dorp. Tel. 41580. Mantels verven, donkerbl. en zwart, 7.25. H.O.S.A,, Ro- chussenstr. 48, P. Krugerstr. 126, Vlietl. 42, Schieweg 32, Polderl, S. Tel. 25807. Dames laat Uw oude lampe- kappen vernieuwen. Voor U, billijke prijs. Tel. 44127. Uw kind in eigen omgeving ge fotografeerd, 6 verschillende foto's f 7 50. Foto „Dimo", Bergsingel 194 a. Tel. 46650. Pfaff naalmachinehuis. Nw© Binnenweg 213. Tel. 37915. Re paratie-Inrichting van alle soorten naaimachines. Verkoop v. motoren aan kleermakers en naaisters. Inkoop van naaima chines. Uw veren- of kapokbed 3-delig maken en alle andere bedden reparatie, 1 dag klaar, bij ver trouwd en vakkundig adres. Ook met consumentenbonnen. Bcddenmagazijn C. Uljee, Hooidrift 129. Tel. 34479. Stomen en verven, na 5 dg. gereed, 6 mnd. garantie. Fi liaal de Valk. T«j. 48925. Ver braakstraat 34. Laat Uw meubelen opnieuw stofferen en repareren, 2 fau teuils. 4 stoelen 40.—. O.M.S, Bergse Linker Rottekade 304, Geneuglijk, Fleretstr. 35 a. Uw matras slecht? Spec, rep.- inr. Bel even op tel. 22985. Gebr. Vermaat, Westzeedijk 39, t.o. v. Voilenhovenstr. Uw raadsman in alle rechts zaken enz., cand. deurwatrd«T v. Drlel. lid N.V.R.A., Boezero- singel 100. Tel 20109. 9—20.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1947 | | pagina 2